Błędy w polskiej wersji na PC

+
Błędy w polskiej wersji na PC

Oto błędy, które znalazłem w polskiej wersji na PC:
Karta misji "Brat przeciw bratu": w drugim zadaniu pobocznym brakuje symbolu "lupy" dla "2 niebieskie"
Miniatura misji "Drugie przyjście Lilith" gdzie opis korzyści to: "....rozwoju card..."
Komunikat "Echa przepowiedni" w przycisku wyboru mają "Otrzymaj blue..."
Karta "Obolałe stawy" ma opis: "Podczas walki zmniejsz liczbę kością swojej postaci..."
Okno aktywności pokazuje w grze online, że to inny gracz coś robi niż ten, którego jest teraz tura (załącznik).

Wydaje mi się, że w okienku chat mogą być mylone osoby (np. komunikat pochodzi od innej osoby niż ta, której nazwa jest wyświetlana). Załączam zdjęcie, gdzie według mnie pod jeną nazwą widać było odpowiedzi różnych graczy.
 

Attachments

  • Drugie_przyjście_Lilith.JPG
    Drugie_przyjście_Lilith.JPG
    55 KB · Views: 113
  • Echa_Przepowiedni.JPG
    Echa_Przepowiedni.JPG
    46.5 KB · Views: 114
  • Inne nazwy graczy.JPG
    Inne nazwy graczy.JPG
    44.6 KB · Views: 106
  • Obolałe_stawy.JPG
    Obolałe_stawy.JPG
    52.5 KB · Views: 128
  • Pomylone nazwy w chacie.JPG
    Pomylone nazwy w chacie.JPG
    26.8 KB · Views: 125
Kolejny błąd: Karta "Błogosławieństwo dla ziemi" w drugim zadaniu pobocznym ma opis "...zużyj 2 blue..."
 

Attachments

  • Błogosławieństwo_dla_ziemi.JPG
    Błogosławieństwo_dla_ziemi.JPG
    95.4 KB · Views: 110
Dwie identyczne karty mikstur

Karty "Borsuk" i "Jad Zeugla" mają identyczna treść (nie wiem jakie powinny być ich treści)

---------- Updated at 09:42 PM ----------

Podczas rozpatrywania karty "Zagrożenie na każdym kroku" powinno być "Dodaj" zamiast "Usuń" zagrożenie

---------- Updated at 09:44 PM ----------

Gdy Geralt przerzuca kości z ekranu znika grafika zagrożenia

---------- Updated at 09:47 PM ----------

Tutaj nie jestem pewien ale wydaje mi się, że podczas mojej rozgrywki Geralt w pewnym momencie mógł zawsze aktywować eliksiry wymagające znaku uniku nawet gdy nie wypadł on na kościach (jeżeli się mylę to proszę o info)
 

Attachments

  • Borsuk_i_Jad_Zeugla_są_identyczne.jpg
    Borsuk_i_Jad_Zeugla_są_identyczne.jpg
    172.7 KB · Views: 130
  • Niebezpieczeństwo_na_każdym_kroku.jpg
    Niebezpieczeństwo_na_każdym_kroku.jpg
    338.8 KB · Views: 123
  • Geralt_przed_przerzutem_kości.JPG
    Geralt_przed_przerzutem_kości.JPG
    136.2 KB · Views: 120
  • Geralt_po_perzerzucie_kości.JPG
    Geralt_po_perzerzucie_kości.JPG
    93.4 KB · Views: 114
  • Eliskiry_aktywowane_pomimo_braku_potrzebnego_znaku.jpg
    Eliskiry_aktywowane_pomimo_braku_potrzebnego_znaku.jpg
    273.9 KB · Views: 121
Złe zło, czyli o niegyrwalności wersji cyfrowej.

Witam.
Posiadam wersję pudełkową oraz cyfrową. Po kilku grach "papierowych" odczuwałem same pozytywne emocję. Jednak pierwsza gra w wersję cyfrową zniechęciła mnie do dalszej rozgrywki. Wersja papierowa 4 osoby wszyscy się dobrze bawią mimo paru błędów w druku.
Wersja cyfrowa:
-Raz użyta nazwa potwór średni a raz srebrny - denerwuje strasznie
-Raz podświetlająca się a raz nie karta Shani przy wylosowaniu kart śledztwa/niepowodzenie
-Karta złego losu wymusza wydania dwóch tropów, po czym zabiera je losowo - wydaj wg. mnie znaczy wybierz jakie chcesz.
-VP zamiast PZ w opisach misji głównych - ktokolwiek testował wersje polską?
-Karta złego losu mówiąca tracisz 2 PZ, następny gracz z największą ilością PZ traci 2 PZ - następny gracz wg. mnie oznacza gracza innego niż ja nawet jeżeli mam największa ilość PZ (Jeżeli ma być jak działa to należy poprawić następny na następnie)
-Zmiana zasad końca gry lub błąd powodujący, że po wykonaniu 5tej misji gra automatycznie się kończy nie dając reszcie graczy jednej tury
-Błędy w druku jak w wersji kartonowej np Nieudana i znaczek miecza (nieudana co? ataka?)

Ten post może się wydać czepialski, ale tyle błędów po jednej grze trwającej ok. 80 minut zniechęciło mnie do dalszego obcowania z wersją cyfrową.

