Bugi

+
Znalazłem malutkiego buga, a mianowice, w rodziale 1 obok starego młyna jest niematerialna beczka. Można ją przesuwac ardem, ale mozna też przez nią pzzejść.
 
to nic nie dało, w podstawkę jak grałem, nie było tego bugu ale jak gram w edycje rozszerzoną to po dialogach i scenkach obraz jest zamglony,mam athlona 64 x2 dual core 6000 +, 1 gb ram i radeona x1650 pro 256 mb,gram na wszystkich ustawieniach na maxa, oprucz texstur które mam ustawiona na średnie i w rozdzielczości 1024 x 768prosze o pomoc ! :(
 
Kupiłem dziś Edycję Rozszerzoną Wiedźmina (podstawki wcześniej nie miałem) licząc, że ten dodatkowy rok oczekiwania przyczyni się do stworzenia gry idealnej. Już na samym starcie po zabawie w opcjach wyrzuciło mnie na pulpit (EAX i filtrowanie anizotropowe są nie do zmiany). Pomyślałem... no nic, zagram, to i humor mi się poprawi. No ale od razu zonk... gra przycina mi się lekko. Niby wysokie ustawienia (i AAx2 i 1280x960), ale przecież demo chodziło bez zarzutu. (E8400, 4GB RAM, HD4850). Do tego cały obraz jest lekko zamazany, a zabawy w opcjach nic nie dają. Możliwe że jest to zwyczajna "stylizacja" ale nie podoba mi się to. Na koniec wywaliło mnie na pulpit w momencie rozwalenia sterty kamieni przy pomocy świeżo nabytego znaku. Panowie z CDP... kurczę, mam do was ogromny szacunek za to że stworzyliście Wiedźmina, ale po co te głośne reklamy "pełniejszego, poszerzonego" życia skoro wasz dodatek, tak na prawdę tyleż samo naprawia co psuje? Nie mogliście swoim starym, dobrym zwyczajem przełożyć premierę ER na kolejny termin? W zamian na serio się przyłożyć, i wydać coś na prawdę znaczącego i (przede wszystkim) pozbawionego bugów? Może jeszcze tu coś napiszę.. tylko przebrnę przez ten prolog, o ile się da.

Edit. Nie ma to jak edytować swojego posta po latach :)
 
Last edited:
Witam.Zauważyłem że jeśli da się własne ustawienia zaczynają działać bugi,a to źle.Można zmienić jedynie tryb gry z ttp na izometryczną niską lub wysoką lub na odwrót.To powinno rozwiązać wasze problemy z wiedźminem.Z szacuneczkiem,Bociu.
 
O ile dobrze zrozumiałem Boćka, błędy graficzne nie pojawiają się jeśli użyjemy standardowego zestawu ustawień... zaraz przetestuję.EDIT: niestety, rozmazuje się i tak.
 
xrecec said:
xrecec said:
Witam wszystkich. Chciałbym wyjaśnić jedną kwestię. Mianowicie na oficjalnej stronie Wiedźmina, w dziale filmy znajduje się taki pod tytułem "TW:ER Nowy ekwipuneki i interfejs". Pod koniec tegoż filmiku pokazane jest jak Geralt zbiera z Utopca składniki inaczej niż w podstawowej wersji gry. Robi o niejako automatycznie, a przynajmniej odniosłem takie wrażenie. Poza tym składniki nie pokazują się w nowym oknie a kolejno nad ciałem Utopca. Po zainstalowaniu ER u mnie nic takiego nie występuje. Wszystko jest po staremu. Bug czy też czegoś nie wiem?? Pozdrawiam
Musisz przytrzymać ctrl i wtedy kliknąć na obiekt i następuje automatyczne zabranie wszystkich przedmiotów.
Nie wiem jak u was , ale u mnie nic się nie dzieje z tym przyciskaniem i klikaniem . Jest tak samo jak w podstawowej wersji . ...A miało być tak pięknie ... :(PS. już działa , sorry za wprowadzanie w błąd :beer:
 
W końcówce aktu III, tuż po teleportacji przez Triss do kryjówki Salamandry niszczę aardem pierwszą przeszkodę i wychodzę do pierwszej dużej sali. Podczas przechodzenia do sali na podłodze mniej więcej na środku wyjścia jest jedno takie miejsce, w którym jak staję Geraltem, to gra się zawiesza lub wyrzuca błąd i wychodzi do Windowsa.
 
Pierwszy akt.Zadanie - odprowadzić Vesnę do domu. W czasie walki przy pierwszej kapliczce wypadają 4 barghesty, po zabiciu dwóch, w środku walki następuje scenka w której Vesna mówi jak to sie boi psów, a Geralt ją uspokaja, że już przecież wszystkie nie żyją.Wszystko fajnie, tylko w tle rozmowy widzę pozostałe dwa barghesty zagryzające Vesnę. Po zakończeniu scenki Geralt ma oczywiscie schowany miecz i po ptokach jest ... Vesna zginęła, zadanie nie wykonane. Musiałem przechodzic to 3 razy zanim udało mi się w stylu grupowym załatwić wszyskie barghesty przed tą denerwujacą scenką.Podobnie na zakończenie questu pod domem babci Vesny wypadaja barghesty i zaczyna się jatka do której włącza się chłopska milicja. Na to wszystko nadbiega Vesna i ... scenka. Vesna dziękuje za bezpieczne odprowadzenie. W tle rozmówców widać czekające barghesty (tu nie atakowały, dawały tylko taką romantyczną zielona poświatę całej scenie). Po rozmowie dalsza walka. Paranoja.Kwestia scenek nie w porę (w trakcie walki) trafiła mi się jeszcze parę razy. Ale jeden przypadek był szczególnie denerwujący : walczę z barghestem gdzieś na drodze i nagle przerwa, pojawia się animacja Bestii przyzywajacej inne barghesty. W trakcie oglądania scenki słyszę jak ten z którym walczyłem wygryza szynkę z Geralta. Oczywiscie po zakończeniu scenki Geralt stoi spokojnie ze schowanym mieczem i stęka w wyniku zadawanych ran.Kolejna sprawa : broń.Miałem nadzieję, że w ER będzie można panować nad własnym mieczem i chować go kiedy to gracz o tym zdecyduje. Niestety odbywa się to automatycznie i co ciekawe nader często w środku walki. Oczywiście nie zdarza się tak w trakcie sekwencji ataku, ale jeśli zastosuję parę uników, żeby np. zająć dogodniejszą pozycję do obrony, to widzę nadbiegającego ghula i kiedy już chcę wyprowadzić atak, wspaniałomyślny Geralt zaczyna chować miecz. Wielka prośba do Twórców : skoro za zmianę stylów walki odpowiadają klawisze Z, X i C to niech ponowne zaciscięcie Q lub E nie zmienia stylu walki, a po prostu powoduje schowanie miecza. Taka poprawka mogła by się znaleźć w następnym patchu.
 
Przepraszam, ale muzę to napisać.Nie rozumiem jak można wprowadzać pathe poprawiające edycje podstawową, która już pozbawiona została podstawowych błędów, a potem wprowadzać edycję rozszerzoną z błędami, które powtarzają się z edycji podstawowej, albo są jeszcze bardziej drażniące.Mam na myśli przede wszystkim:- przerywniki filmowe pojawiające się trakcie walki: cyt: kreutz: "W czasie walki przy pierwszej kapliczce wypadają 4 barghesty, po zabiciu dwóch, w środku walki następuje scenka w której Vesna mówi jak to sie boi psów, a Geralt ją uspokaja, że już przecież wszystkie nie żyją."- wyrzucanie do windowsa- znikające postacie "kapłan w 1 akcie- nie można czasami zebrać przedmiotów u zabitych potworów- i kilka innych opisanych wyżej błędów - przez użytkownikówPrzykre to jest, tyle czekania.Teraz jeszcze czekać trzeba na pathe poprawiające edycje, która miała być bliska ideałowi :(
 
Ze swojej strony prosilbym, aby po cutscence zwiastujacej walke (1 akt most, 1 akt bestia) Geralt pojawial sie po niej z wyciagnietym mieczem. W obu przypadkach, tuz po cutscence bylem okladany przez obkrazajace mnie pieski/salamandry, podczas gdy nie ma sie wyciagnietej broni nie moge nawet ich przeskoczyc/odskoczyc od nich by w spokoju owa bron wyciagnac.
 
