Brzydka pogoda w lokacjach; zachmurzenie.

+
Status
Not open for further replies.
Brzydka pogoda w lokacjach; zachmurzenie.

Witam. Mam pewien problem z pogodą, który rozpoczął się po instalacji Krew i Wino. Oczywiście większość osób zauważyło duży upgrade graficzny wszystkich, starych lokacji oprócz Toussaint... Mój problem polega na tym, że ładna, słoneczna pogoda występuje już tylko w Toussaint; i to nie do końca. We wszystkich lokacjach typu Velen i Biały Sad niebo jest wiecznie zachmurzone; na pochmurnym Skellige panuje wieczna ciemność... Po powrocie z tych lokacji do Toussaint, nawet to słoneczne miejsce staje się zachmurzone i już nie powraca do normy; cały świat ogarniają burzowe chmury. Minimapka wskazuje, że jest pogodnie... Czy tylko ja tak mam? Jeśli będzie potrzeba mogę zrobić screeny.
 
Coś koledze namierzało w plikach, używa kolega modów? Proszę sprawdzić ich najnowsze wersje i czy nie powodują konfliktów, poza tym najlepszą opcją na naprawe wszelkiej maści błędów jest weryfikacja plików gry a w ostateczności reinstalacja gry na czysto (po restarcie systemu).
 
W ostateczności, jeśli problem nie ustąpi można pójść w inną stronę i ściągnąć mod PhotoMode, który w każdej chwili umożliwia ustawienie dowolnego stanu pogodowego.
A wszystko za pomocą dwóch przycisków.
 
Może z ostatnią łatką RED'zi zmienili algorytmy pogodowe, dla podstawowych regionów, aby Toussaint wydawał się bardziej piękny i baśniowy?

Jak teraz o tym pomyślę to gdy byłem na Skellige (już po zainstalowaniu obu DLC) to przez kilka dni z rzędu występowały opady.
 
Zaraz zamieszczę zrzuty ze wszystkich lokacji i Toussaint zaraz po powrocie z Północy.
 

Attachments

  • Toussaint 3.jpg
    Toussaint 3.jpg
    158.2 KB · Views: 182
  • Skellige.jpg
    Skellige.jpg
    178 KB · Views: 161
  • Biały Sad.jpg
    Biały Sad.jpg
    278.3 KB · Views: 161
  • Novigrad.jpg
    Novigrad.jpg
    289.2 KB · Views: 163
  • Velen.jpg
    Velen.jpg
    271.7 KB · Views: 187
Tworzę nowy post w celu dodania kolejnych zrzutów; w poprzednim przekroczyłem limit 5 na post...
 

Attachments

  • Toussaint.jpg
    Toussaint.jpg
    174.1 KB · Views: 101
  • Toussaint 2.jpg
    Toussaint 2.jpg
    203 KB · Views: 100
Widać taki mamy klimat ;) .

Przynajmniej nie masz ciągłego deszczu. Z tego co pamiętam to w grze niezwykle rzadko mieliśmy w pełni czyste niebo. Może Twój przypadek nie jest błędem?
 
Wątpię. Nagła zmiana oświetlenia w Toussaint po powrocie z tych lokacji... Zaraza, coś tu jest cholernie nie tak. Chcesz zrzut ekranu ze słonecznego Toussaint dla porównania? Już wrzucam. W poprzednich lokacjach jest zdecydowanie ulepszona i wyostrzona grafika, ale strasznie rzuca się w oczy ten ciemny... filtr czy jak to nazwać. Wydaje mi się, że to nawet nie pogoda, bo jest napisane "pogodnie", ale mimo słońca jest dość ciemno, a chmury są wręcz granatowe w Velen
 

Attachments

  • Słoneczne Toussaint.jpg
    Słoneczne Toussaint.jpg
    222.2 KB · Views: 111
  • Słoneczne Toussaint 2.jpg
    Słoneczne Toussaint 2.jpg
    227.2 KB · Views: 129
Last edited:
Jak dla mnie tworzysz jakieś sztuczne błędy. To jest normalna pogoda bez żadnych błędów. Jak się nie podoba użyj komendy w konsoli i zmień se na inną,..
 
View attachment 63641
View attachment 63651

Jeśli dla Cb między niebem na tych dwóch zrzutach nie ma różnicy, to cóż, warto skorzystać z porady okulisty. Zmiana filtra jest tutaj ewidentna; jasne, słoneczne Toussaint po powrocie z krain podstawki nabrało ich szaroburego kolorytu.
 

Attachments

  • Toussaint 3.jpg
    Toussaint 3.jpg
    158.2 KB · Views: 86
  • Słoneczne Toussaint 2.jpg
    Słoneczne Toussaint 2.jpg
    227.2 KB · Views: 79
Po aktualizacji 1.30 problem zniknął; wróciła normalna pogoda i po powrocie do Toussaint włącza się prawidłowy filtr. Temat do zamknięcia.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom