[BŁAD KRYTYCZNY] Cyberpunk uszkadza zapisy gry - nie da się załadować save

+
Przyznam że Twój przypadek jest szczególny, bo to z czym masz do czynienia to nie jest błąd ale WIELBŁĄD. I z góry Cię uprzedzam byś nie czuł się zawiedziony - na 99% nikt Ci nie pomoże, bo wydaje mi się że masz tu do czynienia z jakimś ekstremalnie rzadko występującym błędem, który został uaktywniony przez jakiś element w grze. Gdyby takich przypadków było więcej to pewnie już byłby o tym odpowiedni topic, a podobnych nie spotkałem. REDzi zapewne zajmą się tylko tymi błędami które występują wyjątkowo często, a nie tymi które występują wyjątkowo rzadko.

Jest to bardzo chamskie ze strony dewelopera że nie odpowiadają ale ja coś podobnego przeżyłem na etapie gry w Wieśka 3 i bugu który przy próbie opuszczenia Skellige wywalał do pulpitu. Zdarzyło się to może kilkudziesięciu osobom, mi na etapie ponad 60-70h gry. Miało to związek z jakimś questem który kazał wykończyć po jednej osobie w innej lokacji, ale niestety nikt nie powiedział że jeśli jako pierwszą wykończysz tą ze Skellige to już wyspy nie opuścisz. 3 tygodnie czekałem tyle że teraz nie chcę kłamać bo naprawdę nie pamiętam, ale chyba skończyło się tym że zacząłem grać od nowa bo nie miałem wyboru. Wiesz jak komentowano moje posty podobne do Twojego z prośbą o pomoc ? Tak jak Twoje. Towarzystwo wzajemnej adoracji lajkowało się nawzajem nabijając z moich postów, pisano mi naucz się chłopie grać albo zmień komputer bo pewnie mam zbyt syfiasty by mi gra poprawnie chodziła.

Jeżeli miałbym dać Ci jedną radę to jest ona taka - odpuść sobie. Ta gra jest nadal w fazie Early Access i potrwa zanim naprawdę da się w nią grać, a CDPR to niestety nie Larian i swoich graczy ma w pupie.
 
@HAKIMODO
a przez jaką platformę grasz ? ( jeżeli napisałeś to sorry ale za dużo do czytania )

np GOG robi synchronizację zapisów gry z chmurą ... ( co prawda jeszcze ani razu się u mnie nie powiodła ;) na PC przez cały czas twierdzi że serwery chmury są zbyt obciążone )
ale np na NVIDIA GFORCE NOW takie synchro bez problemu zadziałało ..

może któryś z tych ficzerów uszkadza sejwy ?

powyższe już nie aktualne ;) poczytałem Twoje wcześniejsze wpisy
to co Ci mogę doradzić ;) aby za dużo w grze nie biegać ( chodzi o handel rupieciami itp ... ) no sorry ale to jest nudne i masa energii psu w d....

trainera Ci żadnego nie polecę bo już od dawien dawna z żadnego nie korzystałem , a i za dużo trojanów w takich plikach można znaleźć ...

CheatEngine7.2 ( chyba najnowszy na tę chwilę ) ... kasę dobijasz w przysłowiowe 5min 2-3 przeszukania pamięci i możesz sobie dobić ile chcesz . to samo się dotyczy wszelkich statów bohatera -
to już trwa dłużej i wymagane poświęcenie może 1h i ze dwie misje gdzie użyjesz wszelkich sposobów walki wręcz czy też konkretną bronią i hackowaniu ... ,
za to później przyjemnie się gra bo skupiasz się jedynie na grze , fabule itp ... a nie że musisz gdzieś lecieć coś sprzedać ;) ...
tak tak cheater i wogóle .. ale kto co lubi ...

cp_stat.jpg
cp_stat2.jpg

 

