Błędy wyłapane przez userów - wątek ogólny.

+
  1. Gra nie zapisuje ustawień polskich napisów i polskiego interfejsu.
  2. To, że interfejs jest 16:9 i nie wspiera 21:9 to na pewno wiecie. Ale podczas gdy sama rozgrywka jest w 21:9, tak tryb fotograficzny uniemożliwia wybieranie opcji aparatu spoza zakresu 16:9 (kursor zatrzymuje się na niewidocznej krawędzi, na której skończyłby się ekran 16:9).
  3. Do sterowania używam kombinacji klawiatura+mysz (FPP) oraz pad (XONE; TPP pojazdy). Bywa, że pojazd zablokuje się na jeździe w przód/tył (czasem nawet nie da się skręcać; miałem tak na pewno próbując wyjechać za mapę, gdy gra zrespawnowała mnie w kierunku NC). Przejście na klawiaturę i próba hamowania, to jak w rzeczywistości zaciągnięcie ręcznego podczas jazdy (nadal jedzie ale wolniej). Pomaga wysiadka z pojazdu i zaczęcie jazdy od nowa (choć nie zawsze, raz musiałem uruchomić ponownie grę, by pad "zaskoczył").
  4. Podczas szkolenia z T-Bug niektóre elementy interfejsu 2D (mimo działania gry w 21:9) ucinały się na linii 16:9.
  5. Przeglądanie się w lustrze w mieszkaniu - mega jasność (wszystko na ultra, RTX3080, poza tym jednym miejscem gra wygląda w porządku, póki co) - załączam scr.

Wersja Steam, 1.03
 

Attachments

  • 20201210220938_1.jpg
    20201210220938_1.jpg
    736.2 KB · Views: 699
Last edited:
Jeśli rozmawiamy z kimś przez telefon a pojawia się jakieś nowe zadanie/zlecenie/aktywność to automatycznie naszemu rozmówcy ucina linijkę tekstu i przechodzi do kolejnej.
 
Moim zdaniem, gra powinna pozostać jeszcze wieeeeeleeeeee miesięcy w studio, gdzie mogłaby zostać dopracowana. Dlaczego? Oto kilka powodów i przykładów (PS5), dlaczego piszę tutaj? Ponieważ support nie wiem czy do końca działa, wysłałem zgłoszenia, nie otrzymałem chociażby potwierdzenia, że doszły.

Po pierwsze i najważniejsze, zadania. Nie wiem jak nazywa się to po Polsku ale w wersji angielskiej, quest nazywa się Pickup. Pierwsze "normalne" zadania, czy też linia zadań. W pewnym momencie, po wykonaniu innych aktywności składających się na to zadanie, dochodzi do momentu w którym muszę odebrać Jackiego spod All star food i wiecie co :D ?? NPC nie ma, wsiąkł, na liczniku 8 godzin gry, sporo side questów zrobionych i dupa. Żadnego znacznika / gpsa do gościa. Poświęciłem trochę czasu, żeby na yt obejrzeć gdzie powinien być, nie ma. Tylko motor. Co teraz drogi CDR? Mam zacząć od początku, odtworzyć 8 godzin? W których gra ma się 3 razy wykrzaczyła? W momencie gdy wszedłem do większego skupiska ludzi? Znów mam z bólem oczu patrzeć na oprawę wizualną? Która przywodzi na myśl Fallout 4. Wracając jednak do tematu, po tego jest znacznie więcej.

Lista bugów:
- Po złamaniu prawa, policjani pojawiają się znikąd (wychodzą ze ściany, spadają z nieba, pojawiają się przed tobą) - żadnego auta, czy pojazdu latającego z którego by się desantowali. Po prostu obróć się i za chwilę za plecami jakiś się "zrespi". Naprawdę? Gra robiona przez tyle lat i takie rozwiązania/bug?
- Praca mapy, możesz stać obok znacznika a GPS czasami pokazuje drogę na około, przez pół mapy
- Bugi głosowe, jak za często korzystam z ręcznego, to głos dawania bo cheblach się zapętla nawet, gdy wychodzę z auta... V ma jakieś problemy z własną tożsamością ponieważ raz odzywa się głosem mężczyzny, raz kobiety
- Bugi w broni białej, być może moja niewiedza, macham sobie bronią białą i ta nagle wypada V z ręki i ląduje na ziemi. Być może przeciwnicy mają taką zdolność, jeśli tak, to sypię sobie głowę popiołem i przepraszam.
- Skradam się, a tu nagle, po drugiej stronie śmietnik/puszki/kartony eksplodują i przeciwnik od razu mnie wykrywa.
- Pop upy npcy, idzie sobie człowiek ulicą, nawet nie bięgnę i nagle przed twarzą pojawi się NPC, być może zamierzone, żeby trochę adrenaliny wpompować.
- Jazda autem, jego przywoływanie - coś czuję, że bugi związane z autami/środkami transportu pobiją Płotkę. Odwrócony model jazdy, przejeżdzanie przechodniów na autopilocie, za co od razu policja w magiczny sposób pojawia się za plecami i zaczyna do ciebie strzelać i wiele, wiele innych.
- Save - 3 razy wczytało mnie kompletnie nie tam gdzie zapisałem, raz, w lokacji startowej na pustyni, po 5 godzinach gry xD
- Tryb HDR muszę włączać po każdorazowym włączeniu gry, ponieważ ustawienia przeskakują na deflaut, mimo, że w konsoli również mam ustawione aby każda gra odpalała się w trybie jakościowym a nie wydajnościowym.
- Przenikanie przez niektóre ściany
- Hakowanie, w momencie sukcesu, klawisz wyjścia z mini gierki nie działa i trzeba resetować grę...

