Błędy wyłapane przez userów - wątek ogólny.

+
Kolejny bug - nie mogę sprawdzić statystyk niektórych broni legendarnych/ikonicznych.
To samo mam u siebie, chyba masz rację odnośnie przyczyny problemu bo zdarza się to na giwerkach legendarnych do których mam pozakładane wszystkie możliwe ulepszenia.
 
PC. Założysz kapelusz[solidny pleciony kapelusz trilby], chcesz się przejrzeć w lustrze w domu, albo jest lustro mega podświetlone że ledwo widać postać:
View attachment 11094677

albo jest łysa:

View attachment 11094683

gdzie normalnie mam włosy[zdjąłem kapelusz]:

View attachment 11094686
Post automatically merged:

PC, pierwsze wyjście z pokoju po przespanej nocy, niemalże na każdym rogu, postać 'w postaci':
View attachment 11094716
MAM DOKŁADNIE TO SAMO - lustro w moim domu pokazuje mnie bez włosów.
Myślałem że to jakiś specyficzny problem uzależniony od ustawień postaci, ale gram już drugą postacią, i druga postać też jest łysa... w domowym lustrze.
 
Podczas misji "Na rozdrożach" gdy chciałem się dostać do jednego z pomieszczeń przez okno po rozbiciu szyby jak na zrzucie ekranu rozpoczęła się animacja przeskakiwania po czym popchnęło moją postać 200 metrów do tyłu.

Nie otrzymałem obrażeń w związku z tym błędem.View attachment 11091689

Próbowałem to zreplikować 3-4 razy bez skutku, więc ciężko powiedzieć co dokładnie zawiniło.
Dokładnie o tym pisałem wcześniej, więc nie tylko Tobie się to przytrafiło.
Post automatically merged:

Zejście z nawet niezbyt wysokich (jak na umiejętność podwójnego skoku) skał kończy się poważnym ubytkiem zdrowia, a nawet zgonem.
 
Last edited:
Jest jakieś rozwiązanie dla Expression: EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION (0xC0000005)? Bo patch pewnie w pn. ale nie robię sobie nadziei.

Stery i hardware mam ok , uprzedzając i5-9400F, 2080, 64GB. Z góry dziękuje za pomoc.
 
Last edited:
To samo mam u siebie, chyba masz rację odnośnie przyczyny problemu bo zdarza się to na giwerkach legendarnych do których mam pozakładane wszystkie możliwe ulepszenia.
Dodam że zauważyłem dziś też, że problem pojawia się dla rozdzielczości 1920x1200. Kiedy zmieniłem ją na 1920x1080 problem zniknął. Jest on ewidentnie spowodowany jakimś błędem skalowania. Zauważyłem, że dla rozdzielczości 1920x1200 w menu ekwipunku u góry i u dołu pojawiają się puste czarne paski (nie ma ich dla 1920x1080), przez co jest mniej miejsca na wyświetlenie tekstu, który najzwyczajniej się nie mieści.
 
Źle zliczany pancerz, nie działa naliczanie 5% za poziom inżynierii oraz 10% ze skillu czlowiek z żelaza w Wysportowaniu
pancerz.jpg
 
Skoro jest wątek to dorzucę swoje kilka bugów. Wersja na PC. Ustawienia - ultra. RTX 2070S.

1. Brzydkie kartonowe tło w postaci samochodów i przechodniów 2D w oddali (mimo że taki zabieg w 2020 to jakaś kpina to jeszcze to skopali i obiekty momentami duplikują się dziesiątkami). W niektórych sytuacjach wręcz absurdalnie wyglądają te setki samochodów wypełniające każdą dróżkę na pustyni w oddali ;)
2. Znikanie celownika w niektórych sytuacjach (np. po rozmowach z niektórymi NPCami)
3. Ciągłe glitche wizualne wrogów, npców oraz samochodów (nie ma sensu wyliczać konkretnych sytuacji bo dzieje się to non stop - wpadanie w tekstury, braki animacji, T-pose, braki ruchu ust, kolizje obiektów, zawieszone w powietrzu obiekty... no wszystko praktycznie co można sobie wymyślić)
4. Spawn i despawn NPCów i samochodów (pojawiają się i znikają kiedy chcą - np. jedziesz ulicą mijasz jakiś wóz, zerkasz do tyłu i auta nie ma lub ew. jest inne - z npcami to samo)
5. Postać czasami nie może biec ani skakać (po ponownym uruchomieniu problem znika)
6. Czasami podczas skradania się postać zaczyna dziwnie drżeć (w sensie drży broń)

Powiedzmy, że to ta część tych które mnie najbardziej irytuje w tym momencie. Brak sensownego kontentu pominę bo to nie ten wątek.
 