Attachments

  • cp_stat.jpg
    cp_stat.jpg
    347.7 KB · Views: 27
Last edited:
Przyznam że Twój przypadek jest szczególny, bo to z czym masz do czynienia to nie jest błąd ale WIELBŁĄD. I z góry Cię uprzedzam byś nie czuł się zawiedziony - na 99% nikt Ci nie pomoże, bo wydaje mi się że masz tu do czynienia z jakimś ekstremalnie rzadko występującym błędem, który został uaktywniony przez jakiś element w grze.
Wchodzę tu czasami żeby poczytać czy coś w tej sprawie ruszyło się do przodu.
Od razu napiszę że gram na PS4 i o PC nie mam w ogóle pojęcia tzn. o plikach gry ,zapisach obejściach ustawieniach itd.
To że gra ma masę błędów nie trzeba pisać. Są mniejsze lub większe.
Gram od premiery i zaliczam się do tych graczy którzy nie mają ogromnych problemów z grą tzn . bugi ,duże bugi w głównym wątku (widziałem ich setki na Ytubie) ,wyrzucanie do głównego menu konsoli, nie wiem na czym to polega że jedni mają a drudzy nie?
Mam czasem spadki fps przy szybkiej jezdzie , jakieś tekstury za wolno się doczytują albo lewituje papieros i kubek z kawą nic większego po za tym, gram już prawie 100 godz gra mi się podoba .
Ale wracając do tematu , czasem wchodzę na posty ,, Błędy wyłapane przez userów,, żeby poczytać o błędach jakie występują w tej grze żeby to jakoś obejść w razie czego.
Jednym z nich był taki bug z Panam że jak zapyta czy jedziemy z nią czy samemu trzeba wybrać tą drugą opcje ponieważ misja może nie posunąć się do przodu. Sam z tego skorzystałem.
Wracając do meritum sprawy wczoraj pierwszy raz miałem poważny błąd gry.
Dlatego że nie zrobiłem jednej rzeczy tak jakby gra sobie tego życzyła lub tak jak to zostało zaprogramowane.
Myślę że ty mogłeś też coś zrobić nie tak w jakimś zadaniu być może zrobiłeś jakiegoś questa za szybko kto wie?
Mój problem polegał na tym że miałem misje z policjantem i z jego uprowadzonym siostrzeńcem.
Weszliśmy razem do jednej kliniki tylnym wejściem ponieważ front był zamknięty i nikogo w nim nie było i mieliśmy poszukać dokumentów.
Po znalezieniu ich , weszła znajoma tego policjanta zaczęły się dialogi a na koniec babka kazała nam wyjść frontowymi drzwiami które dla nas otworzyła.
Policjant poszedł do samochodu a ja pozwiedzałem jeszcze pokoje i wyszedłem nie frontem a tymi samymi drzwiami co na początku.
Poszedłem do jego samochodu gadka szmatka wychodzę z auta i nie mogę skakać , nie mogę celować i strzelać WTF?
Ok na szczęście oprzytomniałem wgrałem poprzedni zapis gry i wyszedłem frontowymi drzwiami a tam pojawia się Johnny Silverhand i zaczyna rozmowę gdzie wcześniej w ogóle go nie wgrało a przechodziłem obok tych drzwi.
Chodziło o to żeby przez nie przejść wtedy Johnny się pojawi.
Po wszystkim moja postać może już skakać i robić całą resztę .
Wydaje mi się że tego typu błędów nazwijmy to ( świadomych lub nie świadomych) może być znacznie więcej.
Nawet sami programiści mogą o nich nie wiedzieć ponieważ misji w tej grze jest pierdyliard.
Być może znalezienie twojego błędu jest jak szukanie igły w stogu siana.
Pozdrawiam.
 
Dzięki za słowa otuchy, ale niestety jest jak mówicie. Jest to forum dla graczy - tylko ja bym sugerował zmienić nazwę z "DZIAŁ TECHNICZNY" na "DZIAŁ BEZ WSPARCIA".

To, co mam do zarzucenia CDPR - to TOTALNY BRAK OBSŁUGI GRACZY. I ja nie piszę jedynie o moim przypadku. Piszę ogólnie o tym co można zaobserwować na tym forum. To nie jest gra za 10zł tylko kosztuje ona 200zł. Za tą kwotę spodziewałem się sprawnie działającego systemu kolejkowania zgłoszeń, OBSŁUGI FORUM GRY PRZEZ PRODUCENTA oraz jakiejś zbiorczej listy już ujawnionych błędów (zestawienie) gdzie gracz może wejść i powiedzieć "a, to mam ten sam błąd, to już wiedzą i naprawiają" oraz jakiegoś zestawienia tego, co potencjalnie pojawi się wraz z patchem, który pojawi się za około xxx tygodni. Czy to wiele pracy? Dla kogoś zorganizowanego - nie.

Dodam, że u mnie w robocie sam postawiłem forum na jakimś serwerze-gruchocie (kilka tysięcy użytkowników) i jakoś nie ma problemu z obsługą zgłaszanych problemów. A jeśli ktoś nowy zdąży się zgłosić z jakimś nierozwiązanym to inni użytkownicy przekierowują go na właściwy temat (gdzie w pierwszym poście edytuję go i piszę, że problem jest naprawiany. Naprawa aplikacji czasami trwa i miesiąc-dwa i jakoś się to toczy. Ale to co widzę tutaj... to po prostu scyzoryk się otwiera. Czemu obecność kogoś z firmy nie jest tu akcentowana i forum zostało porzucone - nie wiem. Ja to nawet zgłoszenia nie mogę wysłać ponieważ formularz zgłoszeniowy się krzaczy (co też już zgłaszałem).

