C:\cp77\wymagania_sprzętowe.info

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


C:\>systeminfo /u 2.0.7.7\cyberpunk /h ******

Ładowanie danych procesora...

Ładowanie danych pamięci...

Ładowanie danych karty graficznej...

Zapisz w: C:\cp77\wymagania_sprzętowe.info

Otwórz teraz? y/n

Y

 
Ładnie, ładnie...

Przydałaby się tylko jeszcze notka jakiej rozdzielczości tyczą się wymagania zalecane (odstawiam Full HD) i czego będziemy potrzebowali aby zagrać płynnie w 4K (RTX 2080Ti już nie wydaje się takim potworem - po premierze serii RTX 3xxx, zakładając oczywiście, że ową kartę dostaniemy :p ).
 
Mega pozytywne zaskoczenie, tym bardziej, że gra wygląda cudnie :O byłem gotowy na potato settings w razie potrzeby na moim sprzęcie pod W3, a tutaj proszę, może nawet trochę średnich załapię :D
 
Ja obstawiam, że będzie tak - na średnich około 30 fps (oczywiście w Full HD).

Ale kiedy w końcu nadejdzie upgrade to sobie pogram i w 60fps, może nawet z RT (a co mi tam).
Na premierę raczej to nie nastąpi :( .
 
Zgaduje, że to wymagania pod fullHD, ale i tak mega pozytywne zaskoczenie.

Dobra robota. :D
 
W sumie to jestem zaskoczony ale bardziej się czuje jak



Przeczuwam że realne wymagania mogą być ZNACZNIE wyższe, poza tym nie ma wymagań pod RT !

Tak myślę że wymagania pod RT mogą wyjść tuż przed premierą jak wyjdą i BigNavi aby złapać się pod wymagania by ludzie nie pomyśleli że RT działa tylko na kartach Nvidii.
 
Last edited:
Zgaduje, że to wymagania pod fullHD, ale i tak mega pozytywne zaskoczenie.

Może się okazać lepiej, że podane minimum to FullHD dla 30 fps :ROFLMAO: .

Chociaż z drugiej strony musi to hulać na konsolach, więc :rolleyes:...
 
szkoda że wymagania nie są podane jak ubisoft podał przy watch dogs legion tak to teraz nie wiem czy dokupywać jeszcze jedną kość 16GB RAM, tylko aby działało mi dual channel czy może na RTX ON w cyberpunku wystarczy single channel na 60FPS + w 1080p ?
 
cyberpunku wystarczy single channel na 60FPS + w 1080p ?
Single channel w dzisiejszych grach to lekką ręką strata wydajności 30-40% w grach więc lepiej dokup tę kość póki ram tani.

No dokładnie to co napisałem wyżej się potwierdza


WIęc minimalne wymagania pewno do 1080p/30 low - a zalecane do 1080p/30 high

EDIT
Potwierdzone przez studio minimalne to 1080p/Low a zalecane 1080p/High
 
Last edited:
Jestem miło zaskoczony tymi wymaganiami :D. Powinienem sobie spokojnie pograć na średnich detalach. A ponieważ nie jestem graficznym maniakiem, to spokojnie mi to wystarczy :D.
 
Wymagania zadziwiająco niskie, spodziewałem się znacznie wyższych a tu miłe zaskoczenie ;) Ciekawe jak będzie z wymaganiami po odpaleniu RT :ROFLMAO:
 
Jak zobaczyłem te minimalne wymaganie to dostałem zwarcia mózgu.



Szykowałem się już na granie na konsoli, a tu proszę. Żaden jednak ze mnie spec więc powiedzcie tak szczerze, na co mogę liczyć na takim złomie?

Procesor Intel 4GHz, 8 MB, BOX (BX80646I74790K)
Pamięć G.Skill RipjawsX, DDR3, 8 GB, 2133MHz, CL9 (F3-17000CL9D-8GBXM)
Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 970 4GB GDDR5 (256 bit) HDMI, DVI-I DL, DisplayPort (GV-N970G1 GAMING-4GD)
 
A to jak już padło takie pytanie, to i ja się podłączę ;p

Procesor: i7-8750H 2.20Ghz (6 rdzeni, 12 wątków)
Pamięć RAM: 16GB DDR4 2666MHz
Karta graficzna: GeForce GTX 1050 Ti 4GB

Mi wystarczy rozdzielczość 1600x900. Na minimalnych pogram w miarę płynnie?
 
Jak zobaczyłem te minimalne wymaganie to dostałem zwarcia mózgu.



