Brak możliwości usuniecia itemow Johnnego z ekwipunku.

+
Witam, problem jak w tytule, nie wiem gdzie napisac to pisze tu.
Kurtka, koszulka i okulary zajmuja mi wage i miejsce w ekwipunku, nie moge ich rozmontowac ani upuscic.
Mam legendarne wersje i starych nie potrzebuje.
Probowalem sprzedac badz schowac do auta i mieszkania, ale nawet nie pokazuje ich na liscie(okienko handlu).

Mam nadzieje, ze ktos poda rozwiazanie bo z czasem chcialbym zrobic lepsze wersje obecnych ciuchow i nie chce rezygnowac z tej opcji tylko dlatego, ze nie bede miec miejsca na taka akcje.

Gram na ps4 pro.
 
Na PC mam to samo. Nie mogę też zdjąć z ekwipunku pistoletu Skippy. Nie na go w ogóle na liście gdy jestem w schowku w domu.
 
Na PC mam to samo. Nie mogę też zdjąć z ekwipunku pistoletu Skippy. Nie na go w ogóle na liście gdy jestem w schowku w domu.

Masz dwie opcje wyboru. Oddać skippyego, albo zachować. W przypadku tej drugiej opcji znika znacznik zadania i można broń zachować.
 
Witam, problem jak w tytule, nie wiem gdzie napisac to pisze tu.
Kurtka, koszulka i okulary zajmuja mi wage i miejsce w ekwipunku, nie moge ich rozmontowac ani upuscic.
Mam legendarne wersje i starych nie potrzebuje.
Probowalem sprzedac badz schowac do auta i mieszkania, ale nawet nie pokazuje ich na liscie(okienko handlu).

Mam nadzieje, ze ktos poda rozwiazanie bo z czasem chcialbym zrobic lepsze wersje obecnych ciuchow i nie chce rezygnowac z tej opcji tylko dlatego, ze nie bede miec miejsca na taka akcje.

Gram na ps4 pro.
Dokładnie tak jest! Fanty Johnnego znajduję w kolorze niebieskim (czyli "Rzadkie"). Moge je upgradować do "Bardzo rzadkie" (fioletowe) a następnie do Legendarnego poziomu. Każda wytworzona para spodni Czy innego elementu odzieży Johna zostaje oznaczona wykrzyknikiem i jest nieusuwalna z plecaka. Przykład butów:
johnny.jpg

W plecaku mam znalezione "niebieskie" buty Jonny'ego, ulepszone do "fioletowego a na nogach ulepszone legendarne buty. Żadnych z tych butów, ani znalezionych ani upgradowanych nie można usunąć z ekwipunku... i dotyczy to samo wszystkich innych rzeczy Johnnego.
 
Znalazłem rozwiązanie ;)

Wystarczyło podać źródło :) https://www.nexusmods.com/cyberpunk2077/mods/594

Ale, dzięki wielkie!
Post automatically merged:

Tiaaaa... działa, ale trzeba nad tym jeszcze popracować. Póki co mnie to nie satysfakcjonuje.

Programik ten (save editor) ma spore możliwości i zakrawa nieco na cheat'owanie gry. Oczywiście dopóki to robimy sami sobie to nikomu to nie wadzi :) Sęk w tym ze pomysł z odflagowaniem wszystkich itemów jako rzeczy związanych z jakimiś misjami jest jak to się mówi wylaniem dziecka z kąpielą :)
Przed zmianą miałem taką sytuację:
przed zmianą.jpg

Jak widać wykrzyknik był na elementach ubioru Johnnego oraz na pistolecie "Skippy" zastosowania programu zgodnie z filmem - odflagowało mi wszystko:
po zmianie.jpg