Prawdziwym problemem z szukaniem błędów jest napotkanie takiego, który występuje sporadycznie i ciężko jest go powtórzyć. Wywołanie go na żądanie (co u mnie jest raczej możliwe ponieważ prawie każda próba startując z dostarczonego programistom save kończy się wygenerowaniem walniętego zapisu) to lek na ranę ponieważ łatwiej jest ustalić co go generuje. Ta gra (pod względem mechaniki) jest naprawdę złożona więc odnalezienie źródła problemów nie jest aż takie proste - ale na szczęście jest "połamana na kawałki" więc to kwestia ogarnięcia czy to silnika gry czy też skryptów misji.

Więc nikt mi tu nie wciśnie dyrdymałów na temat tego jak działa forum (czy też raczej jak powinno działać) i jaka jest droga zgłoszeń problemów do deweloperów. Tak więc teksty rzucane przez moderatorów do mnie nie trafiają. Jestem w stanie wiele zrozumieć i nie biję piany z byle powodu, ale mam też oczy i widzę jak to wygląda. Tutaj po prostu panuje "wolna amerykanka". Nikt nad niczym nie panuje. Jest wyznaczone pastwisko, biegają po nim młode cielaczki, mają paszę i wodę - ale jeśli któremuś noga utknie w kretowisku to niestety nie doczeka się wizyty farmera mieszkającego w domku obok. I to jest cały problem - brak obsługi i wsparcia, zero informacji zwrotnej.

@ste100
To nie jest gra Early Access, tylko pełny produkt. W Early Access mamy świadomość, że gra może zawierać błędy zaś w przypadku pełnego tytułu nie powinno ich wcale być (oczywiście jak wiemy czasami coś umknie).

@Juffi
Dziękuję za sugestię. Cheat engine znam i sporadycznie używam. Ale nie chcę grzebać w save/pamięci ponieważ dla mnie niszczy to przyjemność płynącą z gry. Wolę powoli samemu pokonywać trudności nałożone przez grę i płynąć wraz z mechaniką rozgrywki. Im trudniej (oczywiście bez przesady) tym lepiej :p

@HooLiGaN_BrAVeR
Ja mam to nieszczęście, że idealnie nadaję się jako tester gry (co wcale mnie nie cieszy). W prawie każdej grze napotykam mniejsze lub większe odkryte lub nie problemy (i zwykle raportuję je twórcom). Mam zawsze pewnie obiekcje przez zgłaszaniem im odkrytych "cheatów" ponieważ je później usuwają z gry - ale też to robię. o_O
Post automatically merged:

Zacząłem nową rozgrywkę, kobiecą postacią - oraz w angielskiej wersji językowej (chciałem zobaczyć jak to wygląda). Mam nabite 26h przy czym robię prawie jedynie niebieskie misje + sporadycznie żółte. I co? I zero problemów. Przełączyłem się ostatnio jednak na wersję PL ponieważ nasza jest jakaś taka... lepsza.

Całkowicie inna forma wypowiedzi, inna intonacja postaci - podobnie jak w Wieśku nasz język brzmi jakoś bardziej melodyjnie i odbiór całości jest jakiś lepszy. To jakby inna gra porównując do wersji ENG.

Wracając do meritum. Podczas owych 26h godzin rozgrywki (ten sam komputer) problem z zwalonymi zapisami nie wystąpił ani razu. Przed chwilą próbowałem załadować poprzedni save i o dziwo gra mnie nieco zaskoczyła ponieważ dało się dłuższą chwilkę pograć. Wcześniej padało znacznie szybciej (choć teraz też zmienił mi się sposób gry i zamiast podejmować kolejne żółte misje - latam po mieście i atakuję kogo się da.

=============================================
Snap009618.png

Tym razem startując z save nr 173 (119h 47m), jeszcze sprzed rozpoczęcia nowej rozgrywki - załadowałem grę i nieco polatałem po mieście, ginąc kilka razy i ładując sporadycznie wskutek tego grę.

Dawno tak nie było, żeby gra pozwolił mi pograć aż godzinę. Po drodze powstał uszkodzony save nr 182 (120h 08m), który zapisałem niedługo po załadowaniu save nr 183 (powstało też kilka plików auto-save, które zostały w czasie dalszej rozgrywki zrotowane i nadpisane.

Gra wysypała się dopiero przy AutoSave-7 (121h 11m), więc musiałem załadować AutoSave-6 (121h 02m) w wyniku czego powstał zapis ManualSave-184 (121h 02m) zapisany zaraz po załadowaniu automatycznego zapisu gry (automatyczne zapisy nadpisują się więc nie chcę go nieświadomie zaorać).

Snap009617.jpg

Snap009619a.jpg


Fakt jest faktem: nie da się dłużej pograć ponieważ nigdy nie wiesz czy powstały zapis działa czy też nie. A nie ma niczego gorszego w rozgrywce niż wymuszenie powtórki raz kolejny tych samych misji.
Post automatically merged:

Gdyby ktoś chciał potestować mój przypadek i przekonać się samemu, że save gry się wysypuje przy rozgrywce (max godzina grania), oto save numer 184.

Trzeba go wgrać do katalogu zapisów gry
C:\Users\<NAZWA_UŻYTKOWNIKA>\Saved Games\CD Projekt Red\Cyberpunk 2077

Nie ma on wpływu na już posiadane zapisy gry wiec niczego sobie nie uszkodzisz - tylko pamiętaj, że auto-save się samoistnie nadpisują więc nim zaczniesz zabawę koniecznie zapisz ręcznie swoją bieżącą rozgrywkę! (dzięki czemu później do niej bez problemu wrócisz).

Co ciekawsze - testy na drugim komputerze (czysta instalacja gry, nowo postawiony system operacyjny) pokazały, że nawet w czasie zepsutych kolejnych następujących po sobie save jest możliwość wyłowienia rodzynka z kupy ponieważ jeden z serii uszkodzonych zapisów może jednak działać! Taka sama sytuacja zdarzyło się dziś na moim kompie. Zapis manualny nr 183 jest uszkodzony - a po nim następuje seria UDANYCH auto-zapisów (aż do walniętego AutoSave-7) co się jeszcze nie zdarzyło. O tym fakcie nie dowiesz się jeśli długo nie giniesz ponieważ choć wtedy save są jednak wykonywane - to nie są przecież ładowane. Zwykle sytuacja wyglądała tak, że zginąłem (albo sam załadowałem na próbę zapis) i okazywało się, że nie idzie go wczytać - więc następowało cofanie się w pozycjach do czasu znalezienia tego, który działa. I zwykle gra pozwala pograć (realizując misje) max 1-2 misje - a czasami trzeba je po kilka razy podchodzić jeśli trwa ona nieco dłużej. Zauważyłem też, że częściej się wiesza jeśli korzystam z broni - a rzadziej jeśli używam hackowania do eliminacji przeciwników. Raz zdarzył się też save gdzie jedynie wyprułem kilka pocisków w ziemię (więc kilka sekund gry) i też był uszkodzony. Jaki to wszystko ma ze sobą związek? Nie wiem... :rolleyes:

Dziwnym z tego wszystkiego jest to, że gra się nigdy u mnie nie wiesza, działa płynnie w 4K przy 60fps i nie mam żadnych większych bugów. Te wadliwe zapisy to taki złośliwy chochlik, który tylko czai się by zaatakować gdy na niego nie patrzysz...

Interesujące jest także to, że można przesiedzieć 3h w miejscu (obok ruchliwej ulicy lub na peryferiach) i zapisy się nie uszkodziły ani razu. Godzinę przesiedziałem w samochodzie - działało. Godzinę przesiedziałem tamując ruchliwą ulicę - działało. Godzinę lampiłem się na pewną reklamę w środku miasta - działało. Coś aktywuje tryb "zepsuj mi save" tylko nie jestem w stanie dojść co konkretnie. Na pewno wiąże się to z akcją silnika gry (ubijanie przeciwników, strzelanie) i ona po tym zupełnie wariuje. Tak powstały save zostaje już "naznaczony śmiercią" i od tego momentu masz zwiększoną szansę na to, że twoja rozgrywka zacznie być w pełni losowa jeśli chodzi o zapisywanie postępu gracza.


Niestety ja już zrobiłem ze swojej strony wszystko co jako gracz mogłem zrobić (a nawet znacznie więcej). Dziesiątki testów i godzin poświęconych na rozgryzienie problemu co prawda pozwoliły wyklarować jakiś widok co do potencjalnych przyczyn i wyeliminować wiele zagadek i niepewności - ale dalsza praca stoi po stronie programistów gry. A nie wiem nawet czy ktokolwiek się tego podjął i czy mam czekać na rozwiązanie problemu (i przede wszystkim ILE MAM CZEKAĆ) - czy dać sobie siana z tą grą.
 
