Błędy i niedopracowania PC - podumowanie po przejściu

+
Błędy i niedopracowania PC - podumowanie po przejściu

Witam was i drogą redakcję CDPR. Po przeczytaniu wielu wątków związanych z błędami chciałbym także wyrazić swoją opinie na temat gry i pomóc redakcji na znalezieniu błędów lub niedopracowań które przeszkadzaja lub dziwnie wyglądaja tak to ujmę w rozgrywce. Grę przeszedłem i zrobiłem praktycznie wszystkie questy i podam wam ilość błędów które ja zauważyłem.

Błędy gry:
1. Od samego pacha 1.3 Kamień runiczny który polepsza DMG miecza nadal dodaje 0 DMG do broni.
2. Problem z mapą np. Nowigrad. Mapa pokazuje tylko nieliczne lokacje związane z handlem lub kowalem. Przykładowo "fryzjer" został przeze mnie odkryty a na mapie go nie ma.
3. Problem z kowalami (tymi od miecza) Bugują się bardzo często i nie ma z nimi interakcji. Stoją obok ciebie i nic nie można zrobić. Np. W Nowigradzie kowal znika jak wracamy od zbrojmistrza z głównego Rynku. Trzeba przeczekać lub przemedytować sprawę :)
4. Błąd związany z doświadczeniem każdy juz chyba słyszał.
5. Błąd podczas śpiewania Priscilli (podczas pokazu muzycznego w karczmie) w polskiej wersji bardzo psuje to efekt.
Każda nowa zwrotka tekstu jest przycięta jednosekudową przerwą.
6. Przy niektórych questach w Skelige znacznik się buguje i nie ma go. Trzeba reaktualnić zadanie zaznaczając inne a potem te zbugowane - wtedy znacznik powraca lecz tylko wtedy gdy jesteśmy na Skelige.
7. Podczas kożystania z miejsc mocy (nie miało tego miejsca od czasu patcha 1.3) musimy czasami uzyć kamienia 2x ponieważ nic się nie dzieje a Geralt i tak klęka.
8. Glich wizulany castowania czaru przez Triss lub Fillippe. Czasami Triss rozmawia z nami z płonącymi dłońmi :)
9. Płotkę czasami trzeba wołać aż 3x. Jak już to zrobimy to jest strasznie złośliwa i zawsze znajdzie najgorszą drogę :)
10. Czasami Geralt wchodząc na Płotkę musi zrobić dziwne 2x 360 stopni by na nią wejśc.
11. Quest związany z odczarowaniem człowieka z jakieś figurki. Przychodzimy w tym celu do Triss lecz mając kilka fiurek odkupionych przez nas od handlarza, wątek związany z odczarowaniem nie istnieje a posążki dalej są. Raz zdarzyło się że po rozmowie z Triss w celu odczarowania jakieś figurki przeszliśmy do piwnicy i nic się nie stało po rozmowie "To chyba szlachcic".
12. W niektórych lokacjach lasu możemy natrafić na bardzo nurtujące niewidzialne ściany.
13. Podczas ulepszania jakiegoś ryszunku ( mi się przetrafiło to z Niedziwiedzim i Gryfim) gdy Geralt nosi zbroje i ulepszamy ją u kowala, postać podglądu Geralt'a znika w ekwipunku. Tylko restart gry pomaga, wczytanie save'u już nie.
14. Czasami podczas szybkiej jazdy Płotką gdy napotkamy na jakieś wzniesienie, pojawia się kilkusekundowy glich wizulany polegający na tym, że Płotki głowa wpada w tekstury "latający koń".
15. Nadal zacinający się kursor podczas szybkiego przewijania mapy (miał być naprawiony w 1.3)
16. Błąd związany z opcją "FullScreen" w ustawieniach grafiki. Czasami sam się przełącza na "Bez ramek w oknie" co często mnie irytowało.

