Błędy w druku

+
Dokładnie na cienkiej folii nie było by problemu a i dobra drukarnia za kilka groszy powinna to wydrukować, ja chodzę do drukarni w Katowicach jak jestem przy okazji w ww. mieście. Praktykowałem już tą metodę z kartami do Robinsona, kilka było po angielsku i jakoś to nie psuje gry, szczególnie że jest to dość cienkie a rewers jest identyczny z resztą kart. Nie muszę siedzieć z erratą bo wszystko mam poprawione.
 
Witam, mam pytanie odnośnie różnicy w karcie rozwoju Triss "Kryształowa kula" w wersji pudełkowej mowa jest o kartach śledztwa a w wersji PC o kartach misji. Pytanie do twórców która wersja jest właściwa? Btw Triss z tą kartą w wersji pudełkowej to niezły kozak...
Dzięki za odpowiedź.
 

Attachments

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    99.2 KB · Views: 53
  • 20141215_225547.jpg
    20141215_225547.jpg
    402.3 KB · Views: 53
@zielinski-dawid @Vojtas @szemrany i inni ;)

Odniosę się jeszcze do naklejek i poprawionych kart/żetonów.

Jeśli, powtarzam, JEŚLI dostaniemy zapewnienie, że - prędzej czy później (w dodatku lub po prostu) - otrzymamy NOWE, POPRAWIONE karty, to nie ma sensu bawić się w naklejki. Wystarczy mazak lub marker.
Wiem, że wygląd na tym ucierpi, ale przynajmniej nie będzie różnicy w grubości kart.

Ten zabieg wykonam, gdy np. pan @Rafal Jaki nas zapewni co do nowych kart.
 
Kolejny fail, który zauważyłem, gdyż szykuje się do malowania Yarpena.
Jego figurka nie ma włosów - jest łysa! No żesz klurde, nawet krasnolud wyłysiał przez pośpiech :(
Karty, figurka, żetony.
No żesz kurde, aż się boję teraz kościom przyjrzeć.
 
Kolejny fail, który zauważyłem, gdyż szykuje się do malowania Yarpena.
Jego figurka nie ma włosów - jest łysa! No żesz klurde, nawet krasnolud wyłysiał przez pośpiech :(.
Raczej nie przez pośpiech, bo figurki przygotowuje się na długo przed premierą. Na szczęście włosy można albo domalować, albo dorobić z green stuffu.
 
Wielki gratulacje wszystkim, którzy znaleźli błędy!

Muszę niestety dorzucić jeden od siebie, którego nie ma w erracie nr 1 (nota bene - literówki w erracie...).
Sprawdźcie proszę u siebie i potwierdźcie, czy Geralt ma 2 eliksity (z zeugla i Borsuk), które mają dokładnie taki sam efekt (dodatkowy rzut).
 
Znalazłem mały błąd na fioletowej karcie śledztwa "Układ z wrogiem". Napisane jest: "Możesz przesunąć znacznik na torze wojny do przodu, aby albo wymienić dowolną liczbę tropów jednego koloru na tropy innego koloru, albo odrzucić 1 kartę Cennej informacji w zamian za 5 orenów".

Wydaje mi się, że powinno być poprawnie "Możesz przesunąć znacznik na torze wojny do przodu, aby wymienić dowolną liczbę tropów..." ponieważ dalej jest kolejne "albo".
Natomiast proszę o oficjalne sprostowanie, żeby nie było niedomówień :p
 
Oficjalne sprostowanie to to nie jest :p ale obie formy są poprawne. Przed drugim (i kolejnym) "albo" stawia się przecinek i stoi, więc jest dobrze napisane. I do tego dodam, że oryginalna wersja wydaję mi się lepsza, ponieważ dzięki tym "aby albo" już na początku podpowiada nam, że będzie wybór.
 
Oficjalne sprostowanie to to nie jest :p ale obie formy są poprawne. Przed drugim (i kolejnym) "albo" stawia się przecinek i stoi, więc jest dobrze napisane. I do tego dodam, że oryginalna wersja wydaję mi się lepsza, ponieważ dzięki tym "aby albo" już na początku podpowiada nam, że będzie wybór.
Hmmm faktycznie masz rację. Dzięki. Polska trudny język, ale trochę mnie to zmyliło w ferworze gry :p
 
Znalazłem Wiedźmina "pod choinką" i dopiero co miałem okazje go rozpakować. Czytając wasze posty widzę że brakuje trochę do pełni szczęścia. Przywiązuje uwagę do szczegółów i w przypadku takich pomyłek czuje że "coś tracę". Wiem ile ona kosztuje i tym bardziej żądałbym poprawek ale nie w postaci erraty. Nie chce zwrotu pieniędzy tylko pełnowartościowej gry, gdzie nie będę zmuszony grać z wydrukowanymi kartkami poprawek w kilku wersjach (bo nie wiadomo ile jeszcze tego wyjdzie).
Każdy ma swoje obowiązki w organizacjach i ponosi za to odpowiedzialność i za to dostaje wynagrodzenie. Wiem że jest to przykra sprawa ale osobiście same przeprosimy mi nie wystarczą.

W pierwszej kolejności udostępniłbym graczom w formie pdf w skali 1:1 wszystkie karty, żetony itp tak żeby każdy mógł we własnym zakresie je wydrukować. Okres wymiany oryginalnych elementów jak dla mnie może trwać nawet te 3-4 miesiące ale w rezultacie każdy dostanie to czego chce i za co zapłacił.
To tyle ode mnie
pozdrawiam
 
Witam uprzejmie. Również otrzymałem wiedźmina "pod choinką". Gra mi się bardzo dobrze, ale jeden "detal" troszkę popsuł pierwsze wrażenia z gry..
Otóż moja figurka Geralta jest uszkodzona - nie ma na plecach mieczy, tylko otwór, który zapewne służył do ich mocowania..
Czy ktoś może podpowiedzieć co można zrobić w takim przypadku (gra była zamawiana przez internet)..
 
Najlepiej pisać do wydawcy, ale biorąc pod uwagę jakie CDP ma podejście do klienta to nie wróżę sukcesu. Już ktoś się żalił, że napisał do nich w sprawie brakujących żetonów i dostał odpowiedź odmowną mimo iż normalną praktyką innych wydawców jest uzupełnianie braków.
 
Znalezione błędy

Zamówiłem grę jeszcze przed premierą i również dostałem wersje z wieloma błędami. Poniżej zamieszczam znalezione błędy, z których większość odkryłem jeszcze przed pierwszą rozgrywką. Nie wiem jak można było dopuścić do sprzedaży wersje z licznymi błędami. Jak ktoś już zauważył to jakiś absurd, że tłumaczono na polski grę wydaną w Polsce. Zdecydowanie był to produkt na, który czekałem i zostałem rozczarowany. W tej cenie można dostać wiele uznanych gier planszowych i nasuwa się pytanie czy gra jest warta swojej ceny. Graficzne gra prezentuje się rewelacyjnie, ale mechanika, tempo rozgrywki, interakcja i błędy psują dobre wrażenie. Mam nadzieję, że trzecia część gry komputerowej Wiedźmin nie będzie zawierała tak rażących błędów. Jestem fanem pracy ludzi z CD PROJEKT RED, a jak już zauważono ich logo również pojawia się w grze przygodowej na pudełku.

http://speedy.sh/zWMEq/wykryte-bledy.pdf
 
Last edited:
@Rafal Jaki
Zbliża się marzec, a nowe informacje nt. errat/nowych, poprawionych kart miały się pojawić do końca stycznia.

Czekamy...
;)
 
Top Bottom