Bugi

+
|Kamera troszkę skacze. Robi to takie wrażenie jakby co kilka sekund coś przycinało. Jak dla mnie trochę irytujące. Inna sprawa na jaką zwróciłem uwagę na samym początku - w trybie zdaje się TPP (F2) Geralt startuje do biegu z prostymi nogami, dopiero po krótkiej chwili zaczyna nimi przebierać. Widziałem takie coś w NW2 ale tylko u wrogów, którzy 'płynęli' do przodu zamiast iść.A skoro już przy bugach jesteśmy.1. Raz gra wywaliła mi się na pulpit pod koniec ładowania poziomu z Kaer Morhen do Podgrodzia.2. Gra wywala się na pulpit gdy użyję eliksiru Zamieć i zacznie się dialog. Pierwszy raz po bitwie w Karczmie, w czasie rozmowy z Shani. Drugi raz po zabiciu kuroliszka, w czasie rozmowy z Zygfrydem.3. Raz po wyjściu z chaty Abigail trawa i kamienie były zupełnie czarne.To na razie tyle, mam nadzieję , że więcej nie będzie Uśmiech
 
1.Kiedy wedrowałem po Wyzimie Handlowej zagadałem do Rzeznika i chciałem od niego kupic mieso wtedy.... pokazało mi się okienko z przechowywanym inwentarzem tak jak u karczmarza. zonk ;DNo chyba że ten rzeznik to jakis przemytnik to wtedy wszysko gra ;D ;D
 
To oznaczanie przeczytanych książek w sklepie coś jednak nie do końca działa. Przeczytałem np. Zielnik druidzki (już po spatchowaniu), teraz w 3-cim akcie zachodzę do sprzedawcy książek a tam notki o przeczytaniu brak.
 
Dalej występuje wywalanie na pulpit - już rzadziej, ale dalej (głównie zaraz po załadowaniu nowego obszaru, jeszcze przed pokazaniem jakiejkolwiek klatki (tylko ekran ładowania))
 
mam patch 1.1w oodali widać jak migają białe kropki między teksturami krzaków i drzew i nie są to artefaktyczasem zdarza się, że kamera w scenkach dialogowych nie ustawia sie na twarzy rozmówcy a na przykład na jego nogach lub tułowiumój sprzętEVGA 8800GTS 640MB - sprawdzane na sterach 163.71 i 163.76C2D e6420 3x1GB DDR2 GoodRam Pro 900Gigabyte P35-DQ6
 
To co już opisywałem:1. Problem chowania miecza w czasie walki.2. Problem braku broni w dłoniach Geralta po jakiejś scence w której nastepuje atak na niego.3. Problem znikającego paska obrażeń, teraz nie ma go tylko u tych wyskakujących z ziemi roślinek+problem z niemożnością trafienia w nie (trzeba się przesuwać na boki co skutkuj chorymi w dmg ciosami)
 
Kamera w czasie dialogów czasem tak się ustawi, że albo widać jakiś tułów albo same krzaki, nogi itp....Geralt nie do końca posłuszny - nie reaguje na kliknięcie od razu - zwłaszcza gdy idzie o atak...dokuczliwe zwłaszcza przy walce z tym bagiennym pnączem...W cut scence np z Bestią czy Azarem na bagnach Gerlat wyciąga miecz. Kiedy cut scenka się kończy Geralt ma miecz schowany....-niekonsekwencjaJaskier siedzi w kanjpie w powietrzu - tzn czasem siedzi obok krzesła - śmiesznie to wygląda...
 
[UWAGA SPOILERY]1. W quescie "Pogrzebane wspomnienia" (Akt I) wykonalem quest (pojawil sie komunikat), a nastepnie po drodze do Mikula przy ognisku zuzylem cala krew ghula na zrobienie eliksirow, co spowodowalo ze gra sie zaciela i nie dalo sie kontynuowac - gdy poszedlem do Mikula to na moscie nie bylo Kalkensteina i atakujacych go osob a samego Mikula moglem spytac o to gdzie moge zabic ghule (ktore juz zabilem).2. Czasami przedmioty sie nie stackuja w ekwipunku i trzeba to robic recznie. 3. Jezeli mamy eliksir w pasku podrecznym i wytworzymy nowe takie same eliksiry to pojawiaja sie one w sakwie zamiast dolaczyc do tego na pasku podrecznym.4. Po zabiciu Wielebnego w Akcie I w menu "Postaci" nadal pisze "(...) darowalem mu zycie"5. W ostatniej fazie questa "Spozniony slowik" (Akt I) kiedy umawiamy sie z Vanesa w mlynie opis zadania mowi, ze mamy przyjsc po zmroku. Niestety cale zadanie staje sie "nieaktywne" (jest widoczne gdy kliknie sie wyswietl wszystkie questy) i pojawia sie w aktywnych dopiero po zmroku.Gram na patchu 1.1.
 
Po instalacji (rozdział 3) łaty zauważyłem:- w Misiu Kudłaczu zniknęła banda waląca się nawzajem po ryjach- zniknęła Carmen- zniknęła Babcia z domu Shanni- krasnoludzki kowal, któremu zostałem polecony przez Zoltana, nagle przestał mnie rozpoznawać- kości: gracze grają jeszcze gorzej - przerzucają wszystkie kostki nawet jeśli mają pewną wygraną.... w zasadzie od instalacji łaty chyba nie zdarzyło się, by przeciwnik przerzucił coś innego niż wszystkie kości, rzadkością jest podbijanie stawki przez oponenta.- Dzielnica Handlowa - na placu przed domem Triss, tam gdzie popisy daje błazen, w nocy gra muzyka (nie wiem jeszcze, czy jest to błąd powtarzalny)- Gdy Geralt wpije eliksir Zamieć (o ile dobrze pamiętam) wszystko dzieje się wolniej poza ciosami Geralta - te działają z normalną prędkością. Trochę to dziwne, bo inne ruchy (piruety, chodzenie, picie eliksirów) Geralta są spowolnione.
 
Witam,W dwu monitorowej konfiguracji kursor myszy nie jest ograniczony do monitora z grą - przez co często (szczególnie podczas walki gdzie trzeba dużo biegać ;p) się nim "wjeżdża" na drugi monitor, a klik tam prowadzi do efektu "alt-tab" - wywalenia na pulpit (gra działa dalej i można bez problemu do niej wrócić, ale takie minimalizowanie i przywracanie potem jest irytujące) ;pI druga rzecz - gra normalnie chodzi bardzo płynnie, ale przy cut-scenkach zaczyna skakać ;Patch 1.1System: Windows Vista x64 Ultimate (z najnowszymi łatkami)Sprzęt: core 2 quad 2.4ghz, 4gb ram, geforce 7950gt 768mb
 
Ktoś już gdzieś o tym pisał. Po walce z bestia nacisnąłem spacje jak się odpalała cutscenka i zwiecha, ctrl+alt+del i zakończ program :-\-----athlon 3800gf 7300gt1GB ram
 
Bardzo poważny moim zdaniem błąd, kwestia złego designu lokacji. Kiedy pijemy z paserem i geralt już odpływa, upada ( a przynajmniej u mnie upadł) za stolikiem, skąd nie da się wyjść.
 
1. Brak paska życia u tych przerośniętych konwalii,2. Pomimo patcha zdarzyło się, że gra na nowozainstalowanym XP wywala się na pulpit3. Animacja nóg gdy Geralt zrywa się do biegu4. Po walce często trzeba stać bez sensu i czekać zanim będzie można przeszukać szczątki. To trochę nudne. Można by to usprawnić tak, żeby gracz nie musiał czekać specjalnie na koniec czerwonego pulsującego ekranu. Na przykład wystarczyłoby schowanie miecza, aby gracz mógł podnosić przedmioty5. Chowanie miecza jest strasznie niepraktyczne. Biegnę sobie z wyciągniętym mieczem, wciskam Tab, a Geralt nagle zatrzymuje się tylko po to, żeby schować miecz. Chowanie w biegu nadałoby większej płynności rozgrywce.6. Podnoszenie i ekwipowanie nowych broni jest trochę niezrozumiałe nie mogę podnieść miecza i zanieść go kupcowi, bo musiałbym najpierw wyrzucić swój obecny7. Podpisy przedmiotów pojawiają się zdecydowanie zbyt późno. Po najechaniu wskaźnikiem powinny być wyświetlane błyskawicznie.8. Kamera niepotrzebnie podskakuje w trybie izometrycznym, sprawia to wrażenie jakby gra się cięła i jest zupełnie zbędne9. Robienie uników poprzez dwukrotne kliknięcie w walce nie zawsze działa.10. Powinno istnieć zabezpieczenie przed zużywaniem przedmiotów z questa na eliksir11. Po zebraniu wszystkich przedmiotów ze zwłok lub skrzyni/beczki/czegokolwiek mimo tego, że pojemnik taki jest pusty, okienko pozostaje otwarte, moim zdaniem powinno zamykać sięjak przy opcji, weź wszystko12. Dodajcie klawiaturowy shortcut dla "weź wszystko"13. Zbieranie ziół jest niewygodne. Geralt rozpędza się 3 metry tylko po to, żeby w połowie zwolnić i podejść do stojącego nieopodal krzaka, szybciej to idzie jeśli poruszam nim za pomocą przytrzymania lewego przycisku myszy.14. Potionki zażyte przeze mnie w jaskini przed walką z bestią przestają działać po scence filmikowej15. Warto by dodać autozapis przed walkami z ważnymi przeciwnikami. Kilkukrotnie musiałem oglądać sekwencję o osądzaniu wieśniaków/Abigail z powodu polegnięcia w walce z bestią. To trochę bez sensu i psuje klimat. Zamiast skupić się na walce, gracz robi się zirytowany powtarzającymi się sekwencjami filmowymi.16. NPC ważni w questach mają niemiłą tendencję do znikania gdy chcę im oddać zadanie, oczywiście jest to uzasadnione fabularnie, ale muszę się domyślać, że powinienem przez przypadek znaleźć alchemika na moście, a nie w karczmie (bo tak akurat wyszło z fabuły, kiedy oddawałem krew ghuli), natomiast lokalizator postaci wskazywał karczmę. To denerwuje17. Ładowanie się mapy trwa zdecydowanie zbyt długo, kiedy chcę coś szybko na niej sprawdzić, trwa to o kilka sekund za dużo.18. Punkt siedemnasty można jeszcze jakoś strawić, ale dlaczego gra się zatrzymuje w momencie włączenia mapy? Chciałem kliknąć, żeby Geralt szedł sobie długą drogę, a ja przy okazji sprawdzę coś na mapie/w dzienniku. Otóż nie mogę, bo to sprawia, że Geralt staje w miejscu. Przykre.19. Chciałbym móc mieć większy wpływ na układ moich przedmiotów u karczmarza, gdyż ten zaproponowany przez niego jest nieco nielogiczny.Na razie to tyle, pozdrawiam twórców z REDa :)PS. Ale gra nawet mimo tych 19 pkt podoba mi się.
 
