Bugi

+
Witam. Generalnie nie miałem dużych problemów ze ściągnięciem ER. Wszystko działa fajnie ale jest jeden minus. Może ktoś będzie wiedział jak to obejść? Podczas ratowania Zoltana, dostaje kości. Niestety nie da się w nie zagrać tzn jakiś problem z grafiką, kości strasznie rozciągnięte nie widać nic. podejrzewam, że jest to jakiś problem związany z miejscem ponieważ w karczmie mogę grać bez problemu, a twarz dowódcy komanda który przyszedł po skrzynie (jakaś początkowa misja dla Braga) jest także rozciągnięta. Dodam, że gram na ustawieniach minimum. Może chwilowa zmiana rozdzielczości na 800 X 600 coś pomoże?
 
Nie wiem jak u was, ale ja wiekszych bledow nie zauwazylem oprocz:- Gra zamknela sie pare razy samoistnie- Zle wyswietlanie rysunkow (przemyslenia Geralta i karty poznanych "blizej" kobiet), przyklad: http://i38.tinypic.com/zl2afq.jpg
 
Mam to samo co Mandalor - tekstury robią sie przezroczyste jak coś za nimi jest (np inna tekstura/obiekt) i podesty sie błyszczą jak marmur i też są przezroczyste... Najgorzej jest w podziemiach (labotatorium jak narazie - gram od nowa) gdzie widać przez tą przezroczystość całe tunele i co w nich jest...
 
jak czytam ta ilośc bugów (sam mam kilka) to jestem przerażony!!!!kurde bele...co wyście REDzi wydali na świat!!??totalna porażka iz bólem to piszę. Sympatii jednak nie zmieniam i czekam na poprawki bo na razie to żenada...
 
@DragoDMWPomimo "talentu do zbierania ziół", nie było ich. Nie potrafię tego wytłumaczyć. Jednak odkryłem, że to miało związek z nie prawidłowym startem Rozdziału 1, ponieważ przy pierwszym starcie, gra się zawiesiła. Jak zacząłem Akt 1 jeszcze raz, to wszystko już było w porządku.EDITCo do Barghestów, to pierwszy raz mi się zdarzyło żeby 3 na raz zniknęły od tak. A Rozdział 1 przechodziłem już chyba 6 razy.
 
Po przeczytaniu wszystkich postów, czas na podsumowanie :DMój komp:AMD Athlon X2 64 5200+4 GB RAM 8008800 GTVista x64Gram na full detalach. Rozdzielczość 1680x1050.Stery najnowsze do wszystkiego, directx też.Wiedźmin zainstalowany w następujący sposób:Wiedźmin + patch 1.3 + ER.Bugi:- rozmycia po cutscentkach!- pikseloza w podczas rozmów! (choć nie wszystkie np. barmanka w Misiu Kudłaczu) (wylączenie rozmycie tła w zaawansowanych opcjach usuwa problem)- szyje kobiet i głowa to oddzielna grafika, co widać podczas dialogów.- problem z EAX --> nie wiem nie mogłem włączyć, bo moje sterowniki nie obsługują(wina Visty x64)- przenikanie światła przez tekstury - nie zauważyłem- znikające bereghesty - nie zauważyłem- nie możliwość zbierania ziół - nie zauważyłem- problem z autolootem - czasem się wcina, trzeba się ruszyć albo pomachać kursorem- wywalanie z gry - grałem non stop 16h - wyszło mi raz jak walczyłem z Azarem i Magistrem pod Wieża...chyba mi sie karta zgrzała lekko, bo na full detalach jechałem) Odpaliłem raz jeszcze i poszło dalej.- przezroczystość w prologu oraz szklenie - nie zauważyłem- Quest z Vesna - wczytał się prawidłowo nie miałem z tym problemów, próbowałem 3 razy.- Problemy z AA (antyanalising)(pionowy pasek połykający 1 cała linie pixeli) - owszem jest. Wyłączenie AA usuwa problem, ale to nie jest rozwiązanie.- nadal zła praca kamery (chowa się za ściany itp.)- nowe modele postaci - wczytują się sie prawidłowo - nie zauważyłem problemów.- gra chodzi bardzo płynie, lepiej niż w 1.3,- wczytywanie i zapis gry przyspieszone. Gra się bardzo przyjemnie. Save 5 sek. Load 15 sek. Load nowej dużej lokacji(np dzielnica Handlowa) 20 sek.- Wszędzie pojawiają się jakieś obrzydliwe refleksy na teksturach od źródeł światła - nie zauważyłem. Wszystko ładnie pięknie oświetlone bez żadnych artefaktów.- zgranie ruchów ciała z dana sceną wymaga lekkiego poprawienia.- chowanie miecza w czasie sekwencji - nie zauważyłem- poziom trudności w kościanego pokera - jest trudniej, ale da się wygrać. Sprawdzone rachunkiem prawdopodobności, mieści się w granicach prawdopodobności (badanie prowadzone prze brata wiec nie odpowiadam) :D- krypta na cmentarzu wyzimskim : wystrzegać się BECZEK - niesprawdzone- znikanie Wielebnego - nie zauważyłem.- autoloot a ilość zebranych ziół. Wydaje mi się, że jeśli zbieramy zioła autolootem to zawsze zbiera on jedną sztukę. Natomiast, jeśli używamy normalnego sposobu czasem udaje się wyjąć 2 albo więcej sztuk - do dokładnego sprawdzenia.Narazie tyle...
 