A teraz zejdźmy z tonu.
Gra w wersji papierowej jest miodna mimo kilku błędów. Wersję cyfrową da się załatać, zatem czekam na patch, najlepiej po nowym roku co by CDPy wypoczęli przez święta, zabalowali w nowy rok i wzięli się porządnie za poprawę błędów i za postanowienie noworoczne postawili sobie nie wypuszczanie gier z błędami zniechęcającymi do gry.
P.S. Gdzie powinienem wpisać kod z instrukcji, gra go nie wymagała a GoG launcher pokazuje NOT AUTHORIZED

Pozdrawiam, czekając na patch.
Życzę wesołych świąt
oraz
Szczęśliwego Nowego roku
P.P. Zygman.
 
Gdzie powinienem wpisać kod z instrukcji
Na swoim koncie na gog.com.

Większość wymienionych przez Ciebie uwag to literówki albo drobnostki. Jasne, ze powinny one zostać naprawione, ale mi osobiście w ogóle nie przeszkadzają w rozegraniu nastej już rozgrywki.
 
Błędy w grze, które należy poprawić

Odkąd kupiłem grę jakieś 2 tygodnie wyszło już kilka łatek, ale ciągle nie mogę uwierzyć w to jak wiele bugów i błędów jest w wersji cyfrowej tej gry. Po rozegraniu kilkudziesięciu rozgrywek widziałem co najmniej kilkanaście błędów w funkcjonowaniu gry - niestety nie miałem czasu żeby je opisywać. Przed chwilą skończyłem kolejną rozgrywkę i znowu pojawiły się błędy w tłumaczeniu - nie są to poważne błędy ale myślę że już dawno powinny one zostać wyłapane.

1. Bardzo często po wylosowaniu karty śledztwa z zadaniem po wykonaniu którego powinienem otrzymać tropy, po przeczytaniu karty nie pojawia się ona na moim panelu śledztw przez co nie mogę wykonać zadania - jest to bardzo irytujące i sprawia, że rozgrywka nie jest sprawiedliwa.

2. Aktualizacja: Błędnie myślałem żeby powinno być imię "Yarpen" a nie "Yaren" - dzięki HuntMocy za sprostowanie
3. Powinno być "lub" zamiast "i" zgodnie z zasadami logiki - patrz obrazek poniżej:

View attachment 8814

4. Proponuję do wersji cyfrowej dodać więcej informacji o graczach np.: statystyki graczy (np. ilość rozegranych gier, osiągnięcia, wersja gry), informację o narodowości/języku - dzięki takim informacjom można się bardziej zintegrować podczas gry
 

Attachments

  • bug2.jpg
    bug2.jpg
    185.7 KB · Views: 120
Last edited:
Ale Yaren Bolt to postać poboczna z pierwszego Wiedźmina więc wszystko się zgadza. Dlaczego miałby tam być Yarpen? Jeśli gralibyśmy Yarpenem to po wylosowaniu tej karty znaczyłoby, że piliśmy w samotności? :p
 
Witam wszystkich.
Grę na PC kupiłem kilka dni temu, ale gram po kilka partii dziennie, na razie wyłącznie w trybie offline. Faktycznie jest wiele niedociągnięć wspominanych tutaj wielokrotnie, polegających na błędach w tłumaczeniu, niekonsekwencji w nazewnictwie, itp. Ale to jest jeszcze do przeżycia. W moim przypadku już trzykrotnie zdarzyło się, że po dłuższej rozgrywce gra się blokowała i nie można było jej dokończyć. Przykładowo, wczoraj grałem Yarpenem przeciwko Geraltowi i w 40 turze nie mogłem zrealizować żadnej akcji. Akcje mogłem wybrać, ale nic nie było wyświetlane, poza możliwością anulowania akcji. Kiszka zupełna, ponieważ nie da się ani opuścić własnej tury, ani zapisać gry. Niestety, nie umiem dodać, czy taki sam problem dotyczy innych postaci, ponieważ najczęsciej grywam Yarpenem, ale będę obserwował, czy to się wydarzy także przy graniu innymi postaciami.
CDP - w patchu koniecznie wprowadźcie save'a!

Aktualizuję posta. Właśnie gra zablokowała się po raz kolejny. Grałem Triss, tura 33. Nie wiem czy ma to znaczenie, ale w poprzedniej turze Jaskier wykonał swoje zadanie główne.
View attachment 8858
 

Attachments

  • Wiedzmin_blokada_gry.jpg
    Wiedzmin_blokada_gry.jpg
    293.4 KB · Views: 126
Last edited:
@deoomen
Dzięki za info! Grałem do tej pory na wersji 1.0.0 kupionej w pudełku, a uruchamiałem ją z powodu różnych problemów bezpośrednio z dysku, ponieważ nie chciał mi poprawnie działać GOG Launcher (Galaxy Client). Dziś wreszcie pokonałem różne problemy techniczne i udało się grę zaktualizować do wersji 1.1.2. Zaraz rozegram pierwszą partyjkę :) Zobaczymy, czy tym razem błędów będzie mniej. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki!
 
Karta śledztwa "Zaskakujący trop"
Opis karty mówi o zadaniu za które otrzymuje się 1 fioletowy trop i 2 czerwone. Zadanie wykonałem i otrzymałem... 1 niebieski i 1 czerwony trop.
 
Top Bottom