Błędy wyłapane przez userów - wątek ogólny.

+
Po raz kolejny (jak w przypadku stawania na motorze z gołą pupcią pod mostami) się dzisiaj mogłem pośmiać. W misji gdzie ratujemy Evelyn Parker, wbijam do pomieszczenia, gdzie typ siedzi i ogląda telewizję, to myślę sobie, zakradne się od tyłu, i gościa wyeliminuję, co te, uczyniłem, z pełną satysfakcją. Chwyciłem go, i wyciągnąłem z tej sofy, i obezwładniłem. A typ, obezwładniony, wstał, wrócił na kanapę, i... tam padł. Widać ta sofa ma jakąś magiczną właściwośc. Przy okazji, to warto dać to jako przykład, że nadmierne oglądanie telewizji, może być zabójcze 😅😅😅
Skąd to się tutaj wzięło?
 
Moje problemy z Cyberware:
  1. Berserk - nadal wszystkie rodzaje mają taki sam czas działania 30s i czas odnowienia 60s (nie wiem czy właściwości takie jak weapon recoil and sway działają)
  2. Sandevistan - przestaje działać podczas animacji kończących walki wręcz oraz broniami, przeładowanie broni działa normalnie natomiast samo strzelanie jest spowolnione. Broń do walki wręcz również ma opóźnione animacje i jest brak możliwości wykonywania nią ataków sukcesywnych, natomiast ataki silne działają prawidłowo. Wielokrotnie także nie można Sandevistan aktywować wtedy pomaga jedynie wyłączenie gry.
  3. Cyberdecks - po załadowaniu przeciwnikowi dowolnego demona pozostaję statyczny drażniący dźwięk podczas dalszej rozrywki, dopiero ponowne uruchomienie okna skanowania "kasuje ten dźwięk".
  4. BioMonitor - nie działa.
  5. Blood Pump - nie działa.
  6. Fortified Ankles(epic) - wysokość skoku zależy od ilości FPS, im więcej FPS tym wyżej można skoczyć.
  7. Gorilla Arms i Mantis Blades - wersja legendarna ma 3 gniazda na ulepszenia a można umieścić tylko dwa moduły.
  8. Neofiber - nie działa (tak jak wszystko co zapewnia uniki).
Jeśli chodzi o zmiany przy tworzeniu przedmiotów:
  1. Zamianę komponentów np. z rare na epic nadal trzeba przeprowadzać po jednym.
  2. Amunicję można tworzyć w nieskończoność kiedy można mieć tylko określoną ilość ?
  3. Po tym jak już nie można demontować granatów i przedmiotów do leczenia z zyskiem cała opcja tworzenia wielu przedmiotów naraz jest moim zdaniem bezsensowna ( cały proces został wydłużony, a i tak nie można wpisać ile się chce wytworzyć przedmiotów)
  4. Wydaje mi się ze umiejętność Ex Nihilo (Grants a 20% chance to craft an item for free.) działa tylko za pierwszym razem gdy chcemy tworzyć wiele przedmiotów naraz.
  5. Nadal nie mogę rozmontować niektórych granatów.
  6. Nie wiem czy to zmiana podyktowana balansem ekonomii w grze ale nie mogę już rozmontować na składniki puszek z napojami.
Nadal wiele rzeczy odnośnie samej postać i walki nie działa, wydaje mi się że musiał bym spędzić cały dzień na wypisywaniu co jeszcze należało by naprawić. Zastanawiałem się czy jest właściwie sens wypisywania tych błędów kiedy nie ma pewności czy kiedykolwiek zostaną naprawione.
 
Czy ktoś już zauważył u siebie coś takiego jak na zdjęciu, że podwozie z tyłu się jakby "mieni" i zlewa z drogą?
 

Attachments

  • Cyberpunk 2077 Screenshot 2021.03.30 - 17.42.03.37 (2).png
    Cyberpunk 2077 Screenshot 2021.03.30 - 17.42.03.37 (2).png
    981.2 KB · Views: 49
Ja bym dodał jeszcze poprawę w kwestii przedmiotów powiązanych z misjami. W W3 po ukończeniu misji dało się pozbyć tych przedmiotów z ekwipunku. Natomiast w CP wciąż widnieje wykrzyknik przy nich. Przez to nie mogę np powiesic na ścianie legendarnego/ ikonicznego leworweru Crash oraz schować do schowka np ubrać Silverhanda.

Ponadto wciąż zdarza się, że po wjechaniu w przechodnia pojazd w zabawy sposób wybija się w górę.
 
Nie wiem czy to błąd, ale automat szybkiej podróży koło mieszkania V nie jest aktywny. Jestem przed wykradzeniem reliktu. Grane na PC.
CP77.jpg

Post automatically merged:

Zdobyłem motocykl z zadania "J+J=WNM", ten co jest w garażu koło All Food. Nie mam go na liście pojazdów do przywołania. Dodatkowo zacina się jak chcę nim ruszyć (w ogóle nie jedzie) do przodu przy Lizzis Bar i AfterLife. Jestem przed rozmową z Dex'em w AfterLife (Misja: Skok na głęboką wodę). Grane na PC.
CP77 1.jpg

CP77 2.jpg
 
Last edited:
Po Patchu 1.2 na Xbox One S

1. Johnny ma problem ze złapaniem V w momencie gdy "wciaga ja do siebie" no ciagnie powietrze
2. Gdy Rogue nam pomaga wstacw ogrodach Arasaki to wnikamy w nią
3. Włosy dziwnie sie zachowuja gdy sa dlugie, nie realnie
4. przy zsiadaniu z motorka przed oczyma lata nam cos dziwnego

Tych problemow nie bylo przed tym patchem
 
Po tych wszystkich patchach celownik dalej się buguje, tzn. Wysiadając z AV-ki, zostaje ten celownik i dopiero po reloudzie save'a zmienia się na normalny, wsiadając na motocykl nie znika celownik w postaci niebieskiej kropki itd.
 
