Brakujący Stennis

+
Brakujący Stennis

Dość ciekawa sytuacja pod koniec II aktu, gdy została już do wykonania tylko bitwa z upiorami. W zadaniu Ściany mają uszy, wybrałem nie wydawać Stennisa na samosąd i został on odprowadzony przez krasnoludy do ciupy. Później poszukałem wskazówek w siedzibie Olcana oraz znalazłem notatki z zadania Koszmar Baltimora. Niestety nie mogłem już przeprowadzić konwersacji z nikim, kto był wcześniej zamieszany w próbę linczu na Stennisie, pechowy pachołek od nalewania wina ucieka (dosłownie!) przed Geraltem, a Stennis dziwnym trafem zniknął z celi i drzwi do jego komnaty są cały czas zamknięte. Czy ktoś miał podobnego buga w grze? Dodam, że po pokonaniu Henselta również nigdzie go nie było.
 
Trochę już po ptokach odpowiadam, ale może ktoś jeszcze będzie potrzebował.

Generalnie wydaje mi się, że wszystkie questy związane ze Stennisem trzeba zrobić w trakcie samosądu (tzn. tak żeby się wyrobić w 'limicie rozmów', podczas gdy Iorweth pilnuje porządku). Jeśli zdążymy w tym czasie zdobyć informacje od odpowiednich osób (np. o kielichu bądź związane z questem 'Koszmar Baltimora') to odpowiednio się zmieni rozmowa z przedstawicielami szlachty/ludem, gdy bronimy Stennisa (w sumie nieznacznie z tego co pamietam). No i właśnie nie wiem czy istnieje w ogóle możliwość dokończenia questów poźniej, w sumie nigdy nie probówałam.

Nie pamiętam jaki tam jest limit (to "masz mało czasu"), wydaje mi się, że cztery rozmowy z osobami związanymi z questem - chociaż głowy bym nie dała. Można sobie biegać spokojnie po całym Vergen (w tym do Cecila i do komnaty Olcana) póki się go nie wyczerpie. Ogólnie spokojnie można zdążyć pogadać z krasnoludem od kielicha, służącym, Stennisem i polecieć załatwić quest z Olcanem zanim lud się zupełnie wzburzy.
 
Top Bottom