Bug z magicznymi barrierami / Okiem Nehaleni (arcymistrzowski schemat gryfa)

+
Witam,
Obecnie wykonywałęm dodatek Krew i Wino, a dokładniej misję na arcymistrzowki pancerz gryfa. Sam zamek był już wyzwaniem, bo wątpię, że walka miała tak wyglądać. Dokładniej mówiąc przeciwnicy się non stop respawnowali, w szczególności psy zaraz obok bramy. Udało mi się tą część przejść tylko dlatego, że walcząc i walcząc w końcu sunąłem do przodu ignorując przeciwników, aż doszedłem do herszta i po szybkim pokonaniu jakby się odbugowało. No ale to nie to było, a raczej jest głównym problemem.
Po szybkiej wizycie u kowala ruszyłem do podziemi, gdzie zapoznawszy się z historią wiedźmina, przejściu przez znienawidzony przez Geralta portal, czekał na mnie golem - do tej pory pięknie. Po wysprzątaniu jaskini z przedmiotów nadszedł czas na powrót... no i tu zgrzyt, bo nie mogę aktywować ściany. Podświetla mi się, nad nią niewiedzieć czemu widzę słoneczkowe symbole iluzji, ale nie ma opcji by ją niwelować, sprawdzałem czy może muszę założyć to oko, ale nie mam opcji. Jednak patrząc w internecie domyślnie nie powinno być potrzeby. Bariera też jest trochę dziwna, ponieważ odstaje trochę nad ziemię (jest po prostu sporawa szpara na dole) i zgadują, że jej nie powinno tak być (hitpoint barriery przesunął się do góry?).

Tutaj też zrozumiałem, że może jednak to nie był pierwszy raz, bo podczas zwiedzania kaer morhen natrafiłem na jaskinie która, jak zrozumiałem, miała być wiedźmińską kuźnią czy coś takiego, ale natrafiłem tam też na barierę jednak z powodu braku opcji na jej zdjęcie, uznałem, że to pewnie część jakiegoś późniejszego questa - w co teraz wątpie.
Tym razem jestem całkiem pewien, że jest to bug, ponieważ po przeładowywaniu save'ów, a potem całej gry, medytowaniu, nic się nie zmieniło, a nawet w poradnikach jak patrzyłem wyraźnie mówią o usunięciu bariery.
Jedynym moim pomysłem jeszcze jest sprawdzenie spójności plików (gram na steam), ale jak to nie pomoże obawiam się, że może mnie parę rzeczy ominąć, a choć to moje pierwsze podejście, celowałem w 100% i mi nawet dobrze do tej pory szło (już 140h~)
Może dodanie sobie konsolą nowego oka jeśli jest to możliwe?


Liczę na jakąś pomoc, bo znalazłem w internecie pare postów na temat barier i nawet tego questa, ale żaden nie otrzymał żadnej pomocy.
Pozdrawiam! :)
 

Attachments

  • 20200421190245_1.jpg
    20200421190245_1.jpg
    306.3 KB · Views: 111
  • 20200421190250_1.jpg
    20200421190250_1.jpg
    349.4 KB · Views: 78
W pierwszej kolejności powinieneś (kilkukrotnie) zweryfikować pliki gry.
To zazwyczaj pomaga.

Wygooglowałem też ten błąd i niektórzy dochodzili do wniosku, że musieli stać tuż przy barierze, i że nie pojawiała się podpowiedź użycia właściwego klawisza, ale Oko Nehaleni i tak działało.

Konsolą możesz sobie dodać właściwie każdy przedmiot w razie potrzeby.
 
Dzięki za szybką odpowiedź!

Weryfikowałem już parę razy.
Próbowałem także wcześniej biegać, skakać po barierze wciskając non stop E, ale niestety nic nie działało.
Jestem w trakcie pobierania moda na odblokowanie konsoli.
Jeszcze nie sprawdziłem go osobiście, ale podobno komenda na oko to:
additem(‘Illusion Medallion’)
tak jakby ktoś potrzebował
 
Top Bottom