Błędy wyłapane przez userów - wątek ogólny.

+
W sumie, to nie zwracam uwagi na drobiazgi, których mogło kilka być, ale rzuciło mi się kilka grubszych błędów:
1. W misji wątku głównego z Panam, gdy mam uruchomić generator przy skrzyżowaniu i wejść do pomieszczenia przez okno, próba wskoczenia przez nierozbitą szybę powoduje "odbicie się" V od szyby i lot około 300 metrów do tyłu. Dopiero kilka strzałów w szybę i jej dokładne rozbicie pozwala przejść przez okno.
2. Niektóre martwe ciała nie pozwalają na swobodne przejechanie po nich pojazdami. Pojazdy się na nich "zawieszają", jak na twardych przeszkodach.
3. Niektóre spodnie są "źle skrojone", przez co paradujemy z przyrodzeniem na wierzchu.
4. Kilka razy nie mogłem przescrolować linii dialogowej kółkiem myszy, przez co musiałem wybrać pierwszą od góry odpowiedź.
5. Dwa połączenia telefoniczne od różnych osób przyszły jednocześnie i jednocześnie się odebrały (w momencie zbliżenia się do zaginionej taksówki, jedno połączenie od właściciela taxi, drugie od kogoś innego)

Kilka bledow ktore zauwazylem po uruchomieniu na PS4.
Wersja v1.04, patch sciagniety 13.12.2020 ok. 21:00 czasu polskiego.

- Brak mozliwosci wylaczenia wskaznika celu, ktory przenika sciany i zaburza immersje.
- "Wiadomosci na komputerze" > "Zycie klubowe" > Opis "EMPATHY" jest niepelny i urywa sie w srodku zdania.
- "Wiadomosci na komputerze" > Poszczegolne linki do stron sponsorowanych nie funkcjonuja: "CyTech", "Kiroshi", "Biotechnika", "Arasaka"). Inne linki prawidlowo kieruja na strony korporacji (np. Militech).
- Wiadomosci ogladane z kanapy mieszkania V sa zbyt ciche i brakuje polskiego tlumaczenia. Wiadomosci ogladane na TV np. w windach sa wystarczajaco wyrazne i wyswietlaja polskie napisy.
- (prolog) 2 postacie w Lizzy Bar staly z rekoma rozprostowanymi na boki wtopione w kanape.
- Przy pierwszej strzelaninie podczas jazdy samochodem na kilka sekund zamarla furgonetka, z ktorej chwile potem strzelalo do nas dwoch Kosiarzy.
- Przy wjezdzie na parking do budynku V, kilka sekund doczytywaly sie tekstury scian.
- Bezustannie mozna hakowac wiatraki, glosniki, lapmy, komputery, za ktore za kazdym razem otrzymujemy po 71/81 pkt doswiadczenia. Sporadycznie jest to 7 pkt.
- Podczas skradania nie mozna wychylac glowy zza rogu. Jedyna opcja jest uruchomienie trybu hakowania (L1), choc i ten nie zawsze pozwala na wychylenie glowy V.
- Japonczyk mowiacy plynna polszczyzna z polskim akcentem brzmi niewiarygodnie. Blad, czy taka koncepcja? Chwile po uruchomieniu gry zmienilem jezyk mowiony z polskiego na angielski. Dzieki temu Japonczyk mowil po angielsku ze slyszalnym akcentem.

Ja na ten moment zauważyłem dwa pomniejsze błędy:

1) Misja, gdzie mamy odebrać nasz samochód z parkingu pod apartamentem V - gdy uderza w nas pojazd autonomiczny, to urwane zderzaki lewitują w powietrzu na wysokości ok. pół metra od ziemi

2) Podczas jazdy samochodem blokuje się on na martwych ludziach lub bardzo niewielkich blokadach - leżącej broni, małych pudełkach itp.

3) Kiedy poruszam się V po ulicy pieszo to jest efekt jakby "przenikania" przez wszystkie napotkane na ulicy NPC.

Wersja gry z GOG / v. 1.04

Last edited:
Wersja gry PC
Misja: Sinnerman [EN]\Uliczna Sprawiedliwość [PL]

1. Kiedy Fixerka dzwoni, by dać zlecenie, w pewnym momencie przestaje mówić i jest dłuższa chwila ciszy, V jej odpowiada na to co User nie usłyszał.