Gra się "wywaliła" gdy sobie biegałem po przedmieściach wyzimy.
Podpis problemu: Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH Nazwa aplikacji: witcher.exe Wersja aplikacji: 1.1.0.1118 Sygnatura czasowa aplikacji: 471dbac7 Nazwa modułu z błędem: witcher.exe Wersja modułu z błędem: 1.1.0.1118 Sygnatura czasowa modułu z błędem: 471dbac7 Kod wyjątku: c0000005 Przesunięcie wyjątku: 000ad231 Wersja systemu operacyjnego: 6.0.6000.2.0.0.256.1 Identyfikator ustawień regionalnych: 1045 Dodatkowe informacje 1: 8d13 Dodatkowe informacje 2: cdca9b1d21d12b77d84f02df48e34311 Dodatkowe informacje 3: 8d13 Dodatkowe informacje 4: cdca9b1d21d12b77d84f02df48e34311Podpis problemu: Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH Nazwa aplikacji: witcher.exe Wersja aplikacji: 1.1.0.1118 Sygnatura czasowa aplikacji: 471dbac7 Nazwa modułu z błędem: witcher.exe Wersja modułu z błędem: 1.1.0.1118 Sygnatura czasowa modułu z błędem: 471dbac7 Kod wyjątku: c0000005 Przesunięcie wyjątku: 00312909 Wersja systemu operacyjnego: 6.0.6000.2.0.0.256.1 Identyfikator ustawień regionalnych: 1045 Dodatkowe informacje 1: 9409 Dodatkowe informacje 2: 9d1b2b1a49884637a0c825b0a3cf0b00 Dodatkowe informacje 3: 8e4d Dodatkowe informacje 4: 683d198bc10ba8628e795833685e2886
Patch 1.1System: Windows Vista x64 Ultimate (z najnowszymi łatkami)Sprzęt: core 2 quad 2.4ghz, 4gb ram, geforce 7950gt 768mb
 
Kolejna rzecz.śliczna pogoda -> save -> load -> deszcze / burzaTaki detal ale można by poprawić ;>ps. gra jest świetna ;D great work ;>
 
Chodzenie w kamieniach to nie jest najlepsze zajęcie dla wiedźmina ;) (Jaskinia pod murami na obrzeżach Wyzimy)
 
W banku i ratuszu można wyjąć broń i zabić skrybę, chyba że to część jakiegoś questa czy coś...Zadanie Lutnia Jaskra pojawia się w dzienniku dopiero po ukończeniu.
 
różne zwierzęta wariują np. podhcodze do kota w karczmie a on zaczyna kręcic się wokół właśnej osi (ale bez poruszania łap czy czegokolwiek jak taka zabawka dla dzieci co się w nią dmucha a ona się kręci)Kiedy nie jest się tak ani za daleko ani za blisko jakiegoś trupa z którego możemy cos pozyskac i naciskamy na niego aby otworzył się inwentarz i zabrac jakies składniki, to wiedźmin czasem nie reaguje. Dopiero jak się kliknie na bok aby przeszedł pare kroków i jeszcze raz kliknie na trupa to dopiero otwiera się inwentarz i można zabrac jakieś składniki.
 
Restice said:
15. Warto by dodać autozapis przed walkami z ważnymi przeciwnikami. Kilkukrotnie musiałem oglądać sekwencję o osądzaniu wieśniaków/Abigail z powodu polegnięcia w walce z bestią. To trochę bez sensu i psuje klimat. Zamiast skupić się na walce, gracz robi się zirytowany powtarzającymi się sekwencjami filmowymi.
wystarczy LPM do pominiecia cutscenki.
 
Top Bottom