Błąd w zawartości pakietu, który zakupiłam za pył - gdzie go zgłosić?

+
Zastanawiam się na jaki adres napisać i jaką kategorię problemu wybrać w następującej sytuacji: kupiłam "Paka Myrgtabrakke" za 400 pyłu. Mój błąd, że po zakupie (czyli z jakiś miesiąc temu? Na pewno tuż po tym, jak ten pakiet pojawił się w sklepie) nie sprawdziłam, czy wszystko się zgadza. Teraz spojrzałam do zakładki z bibelotami i zauważyłam, że awatar jest, ramka jest, ale tytuł jest inny niż powinien być. W opisie paczki znajduje się informacja, że tytuł brzmi "Zielona smoczyca", a tymczasem jedyny tytuł, który mam w kolekcji, podobny do tego, który powinien być brzmi "Zielony smok". Niby detal, ale to właśnie ze względu na ten tytuł skusiłam się na ten zestaw, bo niewiele jest w grze tytułów z przymiotnikami/rzeczownikami feminatywnymi. Wychodzi więc na to, że wydałam walutę gry na produkt, który jest niezgodny z deklarowanym opisem.
Zajrzałam na stronę supportu CDP i nie widzę nigdzie podanego adresu e-mail ani formularza kontaktowego (jedynie są Q&A dot. problemów z paczką zakupioną za realną gotówkę). Na stronie supportu GOGa też nie widzę odpowiedniej zakładki, jedyne co znalazłam to "zapytaj nas", gdzie odpala mi się jakiś asystent-bot. Z kolei, jak klikam w "Kontakt z administracją" tutaj, na samym dole forum, to nie ma możliwości dodania załączników obrazujących sprawę. Wie ktoś może z Was, gdzie ukryty jest kontakt, przez który można zgłosić zaobserwowany błąd i dodać screeny?
 
Dzięki, byłam na tej stronie, ale wczoraj po kliknięciu w button "zaloguj się na konto gog..." odsyłało mnie do osobnej strony z supportem goga. Dzisiaj jak kliknęłam, to otworzył się formularz zgłoszeniowy, może strona im zwariowała. W każdym razie pozostaje czekać na odpowiedź... Z tego co czytałam w innych wątkach cierpliwość (dużo cierpliwości) będzie niezbędna ;)
 
Cierpliwość. Moja sprawa czeka na rozwiązanie od grudnia 2020 roku.
Właśnie zajrzałam na maila... Może zrób im flood wiadomości, żeby się przypomnieć, bo ja właśnie otrzymałam informację zwrotną na moje zgłoszenie, że tytuł został zmieniony na właściwy, czyli taki, który znajduje się w opisie oferty w Sklepie. Wiadomo, że edycja nazwy jest nieporównywalnie łatwiejsza od konieczności grzebania w kodzie, ale przypomnienie się nigdy nie zaszkodzi.
 

Lexor

Forum veteran
Robię. Kilka miesięcy temu dodatkowo nawet poruszyłem GOGa żeby zaatakowali wsparcie CDPR również ze swojej strony.
Chyba żadne inne wsparcie klienta na całym świecie nie każe mu tyle czekać (już ponad półtora roku) na rozwiązanie problemu.
 
Ja z ciekawości sprawdziłem i mam tytuł "Zielona smoczyca" za ten pakiet kupiony już dawno temu. Widać wcześniej dostawało się tytuł zgodny z opisem i dopiero od jakiegoś czasu pojawił się ten błąd.

Tak czy inaczej dobrze, że w takiej prostej sprawie szybko zareagowali. Ciekaw jestem kiedy doczekam się tytułu "Przodek", tzn. kiedy naprawią ten kontrakt... :D
 
Nie @MichalG666, gdy sprawdziłeś tytuł już był poprawiony. To kiedy się go dostało nie ma znaczenia - to jest tylko tekst w plikach gry, taki sam dla wszystkich.

Co do "Przodka" to podobno jest naprawiony. Ale nie naprawiło się dla tych co wbili ten kontrakt przed jego naprawieniem - napisz do supportu to pewnie dadzą ci ten tytuł manualnie.
 

Lexor

Forum veteran
napisz do supportu to pewnie dadzą ci ten tytuł manualnie
W tej sprawie to ja piszę od roku. Do tej pory nie dali.

BTW: Zamiast zmiany powinni dodać drugi tytuł - co jeśli ktoś używał ten tytuł w formie męskiej?
 
Last edited:
Co do "Przodka" to podobno jest naprawiony. Ale nie naprawiło się dla tych co wbili ten kontrakt przed jego naprawieniem - napisz do supportu to pewnie dadzą ci ten tytuł manualnie.

Trochę sceptycznie jestem nastawiony, ale w sumie spróbować nie zaszkodzi, może tym razem się uda ;)

Update: dostałem właśnie odpowiedź, że kontrakt nie został jeszcze naprawiony i wciąż nad nim pracują...
 
Last edited:
Top Bottom