Szykowałem się już na granie na konsoli, a tu proszę. Żaden jednak ze mnie spec więc powiedzcie tak szczerze, na co mogę liczyć na takim złomie?

Procesor Intel 4GHz, 8 MB, BOX (BX80646I74790K)
Pamięć G.Skill RipjawsX, DDR3, 8 GB, 2133MHz, CL9 (F3-17000CL9D-8GBXM)
Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 970 4GB GDDR5 (256 bit) HDMI, DVI-I DL, DisplayPort (GV-N970G1 GAMING-4GD)
Jeżeli wymagania rzeczywiście są takie to obstawiłbym że 1080p/30 miks średnich i czegoś na high będzie w zasięgu.
 
Wiesio 3 chodzi mi bardzo dobrze z masą włączonych bajerów, a tutaj niby rekomendowane nie są jakoś kolosalnie wyższe, ale nigdy nie wiadomo.
 
Wiesio 3 chodzi mi bardzo dobrze z masą włączonych bajerów, a tutaj niby rekomendowane nie są jakoś kolosalnie wyższe, ale nigdy nie wiadomo.
Mam bardzo podobny sprzęt do twojego(z tego co podałeś to tylko 16GB RAM się różni) i powiem Ci, że póki co we wszystko co grałem to praktycznie prawie zawsze na ultra. Wiedźmin 3 na ultra(widoczność roślinności na wysokich i hairworks wyłączone) z modami trzyma 60fps z okazjonalnymi spadkami, wspominany tutaj Origins też na ultra chodził w 60fps również z małymi spadkami. Odyssey na ultra z antyaliasingiem na niskich trzymał mniej więcej 50fps. RE2 Remake ok. 60 fps na ultra z jedną opcją zmniejszoną na chyba niskie czy średnie. Detroit na jak ja to nazwałem ultra średnich(wszystko na ultra oprócz cieni i chyba jeszcze 2 innych opcji na średnich) detalach chodził w ok. 45fps. Myślę więc, że w takich ultra średnich będę mógł sobie pograć na tych 40-45fps. Dodam jeszcze, że gram na rozdzielczości 1440p, więc też więcej mocy czasami potrzeba.
 
Last edited:
Jak przy Odyssey musiałem trochę obniżyć detale żeby uzyskać większą płynność. W Origins miałem wszystko albo niemal wszystko na ultra i chodziło płynnie. Generalnie nie narzekam, ale jednak Cyberpunk trochę mnie przerażał :D Myślę, że na dokupienie pamięci żeby podbić do 16 GB będę mógł sobie pozwolić co już powinno poprawić komfort rozgrywki.
 
@HuntMocy

Witaj w klubie "emerytów" GTX 970 :beer:

Również posiadam wyżej wymienioną kartę, plus podobny procesor (nieco starszy, o niższych zegarach ale z tą samą ilością rdzeni oraz wątków - w końcu to ta sama rodzina Intela). Jedyna różnica to ilość RAM (16GB) o nieco szybszych zegarach (ale tym samym opóźnieniu).

W3 na ultra (ze wszystkimi bajerami nVidia) hulał tak średnio 40-50 klatek na sekundę, a później z większością wymagających modów udało mi się zachować praktycznie stałe 30 fps (przy blokadzie klatek do tego limitu).
Podejrzewam, że CP 2077 poleci na średnich w FullHD z w miarę stałym fps na poziomie 30 (może nawet minimalnie więcej), a przy odrobinie wyrzeczeń uda się dojechać do 60 fps (w końcu ta gra chodzi też na obecnych konsolach).

Ale to tylko moje wróżenie z fusów...

P.S. Nie wiem czy ktoś jeszcze pamięta jak wywróżyłem sobie wymagania W3 zanim były podane, ale tam miałem więcej punktów zaczepienia.
 
Szykowałem się już na granie na konsoli, a tu proszę. Żaden jednak ze mnie spec więc powiedzcie tak szczerze, na co mogę liczyć na takim złomie?

Jedna uwaga, dorzuć 8GB ramu, jeśli to oczywiście możliwe, przypuszczam że się przyda, podobnie jak dysk SSD, który będziesz mógł przeszczepić na nowy config, jak już taki złożysz.
Te wymagania nie są przesadnie wysokie, co cieszy. Co prawda dla mnie to i tak za dużo, dlatego cieszę się w imieniu innych ;)
Na marginesie, po stronie AMD można było jako zalecane gpu dać na przykład RX 580.
Ogólna wydajność zbliżona, a dla większości byłby to lepszy punkt odniesienia niż dość egzotyczne Fury.
 
Top Bottom