Błędy w druku

+
Potwierdzam to co mówi @Vojtas - szanujące się wydawnictwa wymieniają uszkodzone lub błędne elementy, dosyłają brakujące itd. I jest to dosyć powszechna praktyka. Drugim wyjściem - też praktykowanym - jest umieszczenie poprawionych elementów w dodatku. Nie mam pojęcia czy do Wiedźmina będzie dodatek - ale podobno sprzedał się na pniu - więc pewnie tak.
@P ATROL - ponieważ Ty rozpocząłeś ten wątek - proponuję żebyś na bieżąco edytował pierwszy post, tworząc listę znalezionych błędów. I niech to będą błędy mające wpływ tylko na rozgrywkę, bo błędy dotyczące niezgodności "uniwersum" trzeba pominąć - bo wczoraj jak przejrzałem fioletową talię śledztw to się przeraziłem ile kart jest "popsutych". Ale dowiedziałem się, że np. Pani Jeziora ma na imię Miriam :)
 
Ja bym najpierw napisał list jako użytkownicy fizycznej gry planszowej. Jeden list który reprezentant wyśle i czekamy na oficjalne stanowisko, a jak będzie cisza to każdy zacznie pisać od siebie i zaczniemy spamować im skrzynkę. Najpierw po dobroci, potem po złości jak inaczej się nie da.
 
z tymi flederami w ogóle są jakieś jajca, bo przykładowy fleder z instrukcji jest jeszcze inny, porównajcie
 
Last edited:
Jeśli mamy im już coś napisać to trzeba najpierw ustalić jaka dokładnie będzie treść naszego manifestu i potem wybrać reprezentanta.
Ja jak najbardziej jestem z wami i pomysł "na początku po dobroci a potem po złości" jak wspomniał zieliński-dawid jest dobry.
 
kolejny błąd:
zadanie "wij z mariboru" - czerwone ;)
drugie zadanie poboczne - opłać najemników, by cię osłaniali: wydaj 2 oreny
a na dole karty jest zaznaczone, że należy wydać 3 oreny.
 
Last edited:
powiem tak - ja WGP kupiłem głównie jako ozdobę kolekcji, ale chciałbym czasem też w to ze znajomymi pyknąć, więc jak najbardziej popieram pomysł trucia zadu o poprawki ;)
opcje jakie są wg mnie:
1. dosyłanie poprawionych elementów
2. wydanie oficjalnych errat do naklejenia na żetony
<i może jakaś zniżka na wersję pudełkową PC dla poszkodowanych "fizycznie"? ;> >
 
Sprawdziłem karty zadań i 4 z nich maja błędy:
- Talia Niebieska - Ostatnie życzenie - zadanie wsparcia - 2 u góry 3 na dole czerwone lupki.
- Talia Czerwona - Wij z Mariboru - 2 zadanie poboczne - 2 u góry 3 na dole ilości orenów.
- Talia Czerwona - Odszczepieniec - 1 zadanie poboczne - 3 u góry 4 na dole fioletowe lupki.
- Talia fioletowa - Porozumienie na Belleteyn - 1 zadanie poboczne - 3 u góry 4 na dole fioletowe lupki.

---------- Zaktualizowano 11:21 ----------

Oto wiadomość którą wysmarowałem do twórców gry, kto chce niech się podpisze i wysyłamy, co wy na to?

Witam Państwa,
Piszemy do Państwa w sprawie rażących błędów które zostały popełnione w Wiedźmin: Gra Przygodowa tj.:
- Błędy na kartach potworów:
- Trol jako Fledder z niezgadzającym się opisem, błędy w opisach Bandy złodziei oraz Szubrawca.

- Błędy na kartach zadań:
- Talia Niebieska - Ostatnie życzenie - zadanie wsparcia - 2 u góry, 3 na dole czerwone lupki.
- Talia Czerwona - Wij z Mariboru - 2 zadanie poboczne - 2 u góry, 3 na dole ilości orenów.
- Talia Czerwona - Odszczepieniec - 1 zadanie poboczne - 3 u góry, 4 na dole fioletowe lupki.
- Talia fioletowa - Porozumienie na Belleteyn - 1 zadanie poboczne - 3 u góry, 4 na dole fioletowe lupki.
Niestety ww. błędy strasznie psują rozgrywkę, wręcz ją uniemożliwiając i nie pozwalają nam graczom cieszyć się z Państwa produktu ani korzystać z niego bez poprawek z Państwa strony.
W związku z tym nasze pytanie brzmi, kiedy i w jaki sposób owe rażące błędy zostaną poprawione, gdyż nie możemy się doczekać poprawnie rozegranej partii.

