Bugi

+
15. Podtrzymuję ten punkt. Chodzi o to, że LPM pomija wyłącznie bieżącą kwestię wypowiadaną przez postać, potem dostaję wybór co powiedzieć i tak dalej. Dlatego przed powtórną walką z bestią musiałem kliknąć30-kilka razy LPM a to już nie jest fajne. Dodanie save pointa dokładnie przed bestią nikomu by nie zaszkodziło.
 
rekomendowane wymagania to procesor Intel Core 2 Duo, wszystko fajnie, ale dlaczego wykorzystywany jest tylko jeden rdzeń (koligacja jest na oba) ???monitorowałem to i jak zrzuciłem gre do paska i popatrzyłem na menedżerz zadań/wydajność to jeden rdzeń był w 100% obciazony a drugi 4-5% :-\
 
Restice said:
15. Podtrzymuję ten punkt. Chodzi o to, że LPM pomija wyłącznie bieżącą kwestię wypowiadaną przez postać, potem dostaję wybór co powiedzieć i tak dalej. Dlatego przed powtórną walką z bestią musiałem kliknąć30-kilka razy LPM a to już nie jest fajne. Dodanie save pointa dokładnie przed bestią nikomu by nie zaszkodziło.
To naciśnij ESC i będziesz miał problem z głowy. Poza tym większość wymienionych przez Ciebie rzeczy to nie bugi a niezgodność mechaniki gry z Twoimi upodobaniami.
 
Przecież naciśnięcie ESC wcale nie pomija scenek, w których dokonuje się wyboru dialogowego. Słuchaj, zazwyczaj zanim pisze się o takich rzeczach na forum najpierw dokładnie bada się problem. Ja piszę "nie mogę znaleźć przedmiotu w skrzyni" a Twoja odpowiedź ma sens ogólny "To sprawdź w skrzyni".No i czy rzeczywiście Geralt zatrzymujący się nagle w biegu gdy chowa miecz to taki zamierzony element? Nie sądzę. Tak samo jak podskakująca kamera i wiele innych spraw, o których mówiłem to są niedopatrzenia twórców. I nie zapominajmy, że wątek ten ma na celu ulepszenie gry, wskazanie twórcom, co poprawić, a nie obronę drobnych niedoróbek.
 
Restice said:
No i czy rzeczywiście Geralt zatrzymujący się nagle w biegu gdy chowa miecz to taki zamierzony element?
Jak grasz w trybie izometrycznym i klikasz kolejne miejsca, gdzie ma Geralt biec, wtedy nie chowa broni. Ale faktycznie, denerwujace jest to. Czy ktos (szczegolnie z REDsow, jesli to ktokolwiek z nich czyta) jest w stanie powiedziec, kiedy wyjdzie kolejny patch? Bo gra w gre, w ktorej pojawiaja sie bledy logiczne, znikaja niektore, przewidziane wczesniej watki (p. inne posty - no, chyba, ze to specjalnie) lekko mnie odrzuca od siebie. Wole poczekac troche, niz tracic przyjemnosc gry. Bylbym wielce wdzieczny ekipie developerow za podanie terminu pojawienia sie patcha (mam tu na mysli raczej okres oczekiwan w postaci x tygodni, x miesiacy, albo wiecej niz pol roku, anizeli podawanie konkretnej daty).
 
U mnie w akcie II jak mam zadanie z wieżą na bagnach, detektyw już się udał na bagna, dając mi Sefir - Korona, nie zaliczyło mi tego sefira, mam już 9 kamieni na 10, a pisze, że mam znaleźć jeszcze 2, nie doszedłem jeszcze do końca tego zadania więc nie wiem czy zaliczy mi to zadanie czy nie, gra w wersji 1.1.
 
[możliwy spoiler]To jeszcze ja dorzucę kilka punktów, o których pisałem wprawdzie na forum gram.pl, ale w pewnym momencie straszny chaos się tam wdarł:1. poruszanie Geraltem - przykładowo: stoję przy wejściu do pomieszczenia i klikam na skrzynię. Wiedźmin najpierw do niej biegnie, potem idzie, a na koniec staje i nie otwiera skrzyni.2. problem z podświetlaniem przedmiotów: bywa tak, że nie można zarówno chodzić, jak i sprawdzać, co w danym pomieszczeniu można przeszukać (jak wiedźmin idzie to wduszenie ALTa powoduje zatrzymanie go, a kombinacja odwrotna sprawia, że albo wszystko tak jak powinno, albo Geralt staje)3. dogrywanie map (szczególnie tych większych) - rozumiem, że są różne lokalizacje i od ich rozmiarów zależy szybkość dogrywania, ale to, co zauważyłem pod koniec Aktu I jest niezmiernie irytujące, a obawiam się, że dalej nie będzie lepiej. Chodzi dokładnie o moment, w którym wchodzimy do Zajazdu (>>loaddługi loadloadloadload
 
Czyli chowanie miecza w biegu nie jest moim osobistym upodobaniem, jak to ktoś określił. Każda gra potrzebuje nie tylko być dobra, ale mieć sprawny interfejs obsługi. Wiedźmin jest wspaniałą merytorcznie grą (o ile nie znikają postacie potrzebne do questa ), ale sferę poruszania się po świecie, obsługi postaci ma strasznie kulawą. Począwszy od nienaturalnych w niektórych sytuacjach zmian tempa poruszania się przy przemieszczaniu się między krzakami, poprzez chowanie miecza w biegu, aż po usprawnienia, które nadadzą grze większej płynności. Wbrew pozorom, płynność w grze jest bardzo ważna. Gra nawet kiepska dzięki płynnej rozgrywce może sporo zyskać, za to bardzo dobre gry nie posiadające płynności tracą. W dobrych grach powinno być jak najwięcej usprawnień, które likwidowałyby niepotrzebne przestoje w rozgrywce, czy przedłużanie prostych czynności. Wtedy można by skupić się na tym, co w grze jest najlepsze.Pamiętam sytuację z grą STALKER, która mimo, że stała się w moim rankingu jednym z najbardziej klimatycznych FPSów wszechczasów, to przed wydaniem 2 z kolei patcha była dla mnie nieco niegrywalna. Błędy w AI sprawiały, że na najwyższym poziomie trudności spawnowało się tylu przeciwnikiem, że nieustannie biegła za mną cała ich chmara, razem z nowymi, którzy do nich dołączali. W połączeniu z kiepską celnością broni doprowadziło mnie to do sytuacji gdzie zostałem zwyczajnie pożarty przez otaczający mnie tłum wrogów. Dopiero po wspomnianym wcześniej patchu gra stała się grywalna, choć i tak mimo 4 już patcha jest strasznie zbugowana.Nie chcę, żeby z wiedźminem skończyło się podobnie. Gra o olbrzymim potencjale, która zostanie odłożona na półkę po przejściu z powodu niskiej atrakcyjności borykania się z bugami po raz kolejny.
 
Do tej pory (tj. do 2 aktu) nie miałem ani jednej wywalki ale w koncu pojawila się :).W czasie zapisu wywaliło mnie do windy. Komunikat w zalaczniku.Konfiguracja:patch 1.1 C2D E6300, GF 7600GT, 3GB RAM
 
Witam,Ja sie przyczepie do cieni rzucanych przez postacie, rozumiem że macie osobno wygenerowane lightmapy leveli, i dodajecie po prostu cień postaci na to, przez co one się sumują (na chłopski rozum, jak Geralt stoi w cieniu to i tak widać jego cień)prawdopodobnie lightmapy planszy macie zapisane jako jakis plik b&w (może się mylę ;) ) ale jeżeli tak to można przecież sprawdzać na lightmapie położenie postaci i pobrać z niej kolor który automatycznie robiłby za wartość opacity, tak myślę, tylko wtedy rodzi się problem przycinania cienia, bo jak postać stoi za np. murkiem i do polowy jest w cieniu, a 2 polowa rzuca cień więc jakoś by trzeba by było generować płaszczyznę która przycina cień w odpowiednim miejscu, ale ja tutaj tylko naświetlam problem jako taki :), to jest jedna rzecz odnośnie cieni, inna to że cienie postaci rzutują się wam na wszystkie płaszczyzny, pokazuje screena żeby było łatwiej: LINK., rozumiem to tak że nakładacie cień w ten sposób że rysujecie prostą( wektor , cokolwiek co wyznaczy wam kierunek i przechodzi przez 2 punkty, emitera i postaci) natomiast padanie cienia i nakładanie go na powierzchnie odbywa się wtedy gdy dana prosta przecina jakąś płaszczyznę niestety, prosta(wektor) nie kończy się w miejscu zetknięcia i biegnie dalej poprzez co w innych miejscach jest też nakładany cień. Możliwe że jest to zabawny bełkot, ale starałem się jak najdokładniej oddać istotę problemu :)Pozdrawiamsli.
 
