Błędy wyłapane przez userów - wątek ogólny.

+
Znalezione dotychczas bugi na polskiej wersji gry:
1. Od czasu do czasu bugują się napisy Silverhanda. Pomaga wyłączanie i włączanie napisów kinowych.
2. Misja z Razorem Hughem - mam wrażenie, że ten ring jest po prostu za mały na tę walkę i jak Razor jest blisko końca ringu to zapada się pod tekstury i co chwilę się teleportuje o kilka centymetrów oraz potrafi utknąć w miejscu jak na zdjęciu, który załączyłem. Próbowałem go wyciągnąć z tego miejsca, ale nawet odejście na drugi koniec ringu nic nie zdziała. Jego bić można, ale on Ciebie już nie uderzy.
3. Mniej więcej od misji z Judy
w której Judy znajduje w łazience Evelyn, która popełniła samobójstwo
pojawił się problem z nieodtwarzaniem się ścieżek dźwiękowych Judy jak i innych osób. Podobny problem miałem w misji z Sandrą, której musiałem znaleźć jej databank i potem do niej zadzwonić oraz w misji "Nie mów Saulowi".
4.Robiąc misję "Zostawić Night City" Bruce po uwolnieniu i wyprowadzeniu go z budynku zamiast wsiąść do auta to idzie sobie w randomową stronę. Podjechanie do niego autem nie naprawia buga, ale zmienia za to kierunek swojej wędrówki. Dodatkowo zamiast zejść z górki zaczyna on lewitować (zdjęcie poglądowe).
5. Po misji "Nie mów Saulowi" mam zbugowany interfejs "wskazówki" i pojawiły się tam opcje "wyjdź, wybierz oraz przewiń w obrębie danego elementu", które powinny zniknąć zaraz po wyjściu z samochodu Panam (zdjęcie w załączeniu razem ze zbugowanymi napisami SIlverhanda.
6. Przyzwane auto/motocykl czasami pojawia się w miejscu w którym stoi już drugie auto. Wejść do tego pojazdu można, ale nie da rady wyjechać z tekstur.
7. Czasami jest problem z zaznaczeniem śledzenia misji NCPD, gdy misja poboczna jest obok na mapie
8. Misji NCPD "Rozbój w toku" zaraz przy Medeski Gas Station nie da się skończyć. Po zabiciu wszystkich oraz wzięciu dowodów ze skrzynki misja się buguje i nie kończy. Wczytywanie zapisu i ponowne zrobienie tej misji nie działa (screen w załączeniu do posta). Na chwilę obecną npc normalnie tam działa mimo dalej czynnej misji.
Post automatically merged:

Podsyłam kolejną listę bugów, które znalazłem w trakcie przechodzenia gry:
1. Misja "Na czarną godzinę" buguje się możliwość podniesienia ciała, prawdopodobnie przez przyśpieszanie dialogów. Na szczęście wczytanie save'a pomaga.
2. Bodajże po wykonaniu misji od Delamain zbugował mi się ekran podczas rozmów i widać Delamain'a oraz osobę z którą aktualnie rozmawiam
3. Podobny bug co z Razorem Hughem, który opisałem powyżej. Buguje się w miejscu jak na screenie, nie da się go wyciągnąć, nie atakuje nawet jak do niego podejdziesz, ale ty już możesz go bić. Poza tym po wykonaniu tego zadania przez jakiś czas u góry ekranu widać jego pasek życia tak jakby ta misja dalej trwała. Usunięcie tego paska powoduje użycie szybkiej podróży lub po prostu śmierć.
4. Bug graficzny w trakcie korzystania z lustra. Twoja postać mimo, że normalnie ma włosy i założoną czapkę to w odbiciu jest łysa.
 

