Błędy wyłapane przez userów - wątek ogólny.

+
Samochody próbują jechać nieistniejącym prawym pasem i wszystkie się rozwalają.
Post automatically merged:

Zabiłem po cichu dwójkę bandytów, ale oni nadal "żyją" i można ich ponownie "zabić", co nic nie daje i nie zmienia statusu.
 

Attachments

  • obraz_2020-12-19_120321.png
    obraz_2020-12-19_120321.png
    3.3 MB · Views: 60
  • obraz_2020-12-19_125638.png
    obraz_2020-12-19_125638.png
    4.3 MB · Views: 50
Last edited:
Misja "skóra, której potrzebuje". Nie mogę jej zrobić, po podłączeniu się do laptopa w celu autoryzacji nic się nie dzieje. Mogę jedynie ruszać myszką w ograniczonym zakresie lewo, prawo. I trochę góra dół. Nie mogę się odłączyć od laptopa, nie mogę nic kliknąć, ani się wycofać. Jedyne rozwiązanie żeby się uwolnić, to wczytać zapis. Misji nie mogę ukończyć. Rozwaliłem auto, do którego miałem się dostać. Misja też tego nie uwzględniła
 

Attachments

  • skora1.jpg
    skora1.jpg
    52.8 KB · Views: 44
  • skora2.jpg
    skora2.jpg
    47.9 KB · Views: 47
  • skora3.jpg
    skora3.jpg
    54.6 KB · Views: 42
W aucie Wraithsów z opancerzonymi szybami nic nie widać przez poziom naświetlenia.
 

Attachments

  • obraz_2020-12-19_131525.png
    obraz_2020-12-19_131525.png
    2.2 MB · Views: 40
Mam problem. Nie mogę ukończyć wątku z Rogue ponieważ gdy dzwonię do Panam to ona nie odbiera. Gra każe mi zadzwonić do Panam ale do jasnej cholery nie da się wykonać połączenia. Próbowałem setki razy. Naprawdę wydajecie zabugowaną grę do takiego stopnia, że nie da się nawet ukończyć fabuły? :(
 
Błędy które napotkałem wersja PC
(najtrudniejszy poziom trudności jako KORP)
:


MISJE

- nie odpala się konsola w pojeździe/ wizualnie ona istnieje, ale zgaszona całkowicie nie wyświetla obrazów , błąd się naprawia dopiero po epizodzie ze strzelaniem z działka na samochodzie [NA ROZDROŻACH],

- w misji z Panam wsiadając z nią do jej auta model postaci nagle znajduje się za kierownicą, w postaci Panam (dosłownie, wewnątrz niej i widzę jej gałki oczne), gdy już parkujemy przed przeciwnikami wysiadając gra wyrzuca mnie w ścianę na prawo, błąd pojawił się po wczytaniu szybkiego zapisu i pozostał [NA ROZDROŻACH – pokonaj Nasha i jego ludzi],

- papieros Johnego podczas rozmowy lata w różne strony by skończyć na jego czole (NA ROZDROŻACH)

- gdy ratujemy Saula, strzelając z jadącego Vana w burzy piaskowej, mając celownik nałożony na broń, jego matryca jest czarna, nieprzeźroczysta co utrudnia celowanie (KTO SIEJE WIATR),

- hakując maszyny i je niszcząc, nie można zebrać z niektórych z nich przedmiotów; zniszczone maszyny wiszą w powietrzu (DELAMAIN: REANIMACJA),



OGÓLNA GRYWALNOŚĆ

- po wczytaniu zapisanej gry (z szybkiego zapisu), za każdym razem zmienia się trajektoria ruchu przeciwników (najtrudniejszy poziom trudności),

- częste glicze związane ze zbieraniem przedmiotów po ich śmierci, czyli widać je ale nie można ich zebrać, są zablokowane; czasami znajdują się pod poległymi postaciami i również są zablokowane, a przeniesienie postaci jest nieskuteczne,

- znikający celownik lub przesuwający się celownik po ponownym przycelowaniu

- jadąc na motorze pokazuje się, nie rzadko nagi, model postaci,

- gdy mamy jakiś przedmiot na głowie, przeglądając się w lustrze nie mamy włosów,

