[BUG] Sweers, wiedźmy / "liczniki" na kartach nie wyświetlają się poprawnie

+

Lexor

Forum veteran
Oryginalna nazwa tematu: "[BUG] Sweers / ujawnianie i przeglądanie kart pozostałych do dociągnięcia"

Mam nadzieję, że CDPR już wie o błędzie, który uwidocznił się po ostatniej aktualizacji, związanym z mylnym pokazywaniem kart pozostałych do dociągnięcia z talii (ów błąd potrafi czasem pokazać, że mamy np. trzy takie same brązy w talii, co przecież nie jest możliwe). Ma to dość spore znaczenie przy obecnie zwiększonej liczbie ilości mulliganów (i pewnie też z tego powodu coś się popsuło, bo ktoś ruszał ten fragment kodu), ponieważ czasem trudno okreslić czy warto mulliganować kolejną kartę czy też nie.

Do tego dorzucam jeszcze jedno: kiedy przeglądamy karty pozostałe do dociągnięcia i wśród nich znajduje się Sweers, to on zawsze pokazuje zadawanie 1 punktu obrażeń (nawet jeśli robiliśmy już jakieś ujawniania kart). Bardzo bym prosił o poprawienie tego, bo ta informacja jest myląca, a, wiążąc to z tym co napisałem w poprzednim akapicie, poprawna wartość jest trudna do wyliczenia w krótkim, ograniczonym czasie.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------​

EDIT (2019-02-02): Po ostatniej aktualizacji z dodaniem nowych dowódców przestały działać liczniki na kartach typu Sweers / wiedźmy - mimo ujawniania kolejnych kart / zagrywania kolejnych wiedźm wyświetlane na tych kartach liczniki nie rosną, choć same efekty kart działają poprawnie.

https://forums.cdprojektred.com/index.php?threads/sweers-bug.10997599/
https://forums.cdprojektred.com/index.php?threads/sweers-damage-count-not-working.10997497/
 
Last edited:
To prawda, chciałbym jednak dodać pewne spostrzeżenie... wydaje mi się, że liczba kart pozostałych do dociągnięcia z talii jest zaburzana poprzez odkrywanie kart. Np. jeśli przeciwnik odkryje jakąś Twoją kartę (albo sam ją odkryjesz) to ta karta zostanie "zduplikowana" na ekranie pokazującym pozostałe karty w talii. Miałem takie sytuacje, że grając Duchem Lasu przeciwko odkrywce gdy przeciwnik 3 razy odkrył mi Starego Grota, to widniał on 4 razy jako karta pozostała w talii (zastanawiam się czy przez to nie rosła szansa na jej ponowne odkrycie, może skrypt widział tą kartę kilka razy po wcześniejszych jej odkryciach - jeśli tak, to ten błąd ma także pewien wpływ na rozgrywkę...).
 

Lexor

Forum veteran
@MichalG666: Zauważyłem, że z samą losowością ujawniania kart też są błędy. Za każdym razem ujawniane powinny być zupełnie losowe karty (tak wynika z opisu), a ja często miałem tak, że w dwóch kolejnych odkryciach (które np. miały miejsce w dwóch kolejnych turach) ujawniane były za każdym razem dokładnie te same karty. Tych "razów" miałem tak wiele, że trudno byłoby tu mówić jedynie o jakimś przypadku.
 
@Lexor: Też mi się tak wydaje :) całkiem możliwe, że jedno z drugim idzie w parze... gdy odkrywana karta się "duplikuje" w talii, to może jest jakoś "na wierzchu" czy coś i przy kolejnym odkryciu też się ujawnia (albo szansa na jej ujawnienie znacznie rośnie). Mam nadzieję, że ktoś się przyjrzy temu problemowi i zostanie on naprawiony przy kolejnej aktualizacji (jeśli to faktycznie błąd).

Podsumowując:
  • Błąd z kartami dostępnymi w talii na pewno występuje
  • Błąd z odkrywaniem kart jest bardzo wysoce prawdopodobny
 
Odkrywką też gram często: mam taką wersję z dużymi jednostkami- tibor, cesarski golem, caldwell. Dodatkowo są daerlańscy piechurzy, którzy też dają profit przy odkryciu. Mam yennefer i triss przez co są one fajnym finiszerem jak odryjesz duże jednostki ale w praktyce wygląda to tak, że jak zostanie w talii 5 kart np. cesarski golem, opętany dao, daerlański piechur, zwiadowca i nilfgardzki rekrut to na 90% odkrywa zawsze zwiadowcę albo rekruta. Przeboje z odkrywaniem tej samej karty również miałem wiele razy.
 
Dzisiejsza gra odkrywką: 2 karty w talii. tibor i caldwell. 4x pod rząd odkryłem caldwella...
 
Potwierdzam. Wiedźmy mimo rzucania pozostałych w opisie pokazywane jest bazowe wzmocnienie/obrażenia/pożerka(działają normalnie tylko w aktualizacji ich opisów są błędy.)
 
Top Bottom