CDP Czy Wy jesteście niepoważni? patch1.5!

+
Status
Not open for further replies.
Nie ma jakieś recepty na RPG, expa nie dostaje się tylko za nie które misję ,a za szare ma się nie dostawać exp. Tak to twórcy zaplanowali i tak ma być, sam nie jestem wielkim fanem takiego podejścia że trzeba lecieć główny wątek by wbijać levele ,lecz tak to już jest.
Ba ja przeszedłem tą grę i nawet nie zauważyłem że się expa nie dostaje za jakieś misje, bo po prostu w tej grze to się prawię nie liczy. Grę skończyłem na 37lvlu ,a zostało mi sporo zadań pobocznych i nie odkrytych terenów na mapie.
To że naprawią tego buga z tymi paroma misjami to co to zmieni ? 1-2lvle więcej. To prawię jak nic.
Trochę cierpliwości, widocznie patch jeszcze nie jest gotowy.

@Zorpen Z tego co wczoraj na forum wyczytałem wychodzi że po patchu nie zostanie zwrócony ten exp którego się nie dostało za jakąś misję. Nie pamiętam dokładnie gdzie tak przeczytałem, i być może dziś się coś zmieniło.
 
Last edited:
Pisali już, że zajmują się naprawą tego... Najwidoczniej nie jest to łatwy fix dlatego trzeba czekać. Jaki jest sens tego tematu to nie wiem. Powinien już dawno wylądawać w koszu albo być zablokowany

Down
To samo u mnie, jak już skończyłem gre dopiero usłyszałem, że jest jakiś bug z expem, gre ukonczylem na 35lvl, zrobiłem wszystkie questy poboczne jak i głowne, nie widziałem zadnego problemu ani żadnej bariery, że "mam za niski lvl na ten quest wtf"
 
Last edited:
ja już skończyłem grę i wczoraj rozpocząłem drugi raz, wbiłem 40 lvl i nie, nie widzę problemu bo na koniec gry mobki masz na lvlu 30+, a itemów na lvle wyższe niż 40 jest tylko kilka. Także tak się składa, że nie, nie widzę problemu. Szczerze nawet go nie zauważyłem póki nie przeczytałem o nim na forum ^^ ale skoro występuje to nie powinien on aż tak wpływać na odbiór produkcji, ogarnijcie się ludzie -_- Fabuła w tej grze jest niesamowita, postacie są bardzo wyraziste, a sama rozgrywka wciąga jak cholera, to mi wystarczy, żeby powiedzieć śmiało, że W3 jest świetne i Redzi potrafią robić genialne gry, a nie tak jak ktoś się tam wypowiadał, że powinni poszukać innej pracy, lol to jest przecież porażające. Ja przez całą rozgrywkę, a pierwsze przejście zajęło mi 113h napotkałem może parę, do tego nic nie znaczących błędów, a z tego co czytam często na tym forum to ta gra jest niegrywalna - także nie wiem, czy to ja mam inną wersję, czy może ktoś tu nie ma co robić w swoim życiu i musi narzekać, bo jak to tak nie ponarzekać skoro jest na co bo innym się podoba ;) No cóż, może z wiekiem po prostu na więcej rzeczy potrafię przymknąć oko... chociaż bardziej skłonny jestem jednak uwierzyć w opcję z marudami :p
 
Exp zostanie Ci przyznany w kolejnych questach. Nic nie stracisz. On po prostu gdzieś tam wisi i czeka aż gra zdecyduje żeby Ci go dać.
Chyba sobie żartujesz? Przykładowo powinienem za wątek fabularny dostać prawie 2000exp (tak widziałem na youtube) a dostałem ZERO. Grając dalej nie dostałbym pewnie jeszcze więcej...i co to znaczy że twórcy sobie założyli na jakim poziomie skończę grę? To ja gram a nie Oni...Jeden przejdzie na 25lvl a inny na 50.
Robiąc otwarty świat powinni zdawać sobie sprawę z tego że ''każdy'' będzie grał inaczej i brak doświadczenia tylko dlatego że ktoś inaczej gra niż Oni sobie założyli jest nie dopuszczalny.Mówię tu o braku expa za zadania o 6lvl niżej bo z tego co wiem tak sobie założyli...i ok to jestem jakoś w stanie przełknąć.Natomiast raz jeszcze powtórzę brak doświadczenia za zadania fabularne nie powinno mieć miejsca! Mówili że znają już źródło problemu i naprawią go w poniedziałek.Dzień i noc powinni tyrać aby tak się stało...To nie ja tylko redzi przesuwali ciągle premierę w celu dopracowania produktu...
 