Interfejs interkomu się nie załadował, dopiero po zapisaniu i wczytaniu gry zaskoczył i pojawiła się opcja.
 

Attachments

  • obraz_2020-12-18_201535.png
    obraz_2020-12-18_201535.png
    2.7 MB · Views: 56
Nie mogę uruchomić pobocznego questu znajddz Kerrego w willi jak już w niej jestem- nic się w srodku nie dzieje nic nie mogę kliknąc. co robic?
 
Kiedy włamuję się z Takemurą do magazynów Arasaki wybierając opcję wjazdu ciężarówką, to potem mogę chodzić po całym terenie bez obaw, bo nikt nie jest do mnie wrogo nastawiony - spodziewam się, że nie powinno tak być.
Do tego nie mogłem przejąć ciężarówki bez wystraszenia kierowcy strzałem, bo nie pojawiała mi się opcja przejęcia pojazdu.
 
Nie mogę uruchomić pobocznego questu znajddz Kerrego w willi jak już w niej jestem- nic się w srodku nie dzieje nic nie mogę kliknąc. co robic?
nie pojawia sie Jonny przy drzwiach do łazienki? nie da rady odpalić gitary?
 
nie pojawia sie Jonny przy drzwiach do łazienki? nie da rady odpalić gitary?
tak,jak wchodze do mieszkania to zupełnie nic sie nie dzieje. nie pomoglo przesuniecie czasu,zrobienie ionnych questów w miedzyczasie. johny odpala sie tylko przy murze gdzie jest wymalowany na czerwono penis na zewnatrz posiadlosci, mowi jedno zdanie. w srodku juz go nie ma. nie moge z zadnym przedmiotem nic zrobic,uruchomić.
 
Drobiazg do możliwej zmiany: kiedy jadę z kimś autem, to jego prędkościomierz wskazuje 0.
 

Attachments

  • obraz_2020-12-19_013044.png
    obraz_2020-12-19_013044.png
    3.2 MB · Views: 37
Podczas potyczki z ludźmi Nasha zginąłem parę razy i gdy wczytałem save'a zrobionego podczas jazdy tym tunelem z Panam, to lądowałem za każdym razem na miejscu kierowcy. Dosłownie widziałem model Panam od środka. Na szczęście, jak dojeżdżamy na miejsce, to wszystko wraca do normy, bo V automatycznie wysiada przez drzwi pasażera. Zastanawiam się tylko, czy to jedynie podczas tej misji, czy może potrafi się też tak zadziać, za każdym razem, gdy jedziemy z kimś jako pasażer.
 
To dorzucam moją listę.

Propozycja:
- Trzecia opcja napisów - pokazuj napisy, jeśli postać poboczna mówi w innym języku (np. po japońsku i wtedy zobaczymy te fikuśne tłumaczenia)
- Często jeśli kucasz (skradasz się) to omyłkowo pomijasz nagłe dialogi bo są zbindowane na ten sam klawisz, przerzuciłbym domyślny bind pomijania dialogu na inny klawisz (np " / ")
- Gdy jesteśmy w samochodzie GPS jest za blisko, przez co łatwo zgubić trasę, może oddalić go wraz ze wzrostem prędkości, albo dodać opcję jego skali w menu

XBOX:
- Skręcanie na konsoli XBOX Series X samochodem jest bardzo szarpiące na domyślnych ustawieniach
- Na konsoli XBOX One X (Cyberpunk 2077 CE) pierwszy kabel, który V. odpina jako Nomad w pierwszej misji nie znika

PC:
- Mapa przy monitorze 21:9 jest 16:9, chyba nie powinno to być wielkim problemem, podobnie menu
- Jeśli wczytasz zapis gry, często pojawiają się napisy dialogów mimo że opcja jest wyłączona
- Większość rzeczy jest ucinanych w 21:9
- Nagrania i informacje zapisane w drzazgach wyświetlają się w 16:9 i po bokach widać świat gry
- Wielokrotnie pierwsza rozmowa u ripperdoca na początku gry nie aktywuje dalszego ciągu misji "Idź do Jackiego"
- Po załadowaniu gry oraz w innych momentach, mimo ustawienia 21:9 na krawędziach ekranu są czarne paski
- Na monitorze 21:9 w trybie fotograficznym, obszar roboczy myszki jest ograniczony do 16:9 przez co nie możemy nacisnąć skrajnych przycisków
- Elementy w dłoniach, np. telefony, papierosy często zostają zawieszone w powietrzu. Np. po wyjściu z windy z "Chmur" rozmawiamy co dalej z Johnny'm, w trakcie rozmowy pali papierosa i tak ze 3/4 jego kopie wiszą w powietrzu
- Scrollowanie wszystkich zadań czasem się przywiesza albo działa tylko po pomachaniu po obszarze z listą misji przez chwilę
- Delamain dzwoni w trakcie innych rozmów lub dialogami z postaciami w samochodach
- Notoryczne gubienie lipsyncu. Czasem postać poboczna (NPC na ulicach) zaczyna ruszać ustami dopiero jak gapimy jej się prosto w gębę. Lipsync też czasem włącza się z opóźnieniem, bądź przez dwa zdania go nie ma i potem jest.