Nadal nie wyświetlają się statystyki broni mających dużo bonusów lub "okienko" ze statytykami przeskakuje wyżej-niżej

54cbjn.gif
cyber1.png
 
Mam tak samo. Max ulepszony rewolwer od Rivera i też nie widzę statystyk w ekranie ekwipunku. Dopiero przy menu wyboru broni możemy to obejrzeć.
 
"Strum und Drang"
Atak na furgon ze sprzętem muzycznym z Kerrym...

To chyba jedyny moment, gdy samochody 2D istotnie wpływają na wątek.
W poprzek drogi V rozkłada kolczatkę, aby zatrzymać furgon.
Z dala widać dużo aut, które jadą na kolczatkę, ale przed dojechaniem do niej - znikają. V z Kerrym wpatrują się w te auta - a te, na światłach, jadą i jadą, i znikają i znikają.
W końcu pojawia się furgon, nie znika i oczywiście na kolczatkę wjeżdża.
Wyłączenie tekstur 2D na czas tego questu, miałoby pewne uzasadnienie logiczne :)
 
Last edited:
Wyłączenie tekstur 2D na czas tego questu, miałoby pewne uzasadnienie logiczne :)

Tym bardziej, że jest wówczas noc i jeśli już coś powinno jeździć to sporadycznie (nie powinniśmy widzieć ściany znikających pojazdów).

Mnie jednak najbardziej boli w tej misji "pościg" policji, którego... nie ma (gliny pojawiają się wjeżdżając z bocznych uliczek i natychmiast znikają po tym jak ruszymy). Pikanterii dodaje Kerry, mówiący o tym jak ładnie zgubiliśmy nasz ogon :p .
 
Zadanie "Stary Znajomy", Takemura zostaje w dokach, nie ma możliwości żadnej interakcji z nim. Nie pojawia się u Wakako przez co nie jestem w stanie kontynuować wątku głównego. Miał ktoś podobny problem i znalazł rozwiązanie? 32 h na liczniku i nie mam zamiaru szczerze mówiąc tego powtarzać od początku. Gra ogrywana na PS5.
 
"Strum und Drang"
Atak na furgon ze sprzętem muzycznym z Kerrym...

To chyba jedyny moment, gdy samochody 2D istotnie wpływają na wątek.
W poprzek drogi V rozkłada kolczatkę, aby zatrzymać furgon.
Z dala widać dużo aut, które jadą na kolczatkę, ale przed dojechaniem do niej - znikają. V z Kerrym wpatrują się w te auta - a te, na światłach, jadą i jadą, i znikają i znikają.
W końcu pojawia się furgon, nie znika i oczywiście na kolczatkę wjeżdża.
Wyłączenie tekstur 2D na czas tego questu, miałoby pewne uzasadnienie logiczne :)
Zawsze można zrobić aby te samochody 2D zmieniły się w modele 3D gdy będą bliżej. Nie obraziłbym się gdyby wprowadzili takie rozwiązanie. Chyba chociażby w AC Unity tak zrobili w przypadku przechodniów.
 
Pewnie istnialo juz przed 1.2 ale taki oto blad animacji zauwazylem gdy River naprawia generator.

1.jpg


Misja z kinem chyba jest troche zmieniona - metalowe drzwi ktore sie opuszczaja i blokuja nam droge teraz sie nie podnosza. Aby dostac sie do kina trzeba wejsc jakby od tylu, wbrew temu co sugeruje ikona misji. A moze to byl bug, ale 2 razy ladowalem zapis gry i za kazdym razem bylo tak samo.
 
ale taki oto blad animacji zauwazylem gdy River naprawia generator.

Tak, też tak mam, babka od 31 marca tak stoi :)

Przydałaby sie informacja z CDPR, że pracuja nad hotfixem do patcha 1.2, już nawet bez orientacyjnej daty, żeby ludzi nie stresować.
To, że nie może tak zostać, jak jest teraz, jest raczej jasne - wiele osób wrzuca na yt rozmaite problemy, których przed 1.2 nie było.
Chyba nikt nie oczekował cudu, że 500+ zmian do gry nie wywoła żadnych problemów ...

W sumie fajna nazwa: "patch 500+" :)
 
Jaki kraj taki patch :)

Na steamie widac ze testowa paczka byla aktualizowana 2 kwietnia wiec nie watpie ze pracuja.
 
Swoją drogą z HDRem można by coś również zrobić bo nie działa jak powinien. Ta opcja black level nie powinna przyciemniać wszystkiego na ekranie. Grajac na Oledzie w ustawieniach HDR w grze ustawiłem jasność na 1000 i black level optymalnie na 1. Ale wciąż to nie tak wygląda jak powinno.
 
Ja też testowałem tryb HDR i powiem że lepszej jest bez HDR. HDR nie wiadomo dlaczego wszystko przyciemnia i nawet majstrowanie w ustawieniach za bardzo nie pomaga.
Na kartach graficznych z serii AMD Ray Tracing chyba też nie działa tak jak powinien. Zauważyłem że po włączeniu RT przy ruchu postacią wszystko jest tak jakby zamazane. Dodam że mam włączone rozmycie w ruchu tyle że przy wyłączonym RT nie było to aż tak widoczne.
 
Chciałbym dodać że ikony broni tech i power są zamienione, może to pierdoła ale nie wiem czy od premiery ktoś zwrócił na to uwagę.
 
Top Bottom