CD Projekt i Optimus w TVN CNBC Biznes

+
CD Projekt i Optimus w TVN CNBC Biznes

Dzisiaj po godzinie 15 gościem TVN CNBC Biznes był Michał Kiciński. Rozmowa była krótka i zbyt wielu informacji o nowym Wiedźminie, jak i samej spółce CDP Invesment nie można było się dowiedzieć, jednak pojawiło się w niej kilka informacji godnych uwagi, o to one:
  • Produkcja Wiedźmina 2 ma kosztować około 25 milionów złotych
  • CDP prowadzi bardzo zaawansowane rozmowy z dwoma światowymi wydawcami gier, w sprawie wydania Wiedźmina 2 na PC
  • Wydawcę gry mamy poznać najdalej w marcu 2010 roku
  • W raz z ogłoszeniem informacji, kto został wydawcą gry, CDP ujawni wynegocjowaną gwarancję, która ma opiewać na kilka milionów euro (gwarancja, to inaczej kwota, jaką światowy wydawca zapłaci CDP za Wiedźmina 2, bez znaczenia jakim sukcesem ekonomicznym (klapą) okaże się gra)
  • W III kw 2010 roku ma zostać ujawniony wydawca gry na Xbox 360, a jeszcze później na PS3
  • Wiedźmin 2 ma ukazać się najpierw na PC, później na konsolę Xbox 360, a dopiero na końcu na PS3
  • Wersja gry na konsole przenośne (PSP, DS) nie jest planowana
  • CDPI po pozyskaniu pieniędzy od Optimusa nie planuje na razie żadnych kolejnych emisji akcji, w celu pozyskania kolejnych środków finansowych z giełdy
  • EBITDA CDPI za 2009 rok ma być na plusie i wynieść ponad 5 milionów złotych
  • W 2011 roku spółka spodziewa się, że zysk ze sprzedaży własnych gier i platformy sprzedaży gog.com będzie większy, od tego, który wypracuje dział wydawniczy CD Projekt
 
Maciekw said:
  • Wiedźmin 2 ma kosztować około 25 milionów złotych
Łee, to ja nie kupuje.Ale poza tym są to niezłe informacje, zwłaszcza te o 'najdalszym terminie poznania wydawcy' w marcu. Czyli do marca powinna być pełna zapowiedź? No to nie najgorzej, mimo wszystko (chociaż i tak powinna być z pół roku temu, kurde!)[/list]
 
IthlinneAegli said:
Skoro wydawcę mamy poznać w marcu 2010, to kiedy gra...?
A spodziewałaś się, że gra będzie wcześniej niż w marcu?Podejrzewam że końcówka 2010 to w miarę realny termin.
 
Spodziewałam się, że w okolicach marca się ukaże. Ale cóż, mam nadzieję, że efekt będzie wart tak długiego czasu :)
 
Ja to jestem ciekaw, czy najpierw poznamy tego wydawcę 'oficjalnie niezapowiedzianej' (choć 'nieoficjalnie zapowiedzianej' :p) gry, czy może w końcu doczekamy się tego uroczystego ogłoszenia prac nad nią... :p :D
 
Hostile said:
Ja to jestem ciekaw, czy najpierw poznamy tego wydawcę 'oficjalnie niezapowiedzianej' (choć 'nieoficjalnie zapowiedzianej' :p) gry, czy może w końcu doczekamy się tego uroczystego ogłoszenia prac nad nią... :p :D
stawiam że stanie się to jednocześnie;)
 
Maciekw said:
  • W raz z ogłoszeniem informacji, kto został wydawcą gry, CDP ujawni wynegocjowaną gwarancję, która ma opiewać na kilka milionów euro (gwarancja, to inaczej kwota, jaką światowy wydawca zapłaci CDP za Wiedźmina 2, bez znaczenia jakim sukcesem ekonomicznym (klapą) okaże się gra)
Dużo chyba nie ryzykują. Nie sądzę, aby Wiedźmin 2 okazał się klapą. Co do informacji to cieszy mnie, że pierwsze ukaże się na PC a potem na konsole. Z oczywistego względu - nie posiadam konsoli. :)
 
Wiedźmin 2 ma ukazać się najpierw na PC, później na konsolę Xbox 360, a dopiero na końcu na PS3
Przynajmniej raz dostanę multiplatformową grę,która będzie dopracowana jak jej pierwowzory na PC i X360 ;) Mam jedynie nadzieję,że to nie będzie kwestia 6 miesięcy :p
 
Co prawda, wiadomość ta nie pochodzi z TVN CNBC Biznes, a z internetowego serwisu mediamikser.pl, ale postanowiłem ją tutaj wkleić, ponieważ wydaje mi się, że jest na tyle ciekawa, że zasługuje, aby się na forum pojawić i jednocześnie zbyt krótka, żeby otwierać dla niej nowy wątek. Tyle tytułem wstępu. Do rzeczy:
Jakie piwo lubi Wiedźmin...Przy temacie gier komputerowych warto też wspomnieć o grach reklamowych i reklamie w grach. Na naszym rynku jest już kilka firm, które oferują klientom stworzenie gier reklamowych (np. internetowych) dla ich marek. Można wśród nich wymienić choćby: AdAction, Redefine (nobagames) czy City Interactive. Ich twórcy przekonują o skuteczności, podpierając się statystykami prognozującymi dynamiczny wzrosty rynku advergamingu na świecie.U nas ten rynek dopiero raczkuje. Podobnie ma się sprawa z reklamą w grach. Można sobie wyobrazić obecność marek producentów aut, paliw czy olejów silnikowych w wyścigach samochodowych czy np. marki odzieży sportowej w grze futbolowej, jednak na razie takie realizacje są raczej rzadkie.W przypadku światowych producentów największych hitów wydawniczych Polska jest zbyt małym rynkiem, a trudno sobie wyobrazić, by lokalna marka chciała i była w stanie zapłacić za reklamę globalną.Być może łatwiej byłoby więc z rodzimymi producentami gier? Krajową czołówkę tworzą CD Projekt, Techland oraz mniejsi producenci – wspomniane już City Interactive oraz Nicolas Games. – Nie odżegnujemy się od tego typu współpracy reklamowej, co więcej, przy okazji kolejnej części „Wiedźmina” zamierzamy wcielić ją skutecznie w życie – deklaruje Marcin Marzęcki z CD Projekt RED, która pracuje nad drugą częścią „Wiedźmina”, pierwsza sprzedała się w 1,3 mln szt.Raczej trudno sobie wyobrazić, by Wiedźmin między jednym a drugim zadaniem wpadał na hamburgera do McDonald’s czy na gorące skrzydełka skrzydełka KFC, ale kto wie, może będzie miał swoje ulubione piwo...
 
Jakos tez nie moge sobie wyobrazic reklamowania samochodu czy czegos podobnego :teeth: Zobaczy sie jak te reklamy wygladaj. Mam nadzieje ze nie beda zbyt natretne w stylu wspomnianego piwa. Trudno mi sobie wyobrazic ze Geralt pije Tyskie albo jakies inne piwo ;D Ale nie skreslam tego pomyslu odrazu bo moze CDPR zrobi z tego naprawde cos fajnego :)
 
Mam nadzieję że w marcu nie otrzymamy pierwszych informacji i newsów na temat W2 tylko wcześniej :) Dobrze że chciaż czegoś się dowiedzieliśmy z nowym rokiem :beer:
 
Top Bottom