Tsch said:
Ze swojej strony prosilbym, aby po cutscence zwiastujacej walke (1 akt most, 1 akt bestia) Geralt pojawial sie po niej z wyciagnietym mieczem. W obu przypadkach, tuz po cutscence bylem okladany przez obkrazajace mnie pieski/salamandry, podczas gdy nie ma sie wyciagnietej broni nie moge nawet ich przeskoczyc/odskoczyc od nich by w spokoju owa bron wyciagnac.
Może użyj któregoś ze znaków może aard. To ich odepchnie i zdążysz wyciągnąć swego słorda.
 
ciekawe , że w tych dwóch czy trzech wątkach z problemami edycji rozszerzonej nie wypowiedział się jeszcze żaden RED...Póki co gadamy sami do siebię 8)
 
Zawsze myślałem, że forum służy właśnie do wymiany opinii/poglądów/wiedzy/porad (niepotrzebne skreślić) pomiędzy forumowiczami. A nie jako oficjalna pomoc techniczna. Więc jeżeli chce ktoś pomocy od REDów to musi się z nimi skontaktować w sposób podany na którejś z ostatnich stron instrukcji.
 
Ponieważ w innych miejscach nikt nie potrafi mi pomóc, zamieszczę swój bug (tak, mam tez swojego buga, którego wcześniej nikt jeszcze chyba nie opisał ;D): w tym miejscu.Problemy z przyspieszeniem dźwięku tez przeszedłem.Zrobiłem jak radzicie, wszystko pieknie, gra się uruchamia...Uruchamiam grę. Pierwsza scena z atakiem na Kaer Morhen. Podchodzę do kukły po miecz.......i okazuje się, że mój wiedźmin to pacyfista.Nie chce atakować. Wraca wciąż do kukły i jej się przygląda.. Ignoruje postaci. Ignoruje wszystko wokół.Widać w przypadku mojego wieśka amnezja okazała się być bardziej daleko posunięta.O co chodzi?
 
Ot wlasnie, pod wplywem postu kolegi przypomnialo mi sie cos jeszcze:Wchodzac do opuszczonych chat w 1 akcie nie jestem w stanie uzywac zadnych znakow. Podobnie jest kiedy wlazi sie do paru innych budynkow. Energia do znaku jest, znak znam - prawy klawisz nie reaguje.
 
Coob4 said:
ciekawe , że w tych dwóch czy trzech wątkach z problemami edycji rozszerzonej nie wypowiedział się jeszcze żaden RED...Póki co gadamy sami do siebię 8)
REDzi są święcie przekonani że wypuścili idealnego Wiedźmina, więc nie będą czytać o znalezionych przez nas bugach, przecież nie chcą się dowiedzieć, że w cale nie są tacy fajni jak im się wydawało :p Żeby było jasne, szacunek za świetną grę, ale dobrze by było gdybyście wytępili resztę nieznośnego robactwa, które w niej mieszka.
Coob4 said:
Ot wlasnie, pod wplywem postu kolegi przypomnialo mi sie cos jeszcze:Wchodzac do opuszczonych chat w 1 akcie nie jestem w stanie uzywac zadnych znakow. Podobnie jest kiedy wlazi sie do paru innych budynkow. Energia do znaku jest, znak znam - prawy klawisz nie reaguje.
Być może to nie jest żaden błąd. Przychodzą mi na myśl dwa rozwiązania:1. Upewnij się, że miejsce w którym chcesz użyć znaku jest "niebezpieczne" (jest to zaznaczone obok minimapy)2. Czasem zdarza się, że żaden znak nie jest zaznaczony. Przed naciśnięciem PPM, trzeba w interfejsie zaznaczyć, którego znaku chcesz użyć (bądź nacisnąć 1, 2 ,3 ,4 lub 5), ikona znaku się wtedy podświetli i można czarować :)
 
Top Bottom