Błędy wyłapane przez userów - wątek ogólny.

+
Trener Fred.jpg

Po zakończeniu zadań z walkami, wygranej w finale, jeśli odwiedzisz trenera Freda, on dalej będzie opowiadał o walkach i potencjalnym finale, jak gdyby nic się nie stało - jeśli wybierzesz zaznaczoną opcję.
Post automatically merged:

Hack "Zakłócenie motoryki" w wersji ulepszonej, to jest "System reset" 2.0 juz tłumczę: chodzi o fakt, że unieszkodliwiony przeciwnik, może zostać złapany od tyłu. Trywializuje w ten sposób potyczki z bossami typu: Cyberpsycho, bo wystarczy jeden hack, podbiegasz, łapiesz z tyłu, i dusisz. Tylko trochę więcej wysiłku niż z hackiem System Reset. Przykład + zepsucie całego zadania przez użycie tego hacka w sposób jaki opisałem (zadanie w sklepie Jinguji):

1. Chwytasz przeciwnika pod wplywem tego hacka:
JJ.jpg

2.Duszę i czekam na Max Tac...: wystarczy popatrzeć na buffa, ile czasu minęło.
JJ2.jpg

3. Taśmy policyjne rozstawione na zewnątrz ale nie ma Max Tac:
JJ3.jpg

4.Dobijam cyberpsycho:
JJ4.jpg

5.Dopiero wtedy zaczynają lądować.
JJ5.jpg

6.Nie dość tego po całej akcji ładnie się ustawili:
JJ6.jpg

Jest też opcja, żeby ich zapytać dlaczego zabili biedaka, chociaż to ja to zrobiłem.
 

Attachments

  • JJ5.jpg
    JJ5.jpg
    286.8 KB · Views: 40
Last edited:
Może zrobili tak dla graczy, którzy wolą załatwiać wszystko "po cichu". Co nie zmienia faktu że jest to dość łatwy sposób. Ale równie dobrze netrunner może sobie poradzić z cyberpsycholami w inny sposób. Tworzych hack legendarny przegrzanie (dodatkowy efekt - niedziałające wszczepy). Po prostu koleś stoi z fajczącym się łbem, nie może się ruszać i możesz albo zwarciami dalej go dobijać albo zwykłą bronią do walki na dystans.
 
Może zrobili tak dla graczy, którzy wolą załatwiać wszystko "po cichu". Co nie zmienia faktu że jest to dość łatwy sposób. Ale równie dobrze netrunner może sobie poradzić z cyberpsycholami w inny sposób. Tworzych hack legendarny przegrzanie (dodatkowy efekt - niedziałające wszczepy). Po prostu koleś stoi z fajczącym się łbem, nie może się ruszać i możesz albo zwarciami dalej go dobijać albo zwykłą bronią do walki na dystans.
Dla mnie to nawet System Reset był okej, ale ktoś uznał, że to było OP, choć patrząc na staty to pewnie sporo ludzi nie grało Netrunnerem. Tutaj jest podobnie, akurat gram na postaci, gdzie używam tylko hackow kontrola, szpiegowskich + cyberpsychoza. Jednak te perki, zdolności, które pozwalają na przenoszenie hacków z jednego przeciwnika na drugiego też działają, czasami możesz unieruchomić trzech gości, i każdego po kolei udusić... moim zdaniem to jest trochę op, to jest chyba najmocniejszy hack w kategoriach, które używam. Jak kogoś oslepisz - dalej strzela, choć nic nie widzi, uszkodzenie broni - zmienia na inną, szok dźwiękowy - dalej może walczyć.
Przy przykładzie który podałeś, to jednak coś trzeba zrobić, zadać jakieś obrażenia. Nie twierdzę, że ta umiejętność jest zbugowana czy coś, ale na przykładzie tego zadania które podałem może zbugować grę ( w innym przypadku tego bym nie umieszczał), tak jakby nie przewidziano ewentualności, że ktoś może udusić tego cyberpsycho i może nie chodzi tylko o tego hacka, ale sam sposób unieszkodliwienia. Gdybym go nie dobił, nigdy bym się chyba nie doczekał przybycia Max Taca.
 
