Bounty - balans potrzebny na wczoraj

+

ghs

Forum veteran
Nie wiem jakim cudem to umknęło ale obecna forma "Wyznacz nagrodę" jest absolutnie nie do przyjęcia. Brązami po 4 prowizji oznaczamy cały stół oponenta, po czym Ewald (czyli karta za 7 prowizji) albo Oprawca (karta za 5 prowizji ale tu można nie wyrobić się czasowo bo bije za 1 :)) zdejmuje wszystko za jednym zamachem bo to swoiste perpetum mobile.
 
Last edited:
Nie wiem jakim cudem to umknęło ale obecna forma "Wyznacz nagrodę" jest absolutnie nie do przyjęcia. Brązami po 4 prowizji oznaczamy cały stół oponenta, po czym Ewald (czyli karta za 7 prowizji) albo Oprawca (karta za 5 prowizji ale tu można nie wyrobić się czasowo bo bije za 1 :)) zdejmuje wszystko za jednym zamachem bo to swoiste perpetum mobile.

Perpetum mobile to raczej nie bo trzeba wpierw wrogie jednostki odznaczyć, a do tego mamy 4 karty brązowe i 1 złotą która tylko pierwszą jednostkę oznacza za free, a kolejne już kosztują 3 korony. Ale spokojnie idzie parę wrogich jednostek ze stołu zdjąć (jak na razie mój rekord to ubite 3 jednostki w jednej turze po zagraniu Oprawcy) i ta mechanika musi zostać znerfiona (na ten moment wydaje mi się, że wystarczyłoby znerfić koszt oznaczania, albo poprzez koszt w koronach, albo punktach prowizji).
 

Lexor

Forum veteran
na razie nie ma sensu grać laddera bo gra frakcją nie-syndykat to winratio sporo poniżej 50%. a granie syndykatem to w meczach syndykat vs syndykat, jak gracze kumaci, to wygrywa ten co wygrał coina.

Nie należy też zapominać o błędach typu niemożność zablokowania (bo bloki nie działają na rozkazy opłaty).

Wszyscy opłacani testerzy powinni z hukiem wylecieć z roboty za fuszerkę jaką odwalili.
 
Nie należy też zapomnieć o błędach typu niemożność zablokowania (bloki nie działają).

Wszyscy opłacani testerzy powinni z hukiem wylecieć z roboty za fuszerkę jaką odwalili.
Testerzy jak testerzy ale PTR`owcy też powinni się uderzyć w pierś bo kwestia tego blokowania kart z opłatą to jest podstawa balansu i raczej nietrudno to wyłapać a wątpię, że ten bląd dopiero w finalnej wersji się ukazał.
 

Lexor

Forum veteran
Testerzy jak testerzy ale PTR`owcy też powinni się uderzyć w pierś bo kwestia tego blokowania kart z opłatą to jest podstawa balansu i raczej nietrudno to wyłapać a wątpię, że ten bląd dopiero w finalnej się ukazał.

PTR mógł być w jakiś sposób ograniczony (np. do grania tylko jedną frakcją, więc dużo interakcji z innymi frakcjami nie było widać), więc akurat tu bym ich winy aż tak nie szukał. Nie można też zapomnieć, ze granie PTR to kwestia dobrej woli, a nie płatnego obowiązku, więc tu też podchodzi się do tego na innych zasadach.
 
PTR mógł być w jakiś sposób ograniczony (np. do grania tylko jedną frakcją, więc dużo interacji z innymi frakcjami nie było widać), więc akurat tu bym ich winy aż tak nie szukał.
Mogę się mylić ale z tego co słyszałem u Kondzia to nie był ograniczony. Poza tym bloki musiały być testowane tak czy siak.
 
zapomnieliście o jednym :p
zauważyłem że od roku to my wszyscy - gracze testujemy produkty wypuszczane w gwincie i ich balans a dopiero po zgłaszaniu uwag tutaj albo do testerów PTR a oni do Redów gra jest naprawiana :D dzieje się tak od premiery HC przecie xD
 
zapomnieliście o jednym :p
zauważyłem że od roku to my wszyscy - gracze testujemy produkty wypuszczane w gwincie i ich balans a dopiero po zgłaszaniu uwag tutaj albo do testerów PTR a oni do Redów gra jest naprawiana :D dzieje się tak od premiery HC przecie xD

Przecież w CB i OB było dokładnie tak samo. Tak jakby nie istniała żadna grupa wewnętrznych testerów wypuszczanych kart CDPR, projektanci kart pracowali nad nimi bez konsultacji między sobą, a osoby biorące udział w PTRach robiły wszystko by nowe karty były jak najbardziej niezbalansowane z już istniejącymi.
 
