Call of Duty

+
Fabularnie Activision leci w kosmos, ale aktorsko obniża loty. W Advanced Warfare mieli Kevina Spacey w kampanii oraz Johna Malkovicha, Rose McGowan czy Billa Paxtona w trybie zombie. W Black Ops III tryb zombie zasilili Ron Perlman, Jeff Goldblum, Neal McDonough czy Heather Graham. Infinite Warfare ma natomiast... Kita Haringtona w kampanii i Davida Hasselhoffa w trybie zombie :lol:

 
Coraz lepiej, Call of Duty: Infinite Warfare zajmie 130 GB na dysku. Ponizej okładka z PS4
 
Last edited:

Guest 2364765

Guest
Kogoś jeszcze te odgrzewane trupy bawią?
Ostatni cod, który miał prawo bytu to był COD4, activision dobrze zdaje sobie z tego sprawę wiążąc posiadanie odgrzanej 4ki z kolejną wersją tego trupa owiniętego w coraz to bardziej kolorowe bandaże.
 
Pograłem parędziesiąt minut w betę i bieda straszna. W porównaniu do bf1 którego niedawno kupiłem wypada bardzo słabo. Wiadomo grafika sporo gorsza, ale najbardziej w oczy rzuca się rozmiar map, który można określi jednym słowem ''klaustrofobiczny'' W becie są chyba dostępne trzy i wszystkie są bardzo małe. Pamiętam coda 1 w którego dawniej sporo ciupałem i powiem zupełnie serio-były sporo większe od tych w ww2. Dodatkowo animacje, strzelanie (czucie broni) (ale może można by było się do tego przyzwyczaić) również nie są mocną stroną. Nie wiem po co w ogóle robią to multi, bo w porównaniu z battlefildami wypada to jak jakiś żart, do pięt nie dorasta bf1 we wszystkich aspektach, od grafiki do rozgrywki. Zrobiliby porządną długą kampanie na minimum 10h, to może gra byłaby warta te 200zł.
 
Kolejna próba przywrócenia marce blasku.


Zwiastun fajny.

Developed by the studio that started it all, Infinity Ward delivers an epic reimagining of the iconic Modern Warfare series from the ground up.

To z opisu pod filmikiem. Reboot?
 
Reboot, bo ponoć historia zabrnęła w takie rejony, że nie było sensu tego ciągnąć dalej. Zamiast tego ma być powrót do korzeni co cieszy, bo pierwsze dwie odsłony Modern Warfare uważam za naprawdę solidne gry z przesadzoną, ale niezłą historią, fajnymi bohaterami i zapadającymi w pamięć misjami (snajperzy w Czarnobylu czy strzelanina na lotnisku chociażby).
 
Poczytałem trochę I...
  • Nie reboot - w sensie ponowne opowiedzenie tej samej historii, tylko zupełnie nowa historia, lepiej odzwierciedlająca "współczesne nagłówki gazet"
  • Zupełnie nowy, budowany od zera silnik korzystający z najnowszych technologii; przestrzenny dźwięk DOLBY ATMOS, hybrydowy streaming, renderowanie PBR, oświetlenie wolumetryczne, ray tracing, fotogrametria, spectral rendering (ma zredefiniować i urealnić termo i noktowizję)
Rzeczywiście, zwiastun wyglądał podejrzanie dobrze.

W zapowiedzi strasznie dużo miejsca poświęcają single playerowi, jaki to on ważny iw ogóle super.

E:

Ostatni raz jarałem się CoD za czasów MW2. Teraz się nie jaram, ale jest to pierwsza odsłona cyklu od sam nie pamiętam kiedy, która wzbudziła moje zainteresowanie.

Nie mogę się doczekać chwili kiedy zniszczą pierwsze dobre wrażenia, mikrotransakcjami, dlcekami, lootboksami i lajf serwisami. To w końcu Acti, to musi się stać.
 
Nie mogę się doczekać chwili kiedy zniszczą pierwsze dobre wrażenia, mikrotransakcjami, dlcekami, lootboksami i lajf serwisami.

Takie rzeczy to raczej w multi, nie przypominam sobie żeby którykolwiek kampania w CoDzie była skażona w ten sposób.
 
Takie rzeczy to raczej w multi, nie przypominam sobie żeby którykolwiek kampania w CoDzie była skażona w ten sposób.

Jeśli sprzedawaliby singla osobno, to luz. Jednak mp i sp to jeden pakiet. Nie wesprę finansowo gry z takimi systemami, nawet jeśli grałbym tylko w sp i zupełnie olał mp. Mogę zapłacić za grę (choć z oporami) z kosmetycznymi MT (bo nie potrzebuje różowego kapelusza i pomarańczowej broni), ale w tym miejscu rysuję granicę. :p
 
Jak dla mnie ten crossplay konsol z PC, to strzał w stopę z panzerfausta co najmniej. Przynajmniej z punktu widzenia gracza konsolowego. No chyba, że mają jakieś cudowne remedium (w co wątpię) na oszustów, którzy ubogacają każdy multiplayer. Tylko gracze pecetowi na tym skorzystają, bo będzie więcej osób do grania.

Przyznam, że trailer narobił mi smaku i jest to pierwszy CoD od MW3, w którego mam ochotę zagrać. W zasadzie to od MW2 gdyż trójkę dorwałem za grosze i przeszedłem z obowiązku.

Podobno tradycyjnego season passa ma nie być, a dodatkowe mapy mają być darmowe. Ostatni CoD z darmowymi mapami, to chyba 4. Kto wie może ktoś w activision poszedł po rozum do głowy. Mikropłatności w tych czasach raczej nie ominą, ale jeśli będą nieinwazyjne... Marzy mi się taka oldskulowa odsłona w stylu czwórki.
 
ray tracing


Chwila, chwila... przecież to ma iść na konsolach.

Może nowa generacja coś tam zaprezentuje na tym polu (jak pokazało najnowsze demo Cry Engine - nie tylko zieloni mają patent na tą namiastkę RT), ale obecny sprzęt?
Coś mi się nie chce w to wierzyć...
 
Kolejne info na podstawie zamkniętej prezentacji:
  • Sp się nie cacka i pełno jest kontrowersyjnych momentów w stylu "no Russian"
  • Wprawdzie nie jest to SWAT 4 czy insza ARMA, ale jak na warunki CoD'a położono straszliwy nacisk na realizm, kontrolujemy szybkość otwierania drzwi do pomieszczenia, postacie poruszają się wolniej i realistyczniej. Ponoć animacje wrogów, szczególnie ich śmierci, są tak dobre (brutalne, krwawe, szybkie, wolne, ludzie dławiący się krwią itd.), że wręcz wywołują dziwne mieszane odczucia u grającego.
  • Cywile umierają bardzo i dużo.
  • Praktycznie połowę kampanii spędzimy kontrolując arabskiego żołnierza.
  • Warstwę audio polerują do tego stopnia, że dźwięk łusek upadających na ziemię ma być inny w zależności od powierzchni w jaką uderzają.
  • Noktowizja i termowizja, to nie mają działać na zasadzie prostej zmiany filtra, tylko zwyczajnie być niezbędne w niektórych sytuacjach i działać w sposób możliwie podobny do odpowiedników z prawdziwego świata.
  • Wspomniani w trailerze "towarzysze", to międzynarodowa ekipa składająca się z najlepszych z najlepszych, z najdroższym i najlepszym wyposażeniem. Oprócz Johna Price'a, mogą wrócić również "nowe wersje" innych bohaterów znanych z serii MW.
Może nowa generacja coś tam zaprezentuje na tym polu (jak pokazało najnowsze demo Cry Engine - nie tylko zieloni mają patent na tą namiastkę RT), ale obecny sprzęt?
Coś mi się nie chce w to wierzyć...

Gdy wymieniano te wszystkie nowoczesne technologie, to na zasadzie do czego zdolny jest silnik. Cały zestaw pójdzie zapewne tylko na odpowiednio mocnym PC. Co nie zmienia faktu, ze silnik umie w ray tracing, więc się tym chwalą.
 
Last edited:
Top Bottom