Błędy graficzne pa patchu 1.60/1.61 (PS4 Slim bez HDR)

+
Błędy graficzne pa patchu 1.60/1.61 (PS4 Slim bez HDR)

Witam,
od niedawna zacząłem przechodzić znowu W3, dzisiaj włączyłem pierwszy raz po instalacji ostatnich patchy i zauważyłem problemy z wyświetlaniem detali i cieniami. Jako że nie byłem jeszcze wszędzie to głównie problemy są widoczne w Novigradzie i Kasztelu Wrońce (pomijam propy w stylu płotki, beczki i chaty w wioskach, tu czasem są, czasem ich nie ma).
Kasztel Wrońce: z daleka jeden budynek, który widać jak jedzie się z południowego zachodu ma jasną teksturę aż do momenty jak dojeżdża się do fosy przy miejscu gdzie są wyścigi konne po czym nagle zmienia teksturę na właściwą ceglaną. Poza wspomnianymi płotkami które zmieniają poziom detali jak się zbliżasz do nich to jedyny problem w Kasztelu jaki zauważyłem.
Novigrad (tu już jest bardzo dużo problemów): w niektórych miejscach podwójni i zlepieni handlarze, podskakujące w momencie zbliżania się do nich flagi na głównym budynku w rynku przy banku Vivaldiego (niektóre płachty w innych miejscach podobnie się zachowują, nawet jak jesteś tuż obok nich i obracasz kamerę), doczytujące się tekstury na budynkach jak jest się już w miarę blisko nich (co nie miało miejsca wcześniej, draw distance detali był znacznie większy wcześniej) i, co najważniejsze, najbardziej widoczne i psujące wygląd, cienie zmieniają wygląd i "poziom czerni" w momencie zbliżania się do nich (nawet odległość tej zmiany jest różna w zależności od budynków), jak na razie najbardziej drastyczny przykład: wychodzę z domu gdzie jest śniąca i bożyczko (około godziny 20), po drugiej strony rzeczki przy mostku prowadzącym do Szałwi i Rozmarynu jest budynek (z jednej strony ma mostek z drugiej rzekę), znajduję się jeszcze na podwórku domu bożyczka i wspomniany budynek, który jest widoczny przez bramę do podwórka, jest jasny bez żadnego cienia. Podchodzę do bramy i nagle na budynek spływa cień na całą ścianę budynku (odległość od postaci do budynku wynosi koło 20 metrów) i wygląda to nienaturalnie bo nie ma żadnego budynku na tyle wysokiego który mógłby taki cień rzucić. Jednak jakby spojrzeć na ten budynek i cień na ścianie od strony wejścia na mostek prowadzący do Sz&R to oświetlenie jest bardzo naturalne, cienie się zgadzają (balkon na budynku rzuca właściwy cień na ścianę jak i pozostałe elementy otoczenia). Problemy z cieniami są głównie w miastach i na budynkach (w Oxenfurcie też delikatne ale nic tak drastycznego jak przytoczyłem wyżej).
Wymienione problemy nie miały miejsca jak grałem wcześniej, jak widać PS4 też otrzymało swoje bugi bo ostatnich łatkach. Co do drzew "w terenie" to nie zauważyłem problemów, które dotknęły posiadaczy PS4Pro jednak zmalał dystans doczytywania trawy, tak mi się przynajmniej wydaje, ale tu mogę mieć już paranoję. Jeśli znajdę dodatkowe błędy to je tu dodam.
Tak na marginesie: nie, nie mam telewizora z HDR (Sony Bravia ośmioletnia). I po co dawać HDR do zwykłej wersji PS4? Same problemy przez to (podobna sprawa była przy HDR w Assassins Creed Origins i dość sporym downgradzie jaki miał miejsce przy tej łatce w porównaniu do premiery, i na PS4 i na PS4Pro).
 
To martwe forum nikt Ci nie pomoże. Mam to samo btw. Ja zażądałem zwrotu kasy reklamacyjnie za nie pełnowartościowy produkt.....
 
Top Bottom