Bugi

+
Zgłaszam błąd w postaci Jaskra, a konkretnie jego przyjaciela: Bernie Hofmeier, po wydaniu złota i aktywacji karty nic się nie dzieje - mimo graczy z aktywnymi zadaniami wsparcia w danym rejonie. Proszę o naprawienie tego, gdyż postać Jaska wiele traci na tym.
 
@up
Na pewno masz najnowszą wersję? Może to okazyjny bug bo u mnie wszystko działa ok z tą kartą.
 
Tak, mam najnowszą wersję. Tzn. jak działa Ci ok? Może mógłbyś szerzej? Bo ja płacę 1 złota by przekupić, następnie daję użyj i mimo graczy w jednym regionie (a nawet tej samej lokacji) to nic się nie dzieje, złoto z karty znika a efektu brak.
 
No aktywuję kartę i od razu jeżeli posiadam tropy czy złoto aby wykonać wsparcie to podświetla mi się na złoto tło danego gracza i mogę normalnie je wykonać.
 
@Vilebert - po naładowaniu Berniego możesz go aktywować, by w danej turze wykonać Wsparcie w regionie zamiast w lokacji. Więc może być tak, że po aktywacji Berniego będziesz musiał udać się do regionu, w którym jest gracz, którego Wsparcie chcesz wykonać.

@Nivellen_89 @reinmar_bielau - czy resetowanie osiągnięć nadal się zdarza w najnowszej wersji 1.1.2 na GOG?
 
1) Ja z kolei zauważyłem, że gdy koło wojny się obraca z powodu wroga, śledztwa lub złego losu i wypada zły los a w regionie już jest jeden to jest on ignorowany; tzn postać go nie dostaje a powinna.
2) Sygnet Yarpena w planszówce umożliwia ułożenie dobrych/złych losów w preferowanej kolejności, w komputerowej wersji nie ma tej możliwości.
3) Dzięki sygnetowi Yarpena widać 2 losy, które mają być wyciągnięte, gdy inni gracze je ciągną, są to zupełnie inne losy. Czasami bywają te same...ale rzadko.
4) Karty rozwoju / złego losu / śledztwa wracają nie na spód talii, ale w różne miejsca w decku. Czasami na wierzch. Zwłaszcza w przypadku pobierania pięciu.
5) Użycie Shani powoduje wyświetlenie napisu Iorweth.
6) Upiór znika niezależnie od wyniku rzutu.
7) Teleport Triss, temat poruszany wiele razy
8 ) Przeganianie czaszek Yarpena jest aktywne nawet jeśli sąsiednie regiony są 'zaczaszkowane'
9) Karty złego losu powinny być rozpatrywane przed akcją.
 
Last edited:
Z powodu braku wyszukania osób do gry postanowiłem zagrać z komputerem...
Moje pytanie jest: dlaczego komputer jest strasznym głąbem i nie wykonuje misji głównych pomimo zdobycia większej ilości dowodów/tropów niż potrzeba? Na załączonym zdjęciu wszystko widać(Punkty zwycięstw moje a komputera i dowody), komputer nawet nie udał się do miasta gdzie ma wykonać główne zadanie, był jedynie obok nich, wykonał tylko zadania poboczne. Błąkał się po mapie. Wydaje mi się, że AI wcześniej grał o wiele lepiej. I mam wrażenie, że niektóre karty/losy zbyt często się pojawiają po kilka razy nawet z rzędu... ale może były to różnego koloru/śledztwa karty i akurat tak się trafiło.
 

Attachments

  • q.jpg
    q.jpg
    130.1 KB · Views: 59
Last edited:
Z powodu braku wyszukania osób do gry postanowiłem zagrać z komputerem...
Moje pytanie jest: dlaczego komputer jest strasznym głąbem i nie wykonuje misji głównych pomimo zdobycia większej ilości dowodów/tropów niż potrzeba? Na załączonym zdjęciu wszystko widać(Punkty zwycięstw moje a komputera i dowody), komputer nawet nie udał się do miasta gdzie ma wykonać główne zadanie, był jedynie obok nich, wykonał tylko zadania poboczne. Błąkał się po mapie. Wydaje mi się, że AI wcześniej grał o wiele lepiej. I mam wrażenie, że niektóre karty/losy zbyt często się pojawiają po kilka razy nawet z rzędu... ale może były to różnego koloru/śledztwa karty i akurat tak się trafiło.

Może to zamierzone, może nie, ale komputer gra tak żeby urozmaicić grę samotnemu graczowi :)
Postacie nie kończą zadań głównych, wykonują wszystkie misje wsparcia, akcje szybkiej podróży(co wiąże się z kartą złego losu), wykonują śledztwa itp.
 
Witam. Mam następujący problem. W ogole nie uruchamiają mi się filmiki samouczka. Klikam na nie i nic. Ani głosu ani obrazu. Z tego co patrzyłem w logu, to wychodzi coś takiego Resulting timespan is too big. i tyle. Co mam z tym zrobić ?
 
Zgłoszenie!

Błąd pojawił się w grze offline (nie wiem jak z grą online)
Gra na 3 graczy, bez komputera (Triss Jaksier Yarpen) do 3 wykonanych misji
Gdy w pewnym obszarze następuje wybór miedzy dwoma potworami, to po wybraniu jednej z nieodsłoniętych kart potworów następuje zawieszenie rozgrywki(nie można zrobić nic prócz wyjścia z gry!). Grę można wyłączyć i wczytać, lecz nie naprawia to błędu, przez co poruszanie się do konkretnych lokacji jest zablokowane, bo powoduje zawieszenie rozgrywki. (Gdy znowu pojdziemy do danej lokacji i mamy wybór miedzy dwoma potworami i wybierzemy jednego z nich rozgrywka znów zostaje zawieszona)
 
Last edited:
A ja się podepnę pod ten temat, bo jako nowy użytkownik nie mam możliwości zakładania nowych wątków. Problem dotyczy 50 osiągnięć widocznych na GOG Galaxy na koncie z grą, podczas gdy tylko 37 wydaje się być autentycznie osiągalnych. (dyskusję zacząłem na GOG galaxy forum ,ale tam dosyć krucho z odpowiedziami).

GOG Galaxy dla wersji gry Wiedźmin Gra Przygodowa, aktualizowanej do 1.2.5 A, udostępnia rzekomo 50 osiągnięć, podczas gdy wbudowanych po odpaleniu jest tylko 37 (lista zliczająca trofea wewnątrz gry), 13 nie pokrywa się na liście w programie versus lista GOG Galaxy. Te nieosiągalne to m.in. "Alzur would be proud", "Born under a lucky star", "Northern Globetrotter" i inne. Wygląda na to, że zrobiłem co się da, w grze 37/37 zrobione, a na GOG Galaxy będzie wisieć 74% bo pozostałe są przyblokowane z jakiegoś powodu. Czy te 13 brakujących to są jakieś osiągnięcia, które trzeba sobie doinstalować lub ew. cofnąć się do wcześniejszej wersji programu, żeby stały się one widoczne również w grze, nie tylko w Galaxy? I żeby dało się 100% zdobyć?

Sugerowane rozwiązanie to takie, że 13 extra osiągnięć zostało na jakimś etapie zapowiedziane, ale nie ukazał się jeszcze release, który pozwoliłby na zwiększenie liczby osiągnięć w grze. Jeśli tak jest to powstaje pytanie - czy kiedykolwiek wypuszczona zostanie łatka pozwalająca na integrację licznika wbudowanego w programie oraz tego na koncie GOG Galaxy? a także czy gra udostępni zdobycie tych extra 13 aczików ?
 
Top Bottom