Z niecierpliwością czekamy na odpowiedź.

zielinski-dawid

---------- Zaktualizowano 12:06 ----------

Wysłałem do cdp.pl (tam zakupiłem grę) swojego maila podobnego do tego którego tutaj w kleiłem,oto odpowiedź:
"Łukasz Chlebowski, 08 gru 13:03:
Dzień dobry,
Dziękujemy za kontakt z działem obsługi klienta cdp.pl.
Problem został już przekazany do producenta gry, poinformujemy Pana gdy będzie wiadomo co w tej sprawie zrobić dalej.
Pozdrawiam,
Łukasz Chlebowski
Dział obsługi klienta CDP.pl".
 
Last edited:
Ja napisałem do nich maila już 2 tygodnie temu. ostatnia wiadomość dostałem 6 dni temu:
Witam,
Dziękujemy za skontaktowanie się z działem obsługi klienta CDP.pl
Przekazałem Pana wiadomość do działu Gier Bez Prądu, który zajmie się zgłoszeniem po swojej stronie. Na pewno skontaktujemy się z Panem ponownie, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości związane z grą planszową.

Dzisiaj napisałem do nich jeszcze raz, przypominając, że czekam na odpowiedź że błędów jest więcej niż zgłaszałem na początku. Zobaczymy.
 
Last edited:
Oprócz błędów na kartach (lub brak infa co np. się dzieje, gdy wygramy obronę z potworem), są też błędy/nieścisłości w instrukcji/zasadach, jak np. co robi Triss jak w bitwie wyrzuci Unik a co Jaskier jak ma Rytuał (oko).
Oj bugów więcej jak w AC: Unity... no dobra przesadzam, ale i tu, i tu ciężko grać :p
 
Takie są skutki wydawania gry planszowej w dużym pospiechu. Instrukcja to element bardzo, że tak powiem, wrażliwy. Wszelkie uchybienia dość szybko się ujawniają, co może źle wpłynąć na rozgrywkę. Wiele polskich wydawnictw to przerabiało, a część wciąż przerabia.
 
Jak ktoś zauważył na forum gry-planszowe, jest kolejna rozbieżność z instrukcją angielską, a dotyczy kart zawierających kategorię. "W instrukcji polskiej jest napisane, że aktualnie rozpatrywana karta nie wlicza się do liczby posiadanych kart danej kategorii, w instrukcji angielskiej wręcz przeciwnie, dolicza się aktualnie rozpatrywaną kartę." I bądź tu mądry :p
Do tego w przykładzie walki jest tak opisane, że przy pokonaniu potwora zawsze dostajemy 1PZ, oprócz nagród na żetonie. Ale chyba tak nie jest (może po prostu dali złą przykładową grafikę i dlatego tak to wygląda...) ?
 
Cieszy mnie to, że ktoś z REDów się odezwał i tworzą erratę :)
ale i w erracie może czegoś zabraknąć czy wkraść się błąd, czego nikt z nas nie chce, dlatego proponuje, żeby wszystkie błędy wypisać w jednym poście. Jak wspomniał @szemrany, wątek założył @P ATROL i on mógłby je wypisać w pierwszym poście. Jako, że u mnie gra jeszcze leży i czeka na świąteczne odpakowanie, dlatego też ze swojej strony mogę tylko zebrać bieżące błędy do kupy i je wypisać, ewentualnie potem edytować.
 
Drodzy,

Wielkie dzięki za waszą cierpliwość - tworzymy erratę ze znalezionych błędów i opublikujemy ją wkrótce.
Bardzo przepraszam za zaistniała sytuację - jeśli komuś uniemożliwia to rozgrywkę proszę o kontakt na mój adres mailowy: rafal.jaki@cdprojektred.com

Świetna wiadomość!
A co z instrukcją i zasadami? Też je poprawicie/uaktualnicie?
 
Last edited:
Top Bottom