Podejrzenie przestępczości zorganizowanej, jak na zdjęciu. Zawartość wzięta, a misja niezaliczona. Załączam screeny.View attachment 11211544

Nie pamiętam czy tak było przed aktualizacją 1.2 ale teraz żeby zaliczyło zwalczenie przestępczości zorganizowanej trzeba zebrać loot z oznaczonej skrzynki lub przywódcy gangu i wybić wszystkich bandziorów. Pewnie Ci się gdzieś jeden schował.
Post automatically merged:

Mam zbugowaną zupełnie misję ekstremalne wrażenia. Wydaje mi się, że przechodząc obok zainicjowałem rozmowę ze Stefanem i olałem go, misja wskoczyła do dziennika ale typ gdzieś zniknął i nie da się teraz tego ruszyć. W dzienniku mam "porozmawiaj ze Stefanem" ale po wybraniu tego zadania nie pojawia się na mapie żaden znacznik i nie ma go nigdzie w okolicy gdzie być powinien. W tej jego budzie leży odtwarzacz bd ale nie można z nim wejść w żadną interakcję. Szkoda mi tego questa bo na tym zapisie mam wyczyszczoną całą mapę i tylko to zalega w dzienniku. Miałem podobnie z dwoma cyberpsycholami (pokonałem ich, niby zaliczyło zadanie ale wpis w dzienniku został) i po ostatnich aktualizacjach te dwa questy się zresetowały na mapie, pokonałem ich znowu i elegancko wszystko zaliczyło. Miałem nadzieję, że podobnie będzie ze Stefanem ale niestety ciągle jest zgliczowane. Miał ktoś podobne problemy z tym questem ?
Cyberpunk 2077 (C) 2020 by CD Projekt RED 29.04.2021 16_06_30.png
Cyberpunk 2077 (C) 2020 by CD Projekt RED 29.04.2021 16_07_28.png
Cyberpunk 2077 (C) 2020 by CD Projekt RED 29.04.2021 16_07_54.png
 
Last edited:
W misji "Kto sieje wiatr " trzeba zeskanować ślady opon, lecz gdy próbuje to zrobić nic się nie dzieje. Tak samo w misji "Impreza pożegnalna", trzeba zeskanować ciało Flavia. Co prawda pasek skanowanie sie ładuje lecz nic sie nie dzieje.
 
Stały problem gry, - brak możliwości zbierania rzeczy z robotów, i kiedy ciało lub broń leży w trawie. Na przestrzeni całej gry, takie przypadki ida w dziesiątki, więc sporo jest fantów których nie można zabrać. Załączam screeny.
Cyberpunk 2077 Screenshot 2021.04.26 - 20.50.59.63.png
Cyberpunk 2077 Screenshot 2021.04.26 - 21.23.21.67.png
 
Czekam na naprawę tych dziwnych świecących oczu u postaci siedzących w aucie lub zaciemnionych miejscach :oops:
20210504132732_1.jpg
 
Po zadaniu z pożegnaniem Scorpiona i jego auta oraz po teście Basiliska zniknęło moje auto. Nie mogę wybrać też motocykla, a ikona przywołania pojazdu jest ciągle czerwona. Pojazd dosłownie zapadł się pod ziemię.
 
Last edited:
Te auta które z niewiadomych powodów się zatrzymują, znowu jadą, znowu stop. To kompletnie rozwala akcje. Poza tym, nadal nalegam, aby wprowadzić wolne chodzenie, bo jest zabawnie że musimy iść za jakąś postacią, i nie zawsze podążanie za nią powoduje że prędkość naszego kroku zrównuje się z jej. Więc trzeba zrobić parę kroków, i stóp, lub prawy myszka, ale to nie jest wyjście.
 
Nie wiem czy tak powinno być, ale podczas zadania "Legenda tego miasta" w przypadku trafienia V przez korposów impuls EMP z ich broni powoduje powalenie V. V nie chce potem wstać. Mogę tak czekać z 5 minut a i tak nie wstanie, mimo iż cały czas żyje. Oto dowód:
Impuls EMP.png
 

BUG - KONTRAKT NIEWYGODNY ZABÓJCA​

Bug w tej misji, gram na Google Stadia. Nie ma możliwości wejść do pokoju, gdzie znajduje się Jack Mausser. Nawet jeśli zabijesz wszystkich ochraniaży i jego samego przez cyberhacki. Nie ma możliwości wejść do pokoju ochrony na drugim piętrze po prawej stronie: nie otwiera sie po prostu. Wejść z ulicy przez bramy też nie ma jak: zamknięta i jest czerwone światło.
 

