Bugi

+
Co do punktu 2. Prawdopodobnie podczas walki barghesty zostały powalone/ogłuszone i po pewnym czasie odzyskały przytomność. Zdarza się to zwłaszcza w walce stylem grupowym, kiedy to nagle cała grupa wrogów pada w jednym momencie, niektórzy nie żyją, a inni tylko zostali ogłuszeni.
 
beciu said:
Co do punktu 2. Prawdopodobnie podczas walki barghesty zostały powalone/ogłuszone i po pewnym czasie odzyskały przytomność. Zdarza się to zwłaszcza w walce stylem grupowym, kiedy to nagle cała grupa wrogów pada w jednym momencie, niektórzy nie żyją, a inni tylko zostali ogłuszeni.
Problem właśnie w tym że "ożywały" też te które po ogłuszeniu zostawały dobijane i nigdy nie dokładnie w miejscu zgonu.
 
Mój błąd polegał na tym, że jak wcześniej problem z EAX, kiedy zrobiłem to co poleciła jedna osoba, gra sie uruchomiła. I wtedy pojawił się nowy problem, który wyeliminował jakąkolwiek zabawę z gry: nie ma dźwięków. Żadnych. Ani muzyki, ani dialogów, NIC.Próbowałem zmian... i tak pozmieniałem, że gdy włączyłem grę, w menu nie ma napisów-odnośników, tylko jest podświetlenie, ale jak kliknę... cóż czarny ekran.Klnę się na duchy przodków, dawno nie widziałem tylu problemów w jednym produkcie, który jest "dodatkiem" czy jak diabeł zwał, tak zwał.
 
Hmm moze w takim razie ktoś wie jak nie włączając gry wyłączyć EAX (a nóż widelec mam włączony i datego mi sie gra nie uruchamia) gdzie w jakim pliku szukać opcji i jak to przełączyć, moze pomoże to tym którym w ogóle sie giera nie uruchamia w ER ?Dobra znalazłem odpowiedz w innym wątku (tym dotyczącym nie właczania sie wiedzmina) pomogło i wiedzmin działa, teraz szukam bugów :D
 
Niniejszym ogłaszam, że u mnie również występuje pasacja i pixelizacja obrazu podczas dialogów (zależnie od ustawień aa). Nie jest to więc problem jednostkowy. Posiadam 8800 gt + e8200, do wiedźmina nie przetaktowywane. Zainstalowałem Wiedźmina, później ER oraz oficjalne dodatki.
 
przepraszam ze tu ale w watku z problemami patch 1.4 moje pytanie zaginelo a mysle ze jest bardzo nietypowepo instalacji patch na ekranie wybierz przygode nie mam nic zadnego wyboru, wczniesje po patchu 1.3 byla przygoda do klkiknieczieteraz niestety jest tylko obrazke wilkolaka i nic wiecej jedyne co moge kliknac to wsteczczy ktos sie spotkal z czyms podobnym? moze udalo sie rozwiazac problemp.s. tak przy starcie pokazuje mi ze wersja rozszerzona:)
 
A zainstalowałeś przygody? Bo patch 1.4 nie zawiera w sobie dodatkowych przygód.Ewentualnie spróbuj przeinstalować grę.
 
Ja mam następujący problem: mam patcha 1.4 i jestem na początku 1 aktu. Wielebny mi zniknął ale nie do końca bo przy kapliczce czyli tam gdzie powinien być jest w powietrzu jego imię i jest tak jakby nie widzialny i nie da się z nim pogadać. Ten bug może wynikać z tego, iż najpierw poszedłem do Mikula a gdzieś czytałem że to może być przez to. I w związku z tym mam pytanie czy ktoś też poszedł najpierw do Mikula i czy zniknął mu Wielebny? Na wcześniejszym patchu przeszedłem grę, ale wtedy poszedłem najpierw do Wielebnego. Niestety nadpisuję zapisy i musiałbym zacząć od początku więc bardzo proszę o pomoc. Oto screen:
 
hmm mam ten sam problem, czy to znaczy ze z netu sciaga sie tylko pokolorowane inaczej obrazki, ktore zajmuja 1.5 gb (patch + language pack) i w dodatku generuja kilka innych bugów - frustracja... :(czy ktos moze napisac, skad ew. sciagnac dodatkowe przygody, czy trzeba specjalnie kupic wersje rozszerzona w sklepie ??
 
