[BUG] Wiedźmin 3 nie skaluje grafiki przy rozdzielczości innej niż natywna

+
[BUG] Wiedźmin 3 nie skaluje grafiki przy rozdzielczości innej niż natywna

Cześć,

mam problem z Wiedźminem 3. Próba uruchomienia go w rozdzielczości innej niż natywna dla mojego monitora (3840x2160) powoduje, że Wiedźmin uruchamia się w rozdzielczości 3840x2160 i wyświetla okno gry pośrodku w rozmiarze odpowiadającym wybranej rozdzielczości. Ze względu na obecnie posiadaną kartę graficzną (GTX 770) chcę go odpalać w 1920x1080 z pełnymi detalami i w tym przypadku obraz jest bardzo mały, bo 1920x1080 to jedynie 25% rozdzielczości FullHD. Gram na Windows 7 x64 PL, gra jest w wersji 1.05 (tak samo było przy 1.04), odpalam przez GOG Galaxy, monitor Dell UP2414Q. Załączam zdjęcie tego jak to wygląda w rzeczywistości.

Próbowałem zmieniać opcje skalowania w sterowniku NVIDIA, ale bez rezultatu. Proszę o pomoc.


Pozdrawiam
Marcin
 

Attachments

  • P1210528.jpg
    P1210528.jpg
    402.1 KB · Views: 767
Ona nie otwiera się w oknie, tylko na pełnym ekranie (to też widać na screenshocie). Efekt jest taki sam niezależnie od tego czy ustawię pełny ekran, czy bez ramki.
 

Ukash

Forum veteran
Ona nie otwiera się w oknie, tylko na pełnym ekranie (to też widać na screenshocie). Efekt jest taki sam niezależnie od tego czy ustawię pełny ekran, czy bez ramki.

Dokumenty > The Witcher 3 > otwórz notatnikiem plik "user.settings" znajdź, skopiuj i wklej całą sekcje [Viewport].

Pokaż zrzuty ekranu z panelu Nvidii > Dostosuj rozmiar i pozycje pulpitu > Skalowanie i Pozycja.
 
user.settings:

[Viewport]
VSync=true
Resolution="1920x1080"
FullScreenMode=2
VSyncThreshold=0
OutputMonitor=-1

Zrzut ekranu:

Zmiana opcji tutaj nic nie daje - zarówno tryb skalowania, zaptaszkowanie "Pomiń tryb skalowania...", jak i zmiana rozdzielczości i częstotliwości odświeżania w sekcji "Podgląd"
 

Attachments

  • Skalowanie i pozycja.png
    Skalowanie i pozycja.png
    117.3 KB · Views: 772
Last edited:

Ukash

Forum veteran
Spróbuj odchaczyć pominięcie trybu i dać wykonanie skalowania na monitor > zastosuj. Kolejno w ustawieniach graficznych gry daj na Pełny ekran.
 
Mam ciut podobny problem. Gdy zmiejszam rozdzielczość z natywnej to obraz jest spłaszczony. Traci proporcje (trzymam się cały czas 16:9). Ale tylko gdy mam uastawione pełen ekran, jak przełączam na okno to proporcje wracają. Inna dziwna rzecz - jak próbuję frapsem zrobić zrzut przy pełnym ekranie (spłaszczony obraz) to skrin zapisuje się proporcjonalny :|
Wiecie może o co tu chodzi?
 
Top Bottom