Mi tam, nie przeszkadzaja problemy z cieniami jak co niektorym (moze nie wiedza ze nie ma gier idealnych,ale coz jedna osoba nie moze wszystkiego wiedziec). Dla mnie ogolnie nie ma bugów, prócz tym jednym ze raz na 30min-1godzine wywala mi do windy (takjakby minimalizowala sie). Moze i blachoistka ale mnie to wqrza. Pozdrawiam
 
Ja nie moge w ten szajs się nie da grać...:( Gra niby działa mi elegancko aż do rozpoczęcia AKT-u I. cut-sceenka mija zabijam baghresty, rozmawiam z Shani i... co bym nie zrobił jak bym się nie zachował to i tak wywali mnie do windy. nie moge zapisac gry, nie moge podnieść przedmiotów bo mnie wywala chwile pobiegam i znowu to samo. Czasem uda mi sie stoczyć walke z baghrestami a czasem nie bo mnie wywali. Nie jest to wina mojego sprzętu bo jak mówiłem w prologu wszystko chodziło aż miło. Mam spachtowanego Wiesia, najnowsze stery do grafy (Geforce 7300 Go) i nie mogę nic zdziałać. Ktoś może ma jakiś koncept? Byłbym wdzięczny :). Acha nadmienie że mam Viste
 
Radek3D said:
Mi tam, nie przeszkadzaja problemy z cieniami jak co niektorym (moze nie wiedza ze nie ma gier idealnych,ale coz jedna osoba nie moze wszystkiego wiedziec).....
Radku3D a czy nie warto dążyć do perfekcji?? Chyba po to wypisujemy tutaj to co można dodać/poprawić??, Aha i nie napisałem, że gra z tego powodu mi się nie podoba, bo podoba mi się bardzo, a to że jestem grafikiem i w pierwszej kolejności w grach zwracam uwagę na grafikę(nie jest ona imho najważniejsza dla mnie) zaowocowało tym że napisałem o bug'u z cieniami i tyle, po to jest ten wątek... P.S. I proszę Cię nie insynuuj tego czy ja wiem coś czy nie, bo mnie nie znasz. OK? Mamy tu pisać o bug'ach gry nie o kompetencjach ludzi :). EoT.Pozdrawiam sli.
 
Ogrim, nie wylatuj tu z jakimś bełkotem o szajsie. Sam mam wiele zastrzeżeń do witchera, ale szacunek twórcom i tak się należy. Za to zupełnie nie rozumiem po co Ci brachu Vista. Jeśli dla bajeru to daj sobie spokój i zassij jakieś nakładki na XP, który jest o niebo stabilniejszy, bo w obecnych czasach support dla Visty wydaje się być zadrą w tyłkach twórców gier. Dziwne to nowe dziecko microsoftu i kalekie. Zupełnie odradzam używanie visty do grania.
 
Restice.....Jeśli w wymaganiach gry jest napisane że działa pod Vista to oczekuje że tak będzie.. anie żeby zagrać musze zainstalowac XP to dla mnie jest osobiście ciutke nienormalne. Co do powodów dlaczego mam Viste to odpowiadam bo kupiłem laptopa z Vista a zatem nie mam zamiaru także wydawac kase na XP-eka. Zresztą jak wspomniałem jaki mam OS powinien być bez znaczenia jest napisane to powinno działać a jak twórcy nie potrafią stworzyć gry pod Viste to niech dadzą sobie z tym spokój i wtedy będzie pod XP i wszystko jasne. Co do mojego określenia na tę gre..jak mam inaczej nazwać produkt na który wydałem pieniądze i który nie zapewnia mi minimum rozrywki z tego powodu że poza prologiem granie jest niemożliwe.??
 
