Bloodborne

+
Z tym bossem to od samego początku myślę jak będzie, o ile dojdę :p
Eee, tam. Dasz sobie radę. Wystarczy, że przyzwyczaisz się do systemu walki i "nauczysz się przeciwników", a standardowy Mieciu spod lampy za rogiem i jego przyjaciele nie będą stanowili najmniejszego problemu (chyba, że się zagapisz). Tak samo poszczególni bossowie (oczywiście każdego musisz uczyć się oddzielnie). Wszystko jest kwestią prób i nauki na własnych błędach.
 
Eee, tam. Dasz sobie radę. Wystarczy, że przyzwyczaisz się do systemu walki i "nauczysz się przeciwników", a standardowy Mieciu spod lampy za rogiem i jego przyjaciele nie będą stanowili najmniejszego problemu (chyba, że się zagapisz). Tak samo poszczególni bossowie (oczywiście każdego musisz uczyć się oddzielnie). Wszystko jest kwestią prób i nauki na własnych błędach.

A z takimi to nie mam właśnie problemu, ci więksi są problemem.
 
A z takimi to nie mam właśnie problemu, ci więksi są problemem.
Pewnie o wilkołaki chodzi. Na każdego jest jakaś taktyka i każdego da się pokonać bez większego problemu (tak było w DS, ale w BB pewnie jest tak samo), jeśli się wie jak.
 
Bardzo przydatna opcja, nawet bardzo. Nauczyć się parowania za pomocą strzału bronią i robienia backstabów.

ED:
Przekopiowałem mój koment z innego miejsca we wszechświecie ;)

,,Powinieneś wręcz stosować parowanie. Strzelasz jak ,,wróg'' bierze zamach i masz go ,,na raz'', czyli dobijasz silnym atakiem, czyli przytrzymanie R2(?) - pojawia się błysk - i wtedy. Tak samo się robi backstaby, tylko trzeba podejść od tyłu, i też ,,naładować'' poprzez przytrzymanie klawisza +wróg do którego podchodzisz, nie może cię wcześniej usłyszeć. ''

Paradoksalnie ja jeszcze nie gram. Obczaiłem ten system i mechanikę walki na dwóch filmikach od ENB, i więcej nie oglądam (a kusi jak cholera) bo nie chcę sobie dalej psuć zabawy.
Dajcie znać jak wam idzie wykorzystanie tych ataków :)
 
Last edited:
Udało mi się wczoraj załatwić pierwszego bossa, ulepszyłem broń, podniosłem poziom i inne takie, więc wkręcam się. Powiem szczerze, że ten początek jest tylko jakiś trudny, potem bezproblemowo się idzie. Boss poszedł w niecałe 3 minuty za drugim razem, ktokolwiek grał (albo nie i chce obejrzeć) wstawiam w spoiler filmik ;)
 
Chciałem sobie grę kupić w wersji pudełkowej bo biorę pod uwagę odsprzedaż, ale w media markcie ani w empiku nie ma, a innych sklepów z grami nie ma u mnie w mieście. Nie wiem czy to moje miasto takie zacofane czy cała Polska, że 3 dni po premierze gry nie ma na półkach na dodatek jeszcze z takimi dobrymi ocenami. To chyba oczywiste, że ludzie będą chcieli ją kupić. Tak wiem, że mogłem sobie kupić przez internet, ale dopiero dzisiaj się zdecydowałem na zakup, więc po co miałbym zamawiać przez neta jak mogę pójść do sklepu. A mogłem w weekend już pograć :(
 
@dooot, wszystko wykupione, wiem bo sam pracuję w sklepie z grami wideo :p

Gość nie ogarniał co to za gra bo się zapytał "Na jaką platformę" więc może rzeczywiście odpowiedział, że jeszcze nie przyszło bo pewnie nic nie wiedział. Ale i tak mi się wydaję, że moje miasto po prostu jest dzikie. Przykład: Dostałem kiedyś buty z anglii od ojca, które z rok pózniej były "nowością" w Łodzi a potem u mnie w mieście po paru miesiącach :DD.
 
DigitalFoundry wzięło na tapetę nowego ex'a Sony i hmm...


Dziwne, szczególnie zważywszy na fakt, że grafę cokolwiek przycięto względem pierwszych materiałów (ale nadrabia designem).
 
@eustachy_j23

Może część większych ścinek z powodu gry w co-opie?

Ogólnie, w większości przypadków, gra ładnie się trzyma 30FPS.

Odnośnie jakości oprawy graficznej - to tylko konsole, więc czego się spodziewałeś?
 
to tylko konsole
I żeby nie było - nie jest to post z kategorii "obrażony fanboj". Gry ekskluzywne w większości są naprawdę śliczne. Nawet jeżeli same konsole są słabe.

A co do Bloodborne - przez to, że gra jest dość ciemna i dynamiczna YT strasznie psuje jakość. Na "nieskompresowanym" (bo pewna kompresja występuje zawsze) wideo BB prezentuje naprawdę wysoki poziom oprawy wizualnej i bez problemu może równać się z innymi tytułami. Co jest dziwne, bo From nigdy z tego nie słynęło.
Ot, parę screenów:
BTW. Właśnie dowiedziałem się, że przyszła do mnie gra.
Nie ma mnie w domu i nie będzie jeszcze przez ponad tydzień :(.
 
A co do Bloodborne - przez to, że gra jest dość ciemna i dynamiczna YT strasznie psuje jakość. Na "nieskompresowanym" (bo pewna kompresja występuje zawsze) wideo BB prezentuje naprawdę wysoki poziom oprawy wizualnej i bez problemu może równać się z innymi tytułami

Tego nie neguję, ale gdybym miał wybierać wolałbym aby grafę przycięto kapkę mocniej, tak aby w każdej sytuacji gra trzymała tych 30 klatek. Wszelkie niedociągnięcia i tak nadrabiane są świetnym art-designem, strata byłaby więc minimalna, a nic nie wkurza mnie równie mocno, co framerate spadający poniżej tej granicy płynności

Odnośnie jakości oprawy graficznej - to tylko konsole, więc czego się spodziewałeś?

Stałych 30 klatek, bez spadków. Żadna gra, nawet najlepsza nie mogąca tego zapewnić nie powinna przejść procesu certyfikacji. Niestety w tej generacji ewidentnie jest to zlewane i w efekcie co drugi tytuł trapią mniejsze lub większe dropy. Nawet Rockstar się tego nie ustrzegł. Boli, że tak małą wagę przykłada się do jakości strony technicznej.
 
Top Bottom