CDP Czy Wy jesteście niepoważni? patch1.5!

+
Status
Not open for further replies.
Do wszystkich "płaczków" którzy domagaja się tak expa za zadania, nie rozwiąże to problemu, jakim jest zbyt niski poziom na end-game w porównaniu do niektórych schematów. Im wyższy poziom tym więcej doświadczenia potrzebujemy, i wykonywanie zadań początkowych za 25-50 pkt niewiele tu zmieni nawet jak się trafi kiedyś zadanie za 200pkt, ile to da tak na dobrą sprawę jeden poziom wyżej może dwa, problemu to nie rozwiąże. A jak juz ktoś chce tak expić to niech sobie zaciąga pożyczki cały dzień i spłaca u Vivaldich (o ile go stać) są większe problemy niż exp za szare zadania.

Ale tu nie chodzi o punkty za zadania poboczne. Ja nie dostaję na przykład w ogóle doświadczenia za główne zadania w kolorze zielonym. Wystarczy, że mam w dzienniki jedno szare zadanie. Spróbuję jeszcze je zrobić i sprawdzę, czy wtedy coś to da, bo jak na razie u siebie widzę po prostu blokadę na XP za zielone questy w Novigradzie (problem zaczął się tam, może ostatnia łatka namieszała, nie wiem), jeśli tylko mam coś szarego w dzienniku. Nie było tak wcześniej. Rzecz nie dotyczy chyba wszystkich graczy, z tego co zauważyłam. Ergo - to jest ewidentny bug i nawet nie wiem, czy mam grać dalej, bo nie mam pojęcia, czy dotyczy to tylko pewnej grupy zadań (np. paru misji) czy po prostu tak już będzie do końca (w domyśle - do wydania patcha oczywiście).
I dlatego jasna informacja ze strony twórców gry jest tu bardzo wskazana, bo np. co z tymi, co chcieli zarwać noce w czasie weekendu, by skończyć grę?
Nie wiadomo, czy sprawa dotyczy tylko paru questów, czy dotyka określone konfiguracje itd. itp.

O samym naliczaniu doświadczenia już nie będę pisać, bo musiałabym się powtarzać. Powiem tylko, że nie podoba mi się takie rozwiązanie w grze z otwartym światem.
Wolę inne i chyba do swojej opinii mam prawo - jak sądzę. Gdy będę po ograniu Wiedźmina pisać o swoich wrażeniach, uznam ten system za minus gry.

Dodam jeszcze, że zakupu nie żałuję, bo liczyłam się z tym, że gra może być zbugowana po premierze, ale na szczęście cena, za jaką kupiłam wersje cyfrową nie była wygórowana. Ale też uważam, że nie należy klękać przed Redami i dziękować jedynie za grę, bo mimo iż Wiedźmin 3 jest grą świetną, to nie ustrzegł się błędów i nieprzemyślanych rozwiązań. Ba, mamy prawo domagać się szybkich reakcji oraz jasnych informacji od developerów, bo nie jesteśmy tu betatesterami, a klientami.
Płakać nie będę, bo i po co. To tylko gra, ale ocenić na chłodno sytuację mogę, co i robię.
Odpowiednie reakcje graczy są ważne, bez nich np. Ubi nie zrobiłoby ukłonu w stronę swoich klientów i nie zrekompensowało potknięcia z "Unity".
W przypadku "Wiedźmina 3" nie mamy do czynienia z taką wpadką na szczęście (choć wg mnie np. osoby, które miały problem z płytami w kolekcjonerkach powinny o tym głośno mówić i otrzymać jakąś rekompensatę, kupiły przecież fizyczny nośnik i z niego powinny móc skorzystać), ale pewne błędy i niedociągnięcia należy wytykać.
 
Last edited:
@dishar23
Dużo ważniejsza byłaby dla mnie niemożność przejścia jakiegoś zadania fabularnego niż trochę mniej expa czy 3lvl mniej.
Z podniecania się cyferkami przy expie chyba wyrosłem i nie uważam tego za clue :)
 
@ szeryf1944
Widzisz, nie pisałem żeby Cię obrazić. Chciałem zwrócić jedynie uwagę, że jak zwracasz na coś lub komuś uwagę, to należy przyjrzeć się najpierw sobie. Nad W3 nie pracują maszyny. Jeżeli nie potrafią czegoś naprawić lub potrzebują na to więcej czasu, to tylko świadczy o tym, że nie są nieomylni. Sam zaczynam studia i nikt nie pomaga mi w utrzymaniu, więc wiem, że taki wydatek to niemało. Weź też pod uwagę to, iż prawdopodobnie i tak dostaliśmy grę taniej, niż ludzie z zagranicy.
 