Oleg - a tam przypadkiem nie ma drzwi w ogóle? U mnie myślałem że są drzwi a się okazało że można przejść i to tylko dziwne oświetlenie/hologram.​

 
Last edited by a moderator:
Gram na konsoli Xbox One S i mam problem z fixerką Regina Jones, gdy tylko wykonam jakiś kontrakt Regina nie dzwoni i nie zalicza mi misji, dopiero gdy przejdę do jakiegoś innego kontraktu, który ona wyznacza, dopiero wtedy dzwoni w sprawie zapłaty i zalicza mi misję i mam tak w kółko.
 
Nie pamiętam, co t o było za zadanie, ale podejrzewam, że to nie konkretne zadanie jest źródłem tego problemu:


Odstawiłem jakiegoś człowieka pod skrzydła ochroniarzy, po czym wyłączyłem grę ALT+F4. Wczytała się w momencie, w którym samochód miał zabrać delikwenta i odjechać. Gra ustawiła go w tej postaci zaraz po wczytaniu.
Post automatically merged:


Taki kwiatek
Post automatically merged:

I taki:


Samochody wieszają się na barierce, ponieważ szyny po których się poruszają są w niektórych miejscach umieszczone w absurdalnych konfiguracjach.
 
Właśnie to jest najśmieszniejsze gdy na (z pozoru) prostej drodze, pojazdy nagle zmieniają swój tor jazdy - co wygląda tak nienaturalnie i dziwnie, że aż szok. Tym bardziej, że wszystkie robią dokładnie to samo.
 
@I_w_a_N

Cóż... jeśli założeniem projektu miasta są pojazdy poruszające się po torach, czyli de facto nie ma tu symulacji prowadzenia pojazdów tylko symulacja tramwajów wyglądających jak samochody to taki jest tego rezultat. Pamiętasz grę tuż po premierze? Na każdy pas ruchu przypadał tylko jeden tor jazdy. W rezultacie samochody ustawiały się w rządku jeden za drugim i wystarczyło zejść z krawężnika by samochody się zatrzymały.


Tu piękny obrazek porównujący ruch uliczny w CP77 do popraw mnie jeśli się mylę chyba Watch Dogs. W tym drugim po prostu algorytmów obsługujących ruch uliczny jest znacznie więcej.

To było też powodem słynnego w sieci miejsca, w którym samochody wjeżdżały w barierki. Ktoś prawdopodobnie źle umieścił współrzędne toru jazdy względem jezdni. Wówczas mieliśmy algorytm, który mówił jedź po torowsiku - nie ma świateł, nie ma obiektów dynamicznych jak przechodnie, czy samochody zatem masz jechać. Algortym to wykonywał niezależnie od tego czy wjeżdżał w barierkę, sklep, betonowy słupek czy cokolwiek innego. Jedyne co się dodatkowo odpalało to algorytm zniszczeń.

Jeśli programiściz CDPu napisali tylko podstawealgorytmy obsługujące tuch uliczny tzn.
A) wygeneruj samochodu w zasięgu wzroku gracza (zgodnie z ustawieniami zasięgu rysowania w grze)
B) obsłuż samochody prostym algorytmem - jedź jeśli brak przeszkód dynamicznych, stój jeśli światła, losowo skręć na skrzyżowaniu
C) jeśli zostaniesz zepchnięty z torowiska obierz najkrótszą trasę w linii prostej i wróć na torowisko
D) jeśli prosta trasa powrotu jest niemożliwa, zmień kierunek jazdy o kilka stopni

Rezultat? Cała masa prześmiesznych gagów pod tytułem stoisz jedną stopą na jezdni i robisz korek na kilometr. Zostawiasz samochód na jezdni robsiz korek na kilometr. Trasa przebiega przez barierkę, samochody w nią wjeżdżają. No i najśmieszniejszy z gagów :) droga wjazdowa na autostradę. Jeśli w jednym momencie dojazdówką jechał samochód i autostradą drugi, tworzył się korek "z niczego" bo dojazdówka ustępowała autostradzie, autostrada dojazdówce i z perspektywy każdego z pojazdów torowisko było zajęte.

W rezultacie programiśći dodali punkt

E) jeśli jest problem to po tym jak gracz odwróci się o 180 stopni zniknij zawadzające samochody :D

Buehehhehehe :) jak się nie umie inaczej to tylko tak można. Rezultat? Jest korek, odwracasz się korka nie ma.

Tu przykład:

Prostota tego rozwiązania jest porażająca. Algorytmy w tej wersji nie potrafią rozwiązywać nawet najprostszych problemów, bo de facto w tej grze nie istnieje ruch uliczny tylko sznurki po których wędrują sobie puszki wyglądające jak samochody. To jedyne co zdołali wymyślić w CDP.

W którymś z patchy zaszła zmiana polegająca na tym, że z jednego pasa zrobiono o ile się nie mylę trzy. Samochody mogę "płynnie" przeskakiwać między tymi pasami. Szerokie jezdnie mają trzy pasy, węższe dwa, a najwęższe jeden. Przynajmniej tak mi się wydaje. Samochody mogą poruszać się między tymi trzeba torowiskami w miarę swobodnie. Mamy więc tor skrajnie z prawej strony pasa ruchu, tor środkowy i tor skrajnie z lewej pasa ruchu.

Wyeliminowało to korki przy autostradzie opisane wyżej oraz spowodowało to, że jeśli staniesz na jezdni, a samochód zjeżdżając z prawego na lewy tor jazdy jest w stanie Cię ominąc to to zrobi. Nie mogę znaleźć filmu, który to pokazuje, ale sam to testowałem i tak faktycznie jest. Problem w tym, że te algorytmy wciąż nie mogą łamać przepisów, tzn. zmeniać pasów ruchu dynamicznie (nie torowisk tylko pasów ruchu), ani wyjeżdżać poza pasy ruchu. Dlaczego? Albo zabrakło czasu na napisanie algorytmów, albo programiści nie potraifli zrobić ich tak by działały wydajnie. Patrząc na to jak zachowują się piesi stawiam na to drugie. Z jakiegoś powodu prościej było zrobić torowiska niż rynny i całe rynny traktować jak miejsce do jazdy.

Z powyższego wynika to dziwne zachowanie na nagrmaym przeze mnie skrzyżowaniu. Torowisko jest skrajnie pop rawej zatem za barierkę zbliża się jeszcze bliżej prawej krawędzi jezdni, a że beznadziejnie napisano algorytm wizualizaujący zmianę kierunku jazdy, samochody jeżdża jak pijane.

Oczywiśćie ja mam świadomość tego że wewnątrz tych algorytmów są kolejne, jeden do wizualizowania ruchów kierownicą, drugi do zmiany kieruku położenia kół pojazdów itd. Ja to wszystko wiem. Problem w tym, że baza, jądro, trzon ruchu ulicznego opiera się na absurdalnie prostych założeniach, które owszem mogą takimi pozostać, ale muszą zostać wzbogacone o MNÓSTWO dodatkowych algorytmów odpalających się w różnych przypadkach. Uważam generalnie że ta gra jest mocno nie kompletna. Ruch uliczny bardzo dobrze to pokazuje. Dostaliśmy tylko bazę do jego faktycznego stworzenia i to bazę wymagającą wielu poprawek jak odpowiednie umiejscowienie tych torowisk itd.
 
>Oczywiśćie ja mam świadomość tego że wewnątrz tych algorytmów są kolejne, jeden do wizualizowania ruchów kierownicą, drugi do zmiany kieruku położenia kół pojazdów itd. Ja to wszystko wiem.

Powiem tak, Twoje wyobrażenie jest nieco mylne i do końca nie wiesz o czym piszesz od strony algorytmicznej. Nie wiem czy te 15 lat doświadczenia w programowaniu to blef czy co. Jak rzuciłem przypuszczenie o stałych trasach to uznałeś to za pewnik (trasy tramwajów).
Ogólnie to co piszesz jest ok, tylko te szczegóły algorytmiczne, no nie do końca.

Podziwiam algorytm w Watch Dogs - ale jeśli widziałeś poprzednnie części gry to jest ona bardziej dopracowana niż GTA (choć subiektywnie dla mnie mniej grywalna).

Do CDP: Stające tyralierą samochody to nie jest przypadkiem zmiana sektora? - i czy nie dopisać funkcji pozbycia się samochodu z sektora od razu przekazującą go następnemu sektorowi (bez zatrzymania pojazdu, a kazdej drodze przypisać wskaźnik na drogę i sektor)?
 
@Inzynier_Bombka

Hehehe :) trochę za dużo sobie przypisujesz :) o trasach napisałem w opisie filmu zanim jeszcze cokolwiek rzuciłeś w temacie, a po raz pierwszy wątek ów poruszyłem ze dwa miesiące temu na forum gry-online :) A wziąłem to za pewnik dlatego że nie tylko moja analiza doprowadziła do takich wniosków, ale również pewnego gościa z wykop.pl który wykonał analizę idącą dalej, bo bawił się samą grą w kontekście sprawdzania jak to działało a jak działa teraz. Na przykład wskoczył na dach samochodu i zaczął na nim jechać sprawdzając, czy ten ma jakikolwiek cel swej podrózy. Podobnie zaczął śledzić NPCa i okazało się, że ten okrąża budynek i non stop korzysta z tego samego automatu. Tyle w temacie żywego miasta jakie CDP obiecywał.

Moje wyobrażenie o algorytmach jest żadne, bo jak pisałem wcześniej 15 lat pracuję jako programista, ale w innej branży. Moje wnioski w gruncie rzeczy nie ma znaczenia, czy dostatecznie precyzyjnie i technicznie opisujące to co się dzieje opisują zjawisko, które w grze tego kalibru miejsca mieć nie powinno.

I szczerze jak dla mnie procedura sterowania samochodem może wyglądać równie skomplikowanie jak sterowanie lotem kosmicznym, ale jeśli nie działa prawidłowo to jest do kosza.

Algorytm w WD nie jest niczym szczególnie skomplikowanym. Popatrz na tak prościutką grę jaką jest Cities Skylines. Zobacz, co tam się dzieje w kontekście ruchu ulicznego. Jak samochody zmieniają pasy ruchu, A NAWET potrafią dynamicznie dostosoywać się do zmiany organizacji ruchu. Wstawiasz zakaz skrętu w lewo samochód obiera inną trasę. Oczywiście zaraz wywalisz, że to inna bajka, że nie ta skala itd. Może i tak, ale jeśli tak prsota gra robi to znacznie lepiej tzn. że po prostu CDP zrobił to źle i tyle. Możesz się teraz przekrzykiwać kto m alepsze pojęcie o algorytmach, a kto gorsze. Wygląda to jak wygląda i to jest to co mnie interesuje, bo zapłaciłem za grę, w której prawie każdy element na premierę był w jakimś stopniu zepsuty.
Post automatically merged:

@Inzynier_Bombka

Spróbuj się tak po prawdzie zastanowić, czym tak naprawdę realnie różni się znajdowanie trasy w świecie CP77 od znajdowania trasy w RPGu, w którym klikasz w określone miejsca, a gra sama odnajduje trasę omijając przeszkody itp. i powoduje że postać idzie tylko tam, gdzie iść możę, nie przechodzi przez ściany, nie przenika przez obiekty tylko idzie ścieżkami. W CP77 po prostu coś poszło szalenie nie tak jeśli chodzi o podstawowe założenia mechanizmów obsługujących ruch uliczny. Znajdowanie trasy to znajdowanie trasy. Masz punkt A masz punkt B i należy je połączyć dynamicznie modyfikując trasę np. dlatego że towarzysz zaszedł Ci drogę. Samochód na ulicy wbrew pozorom nie masz 10 000 bo nie widzisz miasta z rzutu izometrtycznego z lotu ptaka.
 
Dobra sorki zagalopowałem się trochę, po prostu nie czytałem poprzednich postów. Moim zdaniem w ruchu w CP dramatu nie ma (poza zatrzymaniem bez sensu ruchu na autostradzie i źle wytyczonymi ścieżkami). Pierwsze pół gry przeszedłem nawet nie wsiadając do samochodów - po prostu to tu jest dodatkiem. i to wydaje mi się ok, z drugiej strony jeśli CP chciał startować do GTA to rzeczywiście algorytmy ruchu mają średnie.
 
Top Bottom