Chyba sobie żartujesz? Przykładowo powinienem za wątek fabularny dostać prawie 2000exp (tak widziałem na youtube) a dostałem ZERO. Grając dalej nie dostałbym pewnie jeszcze więcej...i co to znaczy że twórcy sobie założyli na jakim poziomie skończę grę? To ja gram a nie Oni...Jeden przejdzie na 25lvl a inny na 50.
Robiąc otwarty świat powinni zdawać sobie sprawę z tego że ''każdy'' będzie grał inaczej i brak doświadczenia tylko dlatego że ktoś inaczej gra niż Oni sobie założyli jest nie dopuszczalny.Mówię tu o braku expa za zadania o 6lvl niżej bo z tego co wiem tak sobie założyli...i ok to jestem jakoś w stanie przełknąć.Natomiast raz jeszcze powtórzę brak doświadczenia za zadania fabularne nie powinno mieć miejsca! Mówili że znają już źródło problemu i naprawią go w poniedziałek.Dzień i noc powinni tyrać aby tak się stało...To nie ja tylko redzi przesuwali ciągle premierę w celu dopracowania produktu...

Jak dobrze, że game developing to taki banał i dishar23 wszystko o nim wie. Eh chyba im pójde poprawię ten kod bo to przecież pikuś, też idziesz?
 
Panowie i dzieci to co piszecie jest z góry oczywiste ale ten patch na który tak wszyscy czekamy usuwa też kilka innych istotnych błędów. Druga stroną medalu jest brak zwykłej informacji. Zamiast tego jest patch będzie lada chwila a potem informacja dziś patcha nie będzie może jutro i tak od poniedziałku
 
Jak dobrze, że game developing to taki banał i dishar23 wszystko o nim wie. Eh chyba im pójde poprawię ten kod bo to przecież pikuś, też idziesz?
Nie nie wiem ale Oni powinni wiedzieć.Równie dobrze mogli o kolejne pól roku przełożyć premierę i dalej ''dopracowywać produkt''
Gdyby taka sytuacja miała miejsce w Dragon Age lub Skyrimie jechalibyście po nich jak po burej suce...
 
To nie ja tylko redzi przesuwali ciągle premierę w celu dopracowania produktu...

Jedni świadomie czekają z zakupem gry specjalnie po to, żeby uniknąć większej ilości bugów, a inni grają od premiery i się dziwią, że są bugi... Postawa tych drugich, jest kompletnie nieracjonalna.
Jeśli gram od premiery, to mam świadomość ryzyka, niespodzianek i bugów. Świadomie podjąłem to ryzyko.
 
Do wszystkich "płaczków" którzy domagaja się tak expa za zadania, nie rozwiąże to problemu, jakim jest zbyt niski poziom na end-game w porównaniu do niektórych schematów. Im wyższy poziom tym więcej doświadczenia potrzebujemy, i wykonywanie zadań początkowych za 25-50 pkt niewiele tu zmieni nawet jak się trafi kiedyś zadanie za 200pkt, ile to da tak na dobrą sprawę jeden poziom wyżej może dwa, problemu to nie rozwiąże. A jak juz ktoś chce tak expić to niech sobie zaciąga pożyczki cały dzień i spłaca u Vivaldich (o ile go stać) są większe problemy niż exp za szare zadania.
 
Oczywiście szumne recenzje że gra jest świetna dopracowana nie miały nic wspólnego z podjęciem decyzji?
 
Bzdura! Jeżeli będę chciał bawić się w wersje beta to kupię grę w early access na steamie. Natomiast jeżeli ktoś sprzedaje pełny produkt to ma on być pełny.
Zaznaczam nie chodzi mi o zwykłe nie znaczące bugi...Tylko brak doświadczenia za zadania fabularne a tu szczerze przyznaj jest to poważniejszy problem,szczególnie w grze RPG.
 
są większe problemy niż exp za szare zadania.
Ty dalej nie rozumiesz...Chodzi o brak expa w głównym wątku fabularnym...Przykładowo nie dostałem 2000xp a powinienem...Proponuję poczytać anglojęzyczne fora gdzie polaczki nie rzucają się odrazu jak ktoś konstruktywnie skrytykuje grę...
 
