Borderlands

+

Borderlands


  • Total voters
    23
Borderlands



Temat dotyczący wszystkich gier o bohaterach Pandory :)

Jeśli ktoś zastanawiał się nad zakupem gry (czy to części pierwszej, czy drugiej) to nie ma na co czekać.. Dość unikatowy styl graficzny i masa humoru sprawiają, że gra jest na prawdę świetna, szczególnie grając ze znajomymi.

Gearbox co jakiś czas wypuszcza Shift Codes, które pozwalają na zdobycie dodatkowych Golden Keys, umożliwiających otwarcie skrzyni znajdującej się w Sanctuary. Starsze kody (niektóre nadal działające), można znaleźć tutaj, a najnowszymi postaram się na bieżąco dzielić :)

Dwa ostatnie kody:

Source: @ DuvalMagic - 3 Keys
Release Date: Feb 22
Expire Date: Unknown
PC: C3KB3-5RSSR-SX55B-BJ33B-KTX63
PS3: 53KBJ-6B9K9-3FFKT-SJKJB-WTKCB
XBOX: KT5TB-BSWZR-SZTWX-WFTJ3-T3J6S

Source: Facebook - 3 Keys
Release Date: Feb 19
Expire Date: Feb 24
PC: KTK3J-JWT6X-KB65T-3JJ3J-WHBRT
PS3: CTCTB-5HHSF-FSX53-ZJKBB-F3XKS
XBOX: KTWTB-BT3X6-JWCKX-CX3JB-T95HT
 
"Dwójka" to jedna z moich ulubionych gier video w ogóle. Ach, październik 2012 - to były czasy! Kupiłem pudełkowe wydanie gry z Premiere Club + Season Pass łącząc parę atrakcyjnych ofert (co zwróciło mi się z nawiązką) i zainwestowałem w nią przez 11 miesięcy od premiery 300h+, co jest bodaj moim #2 po epoce WoW-a. Kampania z podstawki legła pod moim naporem 6 (+1/2) razy, dużo czasu spędziłem też z DLC. Mój main to Zer0, nieprzeliczone magazynki wyczerpałem również jako Gaige, ale ostatecznie równie przyjemnie grało mi się też Mayą - szkoda, że to nie od niej zacząłem, bo ostatecznie brakuje mi energii na więcej.

Moja przygoda zakończyła się we wrześniu ubiegłego roku, krótko po zakupieniu Ultimate Vault Hunter Pack 2 i Psycho Pack. Póki co pozostaję na zasłużonych wakacjach od Pandory, ale mam ochotę podejść niedługo do gry przynajmniej raz jeszcze, robiąc w końcu użytek z Kriega, którego ledwo ruszyłem. Mój dobry kumpel planuje swój debiut w grze, a wygląda na to, że spośród moich steamowych znajomych tylko jedna osoba reflektuje na powrót do kampanii na normalnym poziomie trudności, stąd chętnie zabierzemy jeszcze kogoś! Marzec-kwiecień jako orientacyjny czas gry, emfaza na weekendy. Przydałoby się też zainteresować Headhunter Packs, tego oczywiście nie ruszałem w ogóle.

PS. Pamiętam, że do pewnego momentu wymieniałem na klucze wszelkie kody, ale w końcu dałem sobie spokój. Z jednej strony, trochę szkoda, że tyle ich pominąłem, ale z drugiej, o ile dobrze pamiętam, zabawki ze skrzyni w Sanctuary były przydatne tylko "przejściowo".
PS2. Oczywiście zapomniałem też wspomnieć, że jako naczelna achievements-whore wyczerpałem osiągnięcia w 100%!
 
Last edited:
Kurde, muszę kiedyś się zaopatrzyć w dwójkę :p A jedynka jeszcze nie jest ukończona^^
 

Keth

Ex-moderator
Dwójkę mam już od grubo ponad roku, ale do tej pory nie było okazji dłużej pograć. Rozumiem, że jednak wszyscy polecacie zagrać? ;)
 
Dwójkę mam już od grubo ponad roku, ale do tej pory nie było okazji dłużej pograć. Rozumiem, że jednak wszyscy polecacie zagrać? ;)
Oczywiście. W porównaniu z pierwszą częścią, niemal każdy aspekt gry został ulepszony lub rozwinięty :)
 
Koniecznie! Przewaga BL2 nad BL jest między innymi taka, że z ogromną przyjemnością można to przechodzić także solo (choć w grupie zabawa nieporównywalnie większa), gdy pierwszą - nie do końca.

EDIT: ninja'd!
 
Dwójkę mam już od grubo ponad roku, ale do tej pory nie było okazji dłużej pograć. Rozumiem, że jednak wszyscy polecacie zagrać? ;)

To podobnie jak ja, chociaż u mnie jest z pół roku w bibliotece STEAM. ;)
 
Koniecznie! Przewaga BL2 nad BL jest między innymi taka, że z ogromną przyjemnością można to przechodzić także solo (choć w grupie zabawa nieporównywalnie większa), gdy pierwszą - nie do końca.
Nie grałem w dwójkę, ale co do jedynki to się zgadzam. Przez pierwsze 20h gry fajnie było, ale potem nuda... Została mi pewnie końcówka (podstawkę mam skończoną, tylko dodatki zostały niektóre jeszcze) + nabijanie aczików xD
 
Będąc przy dodatkach - Tiny Tina's Assault on Dragon Keep jest bajecznym dodatkiem, ale radzę zostawić go na sam koniec. W innym przypadku reszta DLC daje mniej funu, patrząc przez pryzmat właśnie tego dodatku :)
 
Nie grałem w dwójkę, ale co do jedynki to się zgadzam. Przez pierwsze 20h gry fajnie było, ale potem nuda... Została mi pewnie końcówka (podstawkę mam skończoną, tylko dodatki zostały niektóre jeszcze) + nabijanie aczików xD

Owszem, jedynka to małe kuriozum - bardzo dobra gra, przy której zbiorczej edycji spędziłem 30h+, ale jednocześnie nie wyobrażam sobie grać w nią solo. Z dwójką takiego problemu w ogóle nie było, acz starałem się grać w towarzystwie, gdy tylko mogłem.

Gdyby były jakieś wątpliwości, 4 kampanie wchodzące w skład SP to też obowiązek - pierwsze dwie bardzo solidne, trzecia przyzwoita, czwarta - absolutnie genialna i być może najlepsze DLC (mówię tutaj o erze rozpoczętej w 2008 roku), jakie póki co ujrzało światło dzienne. O Headhunters Packs na razie się nie wypowiadam.

EDIT: Nighty prawi słusznie, najlepiej przejść je po prostu w kolejności wydania.
 
Last edited:
@galadh
Headuntersy w kratkę - Helloween i Boże Narodzenie super, Walentynkowe już gorsze. Niestety są okropnie krótkie.

@serek
Ale to tylko moja opinia, każdemu może podobać się coś innego. Przechodzenie w kolejności wydania jest najlepsze, przy czym i tak zostawiłbym Tinę na sam koniec :)
 
To walentynkowe DLC praktycznie nic nie wniosło. Się zawiodłam strasznie się.

Tiny Tina's Assault on Dragon Keep najlepsiejsze i chyba najdłuższe.

Fajne w B2 jest to, że jest więcej Claptrapa. Robocik wymiata :>
 
Z odmętów internetu - wygrzebany z komentarzy na Poly stary trailer Borderlandsów. Chyba jedyna (?) pozostałość po zarzuconym, pierwotnym koncepcie gry:

 
W ankiecie nie uwzględniono klasy 'all in'.

Gram Commando, a moje ulubione bronie to pistoleciki i snajpy :>
Cylonka's logic :D
 
Ja od początku jadę Gunzerkerem i całkiem fajnie się gra, choć przez jakieś 10h żałowałem że nie wziąłem Commando ale już mi przeszło. Teraz przeważnie kosimy w co-opie na UVHM w składzie Siren, Gunzerker i Commando :p Jest ostro na uvhm w porównaniu do tvhm, czasami to przepaść i często trzeba się wycofać, wrócić do danej lokacji później z lepszym sprzętem i wyższym levelem. xD
 
Source: Facebook - Krieg Loverpalooza skin
Release Date: Feb 25
Expire Date: Unknown
PC: WTCBJ-FTCXF-5TXCT-3TJ33-TZXW6
PS3: 5TKBB-9FJJS-6SXK3-ZBCBT-3TBRW
XBOX: CJCTJ-K9JRX-3WKKR-5R3JJ-ZKRCJ
 
Top Bottom