Niedopracowania (może będe się czepiał szczegółów lecz czesto przeszkadza to w graniu)
1. Najgorszym niedopracowaniem jest gdy Geralt musi przeskoczyć jakąś przepaść i nie złapie się krawędzi lub gdy przy niej jest (skacze i nic się nie dzieje)
2. Pływanie jest dość nurtujące. Niestety mogło by być bardziej dopracowane (nie raz się utopiłem w jakimś statku gdzie nie moglem wyjść przez szczelinę).
3. Prawdopodobnie co druga osoba pisała o ekwipunku. Mógłby być bardziej... przejrzysty. Czasami kożystam z jedzenia i trzeba zrobić dość niepraktyczną rzecz zamieniając slot z miksturą na jedzenie i na odwrót co spowalnia tempo gry jak np. jesteśmy w środku bitwy.
4. Nurtujące jest często to, gdy Geralt zamiast porozmawiać lub użyć coś zapala jakąś lampkę lub ją gasi. Może zmiana sterowania by to zmieniła.
5. Niektóre kwestie jakichs wieśniaków w Nowigradzie mają niedociągnięte napisy. Brakuje czasami jakieś literki nad kwestiami.
6. Przydała by się informacja o przeczytanej książce jak to miało miejsce np. w jedynce. Czasami przyda się jakiś nowy wpis w bestiariuszu a nie wiem dokładnie czy tą ksiązkę już przeczytałem.
7. Grafika jest piękna lecz przydały by się lepsze tekstury lisci i płatków. Diabeł tkrwi w szczegółach )
8. Przydała by się opcja dalszego oddalenia mapy. Czasami irytuje przewijanie kursorem (który czasami się buguje) w celu odnalezienia czegoś na mapie.
9. Nie jestem tego pewny lecz NVIDIA Hairworks nie działa dla głównych postaci jak Ttiss/Yen itp. widać to po Geralcie lecz różnica jest zerowa dla innych postaci a szczególnie, jak chcemy czasami popatrzeć na piękną twarz Yennefer z bardziej dopracowaną fryzurą.

Bardzo chce pomóc redakcji znaleźć błędy które troche psują rozgrywkę. Starałem się po tych 180 godzinach rozgrywki przypomnieć te błedy. Mam nadzieje że podsumowałem wszystkie tematy związane z błędami i czekam na wasze opinie i odpowiedź redakcji :) Błedy są na 100% u mnie zauważalne.
 
Last edited:
Nie chce sie pisac calej listy .. dla mnie najwiekszym mankametem gry jest ograniczona mozliwosc poruszania sie w walce.. najbardziej przeszkadza brak skakania.

Ile to sie naklalem na ta kompatybilnosc z konsolami, w gdy syreny atakuja Cie na lodzi... najpierw Geral powoooli wastaje od steru, a potem ile to trzeba sie nameczyc zeby z tej lodzi wyturlac sie do wody >.< ...

A juz rekordem byla wycieczka po gorskiej sciezce, gdzie co 5m trzeba sie wspinac, przeskakiwac na nastepna polke... ale pelno tam harpii.
Jedna harpia cie wypatrzy na małej półce, a potem tylko lataja wszystkie wokol ciebie i zostaje tylko skoczyc w dol, zabic sie zeby wczytac save'a ...
Bo zestrzelic jedna tak, by spadla na tych 4m kwadratowych polki na ktorych stoisz nie jest mozliwe >.<
 
1. Od samego pacha 1.3 Kamień runiczny który polepsza DMG miecza nadal dodaje 0 DMG do broni.
Poprawili przy 1.05

7. Podczas kożystania z miejsc mocy (nie miało tego miejsca od czasu patcha 1.3) musimy czasami uzyć kamienia 2x ponieważ nic się nie dzieje a Geralt i tak klęka.
Da się przeżyć ;) zwłaszcza jak jesteś rozradowany tym punkcikiem ;)


Do tego jak możecie to sprawdźcie u was drzewko alchemii jak dla mnie jest praktycznie nie grywalne (gram na wersji 1.05):
-Zwiększona tolerancja jak sama nazwa wskazuje zwiększa tolerancje na eliksiry o 25% gdzie obrażenia od zatrucia otrzymujemy od 80%. Teraz geralt nabuzowany na 100% potkami ma się świetnie i jeszcze krzyczy więcej ;p (wydaje mi się ze umiejętność powinna zmniejszać obrażenia od przedawkowania, zmiejszać toksyczność eliksirów, a nie usuwać całkowicie ryzyko które wiąże się z używaniem eliksirów.
-Zatrute ostrze (umiejętność) nie powoduje zatrucia. (test odbył się na utopcach i wyśmienitym oleju na trupojady)
-Opóźniony rozkład nie współdziała z odwarami (chociaż to chyba zamierzone)
-Przeobrazenie tkanek nie stakuje sie proporcjonalnie do ilości wypitych odwarów (max 1) (Test na 22 poziomie z 1 , 2 i 3 odwarami)
-Wytżymałość na ból na poziomie 3 daje 21% zamiast 30 (test na gołej postaci na poziomie 22 możliwe. Mutageny za to wyglada na to ze dobrze dodaje)
Co do drzewka znaków ulepszenie znaku Yrden (Podtrzymanie znaku) nie zwiększa limitu pułapek.
 

