[BUG]Licho ze Studni

+
[BUG]Licho ze Studni

Wyciągnąłem szkielet na zewnątrz oraz zdobyłem bransoletę. Kiedy uaktywniam leżący szkielet, Geralt zamiast go spalić razem z bransoletą ciągle powtarza kwestię z miednicą, szczęką i urwaną ręką (aczkolwiek przynajmniej nic już nie mówi o wskakiwaniu do studni). Z rzeczy być może godnych uwagi to:

- W dzienniku quest cały czas wskazuje bym przeczytał bestiariusz o Południcy i Lichu, pomimo, że już dawno je przeczytałem.
- Zwłoki obok dziennika oraz ślady nie podświetlały się na czerwono.
- Lina nie podświetlała się na czerwono i nie dawała się uaktywnić, dopóki najpierw nie wskoczyłem do studni i Geralt nie zauważył zwłok (potem lina dała się już aktywować ale nadal się nie podświetlała)
- Wypływając z jaskini przez jeziorko, Geralt nic nie mówi o przygotowywaniu się (być może dlatego, że wcześnie już walczyłem z Południcą, ale uciekła)
- Pomiędzy wypłynięciem z jaskini po wyłowieniu bransolety, a wyciągnięciem szkieletu, wyłączyłem grę i zaktualizowałem ją do 1.03
- Już po aktualizacji próbowałem wczytać wcześniejszy zapis i najpierw wyciągnąć zwłoki, a potem wyłowić bransoletę, lecz jest to samo (niestety nie posiadam już zapisu jeszcze sprzed zerwania ogłoszenia)
 
Last edited:
No dobrze, wydaje się, że problem udało mi się rozwiązać. Co musiałem zrobić, to jeszcze raz przeczytać wpis w bestiariuszu o Lichu, tym razem w pobliżu studni. Wtedy wyjście z bestiariusza zainicjowało scenkę, gdzie Geralt trzymając bransoletę mówi o spaleniu zwłok. Zaraz po jej zakończeniu powiedział jeszcze o przygotowaniu się do walki i mogłem już uaktywnić szkielet by go spalić, po czym nastąpiła walka.

Aczkolwiek nadal jest bardzo podejrzanym, że zwłoki koło dziennika, ślady i początkowo lina nie podświetlały się ani na czerwono, ani na żółto - w ogóle nie była możliwa ich aktywacja, z wyjątkiem liny, która dała się aktywować dopiero po zobaczeniu zwłok z dołu od strony jaskini. Ze spaleniem także czekałem do południa, zatem problem nie leżał tutaj.
 
Last edited:
A czytałeś pamiętnik i znalazłeś męża oraz ślady krwi do studni?
Pamiętnik czytałem i właśnie o to chodzi, że śladów nie widać nawet po użyciu wiedźmińskich zmysłów. Z tego co widziałem na Youtube obok pamiętnika powinien być szkielet, który podświetla się na czerwono i z niego prowadzą ślady do studni. U mnie szkielet jest, ale po użyciu WZ, podświetlania i śladów ani widu, ani słychu.
 
Czołem

Odświeżam, bo również mam problem z tym questem, z tym że ja zaczęłam q od:
1) znalezienia bransolety i dziennika (po prostu zwiedzałam okolicę, poszabrowałam w domach [znajdując dziennik i raczej go czytając], wtedy dopiero wlazłam do studni).
2) Następnie q wskazał mi, że mam się udać do wioski i pogadać z jakimś gościem. Po zagadaniu do niego:
3) poganiałam trochę za mieczem z cechu żmii ($$$) i poodwiedzłam znajdźki
4) w tym miejscu save, następnego dnia load (bez update'ów żadnych)
5) po zdobyciu miecza wiedźmin znowu poszlajał się po okolicy.
6) pojechałam do wioski, zbadałam ślady przy studni (trawa, trup jakiegoś zwierzaka), tak jak wymagał tego q
7) tu tracking się urywa - Geralt sugeruje by wrócic na miejsce o odpowiedniej porze. zdaje się, że wtedy przejrzałam wpis o południcy mimochodem (nie wiem czy konkretnie na miejscu zbrodni)
8 )pojechałam do wioski, znowu się poszlajałam i wracam na miejsce z rana
9) dalej nic się nie dzieje, nie ma żadnych nowych śladów
10) zaczynam szukać w internecie poczym trafiam na wzmiankę o linie i ciele w największym domku.
11) sprawdzam - ani ciało ani lina nie są podświetlone (nie zadużo triggerów od trawy dookoła studni, hm?)
12) właże wszędzie wpychając się nawet za rupiecie. nic. save/load. nic.


//Edit
OOOOk... drogie państwo.. wpisy z upiorami cudem się odblokowały. Wczesniej były tylko 2 - z lichem ze studni i Morową dziewicą. Nie ładnie, nie ładnie. Dopiero po przeczytaniu południcy q ruszył.
[RESOLVED]
 
Last edited:
Cześć,
Zdaje sobie sprawę, że trochę odkopuje temat ale zupełnie nie wiem gdzie szukać pomocy bo nigdzie nie spotkałem się z podobnym problemem.
Po 2 latach od pierwszego przejścia Wiedźmina 3, naszła mnie ochota na wbicie platyny. Do dziś wszystko szło zgodnie z planem. Mam 97% i jedną z ostatnich trofek jaka została do wbicia to - Geralt Zawodowiec. Po przejściu wątku fabularnego (akutalny poziom postaci 32lv) wziąłem się za zlecenia wiedźmińskie. Na moje nieszczęście do wykonania tego trofeum mam m.in. zlecenie pt. Licho przy Studni - lvl 2. Niestety, po wybraniu danej misji i szybkiej podróży do Białego Sadu, zlecenie automatycznie kończy się niepowodzeniem! Nawet nie jestem w stanie porozmawiać z Odolonem. Po prostu zaraz po załadowaniu lokacji misja wpada na status nieudanej.

Czy ktoś z was, kiedykolwiek spotkał się z podobnym problemem ? Co może być powodem tego bugu?
Bardzo proszę o pomoc jeśli ktoś ma pomysł jak to rozwiązać.

Dzięki!
 
Top Bottom