Błędny opis karty Vilgefortz? Czy błędne działanie?

+
Błędny opis karty Vilgefortz? Czy błędne działanie?

Witam,
Włąśnie grałem Calveitem przeciwko Morvanowi. Standardowo po rzuceniu przez przeciwnika Vilgefortza na moją Cantarellę straciłem ją bezpowrotnie.

Oczywiście nie neguję, że tak to powinno działać, ale przyjrzyjmy się opisowi naszego zabójcy:

"Zniszcz wskazaną jednostkę (inną niż złota). Jeżeli to jednostka rywala, rywal dobiera i odkrywa 1 kartę z talii. Jeżeli to twoja jednostka, dobierz i zagraj kartę z talii. Jeżeli rywal spasował, możesz wskazać tylko swoją jednostkę."

Cantarella z kolei, mimo, że zagrana po stronie rywala jest MOJĄ jednostką. Gdyby Vilgefortz zniszczył takiego dajmy na to skelligejskiego Donara an Hindara jeszcze trudniej powiedzieć, że niszczy swoją jednostkę. Niszczy jednostę szpiegującą przeciwnika.

W kontekście powyższego chciałbym zasugerować, aby zmienić opis tej karty na:

"Zniszcz wskazaną jednostkę (inną niż złota). Jeżeli to jednostka po stronie rywala, rywal dobiera i odkrywa 1 kartę z talii. Jeżeli to jednostka po twojej stronie, dobierz i zagraj kartę z talii. Jeżeli rywal spasował, możesz wskazać tylko jednostkę po swojej stronie.."

Jest to parę znaków więcej, ale przynajmniej nie wprowadza w błąd kogoś nowego, kto mógł nie grać przeciwko tej karcie.

Chyba, że nie mógł by palić szpiegów przeciwnika, a swoich po przeciwnej stronie by mógł to proszę bardzo. Też byłoby ciekawie :)

Pozdrawiam.
 
Last edited:
Jednostka nielojalna, jak nazwa mówi, nie jest twoja. Według mnie opis jest dobry, jednak nie mam nic przeciwko, żeby go uszczegółowić.
 
Masz rację w sumie. Z drugiej strony te jednostki po przeciągnięciu Calveitem przestają być nielojalne. No w każdym razie taki detal.
 
Top Bottom