Dużo jestem w stanie zrozumieć, jednak po tylu przełożeniach, WASZYCH OBIETNICACH, mocno się na was zawiodłem i niestety gra na ten moment w mojej opinii jest niegrywalna i czuję się nieco oszukany tym jak wygląda odnosząc się do waszych zapewnień i obietnic.
 
- Jazda autem, jego przywoływanie - coś czuję, że bugi związane z autami/środkami transportu pobiją Płotkę.
To już mogę potwierdzić. Zdarzyło mi się, że samochód zaparkował pionowo na klatce schodowej, a Płotki na dachu nigdy nie doświadczyłem. Jednak jak przystało na osobę bardzo wyrozumiałą, zamiast uwiecznić zajście na screenie (trochę żałuję, że tego nie zrobiłem), po prostu wzruszyłem ramionami i ruszyłem dalej.
 
Też przymykałem na to wszystko, przez jakieś 8 godzin, oczy. Jednak czara goryczy się przelała w momencie gdy nie mogę dalej progresować w historii, ponieważ nie ma NPC odpowiedzialnego za postęp... Może dzisiaj po południu, jak wyczyszczę pierwszą dzielnicę na 100 i do tego czasu na "internetach" nie znajdę demon soulsów w moim rejonie, to w jakiś amatorski sposób nagram całą rozgrywkę i powycinam co lepsze smaczki...
 
No tak, błąd z gatunku tych krytycznych, których wzruszeniem ramion zbyć nie można. Jedyne wyjście, to wczytać save sprzed tego zadania, czekać na patcha i liczyć, że to naprawi lub zacząć od nowa. Same kiepskie rady. Straconego czasu i nerwów nikt nie wróci. Nie ma również gwarancji, że przy kolejnym przejściu błąd się nie powtórzy.
 
Pierwszy save, po dwóch godzinach rozgrywki i od razu, bez żadnych zadań pobocznych, przeszedłem do tego zadania i sytuacja ta sama. Nie ma znacznika podróży :D Pozostaje tylko gra od samego początku, plus tworzenie postaci. Tak jak mówisz, nie ma gwarancji, że znów się nie powtórzy. Niestety moim oczkiem w głowie jest wiesiek, więc nie trudno się domyślić na wzór kogo V wygląda :D Dodatkowo jak coś robię to najlepiej jak potrafię, więc jakaś kolejna godzina/30 minut.
 
Pisałem w innym temacie, w sumie własnym ale podłączam się z bugami (grane na PS5).

