Brak twarzy i głosów w dialogach

+
Brak twarzy i głosów w dialogach

Witajcie,

mam problem z pierwszą częścią Wiedźmina, a zaczęło się to odkąd na komputerze zainstalowaną miałem część drugą. Ona śmigała znakomicie, na najwyższych wymaganiach, nic się nie działo, wieszało, nie bugowało, po prostu cud miód. Ale kiedy chciałem odświeżyć sobie jedynkę, coś dziwnego się stało - zamiast twarzy zaczęły one albo kompletnie znikać (wówczas był sam tułów bez główy) albo w powietrzu wisiały same gałki oczne i szczęka z zębami. Bywało, że zamiast postaci widoczny był sam nos, ręce i reszta, ale bez głowy... nie działo się tak z każdą postacią, ale np z geraltem tak. Z dialogów zniknął natomiast dźwięk. Tzn są napisy, ale nie ma dźwięku. Ale też nie przy każdym, niektóre działają. Co to może być ? Przeinstalowałem jedynkę i nic się nie poprawiło... co może być przyczyną? Dwójka mogła coś namieszać w systemie albo grafice?
 
Nie powinna - sam mam W1 i W2 na tym samym systemie i śmiga bez problemu.
Najpierw zadam dość głupie pytanie, ale jednak potrzebne - W1 i W2 zainstalowałeś do RÓŻNYCH folderów, tak?
Na takie hece zazwyczaj wymienia się sterowniki.

Usuwam Caps Locka z tytułu wątku - jest on równoznaczny z krzykiem, a darcie dzioba jest ani kulturalne, ani potrzebne.
Zwracaj na to uwagę w przyszłości.
 
oczywiście, przepraszam za Caps lock ;)

jedynka zainstalowana jest w folderze Pliki programów (x86) -> Wiedźmin Edycja Rozszerzona (od samego początku)
a dwójka w Pliki programów (x86) -> Wiedźmin 2

z folderami nic nie było grzebane... gdy nie było dwójki, jedynka chodziła również bez problemów... ale po dwójce... no nie da się po prostu grać w jedynkę z postaciami bez twarzy...
 
Z tym, że dwójka doinstalowuje różne rzeczy (C++ Redistributable, NET Framework, nowa wersja DX + ewentualnie stery graficzne), także tutaj upatrywałbym problemu.

Spróbuj wyczyścić kolejno NET Framework (np. http://www.dobreprogramy.pl/.NET-Framework-Cleanup-Tool,Program,Windows,12485.html), usunąć C++ Redistributable (dodaj/usuń programy), wyczyścić system (np. http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html), potem zainstalować W2, spatchować ile wlezie, potem W1, spatchować, na to stery graficzne (najnowsze) i DX (najnowszy).
Zabawa na parę godzin.
 
Ja mam podobny błąd...
Przeszedłem sobie dzisiaj wiedźmina 1. Zamiarowałem sobie przejść 1, zrzucić zapis do 2 i grać dalej.
Przed zainstalowaniem wiedźmina 2 naszła mnie chętka na edycję rozszerzoną do wiedźmina 1, bo wcześniej miałem wersję 1,1 gry. Jako, że wiedźmina 1 miałem już teraz na maksa spatchowanego przystąpiłem do gry.
Problem jest taki, że w misjach dialogów nie m w ogóle. Niektóre postacie są sałe "pokratkowane" i zniekształcone.
Wiedźmina 2 nie mam zainstalowanego, wiedźmin 1 ze wszystkimi patchami, podstawowa wersja działała idealnie, problem tylko w ER. Posiadam windowsa 7 64 bit.
Może coś z patchem językowym? Patcha językowego instaluje się po zainstalowaniu poatcha 1,4 i 1,5 czy wcześniej?
 
Top Bottom