Dzięki za spoiler!
Wielki mi spoiler. Spoilerem byłoby zdradzenie fabuły, a nie powiedzenie na jaki poziom jest ostatnie zadanie. A co do buga, to ja nie dostaje ekspa jedynie za szare zadania i tak chyba powinno być. Zresztą parę punkcików w to, parę we w to, co za różnica.
 
A i jeszcze - piszący tu niech odróżnia system przyznawania doświadczenia (czyli brak expa za szare zadania) od ewidentnego buga, czyli braku expa za zadania, które powinny go dostać, bo są zielone.

System może się podobać lub nie, trudno. Ale tego typu bug w grze typu RPG powinien być możliwie szybko naprawiony, co, mam nadzieję, rychło się stanie.
Osobiście też w żadnej grze RPG nie spotkałam się z tego typu problemem, co świadczy o wadze błędu.
A może to kwestia tego, że nie grałam w nie tuż po premierze. ;)
 
Last edited:
Tyle,że to nie jest zwykły bug...Brak doświadczenia za zadania fabularne?Jeszcze chyba nigdy nei spotkałem się z czymś takim w żadnym rpgu...
To mało widziałeś w Two Worlds II mogła się zdarzyć nawet gorsza rzecz, exp blokował ci się całkowicie a nie za niektóre zadania.
Sam nie dostałem teraz nic za Hjalmara i Giganta, ale ten błąd nie trapi mnie jakoś szczególnie, pierwszy przypadek, są gorsze rzeczy do naprawienia. Balans bulidów postaci mocno szwankuje i to trzeba naprawić.
 
Też czekam na patcha tylko że ja nie moge grać dalej wątku fabularnego ponieważ jest błąd w głownym zadaniu...i jeśli to prawda że nie bedzie patcha przed długim wekeendem to jestem zawiedziony
 
@ szeryf1944
Widzisz, nie pisałem żeby Cię obrazić. Chciałem zwrócić jedynie uwagę, że jak zwracasz na coś lub komuś uwagę, to należy przyjrzeć się najpierw sobie. Nad W3 nie pracują maszyny. Jeżeli nie potrafią czegoś naprawić lub potrzebują na to więcej czasu, to tylko świadczy o tym, że nie są nieomylni. Sam zaczynam studia i nikt nie pomaga mi w utrzymaniu, więc wiem, że taki wydatek to niemało. Weź też pod uwagę to, iż prawdopodobnie i tak dostaliśmy grę taniej, niż ludzie z zagranicy.


Pisałeś ze gra jest tania jak barszcz a teraz ze to nie mały wydatek a mnie się czepiasz za mowę ojczysta


To oczywiste że nie potrafią tego naprawić od ręki ale denerwuje mnie jeśli mnie (nas) ktoś okłamuje śledzę fora zagraniczne ,konta na Twitterze, i pisali że patch będzie w poniedziałek, że w tym tygodniu, Jest też post że będą pracować w długi weekend. To czego się po takich wypowiedziach można spodziewać skoro delikatnie mówiąc mijają się z prawdą .

Odnośnie ceny jeśli zarabiasz w złotówkach to płacisz w złotówkach a jeśli w euro to w euro.
 
Po pierwsze, rozumiemy, że kwestia źle naliczanego doświadczenia jest ważną sprawą, ale nie ma potrzeby zakładać x nowych wątków związanych z problemem, szczególnie gdy istnieje oficjalny temat sprawie poświęcony. Prosimy zatem, by w/w omawiać dalej w tym wątku.

Po drugie, na forum panują zasady, które zabraniają min. wycieczek osobistych, obrażania deweloperów, spamowania, rzucania bluzgami itd. Fakt, że w grze wykryto bug nie anuluje tych zasad. Zatem ostrzegamy, że nieprzestrzeganie regulaminu w oficjalnym wątku gdzie możecie kontynuować dyskusję, będzie się wiązało z poważnymi konsekwencjami z naszej strony.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom