CD Projekt i Optimus podpisują umowę wartą 63 mln zł.

+
dajcie spokój, w redzie raczej sami nie wiedzą kiedy premiera... A wierzyć w 2010 to jednak chyba szaleństwo.
 
Jest umowa, jest kasa na rozwijanie CDP i produkcje The Witcher 1,2 na konsole i kompa ;) tyle że ta produkcja pochłonie 2/3 tych 63mln ;) Zrobienie Wiedźmina na PC kosztowało jakieś 10mln teraz robią 2, to wydaje mi się że też coś koło tego + do tego przerobienie gry na konsole Xbox i PS 3. Moimi skromnymi liczbami wyjdzie tak z 30mln? :p
 
Zrobienie Wiedźmina na PC kosztowało jakieś 10mln teraz robią 2, to wydaje mi się że też coś koło tego + do tego przerobienie gry na konsole Xbox i PS 3. Moimi skromnymi liczbami wyjdzie tak z 30mln?
Że niby przekonwertowanie i dopasowanie gry pod standardy konsoli X360 i PS3 koszutuje te 20 milionów?! Bez przesady. Red przecież przniesie przecież trochę (sporo może nawet) rzeczy z jedynki, i zmodyfikuje ją pod dwójke, także mają mniej roboty, bo nie muszę wszystkiego robić od nowa. Nie chcę sugerować kosztów produkcji W2, bo nie ma się co bawić liczbami, ale nie powinno być to dużo więcej od kosztów produkcji pierwszej części i nie sądzę, że 2/3 tych 63 mln miałobyć wydane na produkcje. Choć ja i tak uważam, że gra nie powinna wyjść na konsole. :p
 
No to chwila - mówimy tu o kosztach produkcji, czy kosztach wydania gry? Reklama nie ma nic wspólnego z produkcją gry. Reklamować będzie wydawca, czyli fakt, w Polsce będzie się w tym babrać CD Projekt, ale to nie są AŻ tak duże koszta, o jakich tu mówimy. A reklamą w innych krajach, zajmą się tamtejsi dystrybutorzy (tak mi się przynajmniej wydaje).
 
GhostPL said:
Reklamować będzie wydawca, czyli fakt, w Polsce będzie się w tym babrać CD Projekt, ale to nie są AŻ tak duże koszta, o jakich tu mówimy.
Jesteś jakimś specem czy coś, że wyciągasz takie wnioski? ;) Bo ja np słyszałem, że koszty reklamy niektórych dobrze znanych gier są niewiele niższe od kosztów ich wyprodukowania. Niestety nie jestem w stanie podać żadnego linka do tej informacji :whatthe:.
 
No fakt, tylko trzeba jeszcze ustalić, o jakiej my tu reklamie rozmawiamy. No bo jeżeli to porównamy reklamę pierwszego Wiedźmina, np. z reklamą Call of Duty: Modern Warfare 2, czy Assassin's Creed II, gdzie tworzone były masę filmów (animowanych, jak in zwyczajnych), z masą efektów, całą chmurą gadżetów i innych bzdurek, to faktycznie możesz mieć racje. Tylko czy CD Projekt zrobi tak samo, jak Ubisoft i Activision?
 
Oby, bo inaczej szanse na duży, obejmujący wszystkie platformy sukces są raczej marne. Wiedźmin jest stosunkowo młodą i, szczególnie w kręgach konsolowych, mało znaną marką. Samo pojawienie się na rynku świetnej gry nie zapewni jej dobrej sprzedaży, o czym przekonało się już wielu wydawców. Liczę na to, że CDP zrobi naprawdę dużą kampanię reklamową, obejmującą nie tylko nasz kraj (bo to jest raczej pewne), ale zadba także o odpowiednią promocję W2 na najważniejszych growych rynkach. Wiem, że to kwestia tamtejszego wydawcy, ale w końcu z jakiegoś powodu nie wybiera się go na chybił-trafił prawda? ;)
 
Wiedźmina nie trzeba nawet w Polsce reklamować na jakiś stronach czy coś... wieści o nowym wiedźminie rozejdą się bardzo szybko ale tylko w Polsce. Ja konsolowego wiedźmina nie skazuje na porażkę ale fakt faktem reklama musi być a takowa DOBRA reklama trochę kosztuje, i nie będzie to taka potężna reklama jaką miał CoDMW2 bo oni wydali na samą reklamę 200mln $ a CDP ma 63mln PLN na produkcje, wydanie i rozreklamowanie wiesia.
 
A ci co zajmują sie finansami w CDP przyjda popatrzą na waszą dyskusje i buchnął śmiechem. Wam się naprawdę nudzi. Porównujecie tu sobie liczby , często niepotwierdzone, zaokraglone kilkaset razy:) Rozprawiacie o tym, kto tu da ile pieniędzy, kompletnie zazwyczaj nie mając pojecia o tym jak sie wydaje gry. Zreszta ja tez się na tym nie znam. Ale jak jest jakiś temat na tobie to Polak staje sie odrazu ekspertem od niego.
 
http://www.cdprojekt.pl/news/5253/CD_Projekt_dofinansowany_z_UniiPozwoliłem sobie dodać do tego wątku :) Niech te pieniądze dobrze posłużą :beer:
 
tak, tylko, że Unia nie daje kasy bezpośrednio na tworzenie gry Wiedźmin 2, lecz na infrastrukturę... zgadza się natomiast to, że CDP zamiast wydawać więcej na budowę tych dwóch projektów, może wydać więcej na tworzenie W2 :)
 
Top Bottom