Lista bugów:
- Po złamaniu prawa, policjani pojawiają się znikąd (wychodzą ze ściany, spadają z nieba, pojawiają się przed tobą) - żadnego auta, czy pojazdu latającego z którego by się desantowali. Po prostu obróć się i za chwilę za plecami jakiś się "zrespi". Naprawdę? Gra robiona przez tyle lat i takie rozwiązania/bug?
- Praca mapy, możesz stać obok znacznika a GPS czasami pokazuje drogę na około, przez pół mapy
- Bugi głosowe, jak za często korzystam z ręcznego, to głos dawania bo cheblach się zapętla nawet, gdy wychodzę z auta... V ma jakieś problemy z własną tożsamością ponieważ raz odzywa się głosem mężczyzny, raz kobiety
- Bugi w broni białej, być może moja niewiedza, macham sobie bronią białą i ta nagle wypada V z ręki i ląduje na ziemi. Być może przeciwnicy mają taką zdolność, jeśli tak, to sypię sobie głowę popiołem i przepraszam.
- Skradam się, a tu nagle, po drugiej stronie śmietnik/puszki/kartony eksplodują i przeciwnik od razu mnie wykrywa.
- Pop upy npcy, idzie sobie człowiek ulicą, nawet nie bięgnę i nagle przed twarzą pojawi się NPC, być może zamierzone, żeby trochę adrenaliny wpompować.
- Jazda autem, jego przywoływanie - coś czuję, że bugi związane z autami/środkami transportu pobiją Płotkę. Odwrócony model jazdy, przejeżdzanie przechodniów na autopilocie, za co od razu policja w magiczny sposób pojawia się za plecami i zaczyna do ciebie strzelać i wiele, wiele innych.
- Save - 3 razy wczytało mnie kompletnie nie tam gdzie zapisałem, raz, w lokacji startowej na pustyni, po 5 godzinach gry xD
- Tryb HDR muszę włączać po każdorazowym włączeniu gry, ponieważ ustawienia przeskakują na deflaut, mimo, że w konsoli również mam ustawione aby każda gra odpalała się w trybie jakościowym a nie wydajnościowym.
- Przenikanie przez niektóre ściany
- Hakowanie, w momencie sukcesu, klawisz wyjścia z mini gierki nie działa i trzeba resetować grę, nie zawszę, zdarzyło się 2-3 razy...
 
Pisałem w innym temacie, w sumie własnym ale podłączam się z bugami (grane na PS5).

Ale naprawdę nie ma potrzeby wklejania tego samego posta w kilku tematach. Proszę tego więcej nie robić.
 
Mój brat grając na Xbox one ma problem z wejściem do lizzy bar bo biała dziewczyna podpisana Mox nie reaguje na nic. Nie pojawia się żaden dialog ani nic i nie można wejść do klubu a mam wyznacznik zadania "porozmawiaj z bramkarzami " . Zmiana godzin nic nie daje
Post automatically merged:

 
Pierwszy łańcuch misji, jest wyjątkowo zbugowany. Niby mieliśmy mieć mnogość możliwości a tak naprawdę, jeśli nie zrobimy tego jak sobie twórcy to założyli, to jest duże ryzyko "popsucia".

Ja musiałem chyba zrobić coś źle na samym początku, bo nawet wczytanie save'a po dwóch godzinach gry, nic nie pomogło. Ten sam błąd z Jackiem - nie pojawia się do niego droga, nie mogę z nim wejść do siedziby Mea coś tam, żeby tego droida ogarnąć.
 
PS4, Nomad:
- pierwsza osada - gość gra na gitarze bez gitary.
 
Last edited:
ok gram powoli q poboczne totalnie zbugowane - niebieskie gwiazdki jak uwalniasz kogoś z opresji mimo ze wszystkich pokonasz > najlepiej w stealth to i tak goście trzymają rece do góry albo kleczą caly czas albo chodzisz sobie po mapie i często takich ludzi widać w załączniku ? kto to w W3 to żebracy a tu ?gram 1 dzień a porownujac do w3 który przeszedlem 3 x to jest masakra po streamach widze ze q głowny jest dopracowany ale poboczne q potrzebuja Pomocy
 

Attachments

  • cyber 20177.png
    cyber 20177.png
    4.6 MB · Views: 218
Pisałem w innym temacie, w sumie własnym ale podłączam się z bugami (grane na PS5).

Lista bugów:
- Po złamaniu prawa, policjani pojawiają się znikąd (wychodzą ze ściany, spadają z nieba, pojawiają się przed tobą) - żadnego auta, czy pojazdu latającego z którego by się desantowali. Po prostu obróć się i za chwilę za plecami jakiś się "zrespi". Naprawdę? Gra robiona przez tyle lat i takie rozwiązania/bug?
- Praca mapy, możesz stać obok znacznika a GPS czasami pokazuje drogę na około, przez pół mapy
- Jazda autem, jego przywoływanie - coś czuję, że bugi związane z autami/środkami transportu pobiją Płotkę. Odwrócony model jazdy, przejeżdzanie przechodniów na autopilocie, za co od razu policja w magiczny sposób pojawia się za plecami i zaczyna do ciebie strzelać i wiele, wiele innych.

To samo u mnie z zauważyłem. Poza tym jeszcze nawigacja na minimapie ma tak mały zasięg że nieraz przeleciałem prosto przez skrzyżowanie na którym miałem skręcić, Nawigacja powinna się skalować z prędkością pojazdu.
 