Last edited:
@HAKIMODO
udostępniłeś save 3 i 4
save 3
save3.jpg

save nr 4 uszkodzony ..

zrobiłem następujący test wczytałem save 3 ( ostatni dobry)
zapisałem jako manualny
wyłączyłem gre , usunąłem Autosave ( w katalogu został tylko manualny )
uruchomiłem , załadowałem ostatni , pograłem chwilę ( wykonałem ze dwie misje )
w tym czasie utworzyły się 5 autosejvy
0 ok
1 ok
2 ok
3 crash ( roznica czasowa pomiedzy 3 i 4 - 1 minuta gry )
4 ok
manual 1 ok

poniższe wykonane po autosejvie 4
manual 2 ok
quick save ok

dodam również , że w międzyczasie nie wracałem do poprzednich ...
test dopiero zrobiłem ładując każdy po kolei ...

tak więc dziwna sprawa ;)
 
Last edited:
@Juffi
W ostatnim poście masz najnowszy zapis ale tak naprawdę nie ma zbytniego znaczenia z którego skorzystasz, one się zachowują w miarę podobnie. Kasowanie tych pozostałości - też nie ma znaczenia. Podobnie nie robi różnicy czy to jest zapis ręczny (manual save) czy też ten tworzony samoistnie przez grę (autosave).

Najgorsze jest to, że zwykle (teraz naprawdę obrodziło dobrocią) jeśli powstanie już jakiś uszkodzony - to cała seria po nim także jest uszkodzona. Gdyby jeszcze gra w jakiś sposób dawała ci znać, że coś jest nie halo - to by było prościej. A tak to nigdy tak naprawdę nie wiadomo czy stopień drabiny na którym aktualnie postawiłeś stopę nie jest spróchniały...
 
no właśnie dziwny przypadek ... ale wracając do tematu ,
w katalogu z zapisami zostaw sobie ostatni dobry sejv zapisany jako manual ...
a reszte przerzuc do zapasowego katalogu
i sprawdz jak bedzie się to zachowywać ... jak zauwazyles na 5 autosejvow tylko jeden byl bledny u mnie a kazdy po nim juz byl dobry ...

może zbyt duża ilość sejvów w katalogu coś miesza ... ja nie miałem więcej niż chyba 50
teraz zacząłem od początku przygode i trzymam tylko 2 sejvy z poprzedniej gry i nowe .

może nie jest to permanentne rozwiązanie problemu ale być może częstotliwość błędnych zapisów się zmniejszy ... co przerzuci się na jakoś gry ;)

zaraz sobie zaciągne Twój ostatni z poprzedniego postu .. i na nim potestuje zachowanie się zapisywania gry
 

@Juffi
To już przerabiałem na komputerze dzieciaka - czysta instalka + tylko mój save.
Post #65. Tam znów sytuacja była odwrotna. Większość powstała uszkodzona i mało który działał.

Tu po prostu nie ma reguły co się stanie. Wcześniej nie miałem takiej sytuacji jak dzisiejsza - gdzie 2 pozycje z kilku są uszkodzone a reszta działa. Poprzednio totalnie wszystko padało. Teraz to jakiś lajcik, że dobry/zły są w przysłowiową szachownicę i tak naprawdę tylko 1-2 zapisy musisz się cofnąć. A przecież teraz zapisów mam znacznie więcej niż wtedy - wielka niewiadoma a zarządcą jest LOS.

Tu pokazówka systemu użytego w tym konkretnym przypadku do losowania czy zepsuć save:
Snap009627.jpg
 
;) ok sejv nr 184 ;)
4 kolejne autosejwy kazdy z bledem i manualny rowniez ..

dla testu zmieniłem jedną opcje w ustawieniach ROZGRYWKA / tryb mało wydajnego dysku - na włączone
jeszcze raz zaladowalem sejv 184 zrobilem z niego quicksejva ,
usunalem wszystko poza nim i aktualnie 4 autosejwy bez błędów ;)
 
no dobra ... ostatni autosave i quick save jednak skopane ... za szybko sie cieszylem ...
no nic ciężki przypadek ;)

ewidentnie coś jest skopane w Twoich sejwach ... że powodują takie anomalie ...

wyrywkowo sprawdzałem swoje sejwy ale nie natrafiłem na jakikolwiek błąd ..

może jak zaczniesz od początku na v1.06 to problem w przyszłości zniknie .. przy dalszym etapie ;) widziałem że Johnego masz na 50% warto podciągnąć do 70% ;) aby dodatkowe zakończenie sobie przerobić ...
 