Attachments

  • Cyberpunk2077_9hroD9cyUA.jpg
    Cyberpunk2077_9hroD9cyUA.jpg
    280.9 KB · Views: 102
  • Cyberpunk2077_B1uRhpvyq7.jpg
    Cyberpunk2077_B1uRhpvyq7.jpg
    154.1 KB · Views: 106
  • Cyberpunk2077_k9FQ19mg1E.jpg
    Cyberpunk2077_k9FQ19mg1E.jpg
    474.8 KB · Views: 108
  • Cyberpunk2077_jAQKMdVdoz.jpg
    Cyberpunk2077_jAQKMdVdoz.jpg
    398.7 KB · Views: 105
  • Cyberpunk2077_3sJ7ElFjYd.jpg
    Cyberpunk2077_3sJ7ElFjYd.jpg
    194.8 KB · Views: 99
  • Cyberpunk2077_lGjda3XTQl.jpg
    Cyberpunk2077_lGjda3XTQl.jpg
    46.3 KB · Views: 103
  • Cyberpunk2077_ZjDMPKIc6e.jpg
    Cyberpunk2077_ZjDMPKIc6e.jpg
    454.5 KB · Views: 88
  • Cyberpunk2077_XEt70I6Bbg.jpg
    Cyberpunk2077_XEt70I6Bbg.jpg
    503.6 KB · Views: 98
  • Cyberpunk2077_z3Rxqp0gSV.jpg
    Cyberpunk2077_z3Rxqp0gSV.jpg
    172.4 KB · Views: 90
Last edited:
PC, Street Kid.

- Policja to żart na całej linii. Potrafią się respić przed oczami gracza. Najlepsza sytuacja gdzie byłem w pustej alejce i po odwróceniu się miałem na plecach dwóch niebieskich, gdy zabiłem jednego to nagle przed oczami pojawiło mi się 6 kolejnych z androidami.
- Optymalizacja to jakaś kpina.
- Przenikanie się przedmiotów.
- AI tłumów nie istnieje, wydziwiasz, biegasz, potrącasz to jakbyś był duchem, nie reagują. ( W Wiedźminie 3 lepsze AI było)
- Brak opcji wyłączenia antyaliasingu (wiem, że to nie bug, ale powinni to dodać)
- Brak możliwości przypisania klawiszy.

Wstrzymam się z dalszą grą do poprawek.

I jeszcze tak na koniec, taki błąd. Gość sobie je niewidzialne jedzenie w barze u Pepe.
 

Attachments

  • Zrzut ekranu (110).png
    Zrzut ekranu (110).png
    3.2 MB · Views: 158
Cześć. Mimo aktualizacji gra daleka jest od ideału. Wiele spraw ciągle nie funkcjonuje, albo kuleje. Kilka moich spostrzeżeń:
- Postacie gubią swoje animacje i układają się w literę T
- Przycisk kucania działa losowo- nie zawsze przy naciśnięciu klawisza "C" postać kuca, często trzeba kilka razy go naciskać, strasznie upierdliwe
- System osłon nie działa prawidłowo, nie zawsze przy kucnięciu gra to rozpoznaje i postać nie wychyla się
- System jazdy, niestety, nie jest zbyt dobry. Samochody czasami reagują zbyt późno na działania klawiatury

- Postacie trzymające jakieś przedmioty w dłoniach tak na prawdę ich nie trzymają, a przedmioty lewitują przed postacią

- Chmury na niebie obracają się wraz z kamerą gracza:

- Niektórzy przechodnie mimo wymawianych kwestii nie ruszają ustami:

- V przechodzi przez inne postacie jak duch
- Mimo polskiego dubbingu w niektórych reklamach na billboardach są angielskie głosy
- Butelki z napojami są puste (jeśli już w realizm idziemy)


To na tyle. Będę na bieżąco temat aktualizował o swoje spostrzeżenia.
 
Last edited:
Quest - Dostarcz radar P9D/2.161 do garażu Dakoty

Po oczyszczeniu miejsca i przejęciu wozu z radarem kierujemy się do garażu Dakoty, gdy opuszczam pojazd w garażu misja nie zostaje ukończona.
 

Attachments

  • cp0.png
    cp0.png
    3 MB · Views: 137
  • cp1.png
    cp1.png
    2.6 MB · Views: 145
  • cp2.png
    cp2.png
    3.3 MB · Views: 123
  • cp3.png
    cp3.png
    2.4 MB · Views: 104
1. Bieganie

Bieganie jest popsute. W ktoryms momencie gry przestalo byc rejestrowane poprawnie. Klikajac L3 raz biegnie a raz nie. Dluzsze przytrzymanie zdaje sie pomagac, ale tez nie zawsze i dodatkowo utrudnia zabawe.

Calosc psuje dynamike gry szczegolnie jak ktos chce mieszac 'gun play' z 'meele play'.