Co do poziomu trudności w kościanego pokera, to rzeczywiście jest on wysoki. Żeby wygrać z elfim więźniem w Rozdziale 2, musiałem z nim przegrać aż 4 razy! Już się boję jak to będzie z zawodowcami...
 
@aurelinusnic nie grzebalem w sterownikach, po prostu wlaczylem gre i dziala bez zarzutu, a ze inni maja problemy to pisze, moze komus pomoze. problemy mam takie jak pedro czyli zadne bo pikseloza podczas rozmow byla bez ER. jak ktos nie lubi tego efektu niech wylaczy rozmycie tla w zaawansowanych opcjach.nie uwazam sie za fanboya. fanboy jest po jednej stronie ekstremum, za to Ty jestes po drugiej. jesli za fanboystwo uwazasz brak problemow z gra tak jak pedro to nie mamy o czym rozmawiac.
 
Bugi:- rozmycia po cutscentkach!- pikseloza w podczas rozmów! - znikające bereghesty - nie możliwość zbierania przedmiotów u niektórych zabitych- wywalanie z gry - grałem 3h i wywaliło mnie 1 raz w krypcie- Problemy z AA (antyanalising)(pionowy pasek połykający 1 cała linie pixeli) - owszem jest. Wyłączenie AA usuwa problem, ale to nie jest rozwiązanie.- nadal zła praca kamery (chowa się za ściany itp.)- nowe modele postaci - zanikają - np. broda zanikająca w połowie w ubraniu postaci- pojawiają się jakieś obrzydliwe refleksy na teksturach od źródeł światła- zgranie ruchów ciała z dana sceną wymaga lekkiego poprawienia.Proszę napiszcie czy też tak macieNie wiem czy to błąd ale Znak Aard rozwinięty o ogłuszenie za każdym razem ogłusza potwory nawet w I akcie w krypcie walka z Ghulem największym potworem. W wersji podstawowej wiem, że się namęczyłem zanim pokonałem tego potwora a w rozszerzonej wszedłem do krypty użyłem znaku Arad i jednym ciosem zapiłem potwora.
 
