[BUG]? Miecz stalowy i srebrny szkoły gryfa

+
[BUG]? Miecz stalowy i srebrny szkoły gryfa

Grę przechodzę po raz drugi i nie piszę tego z przekonaniem bo po prostu nie pamiętam ale nie kojarzę bym wcześniej miał podobny problem.
Zdobyłem podstawowe schematy rynsztunku szkoły gryfa łącznie z mieczami. Wymagany lvl ich użycia to 11. Mój lvl to 12. Zbroje sobie wykułem bez problemu i zacząłem szukać miecznika i tutaj moje zdziwienie bo każdy znaleziony miecznik ma za mały poziom by wykonać PODSTAWOWE MIECZE szkoły gryfa. Gdy podczas rozmowy wchodzę w rzemiosło na czerwono zaznaczone jest, że wymagany kowal poziom MISTRZ czyli jedynie Hatori. Ja mam lvl 12, miecze wymagają 11 a pierwszy quest związany z Hatorim ma zalecany lvl wykonania 24. Więc po mojemu to jakiś bug i dopiero miecze szkół wiedźmińskich poziomu IV (mistrzowskie schematy) powinny wymagać Hatoriego, a nie nisko lvlowe mieczyki. Miecze szkoły żmii każdy miecznik może wykonać.
 
Akurat wczoraj wykułem te miecze w Oxenfurcie u Kowala. Z tego, co kojarzę można je też wykuć u Kowala w Novigradzie przy (chyba) Targu Rybnym.
 
Akurat wczoraj wykułem te miecze w Oxenfurcie u Kowala. Z tego, co kojarzę można je też wykuć u Kowala w Novigradzie przy (chyba) Targu Rybnym.

Przejadę się jeszcze do kowala w Oxenfurcie i napiszę ale byłem u kilku mieczników już i u żadnego nie dałem rady wykuć ich bo pisze "za niski poziom umiejętności kowala" a dalej w opisie schematu piszę WYMAGANY KOWAL MISTRZ
 
@Jaro89
Dlatego, że Hatori to arcymistrz. Poziom mistrza mają miecznicy w Novigradzie i Oxenfurcie.
Są 3 poziomy:
1. Czeladnik
2. Mistrz
3. Arcymistrz
Musiałeś być u czeladników
 
@Jaro89
Dlatego, że Hatori to arcymistrz. Poziom mistrza mają miecznicy w Novigradzie i Oxenfurcie.
Są 3 poziomy:
1. Czeladnik
2. Mistrz
3. Arcymistrz
Musiałeś być u czeladników

Prawdopodobnie masz rację. Faktycznie ten w Oxenfurcie ma poziom mistrza i u niego wykułem bez problemu. Nie wiem ilu jest miecnzików w Novigradzie ale wczoraj byłem właśnie w Novigradzie u Czeladnika więc nie wszyscy w miastach to mistrzowie :)
 
Wykorzystam ten temat dla zgłoszenia mojego problemu. Otóż miecze z zestawu Gryfa nie dodają premii do znaków tak jak jest to opisane. Obecnie mam wersję ulepszoną i powinny dodawać po +10% do mocy znaków. Tymczasem w statystykach postaci nie widać żadnych różnic po założeniu mieczy. Moc znaków wynosi 131% bez mieczy i dokładnie tyle samo po ich założeniu (a jeżeli dobrze rozumiem powinno być 151%). Ktoś trafił na podobny błąd?

Edit: Znalazłem rozwiązanie.
Miecze dodają wartość podaną w statystkach ale po wyciągnięciu miecza. Czyli w tym przypadku moc znaków 131% + 10% po wyciągnięciu miecza stalowego albo srebrnego. Gdyby kogoś to intrygowało jak mnie :)
 
Last edited:
Top Bottom