PS4, Nomad:
- powrót wieczorem do pierwszej osady w grze powoduje, że w powietrzu nad drogą lewitują siedzące postacie z osady,
- rozmowa z Jackie w przyczepie (pierwszy kontakt) - ubranie Jackie częściowo znika,
- w mieszkaniu V nie można podnieść kart przy wejściu,
- nie zawsze działa możliwość położenia się do łóżka,
- przycisk (kółko) pomijania intro nie działa.
- pierwsza misja z Jackie (gdy siedzi przy ulicy w barze i zajada) samochody (wszystkie) poruszające się drogą wjeżdżają/utykają w barierach i rozwalają się na kawałki,
- gdy V jest w przywieziony na wózku do mieszkania dostaje niebieskie i czerwone tabletki oraz oprawiony pocisk, wszystkie te elementy latają obok jego dłoni,
- błąd wyświetlania ubrań - nie widać mimo ich nałożenia (pierwsze ubieranie po wszczepieniu silverhanda w mieszkaniu),
- misja w bazie gangu Maelstrom, walizka z botem unosi się przed osobą niosącą skrzynię,
- misja "Skok na głęboka wodę" w hotelu, Jackie wchodzi do windy przez zamknięte drzwi, a w barze unoszą się przedmioty w powietrzu,
 
Last edited:
Zmiana ubrań:
- zmiana ubrania na to ze schowka w mieszkaniu przypisuje mu statystyki tego, które mieliśmy na sobie ostatnio.
- kilkukrotna zmiana nakrycia głowy sprawia, że postaci w lustrze i trybie foto znikają włosy.
- po zdjęciu wszystkich ubrań (w ekwipunku postać jest naga), a w lustrze i w trybie foto ma na sobie bieliznę.
- po kilkukrotnym zmianie stroju (w ekwipunku postać jest ubrana), a w lustrze i w trybie foto całkowicie roznegliżowana.
 
Last edited:
Witam. Xsx
Y nie zmienia broni.
Po wciśnięciu y dłużej otwiera się kółko wyboru broni lecz po zatwierdzeniu A nic się nie dzieje. Wczesniej było oki i zmienial broń.
Przy zmianie broni w ekwipunku "akcja zablokowana".....

Nawet RB po wciśnięciu robi kółko lecz granat nie leci...

Pare misji pobocznych i to samo ciagle nie da się.
Wyłączałem / włączałem grę i to samo :(
 

Attachments

  • IMG_20201212_200046.jpg
    IMG_20201212_200046.jpg
    3.9 MB · Views: 168
Last edited:
Cześć, poszperałem po wątkach i po wykluczeniu powtarzających się błędów chcę tworzyć swoją listę rzeczy które nie do końca działają jak należy. Nie ma swoistego miejsca innego niż niestety forum na to ale mam nadzieję że w ten sposób jakoś będę w stanie dopieścić grę aby działała jak najlepiej.
A więc zaczynając listę kilka napotkanych do tej pory po 40h siekania.

- Po upadnięciu na pochyloną powierzchnie silnik blokuje postać aby przeliczyć fizykę jednak czasami potrafi wystrzelić postać poza mapę.
- Po ukończeniu zadania dla fixera z badlands dzwoni do gracza aby podziękować za zrobioną robotę i jednocześnie kontynuuje rozmowę bezpośrednio.
- Momentami po zmianie broni znika ona zostawiając wyciągnięte ręce postaci i porzucając gracza bez możliwości zmiany na inną giwerę
- Śmieci leżące na ziemi powodują problem z silnikiem fizycznym przez co postać w większości sytuacji stania na dynamicznych śmieciach otrzymuje kosmiczne obrażenia skutkujące zgonem.
- W niektórych lokacjach na mapie najczęściej związanych z questami pojazd po przywołaniu może poruszać się w obrębie kilku metrów i jeździ tylko w jednym kierunku ( do przodu lub do tyłu ), czasami łącznie z tym występuje problem z pozostaniem w samochodzie dłużej niż sekundę po wejściu do niego.
- Na koniec powtórzyć niestety muszę problem z policją który jest wszędzie, w misji fabularnej podczas której jest fragment z przejazdem windą w której nie można wyciągnąć broni a przed wejściem do niej gracz zdobędzie jedną gwiazdkę lub więcej po stanięciu przy jednej z ścianek i obróceniu kamery w jej kierunku za plecami gra potrafi przywołać policjanta który aż do wyjścia z windy będzie usiłować pozbawić gracza życia.
- W trakcie misji "Ostatnia przysługa" gracz musi jechać pojazdem skorpiona jednak jazda z pierwszej osoby jest niemożliwa gdyż gracz zostaje oślepiony przez bug z renderowaniem oświetlenia, ustaje on po skierowaniu kamery na bok aczkolwiek jazda machając kamerą w kółko przez parę minut bywa nieprzyjemna.

Więcej bugów jeśli będzie potrzeba dodam w sub wątkach.
 
Top Bottom