Brak dźwięku - dialogi

+
Dzisiaj uruchomiłem po kilku miesiącach W3. Dialogi nie mają dźwięku... Miał ktoś coś takiego? Grę ustawioną mam na auto aktualizację... v 1.32 posiadam oba dodatki.
 
Zmień ustawienia w karcie dźwiękowej, jak masz włączony dźwięk przestrzenny to go wyłącz. Powinno pomóc.
 
Od dnia premiery gry gdy zainwestowałem ją i zakupiłem dodatkową nową kartę graf. wszystko śmigało a teraz po zimowej przerwie nagle takie coś, zwariowałem.. heh spróbuję tak jak mówisz tylko że w ustawieniach gry nie mam takiej opcji. W dźwiękach jest tylko natężenie głosu. Gdzie to dokładniej jest?
 
No domyślam się właśnie. Nie mam takiej opcji w panelu sterowania WIN7 - szukałem już. Jakbyś ścieżkę podał gdzie takie ustawienie jest pewnie dawno bym to sprawdził :)
Post automatically merged:

Nawet wygooglować się nie da. Sam zobacz co znaleźć można po wpisaniu choćby "dźwięk przestrzenny win7"...
 
Last edited:
Ja mam WIN 10 i kartę dźwiękową zintegrowaną Realtek, ikonę menadżera dźwięku mam umieszczoną w obszarze powiadomień. A ścieżka do aplikacji u mnie wygląda tak: Ten komputer>Dysk lokalny(C)>Program Files>Realtek>Audio>HDA i jedna z kilku aplikacji które tam są to menadżer dźwięku.
 
Last edited:
Ewentualnie:
1. PPM na ikonie głośniczka w tray-u,
2. LPM na "urządzenia do odtwarzania",
3. LPM na urządzeniu, którego używasz do odtwarzania (najprawdopodobniej "Głośniki"), aby je zaznaczyć,
4. LPM na "Właściwości" po prawej na dole okna,
5. Zakładka "Rozszerzenia" - tam sprawdź, czy nie jest namieszane. Ewentualnie sprawdź w zakładce "Zaawansowane", czy masz zaznaczone "Zezwalaj aplikacjom na przejmowanie wyłącznej kontroli nad tym urządzeniem".
 
Menadżer dźwięku to ja wiem gdzie mam :) Nie mam poprostu takiego ustawienia jak dźwięk przestrzenny. W zaawansowanych mam tylko możliwość zaznaczenia lub odznaczenia opcji słuchawki razem z głośnikami alby wyłączaj głośniki gdy masz podłączone słuchawki automatycznie. Mega zaawansowane co? No niestety... Na fb dowiedziałem się że autosavy mogą być źródłem problemu. Sprawdzę i dam Wam znać.
Post automatically merged:

No niestety, ani usunięte autosavy ani punkty kontrolne nie pomogły. Brak mi pomysłów już :(
Post automatically merged:

Przeczyściłem kompa CCleanerem na wszelki wypadek. Nic to nie dało. Zauważyłem też że jak się pojawia intro nie słychać nawet głosu Tomasza Dedeka (Narratora). Zrobiła się jakaś dziura w grze ewidentnie... :(
 
Last edited:
Może prześlij screena jak u ciebie wygląda menadżer dźwięku. Próbowałeś juz zweryfikować pliki na GOGu?
 
Menadżer dźwięku to ja wiem gdzie mam :) [...]
Sorry, że potraktowałem Cię jak zielonego, ale tu na forum mamy użytkowników o różnym poziomie wiedzy komputerowej. Ja bym może spróbował jeszcze przeinstalować (poprzez odinstalowanie - usunięcie urządzenia razem z plikami sterownika, restart i ponowną instalację) sterowniki od dźwięku, a następnie może grafiki (pełen pakiet od nvidii również zawiera moduł dźwięku HD, nie wiem jak AMD). Jeśli kilkukrotna weryfikacja plików na GOG-u nie dała efektu, to w tym miejscu kończą mi się pomysły.
 
Nie masz dodatkowych kodeków do obsługi filmów i dźwięku?
Niektóre z nich potrafiły mocno namieszać.
 
Wiem, że to już zupełne podstawy, ale w WIN10, jak prawym klikniesz na ikonkę dźwięku na dole po prawej paska zadań, to tam masz Dźwięk Przestrzenny (Wyłączone)?

Ja niby pracuję w IT, ale ten "feature" w WIN10 mnie tak zaskoczył, że też dochodziłem z pół godziny co się wykonało, bo ma tendencję do samodzielnego włączania się.
 
Top Bottom