- czasami po zatwierdzeniu zhakowania jakiejś osoby, nie załącza się działanie,

- wezwany pojazd czasami ucieka od nas,

- po neutralizacji przeciwnika hack’iem, stoi on w miejscu by po kilku sekundach upaść,

- czasami nagle, będąc w ukryciu, tak że nikt nas nie widzi, przeciwnicy wykrywają nas i zaczyna się tryb walki, po czym strzelają do nas przez ściany,

- schodzenie z krawężnika potrafi nas wystrzelić na ogromną odległość, tak samo jest z chodzeniem po rurach i innych powierzchniach, które są ze „spadem”, gra po prostu nas wyrzuca na duże odległości, nie rzadko zabijając,

- będąc w pojeździe, uderzanie w przeszkody na chodniku robi z nami dziwne rzeczy, od wyrzucania w powietrze po gliczowanie się na przeszkodzie,



NPC

- NPC’y na ulicach, przesadnie przed nami uciekają gdy ruszymy samochodem będąc na chodniku bądź parkingu,

- czasami policja bez uzasadnienia zaczyna do nas strzelać i nas ścigać,

- częste przechodzenie przez postacie, co powoduje ich nieadekwatny strach i ucieczkę, może zaalarmować policję.



EKWIPUNEK

- gdy sprzedaję, bądź rozkładam bronie, zaczynając od samego dołu, po trzeciej, drugiej broni okno przeskakuje na samą górę,

- wyświetlanie porównywania broni jest bardzo duże co przysłania inne elementy ekwipunku,



ELEMENTY GRAFICZNE

- wszelkie telewizory w grze, wyświetlają obraz w 10-15 klatkach na sekundę od początku gdy na nie patrzymy, po dłuższej chwili obraz jest w nich wyświetlany dużo sprawniej, najczęściej widać to w windach,

- spadki FPS po dłuższym czasie gry (2-4 godzin), spadek o ok 30%- 40% FPS, pomaga restart gry,

- ogólne spadki FPS przy wystąpieniu większej ilości NPC.



AndiMannn TTV
 
PS4 patch 1.05, Nomad
- misja z Barym, nie można odnaleźć grobu Andrew - zapis i load pomaga
- postacie poruszające sie po cmentarzu nie widzą schodów i wnikają w nie lub płyną zamiast iść
- po wgraniu patcha 1.05 statystyki broni w mieszkaniu są wyzerowane i nie można założyć ubrań z szafy
- w bazie Delamain w garażach wyświetlane jest chyba 10 klatek na sekundę (pomaga wyłączenie ziarna filmowego i aberracji chromatycznej)
- w poczekalni Delamain postacie przenikają się i siadają w ścianach to samo na skwerze w centrum
- rozdzielczość IMHO jest dużo niższa
- jakość twarzy jest fatalna
- w lustrach doczytuje bardzo powoli poszczególne części postaci np. długo widać sam korpus, potem głowę a za chwilę dopiero jedną część ubrania itd
- głos z reklam ulicznych jest po angielsku? to samo z częścią NPC odpowiadają po angielsku
- misja odnajdywania samochodów Delamain na złomowisku - cała powierzchnia śmieci lata kilka metrów nad ziemią
- przypadkowy samochód którym jechałem po tym jak go tylko opuściłem zniknął
- po przejechaniu kilku kilometrów (5) aby wejść do menu z mapą trzeba czekać kilka ładnych sekund nim się pojawią kafelki wyboru
- jadąc samochodem oznaczenie celu i jego opis zasłania to co jest przed nami - opis i kółko z wykrzyknikiem powinno być wyżej
 
Last edited:
W stacji odbitej od Kang Tao, w której życie wróciło do normy, kamery nadal są wrogie.
 

Attachments

  • obraz_2020-12-19_150518.png
    obraz_2020-12-19_150518.png
    3.2 MB · Views: 36
Od siebie dodam błąd z bronią crash i skippy. Wymagane są żeby mieć wszystkie bronie na ściance w mieszkaniu, ale nawet po ulepszeniu Crash na legendarną wersję nadal pozostaje znacznik, że to broń z zadania i się duplikuje pozostając w ekwipunku jako rzadki/epicki... dodatkowo kolejna Legendarna/ikoniczna też ze znacznikiem, co uniemożliwia przeniesienie do skrzynki mimo zakończenia zadania z Riverem..... Masę ludzi ma z tym problem i nie tylko z tą bonią. Inną jest snajperka Overwatch, skippy etc.
 
Dość często zdarza mi się, że skacząc i biegnąc - zwykle lekko z górki - zamiast biec, "ślizgam" się po powierzchni nie ruszając nogami. Screenshot pokazuje nieruchome nogi podczas biegu. W trakcie takiego "biegu" chyba pokazywana jest animacja spadania.
 

Attachments

  • obraz_2020-12-19_155038.png
    obraz_2020-12-19_155038.png
    2.7 MB · Views: 42
Grafika/wydajność

Bug
: Na średnim sprzęcie (i54690k + gtx1660ti, 24GB RAM, ssd), w momencie wsiadania na motor / wsiadania do pojazdu i kamerze ustawionej w 3ciej osobie, gdy gracz poruszy szybko kamerą (co jest odruchowe by wygodnie ustawić kamerę do jazdy), to następuje ostra klatkoza (głównie w mieście). Widać wyraźnie, że powodowana "machaniem" myszką.

Propozycja rozwiązania:
1. Dodać w opcjach (Grafika lub Wideo) możliwość Ograniczenie kamery (widoku 3ciej osoby) podczas jazdy, która powodowałaby, że:
a) kamerą da się poruszać w osi poziomej w przestrzeni pola widzenia (powiedzmy 100 stopni) i jakiejś sensownej wartości w osi pionowej (ciężko mi tak na oko, może z 45 stopni?)
b) przez pierwsze 5 sekund kamera ustawiona jest domyślnie i zmiana jej pozycji przez ten czas nie jest możliwa (domyślnie to ustawienie do przodu równo z wygodnym kątek w osi pionowej).
2. Dodać w opcjach Sterowania możliwość regulacji kamery 3ciej osoby podczas prowadzenia pojazdu, z opcją zjazdu czułości myszy aż do 0.1 (obecne minimum to 1 - wolniejsze poruszanie myszką to mniejsze generowanie ścinki wydajności).

Hmmm:
Dodatkowo kamera mogłaby delikatnie podążać za tym jak pojazd skręca, tak o jakieś 15 stopni w osi poziomej z takim easingiem lekkim, tak organicznie. Obecnie wydaje mi się że jest bardzo technicznie, sztywno... może tu być miodniej. No i to "echo" ruchu kamery za tym jak pojazd skręca powinno występować, gdy kamere mamy ustawioną tak bardziej do przodu... albo im mniej zbliżone pole widzenia postaci do ustawienia tej kamery, tym mniejsze "echo".

Przy moim konfigu PC to klatkowanie przy odpaleniu pojazdu, to jedna z nielicznych irytujących rzeczy i wydaje mi się, że pole widzenia tej kamery jest zdecydowanie/nienaturalnie zbyt duże.
Efekt występuje przy wszystkich ustawieniach jakości grafiki, od najniższej po ultra (bez RTX oczywiście, bo grafa GTX).

Wersja gry: v 1.04 (PC, GOG)
 
Kontrakt: Dług (ang. Gig: Shark in the water)

Z jakiegoś powodu nie mogę ukończyć zlecenia na wyeliminowanie Blake'a. Byłem w okolicy, postrzelałem się z paroma postaciami, ale Blake'a nigdzie nie było. Odjechałem, wróciłem po jakimś czasie - właściciel dziękuje za pozbycie się problemu tak, jakbym celem się już zajął, mimo że nie widziałem go na oczy, a w dzienniku zadanie dalej widnieje jako nieukończone. Wracanie do sejwów sprzed 20-30 godzin i poszukiwanie momentu, w którym Blake jednak "istnieje" raczej nie wchodzi w grę.

PC, nadal wersja 1.04, ale w 1.05 żadnych poprawek w tej kwestii nie wypisano.

Propozycja - może to czas, aby pomyśleć nad systemową implementacją opcji "zrestartuj misję" z poziomu dziennika?
 
Czy z Placidem będzie jakaś misja poboczna, czy coś? Dostałam taką wiadomość taką wiadomość i nic się nie zadziało dalej.|
1608401823238.png
 
1. Moja postać właśnie oduczyła korzystać z granatów - nijak nie idzie żadnego rzucić, nic nie pomaga, przed chwilą nawet restartowałem grę. Po prostu pojawia się celownik i tyle, nic dalej się nie dzieje, granat nie zostaje rzucony, nie uruchamia się wszczep pokazujący tor lotu granatu.
Nie jestem w stanie wskazać jak to się stało, w czasie walki mogłem rzucać granaty, a nagle przestało to działać w czasie tej samej walki...

EDIT:
Drugie z rzędu ponowne uruchomienie gry i wczytanie save'a pomogło, nie kumam dlaczego poprzednie uruchomienie i wczytanie gry nic nie dało.
2. Podczas skradania miałem do zabicia 4 przeciwników, przy łapaniu trzeciego, czwarty jakoś został zaalarmowany, jeśli dzieje się to przed zakończeniem animacji zabijania przeciwnika, to wtedy działa to tak, jakbyśmy cały czas trzymali tego zabitego i nie można wyjąć broni, strzelać, zabić, nic. I pojawiają się losowo tekstury tego trzymanego przeciwnika przed naszą postacią.
3. Na filmiku te cienie na parze wyglądają po prostu fatalnie, niezależnie od ustawień graficznych.
Filmik
4. Zdarza się, że postać nie wyjdzie z trybu "detektywa" (nie wiem jak to nazwać :D ), a wtedy nie da się wyjąc żadnej broni ani tego trybu wyłączyć.
5. Zdarza się, że coś się blokuje z bieganiem i wtedy trzymanie klawisza shift powoduje włączenie chodu, a jego puszczenie przejście do biegu.
6. Jazda jakimkolwiek pojazdem to dramat - klatki spadają u mnie nawet o około 60%, co przy 36-48 klatkach daje poniżej 24 klatek, ba, czasami spada do 15...

PC GOG
v. 1.04
 
Last edited:
Quest: Kwestia czasu

Bug: Gdy uruchomił się przekaz - materiał wideo od detektywa (na początku questu w samochodzie), nie było widać napisów wypowiedzi reportera po sekwencji nagranej z kamery auta policyjnego. Zloadowanie gry pomogło.

Bug: Podczas rozmowy z detektywem (na początku questu w samochodzie) nie da się przewijać wypowiedzi postaci przyciskiem [C]. Sytuacja powtarza się w dalszej części zadania podczas jazdy autem. Możliwe, że ogólnie dotyczy to jazdy autem jako pasażer.

Bug:
Nie da się (albo ja nie potrafię) otworzyć ściany do sterowni na farmie Anthonego. Lupka jest cały czas żółta podczas skanowania. Udało mi się nawet wejść na dach budynku i widać, że jest za tą ścianą ukryte pomieszczenie, ale nie udało mi się do niego dostać.
Post automatically merged:

 
Kontrakt: Zemsta związkowców

Gdy uciekamy z budynku z pojmanym bandziorem, można wyjść oknem na dach. Dach jest otoczony niskim murkiem w którym jest wyrwa (jakby sugestia, że tam można zejść. W dodatku jest tam podstawiony samochód by zapakować jeńca). Jednak w miejscu wyrwy dalej jest niewidzialny murek. Nie można przez wyrwę zejść jak się niesie ciało. Trzeba ciało upuścić i dopiero V może przeskoczyć wyrwę
 

Attachments

  • Zemsta związkowców 1.jpg
    Zemsta związkowców 1.jpg
    414 KB · Views: 43
  • photomode_19122020_170649.png
    photomode_19122020_170649.png
    3.1 MB · Views: 37
  • photomode_19122020_170610.png
    photomode_19122020_170610.png
    3.1 MB · Views: 38
Witam ostatnio znalazłem Legendarne Modliszkowe,Po wymianie wszczepu na Monostrune problem wciąż występował, nie powiem fajnie było by mieć i jedno i drugie ale mój przypadek to lekka przesada.
Ulepszenia
-"Obrażenia od Elektryczności"
-"Powolny wiernik" +20% do szybkości ataku modliszkowych ostrzy

P.S: Problem występuje z obu perspektyw zarówno 1 jak i 3.

jak ktoś ma jakieś rozwiązanie to proszę o odpowiedz
 

Attachments

  • Modliszkowe ostrza 3a osoba.png
    Modliszkowe ostrza 3a osoba.png
    433.9 KB · Views: 61
Top Bottom