Pedro691 said:
- autoloot a ilość zebranych ziół. Wydaje mi się, że jeśli zbieramy zioła autolootem to zawsze zbiera on jedną sztukę. Natomiast, jeśli używamy normalnego sposobu czasem udaje się wyjąć 2 albo więcej sztuk - do dokładnego sprawdzenia.
podczas autolootu ikona zebranego przedmiotu nie pokazuje ile sztuk bierzesz. jesli w kontenerze (roslnie) sa 2 sztuki przedmiotu (kwiatka) to zebranie autolootem bedzie wygladalo graficznie tak jakbys wzial jedna sztuke ale w ekwipunku beda poprawnie dwie. raczej kosmetyczna niedogodnosc.
Pedro691 said:
Proszę napiszcie czy też tak macieNie wiem czy to błąd ale Znak Aard rozwinięty o ogłuszenie za każdym razem ogłusza potwory nawet w I akcie w krypcie walka z Ghulem największym potworem. W wersji podstawowej wiem, że się namęczyłem zanim pokonałem tego potwora a w rozszerzonej wszedłem do krypty użyłem znaku Arad i jednym ciosem zapiłem potwora.
tez tak mam ale to nic nowego. aard zawsze byl sposobem na latwy pierwszy akt czy to z ER czy bez.
 
Przed zainstalowaniem edycji rozszerzonej na patchu 1.3 gra chodziła idealnie. Teraz tnie się, wiesza, wraca do Windows wyrzucając błędy.Sposób instalacji patcha – czysty Wiedźmin, potem patch 1.3 w wersji zgodności z Windows 95, potem patch 1.4 w tej samej wersji zgodności.Dodam też, że D’jinni również nie uruchamia się tylko zwraca błąd uruchomienia (klasyczny raport Windowsa).System: Windows XP x64Karta graficzna: Radon HD 4850
 
siema ! mam pytanie odnośnie tego błędu z rozmyciem tła po cut scenkach i po dialogach, wie już ktoś jak rozwiązać ten problem ? prosze o jak najszybszą odpowiedź :)
 
tak ale to nic nie dało, próbowałem też z oświetleniem i rozdzielczością , edycję rozszerzoną zainstalowałem na nowo zainstalowanego wiedźmina 1.0 i nic
 
Witam wszystkich. Chciałbym wyjaśnić jedną kwestię. Mianowicie na oficjalnej stronie Wiedźmina, w dziale filmy znajduje się taki pod tytułem "TW:ER Nowy ekwipuneki i interfejs". Pod koniec tegoż filmiku pokazane jest jak Geralt zbiera z Utopca składniki inaczej niż w podstawowej wersji gry. Robi o niejako automatycznie, a przynajmniej odniosłem takie wrażenie. Poza tym składniki nie pokazują się w nowym oknie a kolejno nad ciałem Utopca. Po zainstalowaniu ER u mnie nic takiego nie występuje. Wszystko jest po staremu. Bug czy też czegoś nie wiem?? Pozdrawiam
 
mojsz said:
Witam wszystkich. Chciałbym wyjaśnić jedną kwestię. Mianowicie na oficjalnej stronie Wiedźmina, w dziale filmy znajduje się taki pod tytułem "TW:ER Nowy ekwipuneki i interfejs". Pod koniec tegoż filmiku pokazane jest jak Geralt zbiera z Utopca składniki inaczej niż w podstawowej wersji gry. Robi o niejako automatycznie, a przynajmniej odniosłem takie wrażenie. Poza tym składniki nie pokazują się w nowym oknie a kolejno nad ciałem Utopca. Po zainstalowaniu ER u mnie nic takiego nie występuje. Wszystko jest po staremu. Bug czy też czegoś nie wiem?? Pozdrawiam
Musisz przytrzymać ctrl i wtedy kliknąć na obiekt i następuje automatyczne zabranie wszystkich przedmiotów.
 
wie ktoś już jak ten problem z tymi zamglonymi teksturami po dialogach naprawić ? czekam na szybką odpowiedź , pozdro ;D
 
karambaaa1 said:
wie ktoś już jak ten problem z tymi zamglonymi teksturami po dialogach naprawić ? czekam na szybką odpowiedź , pozdro ;D
Może zmień stery, ustawienia w the witcher.Albo zmień rozdzielczość.
 
Top Bottom