- Czasem w edytorze ekwipunku, w zakładce ubrania, pojawia się podzakłada celownik/akcesoria jak w broni
- Bardzo duże zacięcia podczas rozpoczynania rozmowy przy Ultra + RT + DLSS
- Celownik bojowy pokazuje się gdy nie mamy broni (chyba powinna być kropka)
- Odświeżanie miasta w tle w trakcie rozmowy z Judy po odbiciu Chmur
- Jeśli wybierzemy skradanie w Arasace, Jackie wesoło biega wśród przeciwników na kucaku
- Podczas hamowania motocyklem kołnierz kurtki przebija się przez kamerę w pierwszej osobie
- Rogue ciągle mówi "marnujesz mój czas" podczas odbijania dziewczyny w wieży Arasaka jako Johnny
- Czasami cyfrowe widmo dookoła Johnnego pojawia się tylko do szyi
- Kurtka Johnnego (którą mamy na sobie) przebija na wylot tekstury gdy siedzimy w niej w samochodzie jako pasażer
- Jeśli podczas dialogu otworzymy menu wyboru broni i zaznaczymy Maxdoca, pojawi się podpowiedź jak go użyć, której nie da się usunąć i która uniemożliwia? zapisanie gry.
- Czasem efekt winiety/rozmycia od kucania? pozostaje włączony podczas normalnego poruszania się
- Podczas odbicia samochodu Panam, kiedy ona prowadzi cały czas słychać hamowanie pojazdu
- Podczas odbijania ciężarówki Militechu z Panam często postacie poboczne przechodzą na wylot przez drzwi bez otwierania ich
- Dodanie jednego moda do monostruny, usuwa wszystkie inne dostępne mody z ekwipunku
- Po otwarciu kontenera z Porsche Johnnego, Rogue może wyjść przez bramę, która się za nią zamknie i uniemożliwi wyjechanie samochodem z doków
Post automatically merged:

 
Last edited:
Quest: Nie mów Saulowi

Bug: Podczas jazdy jako pasażer autem z Panam (trasa z obozowiska do stacji kolejowej; dialogi po polsku) jej głos jest zmodyfikowany - brzmi "radiowo", wygląda jakby błędnie podpięto ten sam dźwięk, który jest dla P, gdy gracz jedzie swoim autem.

Bug: Brakuje dźwięku uderzenia lokomotywy w konwój, albo jest on zbyt skromny - odebrałem jako "wtf, a gdzie jakieś boom?".

Wersja gry: v 1.04 (PC, GOG)
 
Last edited:
Wyłapałem taki błąd w grze, podczas skradania się albo kucania i chodzenia podczas kucania postać sama się podności do góry i chwile szybko porusza. Miałem ten błą wiele razy i psuje trochę zabawe podczas misji gdzie musze się skradać.
 
Czasami jak odpowiem na SMSa, to odpowiedź od nadawcy pojawia się nad moją kwestią. Kiedy SMSuję z Delamainem, to mój tekst jest pomarańczowy zamiast niebieskiego.
 
NPCe w pozie T widziałem w Afterlife. Przed wejściem stoi zawsze taki jeden (wygląd się zmienia, ale stoi w tym samym miejscu). Nieraz nie można podnieść jakichś przedmiotów, a nieraz wyświetla się podgląd na przedmioty, które już podniosłem. Ogólnie powinniście skupić się na interfejsie, bo miejscami mocno uprzykrza rozgrywkę.

I zróbcie coś, żeby gra raz na zawsze zapamiętała wybrany język dialogów, bo za każdym razem trzeba przestawiać...

Wczoraj w czasie misji z Pam miałem ten sam błąd, który widziałem na gameplayach. Chciałem przejść przez okno a odrzuciło mnie na 200 metrów.

W lustrach wciąż widzę łysinę zamiast czapki...

20201219110213_1.jpg
 
Czy tylko ja to widzę?
Wygląd vi w kreatorze postaci mocno różni się od wyglądu w grze. Głównie przez światło. Gdy po stworzeniu pięknej postaci zobaczyłem ją w lustrze pierwszej sceny, przeraziłem się :v

Druga rzecz - wybrałem postaci mniejszy rozmiar klaty - gdy tylko coś zakładam, wraca do defaultowego rozmiaru.
 
Top Bottom