To jest niestety perpettum mobile to wyznaczanie nagrody...jeśli nie usuniemy odpowiednich jednostek to jest ciężko. Ja nawet starałem sięza jednym zamachem 3 jednostki umieścić przy użyciu tasaka+krąg przywołań+zagranie...ale mi się znudziło.

Pomysły na pewno fajne, ale te pętle są trochę słabe.
Choć w tym linku wszystko wygląda super, no ale ostatecznie wynik to było 9:4, więc to nie jest jakiś odlot. Pracował całą rundę i w ostatnim zagraniu wszystko skapitalizował.
 
Największym problemem jest przede wszystkim Caleb który może w jednym zagraniu oznaczyć 3 wrogie jednostki. A że bloki nie działają to jeśli nie mamy jak go ubić robi się już beznadziejnie. Czuję, że zaraz w każdym decku będzie Równonoc. Przynajmniej dopóki meta się nie ustabilizuje.
 
Ja wyłapałem przed chwilą coś takiego:
Rzecz dotyczy karty magister niepostrzeżonych. Przeciwnik miał wesołków skurwiela, których obiłem po czym stawiając pierwszego magistra skorzystał z haraczu i go uzdrowił i wzmocnił o 2. Znowu obiłem wesołków do 3 i znowu zagrał magistra tylko tym razem byłem przekonany, że spieprzył zagranie bo kapitał miał 0/9 i mógł go tylko wzmocnić o 2 bo postawił na dalekim zasięgu przy czym nie skorzystał z umiejki KŻ co dla mnie było już podwójnie głupie. Ku mojemu zdziwieniu przy stanie kapitału 0/9 i postawienia w dalekim zasięgu magister uzdrowił wesołków i wzmocnił o 2. Uprzedzając: przeciwnik nie miał żadnego silniczka generującego korony na stole.
 
Ku mojemu zdziwieniu przy stanie kapitału 0/9 i postawienia w dalekim zasięgu magister uzdrowił wesołków i wzmocnił o 2.

Król Żebraków ma zdolność pasywną (wszystkie haracze są tańsze o 1), więc to co widziałeś nie było błędem.
 
lol..no tak...te brązy pod KŻeta są troche odstrzelone. Ja tam lubię też tą paserkę co za 10 wchodzi. To też jest niezły pomysł. Ciężka sprawa w sumie, bo nie bardzo wiadomo co do decku wybrać, tyle tych brązów.
 
Trochę to dziwne, że w obrębie pozostałych frakcji nie ma żadnych kart kontrujących korony. Przydałyby się jakieś karty w stylu fałszywa cirilla z umiejkami np. daleki zasięg: wykradnij ze skarbca przeciwnika 4 korony, bliskie starcie: zadaj 2 pkt obrażeń. Myślę, że można by dodać taką kartę do każdej frakcji z umiejętnościami dopasowanymi do potrzeb.
NIe zaszkodził by również jakiś neutral, który miał by interakcje tylko ze skarbcem, o odpowiednio wysokiej prowizji (bez umiejętnośći dodatkowych typu wzmocnij się, zadaj obrażenia...) np. wykradnij wszystkie korony ze skarbca/ wzmocnij się o połowę koron.
 
A propos odziaływania na skarbiec Syndykatu. @luk757 bez żadnej złośliwości piszę. Przed premierą dodatku byłeś spokojny o możliwości kontrowania Syndykatu. I jak wyszło w praniu? Bo ja jak na razie takich możliwości nadal nie dostrzegam, ale też skupiam się aktualnie bardziej na wymyślaniu ciekawych synergii wewnątrz Syndykatu, a nie kontrowania ich :) Biorąc pod uwagę jak wielu graczy na rankingu gra Syndykatem taki kontrujący build mógłby szybko wbijać kolejne rangi :D
 
Top Bottom