Last edited:
Nie mogę znaleźć reguły takiego zachowania się gry.
Przepuszczę jeszcze zapis przez jakiś edytor save może to coś zmieni.
Naszedł mnie też kolejny pomysł - przełączę grę na wersję angielskojęzyczną. Może to coś zmieni?

@Juffi
Co do Johny'ego to się raczej wzięło z tego, że realizowałem dotąd niedotykane misje - i trzeba też jednak mu zaufać by się ich podjąć - do czego raczej nie byłem skory sądząc, że mnie finalnie jednak oszuka - swoją drogą to ciekawa kwestia w jaki sposób każdy z nas by się zachował budząc się jako "pod-świadomość" w czyimś umyśle.
Fabuła misji pobocznych w tej grze jest naprawdę rozbudowana i jest wiele lokacji i historii do odkrycia - a jeszcze w większości przypadków znajdywane w czasie realizacji misji "żółte latarki" (te dyski z informacjami) też dokładają nowe misje. Gra na wiele godzin... o ile nie ma się takiego byka w grze jak ten znaleziony przeze mnie.


Rozpocząłem nową rozgrywkę (wszystko się ładuje poprawnie, zero problemów) i teraz sprawdzam swój plecak... Obecnie mam ugrane 28h.
Snap009630.jpg

W 24h gry mam w plecaku takie dwa przedmioty. Czy też je posiadasz albo się z nimi zetknąłeś? Nie wiem skąd je wziąłem (poprzedni save jest z 14h i tam ich nie ma) ale miałem je w plecaku także w poprzedniej rozgrywce (przejrzę poprzednie zapisy by sprawdzić kiedy konkretnie się pojawił). Przypuszczam, że mogą pochodzić z jakiejś misji (lokacji) ale już nie wiem skąd konkretnie - ani też czy mają jakikolwiek wpływ na samą grę. Dodatkowo można napotkać wiele przedmiotów (w większości te leżące na podłożu), których podnieść się niestety nie da.

Widzę, że da się je rozmontować i też dają też +4 doświadczenia jak inne śmieci. I teraz zagadka. Skoro to są śmieci - to dlaczego nie zostały przetworzone przy ich zebraniu? W czasie poprzedniej rozgrywki ich nie rozmontowywałem a ich istnienie odkryłem ze zdziwieniem dopiero gdy gra zaczęła świrować. Nigdy nie zaglądam do plecaka na filtrze ogólnym (a przynajmniej nie latam myszką po wszystkich obiektach by zdjąć flagę "Nowy"). ;)

Tak więc nie wiem czy i tym razem się nie okaże, że zbieranie przedmiotów rozwali też obecny save - tyle, że gra mi o tym powie po przekroczeniu setki ugranych godzin o_O

Tym razem chcę stworzyć postać typowo ze świata Cyberpunk, gdzie jej domeną jest właśnie walka z użyciem hacków. Trochę się na mnie mści pukanie punktów w inteligencję ponieważ czasami nie mogę otworzyć niektórych drzwi (wymagana siła lub zdolności techniczne - ale nie można mieć wszystkiego).
Snap009626.jpg

Zauważyłem też pewną prawidłowość. Strzelając do już ubitych wrogów i rozczłonkowując ich ciała zdobywamy reputację oraz nieco doświadczenia. I teraz zagadka czy to jest bug czy tak ma być?
Clipboard Image.jpg


Snap009631.jpg
Problemem jest to, że ja zbieram prawie 100% znalezionych tu i ówdzie przedmiotów. One z użyciem perka "Złomowanie" są automatycznie przerabiane na surowce. Więc i tu nie wiadomo czy w końcu nie zbiorę jakiegoś gniota, który wysypie mi grę w późniejszym etapie.

Co ciekawsze gra wydaje się zapisywać te wszystkie miejsca w których już byliśmy i zebraliśmy istniejące tam przedmioty. Można wrócić do odwiedzanych dawno temu lokacji - i zebrane kiedyś przedmioty nie pojawiają się tam po raz kolejny. Być może tu jest pies pogrzebany. Podobnie odwiedzanie nowych miejsc - to też powoduje rozrastanie się wielkości zapisu gry (i mapka świata gry też się wtedy uzupełnia). Pytanie więc co jest wykładnią takiego a nie innego uszkodzenia moich zapisów gry. Niektórzy (w angielskiej wersji tego forum) twierdzą, że zbieranie, inni, że crafting... ciężko znaleźć jakiś konsensus. Tym bardziej, że mój problem wydaje się tyczyć jedynie mnie (ponieważ inni w przypadku padnięcia im zapisanej gry ładują poprzedni działający i grają dalej). I po raz drugi takiego jej zachowania już nie notują. Tylko ja zostałem niemiłosiernie obdarowany "brzemieniem wiecznego wysypu" i zapis co chwilę zdycha.

