Broń dodatkowa - do czego służy?

+
Saphir said:
W jednym filmiku widziałem ładnego - mało powiedziane, bajecznego! - finiszera: Geralt wbija miecz w ziemię, wyjmuje sztylety zza pasa, siada okrakiem na nieprzytomnym człowieku salamandry i szlachtuje go niczym jakiś... nie wiem, trudno to opisać :D
ja mialem jeden zarąbisty finisher :D. GERALT zlapal miecz za ostrze, i od strony nóg leżącego delikwenta wbił mu rękojść miecza centralnie w czólko :)
 
TaczcynaZgliszczach said:
[...]Można więc tak rozwijać postać, żeby zwiększać np. zadawany damage postacią pod wpływem danego efektu krytycznego. Na przykład: dźgamy przeciwnika sztyletem, wchodzi "Pain" - zmieniamy na miecz i gość pada niczym płotka. [...]
moze ktos to bardziej sprecyzowac ?jak mniemam rzecz w tym, ze wale ze sztyletu, który ma dość wysoką szansę na ból, a potem dobijam z wykupionym talentem, dzięki któremu to talentowi gdy przeciwnik jest pod wpływem bólu dostaje większy dmg ??a i jeszcze taka sprawa, odnosnie podpalenia, czym lepiej przeciwników podpalać? igni czy pochodnia? ja jak na razie próbowałem kilka razy cos podpalić tą pochodnią ale bez skutku (chyba, że podpalenie jest jakieś niewidzialne :D ) a w igni jakoś nie inwestowałem w ogole bo wolalem inne znaki (igni sluzy mi jedynie do rozpalania ognisk hehe)dodam, że tez uwazam ze troche szkoda ze nie ma jakichs talentów na te bronie dodatkowe, co prawda Geralt jako tako posługiwał się mieczem, ale sądze, że na potrzeby gry, mógłby dla odmiany z jakim toporem pobiegać, wieksze urozmaicenie by było w grze gdyby zamiast ciągle z mieczem, można było troche toporem/sztyletami pozabijać równie skutecznie ;)co prawda mogło by się tak bardziej diablowato zrobić, no ale kto co lubi...
 
Co do Igni, to jest to najlepszy znak. Wymaksujesz go i maz juz zagwarantowane przejscie gry. W zasadzie 2 znaki polecam:-Igni ( na duze grupy przeciwnikow)-Yarden ( na pojedynczych, mocnych przeciwnikow)Do tego inteligencja, i nie ma nam rownych :)
 
Ja w zasadzie używam tylko Igni i Aard. Aardem powalam przeciwników i zmiejszam ich ilość conajmniej o 1 dobijając leżącego.Igni jest przydatne do osłabienia wrogów przy dluższej walce, szczególnie gdy używamy stylu grupowego. Podpalenie jest całkiem miłym efektem ;)Z reszty znaków w zasadzie nie korzystam.
 
ja tam wole mieczem pociachac niz w jakies igni sie bawic ;)rozumiem ze to podpalenie dziala identycznie jak ogluszenie i powalenie w Aard ?
 
Podpalenie zadaje oczywiście stopnio obrażenia od ognia. Reszta zależy od tego na kim użyjemy.jeżeli podpalisz człowieka nie będzie wyrażał zbytnich chęci do walki ;)Potworom jednak nie przeszkadza palący sie tyłek.
 
Ja olewam znaki natenczas , walka mieczami jest super ewentualnie aard do ogłuszania/powalenia i finisher 8)A dodatkowych broni nie używam i nie będę ,wszystko sprzedaje.Nic też nie przekuwam bo by to wyszło za łatwo w walce !
 
Niekoniecznie. WIesz, ja mam Igni na 4 poziomie i robię prawie równe 360 stopni naprawdę mocnym walnięciem + podpalaniem. To stanowczo pomaga w walce;)
 
Broń dodatkowa jest dana tylko dla picu. Zeby gracze nie strzepili się że nie mozna uzywac innej broni np. młotówA tak faktyczne to zabawa tymi gadżetami i tak jest bezcelowa bez stylu wiedzmińskiego.Ja to wszystko sprzedaje.
 

SaLi

Forum veteran
godefroy said:
Broń dodatkowa jest dana tylko dla picu. Zeby gracze nie strzepili się że nie mozna uzywac innej broni np. młotówA tak faktyczne to zabawa tymi gadżetami i tak jest bezcelowa bez stylu wiedzmińskiego.Ja to wszystko sprzedaje.
Popieram. Bez stylu wiedzminskiego cala zabawa sprowadza sie do pojedynczych klikniec myszka... Bez sensu, ale musze przyznac, ze ten finiszer ze sztyletem jest pierwsza klasa :)Szkoda ze nie mozna wybrac ktorego w danej sytuacji Geralt ma uzyc.Pozdrawiam! ;D
 
ja z broni dodatkowych to nosiłem tylko pochodnie i ten pierwszy Miecz Wiedźmiński ;) jest dla mnie taki sentymentalny ;)
 
Broń dodatkowa warto tylko sprzedać.Np. taki Mhakamski młot wart marne 80 orków, pochodnia 40 (sic!), za broń można by było więcej wziąść. Chociaż to dobry pomysł że taka broń jest.
 
może i do sprzedawania ale według mnie pochodnia sie przydaje. czasami jeśli już opróżniliśmy jakąś jaskinie czy kryptę po co pić kota jak można odpalić pochodnie. chociaż zauważyłem ze w niektórych jaskiniach potworki się odradzają a w innych nie...
 
srebrny wiedźmiński miecz otrzymasz na poczatku II aktu od klawisza Siemka w loszku kiedy bedziesz szedl zabic bazyliszka w kanalach. A zreszta sam zobaczysz
 
Psyhe said:
Ja olewam znaki natenczas , walka mieczami jest super ewentualnie aard do ogłuszania/powalenia i finisher 8)A dodatkowych broni nie używam i nie będę ,wszystko sprzedaje.Nic też nie przekuwam bo by to wyszło za łatwo w walce !
lubisz srebrny miecz to powinienes lubic tez znaki. prosta metoda na znacznie zwiekszenie obrazen to podpalenie igni i styl silny. aard, igni i axii wspolpracuja ze stylami.
 
jesli sie nie myle jest jeszcze jedna zaleta(?) broni dodatkowej... na wysokim poziomie stylu grupowego (nie pamietam juz czy srebrny czy stalowy), kolejny cios w sekwencji (super efektowny zreszta ;-) polega na wyciagnieciu drugiej broni i zadawaniu ciosow oboma w przeslicznych piruetach :-] na poczatku zobaczylem to z czyms w rodzaju miecza, i myslalem ze geralt wyciaga drugi zza plecow, ale potem zmienilem bron podreczna na jakis toporek, i combo poszlo dokladnie tym toporkiem, wiec wyglada na to ze uzywana jest wlasnie bron dodatkowa wtedy :-]. Pytanie tylko brzmi - czy to znaczy ze bez broni dodatkowej nie da sie tego ataku wyprowadzic? ciekawe :)
 
mi sie udalo tak zrobic nie raz, i na pewno nie byl to cios specjalny, bo niestety ciosow specjalnych uzywalem zadko... za dlugo sie laduja, latwo wytracic wtedy geralta i nie wychodzi. wiec musial to byc ktorys z ciosow w sekwencji... ciekawy jednak dalej jestem, czy mozliwy jest tylko wtedy gdy posiadamy okreslony rodzaj broni podrecznej... rzeczywiscie ciezko to sobie z pochodnia wyobrazic ;-)
 
Top Bottom