Taka mała sugestia. Jak opisujecie błędy napotkane w ER, to moim zdaniem warto napisać kilka dodatkowych informacji. 1. Na jaką wersję gry był instalowany upgrade
 
sirVir said:
Niniejszym ogłaszam, że u mnie również występuje pasacja i pixelizacja obrazu podczas dialogów (zależnie od ustawień aa). Nie jest to więc problem jednostkowy. Posiadam 8800 gt + e8200, do wiedźmina nie przetaktowywane. Zainstalowałem Wiedźmina, później ER oraz oficjalne dodatki.
podczas dialogow? to nic nowego, tak powinno byc. to efekt glebi tla, podczas rozmowy tak jak w rzeczywistosci ostrosc jest nastawiona na postac a tlo jest rozmazane. sprobuj zrobic kamera focusa na pierwszy plan to drugi plan masz niewyrazny. prawdziwy problem jest kiedy rozmazanie pozostaje po dialogach.
 
A końca błędów nie widać... nie widać...- Barghesty mają czasami tendencję do znikania [Akt 1]- W Akcie 1 nie ma ŻADNYCH ziół! Mirt, zimiejka, berberka, nic!Na prawdę, z Wiedźminem zaczyna się robić coraz gorzej...
 
hfric said:
hfric said:
hfric said:
4.Problem z źródłem światła które przenika przez tekstury/modele , naprawialne po zmianie ustawień w sterownikach Nvidii
Moglbys rozwinac temat? Jaki parametr za to odpowiada?Rozumiem ze stosujesz wlasne ustawienia 3D w panelu Nvidii. ("Użyj zaawansowanych ustawień obrazu 3D" w panelu "Ustawienia 3D"->"Wyreguluj ustawienia obrazu, korzystajac z podgladu" )A oto jak to wyglada u mnie. [czysty wiedzmin + ER]
Zmień opcję Filtrowanie tekstur > optymalizacja anizotropowa próbki na WŁĄCZ , domyślnie jest wyłączone.
Niestety okazalo sie ze to ustawienie nie pomaga dla trybu SLI. Po wylaczeniu SLI nie ma problemu z przenikaniem zrodel swiatla.DUUUUUUUUUZY MINUS!!!!!!!
 
Zobacz w moje dokumenty/the witcher czy są tam przygody (pliki z rozszerzeniem adv.) jeśli nie to znaczy że po prostu jak instalowałeś patcha to nie wiedzieć czemu usunęły się i w taki przypadku ściągnij je sobie z internetu...A jeśli będą to musisz przeinstalować patcha/grę
 
Serpher said:
A końca błędów nie widać... nie widać...- Barghesty mają czasami tendencję do znikania [Akt 1]- W Akcie 1 nie ma ŻADNYCH ziół! Mirt, zimiejka, berberka, nic!Na prawdę, z Wiedźminem zaczyna się robić coraz gorzej...
Niestety , to już było dawno temu : barghest pojawiał się i po chwili znikał, normalka. Zioła ? na pewno masz dodany talent "zbieranie ziół" ? bez tego nie widać ziół do zbierania .
 
U mnie natomiast występują, że się tak wyrażę "szklane" tekstury. Np. w Prologu po pokonaniu pierwszej grupki zbirów jak trzeba iść za Widźminami na górny dziedziniec to podest błyszczy się jak marmur i widać przez niego krajobraz doliny. Podobnie w LAboratorium, niektóre ściany są przezroczyste. To samo tyczy się części budynków w Wyzimie. ER mam zainstalowane na świeżo zainstalowanego Wiedźmina. Zmiany jakości grafiki nic nie dały.
 
flashintheflesh said:
@aurelinus: znaczy po roku subiektywnie stwierdzasz, ze niezliczona ilosc razy nagradzana gra, z bardzo pochlebnymi recenzjami, wysokimi ocenami, sprzedana w ilosc ponad 800 000 egzemplarzy, z silnikiem aurora ulepszonym do tego stopnia, ze gdyby nikt ci nie powiedzial myslalbys, ze to silnik autorski, ta gra jest zle zrobiona. nie powinna wyjsc jako osobny tytul tylko jako mod do gry z, wg opinii wielu fanow, najgorszym silnikiem w rpg. silnikiem, ktory zarzyna najmocniejsze maszyny, a ktory w wiedzminie hula na srednim sprzecie. z silnikiem, ktory procz ladnych efektow swietlnych i ladnej wody (dlawiacej najlepsze procesory i karty graf) nie ma w sobie nic wybijajacego ponad przecietnosc/mizernosc. w takiej grze z systemem dnd3.5, w dodatkowym modzie powinien sie znalezc geralt tak?co tu tego marudzenia mozna sie naczytac. ze wiedzmin ER to najwieksza porazka, dno. w tych 900mb nie ma nic, pewnie jakis plik bez tresci, zmylka. ile osob ma ER a ile osob tu zglasza bledy. 16?ER to nie jest synonim - zero bugow na kazdej konfiguracji sprzetowej. nwn2 jest patchowane od 2 lat i nie jest nawet w polowie drogi, a czesc powaznych bugow pewnie nigdy nie zostanie naprawiona. dla tych co uwazaja, ze ER to ******, no coz. sprzedajcie ten 'badziew'.
Skoro to taka rewelacja, to po co ta Edycja Rozszerzona? Sama gra nie została poprawiona, a dla wyglądu pięciu postaci i jednej, nudnej, dodatkowej przygody, to trochę dziwnie mało. Ale za to po roku, w którym usunięto wszystkie błędy (to sarkazm), błędy wróciły do punktu wyjścia, i w czym nie jest lepszy od NWN ani na jotę,a raczej groszy, bo NWN2 jest aktualnie o niebo bardziej uporządkowany i ma 100-razy łatwiejszy toolset.Cieszę się, że jesteś bezkrytycznym fanboyem Wiedźmina, nic mi do tego, ale w takim razie udaj się do odpowiedniego wątku, bo ten dotyczy błędów.To Wiedźmin zarzyna sprzęt, a nie NWN2 jakkolwiek by nie było słabe, a silnik można rozpoznać z kilometra, o ile ktoś grał w NWN 1. Nie widzę za wielkiej róznicy w tym jak Geralt jest opisywany w tej wersji a jak byłby w module do NWN, bo wszystko można zmienić, zwłaszcza, gdy dysponuje się taką liczbą ludzi, a mechanika gry, nawet jeśli tego nie widzisz ukrywa system D&D. Ale jako moduł do np. NWN może nie musiałbym grać Geraltem, bo wcale nie chcę i dla mnie to akurat największy minus. Nie musiałbym też oglądać wiedźmina wirującego w walce i wyczyniającego hołupce jak młynek do kawy - przynajmniej w książce opisywane to jest zupełnie inaczej i bardziej wiarygodnie. W tym wypadku wolę czyste D&D. TO, że gra jest dobra, nie oznacza, że będę piał z zachwytu, bo nie ma nad czym.PS. Twoje ustawienia nie działają na żaden z omawianych błędów, bo mam podobnie ustawione a pól nocy grzebałem by do czegokolwiek dojść. Poza tym jak mówiłem, to nie w tym rzecz, by grzebać w sterownikach, w wielu wypadkach nie wiedząc nawet co konktretna funkcja daje/nie daje, ale w ustawieniach gry, a tu można sobie ustawiać do woli i bez skutku.
 
Top Bottom