Brak możliwości zapisywania talii

+
Tak jak w nazwie tematu. Czasem dziwi mnie brak podstawowych funkcji w grze czy na stronie.
Chciałem zapisać sobie deck, ażeby potem za nim nie scrollować jak np. zniknie z "głównej", ale nie ma nawet takiej funkcji.

Czemu tak jest?
Czynność zapisz deck -> wchodzisz w swój profil na stronie -> masz wgląd do zapisanych talii

Tak wiem, że możemy zaimportować deck w grze, ale nie możemy zapisać poradnika na stronie. Jeżeli załóżmy miną dwa tygodnie i jakies inne talie wyprą to co oglądaliśmy, to musimy sami przewijać w deckach, a nóż trafimy.
A tak zamiast zapisać talię i mieć ją przypisaną do konta na stronie trzeba ręcznie kopiować linki, aby nam nie przepadł...
 

Attachments

  • obraz_2021-08-20_190254.png
    obraz_2021-08-20_190254.png
    1.3 MB · Views: 57
Last edited:

Lexor

Forum veteran
Najgorszą rzeczą w powstaniu tej biblioteki talii na oficjalnej stronie jest fakt, że praktycznie doprowadziła do upadku innych, alternatywnych fanowskich projektów (takich jak np. gwentup), które w/g mnie były o wiele lepsze i bardziej rozbudowane w funkcje (np. wyszukiwanie talii zawierających konkretne karty), a kolejne szybko nie powstaną bo, przede wszystkim (i póki co), CDPR nie chce się dzielić kodem do importu/eksportu talii, jednocześnie samemu nie dając sobie rady z eliminacją błędów samej gry i dodawaniem w niej pożytecznych funkcji, a co dopiero jeśli chodzi o inne projekty z tą grą powiązane.

Co prawda twórca gwentone (w/g mnie najlepszej z wciąż istniejących nieoficjalnych stron poświęconych Gwintowi) zapowiadał wzbogacenie możliwości strony o budowanie talii, ale niestety to już się dość bardzo przeciąga czasowo, a co gorzej, ten zapowiadający nowe możliwości post został skasowany, więc w sumie obecnie nie jest wiadomo, czy te prace wciaż trwają.

EDIT: Z dzisiejszego TWiG:
Q: Being able to search for decks containing a specific card in the deck library on playgwent.com?
A: Would be cool, but no known plans to do it soon.
źródło
Pozdro CDPR, trzymajcie tak dalej. Zajmujecie się głupotami, a podstawowych funkcji nie umiecie / nie chcecie wprowadzić.
 
Last edited:
Top Bottom