A zastosowales sie do wszystkich wskazowek z tego topicu?http://www.thewitcher.com/forum/index.php?topic=2287.0
 
PaVLo said:
mam patch 1.1w oodali widać jak migają białe kropki między teksturami krzaków i drzew i nie są to artefakty
Miałem to samo (ta sama grafika). Pomaga wyłączenie AA lub włączenie tej opcji w panelu sterowania nvidii>zarządzanie ustawieniami 3d>wygładzanie krawędzi-przezroczystość>próbkowanie wysokiej jakości (tylko wydajność drasycznie spada) :p
 
Co do Visty jestem zwyczajnie uprzedzony. Takie zboczenie zawodowe, zwyczajnie jest to system głupi i beznadziejny, cała ta paranoja wokół zabezpieczeń, z powodu której nawet własnego video nie możesz obejrzeć, bo systemowi wydaje się, że to pirat. Jak świat długi i szeroki, Vista jest krytykowana, ale M$ stara się i tak ją "przepchnąć". Bardzo mi się ta polityka nie podoba. Rozumiem też Twoje argumenty o kompatybilności z Vistą, ale odnoszę wrażenie, że póki co jest to jedynie alpha wersja kompatybilności. Także trudno trochę winić za to twórców, że nie potrafią odtworzyć konstrukcji domku jednorodzinnego na podłożu z galaretki. Sam system jest zwyczajnie zbyt zaśmiecony, by można coś "porządnie" na niego zaprogramować.I takie PS ode mnie, jak znam życie Wiedźmin lepiej Ci będzie działać pod Linuxem, niż pod Vistą, mimo, że unixy nie są supportowane.
 
Co do Visty, to 1: zabezpieczenia można wyłączyć szybko i bezboleśnie, a 2: żadna z gierek w które na tym systemie grałem nie powodowała żadnych problemów i działała idealnie.A teraz do meritum.Bugi: (patch w wersji 1.1)1. Po zakończeniu aktu I i wyjściu do dzielnicy handlowej z domu gra się wysypuje i wywala do Windowsa.2. Pathfinding jest koszmarny. Przykłady:- po kliknięciu na oddalony fragment ścieżki, na której stoi bohater, schodzi on na trawę, przechodzi dookoła drzewa i wraca na ścieżkę.- po zabiciu potwora zdarza się, że nie można się nigdzie ruszyć (zablokowany kursor), a kliknięcie w możliwe do osiągnięcia miejsce sprawia, że bohater idzie tam a następnie wraca do miejsca ubicia potwora!- ubijanie potworów też sprawia wiele problemów, przykładowo roślinka wynurzająca się z bagna tuż przy drodze jest niemal niemożliwa do ubicia, ponieważ bohater jej nie atakuje. Aby móc zadać jej obrażenia trzeba obrócić kamerę, kliknąć wolny obszar w wodzie i modlić się by wiedźmin tam dotarł (co rzadko się zdarza)- klikanie na schowki, zwłoki itd. zazwyczaj nie przynosi od razu efektu w postaci podglądu wymiany przedmiotów. Zamiast tego wiedźmin stoi jak wryty.3. Po medytacji w budynkach do nocy przez okna nadal pada światło słoneczne.A teraz bugi, które mogą stanowić spoiler:4. Dziadek na bagnach do znudzenia mówi o dziwnych zachowaniach ceglarzy za każdym razem gdy tylko wiedźmin znajdzie się koło dołów z gliną. Dzieje się tak nawet po rozmowie na temat jego dziwnych upodobań kulinarnych, ale wtedy jest to jeszcze bardziej idiotyczne ponieważ dziadek nie mówi nic, a napis na dole ekranu jest następujący: "Nie teraz wnusiu!".5. Choćbym nie wiem jak chciał, to nie mogę w żaden sposób powiedzieć szefowi drwali na bagnach o amulecie od vodyanoi.6. Po zabiciu Baraniny oprychy w slumsach nadal mówią, że jeśli narażę się Baraninie to skończę jak Berengar.7. Zadania polegającego na poinformowaniu Zoltana o grze w jaką grałem w więzieniu z Scoia'tel nie sposób wykonać.Na razie tyle.
 
Top Bottom