Jeśli czegoś nie potrafię nie ruszam skro nie potrafią robić gier niech znajda inny zawód. A chodzi o to że gra miał być DOPRACOWANA czyli da sie normalnie grac a się nie da. Dodam że kosztowała też nie mało Ci co musieli na nia zapracować (nie każdy dostaje kasę od mamy taty babci dziadka) maja prawo być rozczarowani.
W ojczystym języku pisać nie potrafisz, a robisz to nagminnie. Oj, ktoś tu jest niesłowny... Tak na poważnie, to gra była tania jak barszcz w porównaniu do zawartości, którą oferuje. :huh:
 
Ty dalej nie rozumiesz

I vice versa. Nie dostałeś 2k expa za zadanie - ok. To co musisz zrozumieć to to że za jakieś inne zadanie zamiast przewidzianych 2k dostaniesz 4 i się wyrówna.

polaczki nie rzucają się odrazu jak ktoś konstruktywnie skrytykuje grę...

Nikt się nie rzuca, tylko próbuje Ci wytłumaczyć. Ty masz jeden argument - nie dostałeś 2k expa, a na YT widziałeś że powinieneś - to nie jest konstruktywna krytyka.
 
I vice versa. Nie dostałeś 2k expa za zadanie - ok. To co musisz zrozumieć to to że za jakieś inne zadanie zamiast przewidzianych 2k dostaniesz 4 i się wyrówna.
.
Skąd Ty masz takie info,że później to się wyrówna? Z tego co sam zauważyłem expa nie dostałem z kilku innych też wcześniejszych zadań...Ten za 2k był już ostatnim bo nie mam zamiaru dalej grac do puki tego nie naprawią...Czytając inne wątki również nikt tego expa nie odzyskał w późniejszych zadaniach...
Edit: Co do konstruktywnej krytyki napisałem wyraźnie,że przekładali premierę nie raz i nie dwa celem dopracowania gry...Sytuacja wyżej opisana nie powinna mieć miejsca! Fix miał być w poniedziałek (sami tak mówili) dalej nie ma i raczej nie będzie do przyszłego poniedziałku...Za to głównie Ich krytykuję...
 
Last edited:
@dishar23
Nie ma gry tak złożonej, która w tak krótkim okresie czasu po premierze, bylaby tak dopracowana jak tego oczekujesz. Zejdź na ziemie, proszę :)
Na przyszłość - odczekaj parę miesięcy jeśli jesteś tak wrażliwy na bugi.
 
W ojczystym języku pisać nie potrafisz, a robisz to nagminnie. Oj, ktoś tu jest niesłowny... Tak na poważnie, to gra była tania jak barszcz w porównaniu do zawartości, którą oferuje. :huh:


Za to potrafię czytać ze zrozumieniem. Czasy się zmieniły i już może tego nie uczą w gimnazjum. Nie każdy jest milionerem, pracuje w spółce rodziców lub z nimi mieszka i nie może sobie pozwolić na każdą zachciankę. Są też tacy którzy ciężko pracują, aby się samodzielnie utrzymać.
 
@dishar23
Nie ma gry tak złożonej, która w tak krótkim okresie czasu po premierze, bylaby tak dopracowana jak tego oczekujesz. Zejdź na ziemie, proszę :)
Na przyszłość - odczekaj parę miesięcy jeśli jesteś tak wrażliwy na bugi.
Tyle,że to nie jest zwykły bug...Brak doświadczenia za zadania fabularne?Jeszcze chyba nigdy nei spotkałem się z czymś takim w żadnym rpgu...Nie oczekuję nie wiadomo czego...Tylko aby trzon rozgrywki jakim jest nagradzanie gracza za trud włożony w przygodę był nagradzany w postaci doświadczenia...nic więcej...
 
Last edited:
Skąd Ty masz takie info,że później to się wyrówna?

Bo byłem na tyle zmotywowany, że sprawdziłem.
Z tego co zauważyłem nie ma czegoś takiego jak stała ilość doświadczenia za dane zadanie.
Raz wyzwalając jakieś opuszczone miejsce dostałem za to 50 expa, innym razem za to samo miejsce dostałem 250. Dlaczego? Nie wiem.
Pisałem o tym już nie raz - wygląda to tak jakby w grze była jakaś pula doświadczenia (co w sumie daje 35 lvl postaci), a gra je "rozdaje" zależnie od jakichś tam czynników. Nie wiem jakich. Nie widziałem kodu. To co pisze wynika z moich obserwacji.
CDPR założyło ~35 lvl jako granicę - bo taki sugerowany poziom ma ostatni quest główny. Za ten dokładnie poziom jest także achievement.
Rozumiem, że jakaś część graczy chciałaby nabić 50 czy nawet 60 poziom, ale jest to po prostu niewykonalne w obecnej wersji gry.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom