CD Projekt i Optimus podpisują umowę wartą 63 mln zł.

+
CD Projekt i Optimus podpisują umowę wartą 63 mln zł.

Dnia 21 października firma CDP Investment Sp. z o.o. oraz Optimus S.A. zawarły umowę zgodną z podpisanym wcześniej listem intencyjnym. Wartość umowy inwestycyjnej wynosi 63 mln PLN. W jej efekcie dotychczasowi właściciele CDP Investment utrzymają kontrolę nad grupą CD Projekt a ponadto uzyskają kontrolę nad Optimusem, stając się posiadaczami 50% jego akcji.„Transakcja w pełni realizuje cele strategiczne, które założyli sobie właściciele CD Projekt. Przede wszystkim jako firma znajdziemy się na giełdzie, co oznacza dostęp do kapitału . To umożliwi nam dalszy rozwój firmy. Uzyskaliśmy też natychmiastowe finansowanie pozwalające na spokojne kontynuowanie bieżącej działalności w czasach kryzysu. A wszystko to przy zachowaniu kontroli nad przedsiębiorstwem, co było dla nas kluczowe. Niewątpliwym smaczkiem tej umowy jest również to, że łączymy się z firmą, która tak jak my współtworzy historię polskiego rynku komputerowego.” powiedział jeden z udziałowców CDP Investment, Adam Kiciński.Więcej informacji o transakcji można znaleźć w TYM dokumencie.
 
No bynajmnijej w tej jednej sprawie wszystko wyjasniło się bardzo szybko :p Teraz tylko czekać, aż "loading" naszego ukochanego SOON, w zwiazku z oficjalną prezentacją W2, załaduje się w 100% :)
 
Rhou said:
No bynajmnijej w tej jednej sprawie wszystko wyjasniło się bardzo szybko :p Teraz tylko czekać, aż "loading" naszego ukochanego SOON, w zwiazku z oficjalną prezentacją W2, załaduje się w 100% :)
Mam nadzieję, że CDPR ma zainstalowaną ER i czas ładowania jest o 80% krótszy ;D
 
No nie powiem CDP się rozwija, jestem z tego bardzo zadowolony bo Polacy w końcu mają szanse na stałe zaistnieć na światowym rynku:D No a przy okazji cieszy mnie że na Wiedźmina 2 znalazły się fundusze:p
 
Jak by Im brakowało kasy to zawsze moge wysłać reszte z zakupów :teeth: A na serio to chyba dobrze ???
 
Ja mam głównie nadzieję, że mają też odpowiednie pieniądze na Witchera na konsole, bo aby Wiedźmin 2 sprzedał się dobrze na konsolach, musi być też Wiedźmin 1. A wiadomo - konsolowe gry to ponad połowa sukcesu wydawniczego...
 
Moi Drodzy, niestety nie moge komentowac w chwili obecnej tematu W2 i ROTWW. Chcialem tylko zebyscie dostrzegli jedna istotna rzecz. Wartosc umowy ma tak naprawde mniejsze znaczenie w kontekscie tego, ze RED poprzez wlasciciela CDP Investment, bedzie mogl pozyskiwac pieniadze z gieldy. W duzym skrocie, oznacza to ze za jakis czas, kazdy z Was bedzie mogl kupic akcje CDP, stajac sie wlascicielem czastki firmy i odnosic korzysci z jej sukcesu, np. Wiedzmina 2 :)
 
w sumie dobra wiadomość, bo patrząc co teraz CD Projekt wydaje (Bioware - utracony, Capcom - Utracony, Blizzardem dzielą się po połowie z Lemem ), na targach w Poznaniu pokazali tylko Ogniem i Mieczem, która wygląda jak z lat 90 tych, a Cenega tylko zyskuje nowe tytuły...mam nadzieję, że to tylko chwilowa zapaść..
 
Czyli o przyszłość Wiedźmina 2 możemy być spokojni. Bardzo dobrze, niech się firma rozwija. Życzę sukcesów i mam nadzieje na przyszłoroczną jesienną premierę Wiedźmina 2.
 
Top Bottom