Jobs Support Register

BRAN TUIRSEACH Deck z Sklepem

+

Xavdas

Junior Member
Siema gwintownicy, prosta piłką. Proszę o doświadczonych weteranów o pomoc w celu udoskonalenia decku do gier rankingowych.
Po niżej link do decku. Za wszelaką pomoc serdeczne dzięki.
https://www.gwentdb.com/decks/49950-sklepprzygody
lub opcja dla leniwych

Co wywalić co zmienić aby był bardziej wydajniejszy by było więcej opcji do ogrania przeciwnika.
Proszę też o uzasadnienie swojej odpowiedzi.Wiadomości typu " wstaw pożogę bo lepsza" będą ignorowane. Dziękuję za uwagę
Pozdrawiam Xavdas

Alwej

Junior Member
Siema! Spróbuje Ci pomóc:

Bran odrzuca 3 karty a w przypadku Twojego decku najprzyjemniej odrzucić > Tojad, Harcownika(4), Morkvarg(9) - czasami widzę jak odrzucają Tresera(1) by przygotować go do Odnowy. Sugeruję dać do talii kartę, która będzie tam tylko po to by ją na start odrzucić i która będzie służyła tylko jako dodatkowa opcja przy wskrzeszeniu. Bo czasami pierwsza ręka nie jest łaskawa i musisz wymienić 3-5 kart, które na początku odrzucasz, stąd taki Skelligijski maruder(7) czułby się dobrze zarówno w ręce jak i jako karta odrzucona przez Brana. (Ta uwaga jest tylko po to byś pokombinował nad relacją Odrzuć > Wskrześ)

Sugestie by zmienić:

*VAEDERMAKAR - Gremista by się lepiej spisał imo (Może odpogodzić stół i zamienić niewygodną kartę rzuconą przez przeciwnika w misia)
*
ZBRÓJMISTRZ - Jest spoko kartą ale pomyśl o dodaniu karty specjalnej karty "Wściekły ryk"
*ZAKLĘCIE KOMPRESJI - To super karta lecz ma ten minus: Nie działa na złote i zostawia osad w postaci 2 punktów. Sugerowałbym zmianę na "Mandragorę".

Życzę miłej gry! Idę przetestować to co zasugerowałem w praktyce :p

Xavdas

Junior Member
Siema! Spróbuje Ci pomóc:

Bran odrzuca 3 karty a w przypadku Twojego decku najprzyjemniej odrzucić > Tojad, Harcownika(4), Morkvarg(9) - czasami widzę jak odrzucają Tresera(1) by przygotować go do Odnowy. Sugeruję dać do talii kartę, która będzie tam tylko po to by ją na start odrzucić i która będzie służyła tylko jako dodatkowa opcja przy wskrzeszeniu. Bo czasami pierwsza ręka nie jest łaskawa i musisz wymienić 3-5 kart, które na początku odrzucasz, stąd taki Skelligijski maruder(7) czułby się dobrze zarówno w ręce jak i jako karta odrzucona przez Brana. (Ta uwaga jest tylko po to byś pokombinował nad relacją Odrzuć > Wskrześ)

Sugestie by zmienić:

*VAEDERMAKAR - Gremista by się lepiej spisał imo (Może odpogodzić stół i zamienić niewygodną kartę rzuconą przez przeciwnika w misia)
*
ZBRÓJMISTRZ - Jest spoko kartą ale pomyśl o dodaniu karty specjalnej karty "Wściekły ryk"
*ZAKLĘCIE KOMPRESJI - To super karta lecz ma ten minus: Nie działa na złote i zostawia osad w postaci 2 punktów. Sugerowałbym zmianę na "Mandragorę".

Życzę miłej gry! Idę przetestować to co zasugerowałem w praktyce :p
VAEDERMAKAR ma więcej zastosowań niż germista, zbyt dużo razy ratował mi tyłek.Jak już to dorzucić germistę za ZAKLĘCIE KOMPRESJI.Pomyśle też nad wściekłym rykiem.

kloni

Poser
Deck wydaje sie ciekawy. Cieżko polecac pojedyncze wymiany bo są to indywidualne sprawy - wiekszosc poleci zmiane vadermakera a Ty go chcesz bo Ci sie nim dobrze gra i ok. Jesli karty Ci pasuja to chyba bym zostawil, ew wymiana (jak wyzej) figurki na mandragore, i/lub dodanie jeszcze jednego specjala by zielarka nie byla zbyt czesto "pusta".

Dyskutowalbym tez nad przydatnoscia sary..

Zobacz sobie podobny deck ale na Crachu - dostepny w watku "niemetowe talie". Gralem nim i swietnie sie sprawdza pomimo nieprzewidywalnosci przyjeciol iris

Azer098

Junior Member
Deck zero jedynkowy.
Jeśli przeciwnik zorientuję się co grasz i ma jeszcze jakiś removal na ręce przegrywasz. Jeśli wysypie Cię z kart w R2, przegrywasz.
Jeśli dobierzesz Kambi, zrobisz sobie kartę przewagi w R3 i utrzymasz na boardzie jedną z jednostek z zemstą jest to autowin.

Jeśli chcesz deck na Shupie to szukaj dalej, w Kambi deckach Shupe ma jedno zastosowanie - dobrać kartę.

Xavdas

Junior Member
Słuchajcie moje poszukiwania zakończone znalazłem chyba idealnie zbilansowany deck pod SHUP&Kambi jak na razie same winny do 14 ranki ...zobaczymy jak daleko nim zajdę..grałem już na topowe decki wygrywam bez problemu.Zostawiam wam donośnik do tali i zachęcam do testowania oraz napisania tu swojej opinii:) ewentualnie ulepszenia jej.

https://www.gwentdb.com/decks/51041-kambi-shupeeeee
A dla leniwych zdjecie:

Nitras95

User
Aaa, źle spojrzałem. Przeczytałem, że pożoga przed Kambi, a nie po. xd

EDIT.
Słabo sprawdza się w okolicach 3800, gracze nie pasują w pierwszej rundzie i ciągną drugą co źle się kończy.

Last edited:

Xavdas

Junior Member
Ogólnie miałem tak samo, musiałem zmienić takie. ZASTANAWIAM SIĘ co zmienić by była bardziej grywalna.

Marat87

Poser
Też wziąłem się za testowanie Shupa na Branie. Do tej pory ta karta mnie denerwowała, zwłaszcza w wykonaniu Scoia - reszta frakcji wydawała się mieć mniejszy potencjał na stworzenie silnej talii którą można trochę zamieszać w rankedach.
No i w końcu znalazłem coś takiego i na tej też talii wzorowałem mój build.

https://www.gwentdb.com/decks/53558-top-50-at-season-end-bran-shupe

W sumie zmieniłem 4 brązy. Wyrzuciłem Marudera, Łucznika Tuirseach, Zbrojmistrza i Pirata Dimun. W to miejsce dałem silnik GS-ów oraz Brzask dla lepszego odchudzania + Wściekłego Berserkera, jako dodatkowy target dla Hyma ( też pomaga odchudzić w ostateczności, a przy Drakkarze wchodzi w sumie za 14 ( darmowe dwa punkty ). Tak wygląda moja wersja.

https://www.gwentdb.com/decks/53664-shupe

Przyznam się, że jestem bardzo zaskoczony tym jak sobie radzi ta talia. Najlepiej chyba z Foltestem, który nie ma grywa szpiega, można się nieźle naciąć na Tojad, zwłaszcza przy przegranym coinflipie, do tego Morkvarg i ludzie mocno potrafią tracić przewagę kart.