2. Pod studiem gdzie nagrywany jest Braindace samochody w tym mój motocykl, wtopione są w ziemie. :)
1607979307387.png

Post automatically merged:

Misja : nie mów nic Salowi

1. Kiedy jedzie się z Panam w Aucie, jej glos brzmi jak przez radio.:shrug:
2. Kiedy podpięłam się do Exit w wywaliło mnie do pomieszczenia piętro niżej, gdybym nie miała wystarczająco punktów siły, utkenła bym tam XD
1607980913457.png

Last edited by a moderator:
Dzisiaj dopadł mnie błąd z odbiciami. W nocy pomimo braku deszczu odbicia na ulicach wyglądają jakby ciągle padał. Ponowne wczytanie gry pomaga, ale tylko na pewien czas, podobnie jak całkowity restart gry. Ray tracing włączony.

Jestem po zadaniu, w którym ratujemy Evelyn Parker, czyli wtedy kiedy następuje oskryptowana zmiana pogody. Możliwe, że ma to związek z błędem. Wcześniej również po tym zadaniu pogoda zawiesiła mi się na deszczowej. Niezależnie od tego, ile czasu spędziłem na czekaniu pogoda nie chciała się zmienić. Dopiero ponowne wczytanie gry odblokowało z powrotem słoneczną pogodę.

Ogólnie błąd niezbyt dokuczliwy, zwłaszcza że miasto w nocy podczas deszczu wygląda super, ale chyba jednak nie powinno tak być. :)

Last edited:
Misja: Stróże bezprawia

1. Kiedy oddajemy nagranie, drzazga znika
2. Nie kucam, a mój widok na postacie wygląda tak:
1607986061803.png

;

1.04 PC

- Brak dźwięku podczas chodu V.
- Niektóre dialogi ucinają się w połowie zdania.
- Jackie nie porusza kierownicą podczas pierwszej jazdy z nim jako Street Kid.
- Jackie przechodzi przez drzwi windy podczas pierwszej misji.
- Mimo ubioru V w lustrze jest goły w swoim apartamencie i ma pipkę zamiast penisa.

Nie liczy czasu gry na steam - od kilku dni mam 94 min.

Co do poniższych nie mam pewności czy błąd"
- podczas biegania nie ma paska wytrzymałości. Można za jednym razem przebiegnąć całą mapę. Wychodzi nie raz szybciej jak samochodem.
- niektóre misje do ukończenia wymagają pewnych statystyk (np. Dom lalek do otwarcia drzwi). Jeżeli ich nie spełniamy to wracamy bez żadnej borni, bo tą zdeponowaliśmy przed wejściem i nie da się jej wyciągnąć.

Zmiana ubrań:
- zmiana ubrania na to ze schowka w mieszkaniu przypisuje mu statystyki tego, które mieliśmy na sobie ostatnio.
- kilkukrotna zmiana nakrycia głowy sprawia, że postaci w lustrze i trybie foto znikają włosy.
- po zdjęciu wszystkich ubrań (w ekwipunku postać jest naga), a w lustrze i w trybie foto ma na sobie bieliznę.
- po kilkukrotnym zmianie stroju (w ekwipunku postać jest ubrana), a w lustrze i w trybie foto całkowicie roznegliżowana.
Dodam że w lustrze genitaliów nie widać a avatar w ekwipunku stoi z genitaliami

Misja ratowania Saula. Zaraz po rozwaleniu pościgu następuje wybuch całego auta. Już nie mówię, że strzelanie kiedy samochodem rzuca co chwilę jest bardzo frustrujące, a niestety nie mogę zmienić broni na smart, kiedy siedzę w tej ciężarówce. Ktoś coś wie jak zapobiec eksplozji?!?

Quest : Zaginiony w akcji
Zaczekaj na człowieka Dakoty

Po odbiciu Benedicta McAdamsa, transportujemy go do punktu odbioru (zdjęcie cp1_q), gdzie mają po niego przyjechać ludzie Dakoty - jednak nikt się nie zjawia (zdjęcie cp1_q1)
Zmiana godziny nic nie daje.
Czekanie w miejscu 20 min też.
Przeładowanie gry również nic nie daje

Attachments

• cp1_q.png
    cp1_q.png
    2.8 MB · Views: 90
  • cp1_q1.png
    cp1_q1.png
    3.4 MB · Views: 85
Last edited:
Patch 1.04
Platforma PC
Postać Street Kid
Sterowniki Nvidia:
Najnowsze RTX a dokładnie Geforce Game Ready Driver 460.79

Po Wykonaniu serii misji z Deleimanem W oknie konwersacji z innymi postaciami wciąż on się pokazuje będąc nieruchomo ponowne wczytanie save nie pomaga i jest tak w przypadku gdy dzwoni do nas jakakolwiek inna postać

1608022521538.png

Last edited:
Quest : Zaginiony w akcji
Zaczekaj na człowieka Dakoty

Po odbiciu Benedicta McAdamsa, transportujemy go do punktu odbioru (zdjęcie cp1_q), gdzie mają po niego przyjechać ludzie Dakoty - jednak nikt się nie zjawia (zdjęcie cp1_q1)
Zmiana godziny nic nie daje.
Czekanie w miejscu 20 min też.
Przeładowanie gry również nic nie daje
U mnie ta misja przeszła bez problemu, przyjechał gościu w afro takim małym samochodzikiem.

Misja: Stróże bezprawia

1. Kiedy oddajemy nagranie, drzazga znika
2. Nie kucam, a mój widok na postacie wygląda tak:
View attachment 11085773
;

To częsty przypadek! Bardzo częśto jeśli prowadziliśmy rozmowę na siedząco, potem wstajemy i jest nadal kontynuowana jakaś interakcja/rozmowa - to wtedy nadal jesteśmy niejako w przysiadzie... i co gorsza, do końca rozmowy nie da się "wstać"

Dzwoniłem do Rogue i stała się najdziwniejsza rzecz jaką widziałem wśród bugów. Rogue pojawiła się w środku konwersacji w mieszkaniu V fizycznie i postanowiła zostać. Teraz mieszka u mnie. :D
Edit: wyłapałem, że Rogue teleportuje się do lokacji jeśli zadzwoni się do niej, poprosi o zadnie osobistego pytania, a wtedy zahaczy się ją o wspomnienia o Johnym... teleportowałem ją z powrotem do Afterlife tym sposobem :p

photomode_15122020_123716.png

Last edited:
Platforma PC
Członkowie Tiger Claws Właśnie opracowali nowe Pozycje Yogi... Pośmiertnej
Kabuki
Misja : Kontrakt - Kłopotliwi sąsiedzi

1608035924485.png

Post automatically merged:

Dzwoniłem do Rogue i stała się najdziwniejsza rzecz jaką widziałem wśród bugów. Rogue pojawiła się w środku konwersacji w mieszkaniu V fizycznie i postanowiła zostać. Teraz mieszka u mnie. :D

View attachment 11086901
To nie Bug to feature XD

Last edited:
Dzisiaj musiałem odczytać kilka zapisów wcześniej tytuł bo jak zginąłem i odczytałem najświeższe to postać zapadała się pod mapę i automatycznie ginęła i praktycznie taki loop bez końca.
Podczas misji z autonomicznymi taksówkami, kiedy musimy dostać się do rdzenia, jest po drodze hala z wyładowaniami, chciałem spróbować czy uda mi się przeskoczyć i przebiec kiedy na chwilę nie ma wyładowań, Postać zginęła porażona prądem, i właśnie po takim zgonie zaczęła zapadać się pod mapę w siedzibie Delamain w tamtej hali i ginąć bez końca./SPOILER]

Poza tym w jednym miejscu nie załadowały mi się tekstury

Ale to tylko pojedynczy przypadek.

Craft jest bardzo niezbalansowany, zbyt mozolnie i powoli się ulepsza żeby miał jakąkolwiek większą użyteczność w grze, poza tym czasem jak craftujemy przedmiot to nam się wyswietla ze zbyt niskimi statystykami i wtedy taki przedmiot się tworzy, zamknięcie menu i ponowne wejście może naprawić ten bug, ale za każdym razem trzeba się patrzeć czy dobrze nam wyjdzie, a nie zaniżony element niczym o 10 poziomów mniej.

Last edited:
Top Bottom