Testowalem na 2 roznych gamepadach. Problem wystepuje na wersji PC z gog w wersji 1.04.
Slyszalem rowniez o podobnych problemach na PS4 PRO i na klawiaturze.

Z detali, zauwazylem ze problem zaczyna narastac po i w trakcie pierwszej walki. W momencie jak zaladuje gre, to bieganie zdaje sie dzialac ok. A pozniej nagle psuje sie w trakcie pierwszej walki + pozniej.

Podobny watek na reddit: https://www.reddit.com/r/cyberpunkgame/comments/kasg17 /

Tech info:
* Windows 10 z najnowszym update + Nvidia sterownikami pod Cyberpunk'a
* Cyberpunk 1.04. Problem wystepuje w nowej i starszej wersji.
* Testowane na gamepad xbox i dual sense. Game pady nie maja problemow z guzikiem.

Post automatically merged:


2. Jeden krok do tylu.

W momencie kiedy sie zatrzymuje, postac czasami wykonuje 'krok/shift' o jeden krok do tylu. Wyglada to jak 'lag' i poprawa do ostatniej znanej pozycji. Problem wystepuje losowo i nie jest zwiazany z kolizja, chociaz czesto wystepuje w momencie przyblizania sie do 'itemow' do zebrania. Problem pojawil sie nagle w wersji 1.04. Poprzednio go nie zauwazalem.

Post automatically merged:


3. Problem z detalami atrybutow

Informacje szczegolowe dla attrybutow nie zawsze sie pokazuja po najechaniu kursorem. Zauwazylem ze problem glownie pojawia sie przy najezdzaniu z innego attrybutu na kolejny. W momencie kiedy zjade kursore poza attrybuty i wroce na nie, to detale sie pojawiaja.

no-details-attributejpg.jpg
 
Last edited:
Są nawet błędy ortograficzne:
W Prologu w drodze do Embers Padre do V: "z bogiem" zamiast (podpowiem od razu jak nie ogarniacie) "z Bogiem"
 
Cześć, nie mogę jeszcze założyć oddzielnego wątku, dlatego napiszę tutaj.

Co się dzieje z save'ami?! Do tej pory byłem zadowolony gry, ale postanowiłem jak wygląda granie inną postacią. Wystarczyła godzinka gry i autosaave'y wyparły ze slotów wszystkie moje poprzednie zapisy. Mam teraz tylko godzinke gry nową postacią, a moja główna gra przepadła.

Przecież to jest jakiś żart :D Autosave nie nadpisuje się na tym samym pliku, tylko tworzy nowy co chwilę i usuwa wszystko z dołu listy.

Czytałem, że sporo osób miało ten problem. Czy komuś udało się go rozwiązać?
 
Retest z 1.04
Przeglądanie się w lustrze w mieszkaniu - mega jasność (wszystko na ultra, RTX3080, poza tym jednym miejscem gra wygląda w porządku, póki co)
- wygląda na naprawione
Gra nie zapisuje ustawień polskich napisów i polskiego interfejsu.
- nadal występuje.

O pozostających problemach z proporcjami 21:9 nie wspominam, bo wiadomo, że hotfix ich nie naprawiał.

Ponadto:
  • animacje mówienia drugoplanowych NPC nie zawsze się ładują
  • jak wspomniałem we wcześniejszym poście do sterowania używam kombinacji klawiatura+mysz oraz pad (samochód)
    i to z owym padem jest pewien problem, gdy się wyłącza z czasem (dłużej gram FPP), gra wyrzuca komunikat "Podłącz ponownie kontroler", który można anulować tylko enterem (E / F / ESC mogłyby być wygodniejsze)
  • zdarzyła mi się taka oto animacja w trybie fotograficznym (oprócz postaci w centralnym planie, inne też "migały")
    Wystąpiło to tylko w jednym miejscu (w drodze na spotkanie z Dexterem, vis a vis ulicznego kaznodziei) pod takim specyficznym kątem (nie wnikałem kamerą w żaden obiekt).
    tryb_foto.gif
  • misja, w której zdobywamy Flathead'a od Maelstrom - musiałem sporo naskakać się wokół Jackie'go, żeby móc otrzymać opcje dialogowe umożliwiające jej rozpoczęcie (nie było trzech pierwszych)
    jackie.jpg