aenwu

Forum regular
U mnie takie problemy są głównie w cut scenkach i dialogach podam parę przykładów.
Włosy Tamary podczas przerywnika filmowego na Krzywuchowych Moczarach pojawiły się z opóźnieniem przez chwilę była łysa.
Jak rozmawiałem z Baronem w jego pokoju w kasztelu gałąź drzewa przeszła przez ścianę niedaleko okna.
Koń w tle zmieniał umaszczenie z białego na czarny i z czarnego znów na biały podczas rozmowy Ciri z Baronem.
Postacie tła w czasie dialogu Geralta z Menge w Novigradzie znikały, zmieniały ubranie pojawiały się w innym miejscu.
Musze przyznać, że gra mi się nigdy nie wysypała do pulpitu jak tutaj niektórym raz grałem w weekend 10h i ani razu nie miałem crasha. Mam podkręcony procesor AMD Phenom II X4 955 GTX 660Ti ale jej nie podkręcałem może dlatego działa poprawnie, ale z tego co wiem to różnie z tym jest innym wywala się gra jak mają podkręconą kartę graficzną i pomaga obniżenie zegarów, a innym na stockowych zegarach.
 
nom ... znam te bugi jak rozmawiasz z jakimś żołnierzem na przeprawie kamera sie oddala i wtedy widzisz go bez hełmu w przybliżeniu hełm się pojawia ;) trzeba przeczekac troche ... pozatym to nie wpływa na fabułe ;p (chociaż jest denerwujące z ta Tamarą - na początku myślałem ze to jakiś utopiec atakuje mnie od tyłu xD). Do tego nie podoba mi się jak Geralt używając znaku wypowiada go na głos... w niektórych cutscenkach. Do tego razi mnie to jak widać odbieranie itemów od npc i kamera jest tak wycentrowana żeby nie było widać rąk. Mogli by zrobć coś w stylu masz tu golda w mieszku (stała animacja) i przygotowałem Ci *wstaw tutaj nazwe itemu* w skrzyni. Mogli by np zamiast bonus itemów dawac bonusy w lokacjach np za ubicie skrzekacza i nie przyjecie nagrody inni z danej wioski pomagali by graczowi np: Yoana (kowal) nauczyła by geralta jak używac efektywniej stołu płatnerskiego i kamienia szlifierskiego - nie było by animacji. Zielarka zamiast dawac garść składników alchemicznych mogła by podnieść ilość zbieranych ziół na stałe. Ogolnie oreny w grze sa jakos potraktowane po macoszemu ;p Zwłaszcza jak była mowa że wiedzmini gina przez pierwsze poł roku po szkoleniu polując na utopce za 1.30 (korony) od głowy a mózg utopca stoi 15 orenów (w sumie może nie potrafili sie targowac ;p)
 
Poprawili przy 1.05
-Zatrute ostrze (umiejętność) nie powoduje zatrucia. (test odbył się na utopcach i wyśmienitym oleju na trupojady)

Hm. zdarzyło mi się to często przy Igni (100% od podpalenia) a nie wszystko sie paliło.
Błąd związany z łysą Tamarą to wina twojej GPU i opóźnienia w renderowaniu. Mi się kilka razy zdarzyło z Geraltem podczas golenia przed spotkaniem z Emhyrem, Geralt był wtedy... bez tektur twarzy przez chwile.
Co do tolerancji eliksirów to mi się wydaje że ogólnie umiejętności są troche naciągane. Dla mnie jest za mało miejsca dla nowych umiejętności mogli by dodac jeszce 5 drzewko ale np. już bez mutagenu z bonusem. Jest dużo fajnych umiejętności ale mało miejsca a na zielone drzewko szkoda mi marnować nowych miejsc umiejętości gdy wale np. 60% znaki 40% szermierka + dodatkowe umiejętności z rysztunkiem.

Fajnie że naprawili część tych błędów szczególnie kamienie runiczne i pływanie ale mogl by poprawić piosenkę Prisilli bo tylko angielska wersja ma poprawnie pocięte fragmęty. Prawdopodobnie zrobili to gdy robili mieszaninę kilku języków.

Czekam na dopracowanego wiedźmina i zmienie swoje decyzję. Odpalę wiedźmina 2 nie zabije Letho, pozmieiam tu i tam i mam nadzieje że w patchu 1.6 poprawią wszysyko + upgrade grafiki :)
...no i te powtarzające się gęby.

ps. Czy wam też Miecze nie dodawały bonusu umiejętności do znaków ?
 
Last edited:
Top Bottom