Bonus za grę każdą frakcją

+
Bonus za grę każdą frakcją

Wspomniałem to tym jakiś czas temu w innym temacie, ale myślę, że warto przypomnieć o tym pomyśle.

Pomysł dotyczy dodania nagród za grę wszystkimi frakcjami, a jest to głównie skierowane do graczy rozpoczynających rozgrywkę. Kto wie ? Może to powstrzyma ich od mielenia wszystkiego aby budować jedną silną talię... a jest decyzja, której z pewnością każdy żałuje w późniejszym etapie gry. :)


Proponuję aby za pierwszą zdobytą koronę każdą frakcją (w potyczce lub rozgrywce rankingowej) gracz otrzymywał 20 złota / 20 skrawków / 20 pyłu / kartę.

Za zdobycie przynajmniej jednej korony każdą z dostępnych frakcji gracz otrzymywałby jedną beczkę.

 
Myślę, że starczyłoby dodać jakieś nowe tryby codziennych pojedynków, gdzie trzeba by używać różnych talii (najlepszy z 3, czy coś w tym stylu). Byłaby odskocznia od trybu rankingowego i potyczek.
 
Można też pomyśleć o innym, zaawansowanym trybie rankingowym. Coś w stylu turniejowego Challengera, czyli 1v1, bo5, 4 frakcje.
Byłby mniej losowy, a pozycja w rankingu w końcu by coś mówiła o graczu.
Trzeba jednak pomyśleć o mnożniku punktów za wygraną i porażkę aby gra się opłacała.

Oczywiście obecny uproszczony tryb nadal byłby dostępny.
 
Gomola;n9295141 said:
Myślę, że starczyłoby dodać jakieś nowe tryby codziennych pojedynków, gdzie trzeba by używać różnych talii (najlepszy z 3, czy coś w tym stylu). Byłaby odskocznia od trybu rankingowego i potyczek.

Coś na kształt obecnego "daily" czyli beczki w nagrodę za wygranie 6 rund.
Żeby dostać nagrodę trzeba by wygrać 10 rund, po 2 wygrane rundy grając każdą frakcją... Mogłoby to być w ramach potyczek i rankingu...
 
Przepraszam za ostatniego posta. Myślę że pomysł grania rankingu do bo5, jest troche przesadzony, jeden pojedynek moglby ttrwać z godzinę... ale bo3 już mogło by być ciekawe a jefnocześnie nie tak dlugie.
można by do tego dodać po jednym banie.
Wtedy robiło by się po 4 talie. Ale myślę jednocześnie, że aby to były 4 różne frakcje to przesada.
Widział bym to tak:
Tworzymy 4 decki,w każdej innny dowódca, z tym że nie możemy mieć więcej niż dwie talie z jednej frakcji.
A rozgrywka wygladala by tak:
-po jednym banie(zostają 3 decki)
-gramy do 2 zwyciestw(2 lub max 3 pojedynki)
-i teraz 2 warianty,
1. Nie można wybrać 2 razy tej samej talii(zarowno przegrany i wygrany)
2. Nie można wybrać tylko zwycieskiej talii.


Chciałbym aby taki system zostal wprowadzony w grze rankingowej.
Widzę same plusy takiego rozwiązania. Poza wydłużeniem pojedynku...
 
banan0700 Głównym problemem takiego rozwiązania jest brak wystarczającej ilości kart do stworzenia kilku decków zwłaszcza u nowych graczy. Oczywiście wiem, że ten tryb byłby w głównej mierze przeznaczony dla osób dłużej grających.
A co do samego tematu sam pomysł mi się podoba, ale zrobił bym to w postaci dodatkowych co tygodniowych zadań w postaci podobnej do obecnych zadań dziennych.
 
Sam jestem stosunkowo nowym graczem. Gram może nieco ponad miesiąc plus kilkadziesiąt partii w cb(nie wbiłem nawet 10) ogólnie w tej chwili 19 lvl.
Stworzenie 3-4. Topowych decków nie było by problemem(z tym że raczej z 2 frakcji)... Poza tym gra rankingowa ma być przede wszystkim dla zaawansowanych graczy....
Ale można by zrobić kilka lig, dywizji czy czegoś w tym stylu, w każdej byłoby parę rang do zdobycia np 10.

4 liga-zasady pozostają takie jak teraz, po wbiciu 10 rangi masz szansę wkroczenia do 3 ligi

3 liga-tworzysz 2 talie i grasz do 2 zwycięstw, max 3 pojedynki, bez banów

2 liga-tworzysz 4 talie, grasz do 2 zwycięstw, po 1 banie(sytuacja z mojego wcześniejszego posta)

1 liga-zasady takie jak wyżej tylko już bez podziału na rangi, lecz na konkretne miejsce w rankingu.

Oczywiście z lig można spadać...

Rozwiązało by to częściowo problem nowych graczy.




 
banan0700 nadchodzący patch przyniesie zalążek idei, o których piszesz. Ten dodatkowy ranking będzie właśnie tylko dla części graczy, którzy w tym sezonie spełnią określone warunki co do MMR lub rangi.
 
Top Bottom