C:\cp77\wymagania_sprzętowe.info

+
Żaden jednak ze mnie spec więc powiedzcie tak szczerze, na co mogę liczyć na takim złomie?
Na dużo gorszym sprzęcie ograłem Wieśka 3 na nisko-średnio-wysokich. Już nie pamiętam jaką miał specyfikację był bodajże jakiś procesor dwurdzeniowy, chyba Athlon II X2 3GHz, 4 GB RAM i karta graficzna Nvidia GTS 450 1GB bodajże i gra wyglądała tak:






Co prawda były spadki płynności, ale nie na tyle by nie dało się grać, więc myślę, że z takim sprzętem spokojnie powinieneś zagrać na średnio-wysokich. Grunt to dobrze zbalansować poszczególne opcje i powyłączać efekty, poobniżać opcje z których możesz zrezygnować. U mnie w pierwszej kolejności na odstrzał idą cienie.
 
Podejrzewam że dużo większe wymagania będą przy wykorzystaniu bądź co bądź jaki by nie był Ray Tracing
Jak się spojrzy na OSD z porównania gier RT ON/OF to na obciążeniu zasobów widać że Ray Tracing

- poza tym że oczywiście siada na odpowiednie GPU
- znacznie zwiększa wymagania Vram, spokojnie zwiększa się zużycie o te 20-30%
- zwiększa zużycie Ram - chociaz nie tak mocno jak Vram
- może zwiększyć wymagania CPU bo jak wiadomo procesory całkiem całkiem sobie radzą z takimi obliczeniami, w końcu to ruch.
 

Już myślałem, że będę zmuszony odkurzyć Xboxa One albo skorzystać z GeForce Now, żeby w ogóle odpalić grę, dlatego zwlekałem z zamówieniem do czasu podania oficjalnych wymagań. Teraz zamówiłem już na spokojnie.
 
Znając REDów i ich podejście do optymalizacji to o to czy zagram na moim obecnym sprzęcie (przy znośnej płynności i wcale nie najniższych ustawieniach) jestem spokojny. Oczywiście przychylam się do teorii że wymagania odnoszą się raczej do fullHD i że nawet przy takim założeniu mogą być lekko niedoszacowane. Myślę nad przesiadką z GTX970 na RTX 3070 i wtedy to już hulaj dusza piekła nie ma xD.
 
Przed podaniem wymagań sprzętowych też myślałem bardzo poważnie nad tym co robić dalej, ale kamień z serca ;D
Też mam GTX970 i w obliczu wejścia nowych konsol i kolejnych generacji kart graficznych miałem dylemat czy "zainwestować" w końcu w jakąś konsolę czy może jednak trzymać się PC Master Race ;P Oczywiście ten dylemat nie znika, ale po ogłoszeniu wymagań na pewno będę mógł spokojnie i bardziej racjonalnie podjąć decyzje zakupowe.
 
Orientuje się ktoś może, jak ten Directx12 będzie działać na win7 ? Cyberpunk będzie go sam instalować czy co? Opcje zaktualizowania systemu będę miał dopiero po nowym roku.
 
Orientuje się ktoś może, jak ten Directx12 będzie działać na win7 ? Cyberpunk będzie go sam instalować czy co? Opcje zaktualizowania systemu będę miał dopiero po nowym roku.
DirectX 12 musisz pobrać sam ale z tego co wiem 12 działa tylko na Win10, choć "podobno" ma też już działać na Wn7.
Oficjalnie to Win7 ma DirectX11
[/QUOTE]
 
Last edited:
Top Bottom