Brak interesujących broni w połowie gry

+
Mam wrażenie, że tak jakoś przy ~20 poziomie nowe bronie przestają się odblokowywać i są zastępowane klonami broni które już widziałeś, lecz z większym DPS. Spodziewałem się większego asortymentu, coś w stylu Fallouta. Brakuje mi wyrzutni rakiet, miniguna, miotaczy ognia i różnych tego typu ciężkich broni, ale też przydałoby się więcej eksperymentalnych broni laserowych/plazmowych.

Przy okazji przyczepie się też kilku innych rzeczy, które mi się nie podobają:
- Amunicja jest uogólniona do czterech typów, przy czym każda podpada pod generalny typ broni, niż specyficzną broń z osobna. Przez to łupienie jest monotonne i nie trzeba przy tym myśleć. Przy okazji korzystając z tego rozwiązania, gra traci na imersji.
- System randomizacji łupu jest całkowicie niepotrzebny. Zaśmieca ekran i zmusza gracza do otwierania ekwipunku co kilka minut w celu sprawdzenia czy przypadkiem jeden z ograbionych przedmiotów nie jest lepszy o ~10 DPS. Po co to? 10DPS, a nawet 50DPS nie zmienia sposobu, w jaki się gra. W dodatku przeciwnicy dostają dodatkowe punkty życia razem z graczem, więc nie widzę w tym żadnego sensu. I znowu, zabija to całkowicie imersje, gdy widzisz, że dwa pistolety .45 zadają takie same obrażenia, i w dodatku jeden ma jakieś magiczne naboje które trują przeciwników. Być może taka randomizacja ma jakiś sens w świecie średniowiecznego fantasy, ale Cyberpunk stara się być w miarę realistyczny. Gra stołowa Cyberpunk 2020 miała uziemiony system broni, więc czemu redzi poszli w innym kierunku?
- To samo z pancerzem. Wszystkie ubrania powinny mieć statyczne punkty pancerza. Najwyżej można by dać zwykłym ubranią jakieś punkty stylu, czy inne bonusy w zamiast za brak pancerza.
 
rakuje mi wyrzutni rakiet, miniguna, miotaczy ognia i różnych tego typu ciężkich broni, ale też przydałoby się więcej eksperymentalnych broni laserowych/plazmowych.
Wyrzutnia rakiet jest, nawet amunicji nie wymaga. LMG jest jako "ciężka" broń i jest dość słabo reprezentowana, inne typy broni mają po prostu ciekawsze efekty.

Przez to łupienie jest monotonne i nie trzeba przy tym myśleć.
Dodaj że amunicję zawsze można wytworzyć jak i są limity, np. nie więcej niż 100 nabojów do strzelb, więc to co lootujesz zazwyczaj przepada. Z drugiej strony ciągłe wizyty w sklepach po amunicję też aż tak dobre nie są.

W dodatku przeciwnicy dostają dodatkowe punkty życia razem z graczem
Przeciwnicy mają statyczne poziomy a obrażenia skalują się wraz z różnicą poziomów. Wtedy nawet DPS samej broni może być tylko małą składową. IMHO dynamiczny poziom byłby znacznie lepszy.

- To samo z pancerzem. Wszystkie ubrania powinny mieć statyczne punkty pancerza. Najwyżej można by dać zwykłym ubranią jakieś punkty stylu, czy inne bonusy w zamiast za brak pancerza.
To gra single player, która jest tak zbudowana by dać dowolność gry graczowi. Podoba ci się dany wygląd - idziesz do sklepu lub tworzysz epicką wersję dostosowaną do twojego poziomu. Nie musisz nawet używać legendarnych ubrań bo gra nie jest aż tak wymagająca. Plus brak pancerza i częste zgody nie są fajne dla gry.
 
amunicję zawsze można wytworzyć jak i są limity, np. nie więcej niż 100 nabojów do strzelb, więc to co lootujesz zazwyczaj przepada. Z drugiej strony ciągłe wizyty w sklepach po amunicję też aż tak dobre nie są.

Skoro limity amunicji sa tak niskie, to moze powinna byc opcja jej rozbijania? Jezeli moge ja tworzyc, to czemu nie demontowac?
 
Skoro limity amunicji sa tak niskie, to moze powinna byc opcja jej rozbijania? Jezeli moge ja tworzyc, to czemu nie demontowac?
Tylko po co? Tanie i powszechne. Najlepiej znieść limity i tyle. W wersji "survivalowej" amunicja może mieć wagę.
 
Top Bottom