Co oznacza że wszystkie elementy jakie posiadam w ekwipunku nie mają żadnych powiązań z misjami i mogę robić z nimi co mi się podoba... ino w ten sposób nie doświadczę wielu rzeczy które mnie ominą. nie "SKOMPLETUJĘ" pełnego zestawu Johnnego i nie nie będę mógł zwrócić Skippiego właścicielowi. Takie rozwiązanie w ogóle mi się nie podoba. Trzeba szukać w tych setkach pozycji posiadanych rzeczy konkretnie te które chcemy usunąć usunąć z ekwipunku poprzez usuniecie flagi powiązania. To trzeba chwilę posiedzieć i poszperać... póki co wracam do starego układu, wolę mieć w ekwipunku kilka niepotrzebnych rzeczy niż pozbawiać się możliwych dalszych misji i osiągnięć związanych z posiadanymi rzeczami.
Jakkolwiek potwierdzam że program działa i ma duże możliwości :)
 
Last edited:
Sprawdź czy nie możesz oddać skippyego. Program może na zasadzie usuwać tylko sam mark nie wpływając na działanie questu. Usuwa marki tylko z rzeczy przed znalezieniem, więc każda rzecz znaleziona po zastosowaniu zmiany będzie nadal aktywna jako quest item.

Poza tym dość szybko można znaleźć konkretne przedmioty i zmienić tylko jedną wartość fiield u8 (hex) na 0 i tyle.

Graty Johnego masz nazwane tak:

Q005_Johnny_Glasses
Q005_Johnny_Shirt
Q005_Johnny_Pants
Q005_Johnny_Shoes
SQ031_Samurai_Jacket
 
Last edited:
Sprawdź czy nie możesz oddać skippyego. Program może na zasadzie usuwać tylko sam mark nie wpływając na działanie questu. Usuwa marki tylko z rzeczy przed znalezieniem, więc każda rzecz znaleziona po zastosowaniu zmiany będzie nadal aktywna jako quest item.
Niewątpliwie program działa tylko na przedmioty jakie posiadamy w ekwipunku, czyli zmienia status obecny i oczywistym jest po zastosowaniu zmian w save, każda nowa znaleziona rzecz będzie normalnie traktowana.
Nie sprawdzałem czy można "oddać" Skippiego... to jest możliwe zapewne po jakiejś interakcji np telefonie od własiciela, ale na pewno można wyrzucić ten pistolet:
skippy.4.jpg


To niestety jednoznacznie oznacza że ten item już nie jest związany z jakąkolwiek dalszą misją :(

BTW podniesiony an powrót Skippy już nie ma wykrzyknika - ten Item bezpowrotnie jest "normalny" a nie "quest item"
 
Sprawdziłem na skippym i nie ma wpływu na to czy ma znacznik na przebieg zadania (oddałem skippyego bez znacznika). Także nie masz co się martwić. Jak pisałem program tylko usuwa znacznik nic więcej. Jedynie trzeba uważać żeby samemu nie posiać przedmiotu.

Skippy:
mq007_skippy
 
To ciekawa informacja - sprawdzę ją później. Dzięki Seba.
Sprawdziłem na skippym i nie ma wpływu na to czy ma znacznik na przebieg zadania (oddałem skippyego bez znacznika). Także nie masz co się martwić. Jak pisałem program tylko usuwa znacznik nic więcej. Jedynie trzeba uważać żeby samemu nie posiać przedmiotu.
To ciekawa indormacja - sprawdzę ją później. Dzięki Seba.
 
Na pecetach, a problem istnieje takze na konsolach.
Swoja droga do tych rzeczy ktor6ch nie da sie pozbyc dorzucic pistolet rivera
 
@up jak grasz na ps4 to podrzuć zapis i Ci przerobię. Akurat edytor działa na zapisach z ps4.
 
Masz dwie opcje wyboru. Oddać skippyego, albo zachować. W przypadku tej drugiej opcji znika znacznik zadania i można broń zachować.
Tak, można zachować, ale nie w tym rzecz, ja już tę misję dawno ukończyłem. Rzecz w tym że nie mam go w ekwipunku np. kiedy chowam sprzęt do schowka w mieszkaniu, natomiast mam go na liście gdy wybieram broń do użycia. Czyli nie mogę z nim zrobić nic oprócz wyekwipowania.
 
Top Bottom