  • gdy już rozpoczęliśmy, Jackie bezpardonowo przeparadował przez zaparkowane obok auto V, jakby zamiast wyszukiwaniem ścieżki, kierował się linią prostą (wczytałem save, żeby zobaczyć, czy powtórzy ten wyczyn, stąd posiadam screeny ;) )
    jackie.gif

  • na koniec chyba się obraził, ponieważ nie chciał przepuścić V do checkpointu (na szczęście pomógł save/load)
    20201212184918_1.jpg

* GIF-y to złączone screeny, nie mam 2 FPS :p
 
Wersja 1.04, Win 10 x64.
Przełączam sobie togglowanie skradania się na LCtrl (który domyślnie służy do skradania się tak długo jak jest wciśnięty), ale po wczytaniu gry, mimo że w ustawieniach nic się nie zmienia, LCtrl już nie włącza na stałe skradania - znowu trzeba mieć go wciśniętego.
 

Attachments

  • c77.png
    c77.png
    111.1 KB · Views: 60
PC, StreetKid.
Po wykonaniu zadania "With a Little help from My Friends" szybka podróż pozostaje niedostępna.
Zapis i ponowne wczytanie gry naprawia problem.
 
Witam,

po aktualizacji do 1.04 pojawiły się 2 problemy:

- przy każdym wyłączeniu gry pojawia się komunikat z "wypłaszczeniem" aplikacji (cokolwiek to znaczy),
- moja mini mapa wygląda teraz jak na zdjęciu

Przed aktualizacją wszystko było w porządku. Chodzi o wersję PCtową. Próbowałem reinstalacji sterowników od karty graficznej (geforce 1660 super) oraz reinstalacji gry. Nic to nie dało. Masakra CDP...
 

Attachments

  • 331fc3c2464b5bba905d23b34aa059ef.png
    331fc3c2464b5bba905d23b34aa059ef.png
    110.7 KB · Views: 66
Mój brat grając na Xbox one ma problem z wejściem do lizzy bar bo biała dziewczyna podpisana Mox nie reaguje na nic. Nie pojawia się żaden dialog ani nic i nie można wejść do klubu a mam wyznacznik zadania "porozmawiaj z bramkarzami " . Zmiana godzin nic nie daje
Post automatically merged:
Ja to samo mam na Ps4 nic nie pomaga...
 

Attachments

  • IMG_20201214_203915.jpg
    IMG_20201214_203915.jpg
    3.9 MB · Views: 71
Nie zaszkodzi sprawdzić spójności plików gry, a co do wypłaszczenia, to lepsze to do BSOD :D
 

A próbowałeś przejść/przejechać się trochę dalej? Też miałem w pewnym momencie ten problem z minimapą, ale po przejściu kilkudziesięciu metrów wszystko wróciło samo do normy. Spróbuj zmienić dzielnicę. Może się odblokuje.
 
W kreatorze postaci mamy między innymi możliwość zmiany wielkości piersi. Niestety ubrania wydają się pasować tylko do domyślnej sylwetki. W przypadku dwóch pozostałych opcji wielkości piersi, założone ubrania wciąż mają kształt dopasowany do domyślnej ich wielkości. Oprócz tego na wysokości szyi i na plecach pojawiają się szare tekstury. Wygląda to tak, jakby gra po założeniu ubrań automatycznie zmieniała sylwetkę postaci na domyślną, co skutkuje przy okazji pojawianiem się jakichś szarych tekstur.
 
Sarafan - mój błąd, jest tak jak piszesz. Miałem 2 dni przerwy od CP i po prostu po wczytaniu gry założyłem że coś jest nie tak po zobaczeniu mapki.

Zostaje tylko problem wypłaszczania ale widzę, że to globalna sprawa. Dzięki za pomoc.
 
PS4
1. nie działa wcale, albo działa bardzo słabo - sterowanie trybem kamery, gdy jedziemy autem; <dokładnie prawa strzałka na padzie>
2. dalej widać sunące nad chodnikiem samotne komórki - potem doczytuje ludzi;
3. losowo pojawiające się freezy - nie wynikające z obciążenia sprzętu.
4. NPC drugo-, trzecio- planowi - mówią losowo wybranym językiem.
5. jest problem z ustawieniem analogów - czułość leży
 
Top Bottom