Cała zagadka jest w tym, że nie wiadomo co konkretnie generuje ten problem. Co dziwniejsze on po raz pierwszy wystąpił przy ręcznym save numer 55, wymuszając do cofnięcia się o -4h do save nr 53. Nie zauważyłem takiego zachowania się gry do czasu ukończenia fabuły (czyli po jej zakończeniu wróciłem do chwili gdy wchodzi się do Arasaka Tower. Nie próbowałem ładować poprzednich zapisów - być może walnięty jest też jakiś wcześniejszy. Obadam to z czystej ciekawości.

Coś mi się jeszcze błąka po pamięci, że taka sytuacja z niemożnością załadowania zapisu miała też miejsce nieco wcześniej, ale po prostu cofnąłem się o -1 zapis i wszystko szło już bez problemu.

Gdzieś w danych zebranych przez grę siedzi coś z czym ta sobie zupełnie nie radzi i co gorsza jest w stanie przekazywać to dalej do kolejnych zapisów. Silnik gry jest w stanie załadować zapis, można grać godzinami (gra nie zdycha) i dopiero sprawdzenie stanu zapisu (czy to ręczne czy też automatyczny reload jeśli zginiesz) powie ci, że jest jakiś problem. Przede wszystkim dziwi mnie to, że ona przepycha te śmieci dalej. Skoro po raz kolejny procesuje te dane to ewidentnie w kodzie gry jest jakiś babol, który się na "tym czymś" wykłada.

Wiadomo już na 101%, że problem nie tkwi w mojej konfiguracji sprzętowej / systemu (co mi zarzucano) lecz jest powiązany z mechaniką silnika gry. Zweryfikowałem to korzystając z innego komputera - a teraz twoje testy to potwierdziły.

Jak widać także i z twoich doświadczeń - w miarę łatwo jest go odtworzyć ponieważ pojawia się już po 1-2 zapisach (a po kilku podejściach da się go wygenerować już przy pierwszym).
 
Last edited:
odnośnie brakujących obrazków do niektórych przedmiotów też tak mam ,
ale nie zwracam na to uwagi zazwyczaj nie trzymam wszystkiego w plecaku V ,
szybko plecak jest czyszczony ;) metodą "Z" i zostawiane jedynie 3-4 typy broni z max obrażeniami
legendarne rzeczy lądują w schowku .. i czasem się pojawiają niektóre z nich na ścianie ;)

przed finałem fabularnym ( tzn wizyta u Voodoo i kontynuacji reszty wątku fabularnego ) jak gdzieś tam już wspominałem ukończyłem wszystkie żółte misje w grze , i chyba wszystkie na badlandach niebieskie i dopiero wziąłem się za fabułę ...
tak więc później ukończyłem jeszcze kilkukrotnie samo zakończenie kontynuując za każdym razem "ostatni kontrakt"
tutaj liczyłem na przeniesienie finałowych itemów takich jak np ostatnie dwie karty tarota które tylko w finale można je zdobyć .. po czym utworzyłem nową postać i już nie grałem więcej na poprzedniej ..
ale przez cały okres gry 13.12 - 08.01 ani razu nie miałem problemu z żadnym zapisem gry ...
 
@HAKIMODO
a przez jaką platformę grasz ? ( jeżeli napisałeś to sorry ale za dużo do czytania )

np GOG robi synchronizację zapisów gry z chmurą ... ( co prawda jeszcze ani razu się u mnie nie powiodła ;) na PC przez cały czas twierdzi że serwery chmury są zbyt obciążone )
ale np na NVIDIA GFORCE NOW takie synchro bez problemu zadziałało ..

może któryś z tych ficzerów uszkadza sejwy ?

powyższe już nie aktualne ;) poczytałem Twoje wcześniejsze wpisy
to co Ci mogę doradzić ;) aby za dużo w grze nie biegać ( chodzi o handel rupieciami itp ... ) no sorry ale to jest nudne i masa energii psu w d....

trainera Ci żadnego nie polecę bo już od dawien dawna z żadnego nie korzystałem , a i za dużo trojanów w takich plikach można znaleźć ...

CheatEngine7.2 ( chyba najnowszy na tę chwilę ) ... kasę dobijasz w przysłowiowe 5min 2-3 przeszukania pamięci i możesz sobie dobić ile chcesz . to samo się dotyczy wszelkich statów bohatera -
to już trwa dłużej i wymagane poświęcenie może 1h i ze dwie misje gdzie użyjesz wszelkich sposobów walki wręcz czy też konkretną bronią i hackowaniu ... ,
za to później przyjemnie się gra bo skupiasz się jedynie na grze , fabule itp ... a nie że musisz gdzieś lecieć coś sprzedać ;) ...
tak tak cheater i wogóle .. ale kto co lubi ...

View attachment 11132672View attachment 11132678

O wiele prościej i szybciej jest skorzystać z Wemod.
 
Jeżeli chodzi o rozczłonkowanie i ponowne naliczenie expa to jest tak że przeciwnik jest nieprzytomny dostajesz raz exp a jeśli go dobijesz to 2 raz exp.

Obuchowe nie zabijają oraz po włożeniu nie pamiętam jakiej części do broni także pisze ze nie zabija.

A co do przedmiotów bez obrazka bardzo często mi się to zdarza i szczególnie w broniach... Ale mam już prawie 200h gry i w żadnym przypadku Save nie jest uszkodzony...

Gram przez Google Stadia
 
Wiadomo już na 101%, że problem nie tkwi w mojej konfiguracji sprzętowej / systemu (co mi zarzucano) lecz jest powiązany z mechaniką silnika gry. Zweryfikowałem to korzystając z innego komputera - a teraz twoje testy to potwierdziły.

Witam
Z tego co pamietam to ja wspominalem Ci o mozliwych nieprawidlowosciach jakie mogą miec wplyw na zapis gry.
Z góry je odrzuciles,natomiast zeby stwierdzic na 100% iz jest to wina gry, wskazywalem ci by wykluczyc inne potencjalne rzeczy,czy to problem sprzetowy(o ktorym moze nawet nie masz zielonego pojecia) lub program.
Jesli chcesz to Ci wypisze z 10 rzeczy na które zwrocilbym na twoim miejscu uwage(i zeby bylo jasne,nie na zasadzie ze sie uparlem ze cos u ciebie jest nie tak,ale zeby wyeliminowac inne przyczyny).
Bo skoro piszesz ze odpaliles gre na drugim kompie,zgrales sejwa z poprzednego kompa i Ci wywala rowniez,to prosta dedukcja ze to nie bedzie chodzic dobrze,a wnioskujesz ze na 101% nie jest to wina sprzetu.Przeciez to nielogiczne.
Ile zostalo sprzedanych kopii gier,nie wiem,z 10 mln?
Ile osob ma problem taki jak Ty ?
Albo miales pecha i po prostu jakis sejw żle sie nagrał(ja mysle ze błąd hard/soft mógłby być,Ty że bug w grze),albo
powinienes zaczac grac w totka a REDsi powinni CI bonus odpalic za znalezienie takiego bledu w grze.
 
@HAKIMODO Na zapisie 184 z linku wyżej masz rozjechany totalnie stats pool postaci. Nie będę się rozpisywał co to jest, bo trzeba by najpierw żebyście ogarnęli jak działa ten program, ale na Twoim zapisie nie zawsze mi te dane wczytuje i już coś się z nim dzieje. Jak już uda się wczytać dane ciężko znaleźć rozniecę, bo to zależy od wielu zmiennych, które występują w grze.

Po lewej mój zapis, po prawej Twój z brakiem danych.
 
@HAKIMODO Na zapisie 184 z linku wyżej masz rozjechany totalnie stats pool postaci. Nie będę się rozpisywał co to jest, bo trzeba by najpierw żebyście ogarnęli jak działa ten program, ale na Twoim zapisie nie zawsze mi te dane wczytuje i już coś się z nim dzieje. Jak już uda się wczytać dane ciężko znaleźć rozniecę, bo to zależy od wielu zmiennych, które występują w grze.

Po lewej mój zapis, po prawej Twój z brakiem danych.
A czy ktoś z was używa modów? może to jest błąd z save
 
gram bez modów , swoją postać wyskillowałem używając CheatEngine i zero problemów z zapisami gry podczas całej rozgrywki

natomiast podczas testu zapisu gry @HAKIMODO kolejne autosejvy i również quicksejvy potrafiły się popsuć same z siebie w dowolnym momencie gry .... i to bardzo szybko ...
 
Last edited:
Top Bottom