Cdpr po roku 2008

+
Cdpr po roku 2008

Witajcie!

Co się stało z CDPR po roku 2008? Były zwolnieńa, prawda? Ile osób zostało zwolnionych, którzy uczestniczyli w produkcji W 1 i Ile wróciło?

Dziękuję za odpowiedź.
 
Sprawdź sobie w grze, i w W1 i w W2 masz coś co się "twórcy" nazywa, obejrzyj oba filmiki, porównaj i będziesz wiedział wszystko.
 
Ja właściwie nie wiem o co tobie chodzi Interreks. rotacje w stanowiskach są całkiem normalne :)
Oczywiście, miło by było, gdybyśmy mieli twarze, które znamy i są stałe - stale rozpoznawalne przez nas, które dzierżą swoją rolę i towarzyszą przy produkcji gry, i nam. Ale, jak ktoś mądry kiedyś powiedział - "w naturze nic nie jest stałe" i z tym należy się godzić.
Wiele osób zostaje i działa w Redzie, a inni się zmieniają, a że częściej widoczne są to osoby będące na świeczniku, to cóż, tak to już bywa, a dalsze kwestie już nie koniecznie należą do naszego rozpatrywania. Osobiście znałem jednego sympatycznego community managera z reda, który był mocno za community i odszedł z tego stanowiska, mile wspominając swoją działalność. Teraz, nadal działa w branży i pewnie się z tego cieszy. Nie robiłby m więc z tych spraw jakiegoś szerszego tematu. Po prostu - w życiu różnie bywa, a nam, malutkim, nie należy oceniać wszystkiego, nie mając wiele wiedzy na dany temat.
 
@UP
Dokładnie, toż to jednak tylko praca i jak w każdej pracy i zakładzie, sprawy personalne są ich wewnętrzną sprawą. No i jak napisałem, jak kogoś tak ciekawość ssie, to może sobie porównać listę z W1 i W2 i ma tam wszystko czarno na białym.
 
Hm ja nie chcę oceniać czy, w2 powstawał w taki sposób przez to że dzisiejsze trendy, są jakie są czy przez to że ekipa się wymieniła od czasów pamiętnego pokazu w1 na e3 chyba w 2004 roku ale, widać że trochę za bardzo praca poszła w interfejs pod konsole.
 
balor66 said:
... widać że trochę za bardzo praca poszła w interfejs pod konsole.

Praca to praca, a biznes to biznes. Wszytko się rozbija jak zawsze o pieniądze.
Mi wygląda to wszystko na taki plan: zrobić grę na Xboxa360, żeby się sprzedała w US, a w ramach Beta testów wypuśćmy wersję PC pół roku wcześniej.
 
mk2000 said:
Mi wygląda to wszystko na taki plan: zrobić grę na Xboxa360, żeby się sprzedała w US, a w ramach Beta testów wypuśćmy wersję PC pół roku wcześniej.

Ileż można narzekać na ten straszny CDPR, który postąpił w sposób okrutny i bezczelny wydając wiedźmina na PC, który miał trochę bugów. Każda gra ma błędy, w szczególności gry tak skomplikowane ja cRPGi. Nie ogarniam jak można tak bezsensownie marudzić. Sprawia ci to przyjemność?
 
Artur Ganszyniec, Michał Madej, Jacek Brzezinski, Marcin Blacha, Karol Kowalczyk to jusz sporo nazwisk ...?

Odpowiedź dlaczego
„Wiedźmin 2: Zabójcy Królów” jest przereklamowany, niedopracowany... z dwuwymiarowa story?

Sądzicie Jan Bartkowicz uratuje "story" Wiedźmina 3? On byl 2008 jeszcze studentem...

No niech oni nie oszczędzaja w złym miejscu!
 
Interreks said:
„Wiedźmin 2: Zabójcy Królów” jest przereklamowany, niedopracowany... z dwuwymiarowa story? Sądzicie Jan Bartkowicz uratuje "story" Wiedźmina 3? On byl 2008 jeszcze studentem...
On jeden nie pracuje nad scenariuszem.

Interreks said:
No niech oni nie oszczędzaja w złym miejscu!
IMO Redzi oszczędzili przede wszystkim na interfejsie i ekranach zarządzania (inwentarz, alchemia, handel, rzemiosło itd). Wygląda to jak robota kogoś z zewnątrz, kogoś bez doświadczenia, kogoś, kto nie zna się specjalnie na gatunku. To już drugi raz, gdy interfejs pada ofiarą. To naprawdę nie powinno się nigdy więcej zdarzyć.
 
Na moje interfejs to nie tyle oszczędzanie, co za duży dryf w stronę dostosowania do pada - który swoje ograniczenia jednak ma. Co w połączeniu z (być może) niedoświadczonymi twórcami rzeczonego, dało efekt jaki dało.
Bo sam HUD wg mnie jest świetny, ale panel ekwipunku to kompletna porażka...
 
Vojtasass said:
On jeden nie pracuje nad scenariuszem.


IMO Redzi oszczędzili przede wszystkim na interfejsie i ekranach zarządzania (inwentarz, alchemia, handel, rzemiosło itd). Wygląda to jak robota kogoś z zewnątrz, kogoś bez doświadczenia, kogoś, kto nie zna się specjalnie na gatunku. To już drugi raz, gdy interfejs pada ofiarą. To naprawdę nie powinno się nigdy więcej zdarzyć.

Ja jestem po prostu zaskoczony osłabieniem jakość marki "Wiedźmin", bo to nie tylko słaba "technika" (np inwentarz i co.), ale głównie nudna, przejrzysta storyline. A gry w stylu RPG żyją tylko z ciekawych OPOWIEŚĆI an nie tylko z nowoczesnej grafiki! i nawet styl grafiki Wiedźmina 2 nie jest tak lepszy od Wiedźmina 1 (porównaj karczmy z Wiedźmina 1 z karczmami Wiedźmina 2), ja ten spadek jakośći po prostu nie rozumiem! Co CDPR przez te ostatnie lata (2007/2008 do 2011) robił? To nie jest ten CDPR, który poznałem w roku 2007!
 
Ile osób zostało zwolnionych, którzy uczestniczyli w produkcji W 1 i Ile wróciło?

Lista płac Wiedźmin 1:
http://www.allgame.com/game.php?id=51905&tab=credits

Lista płac Wiedźmin 2:
http://www.mobygames.com/game/windows/witcher-2-assassins-of-kings/credits

Znalezienie tego w internecie zajęło mi mniej niż 60 sekund. Wnioski jednak, co do tego, kto pracował, przy jedynce, kto przy dwójce, a kto przy obu tytułach pozostawiam tobie.

Ja jestem po prostu zaskoczony osłabieniem jakość marki "Wiedźmin", bo to nie tylko słaba "technika" (np inwentarz i co.), ale głównie nudna, przejrzysta storyline.

Dla Ciebie trudne do uwierzenia jest jak mogli tak zepsuć inwentarz, a ja się cieszę, bo dla mnie ten z 2 (choć nie jest idealny) prezentuje się o wiele lepiej niż ten z 1 części. W Wiedźminie jeśli nie pamiętało się jak wygląda symbol graficzny danego eliksiru, czy przedmiotu, to bardzo trudno było go znaleźć. Nie mówię, już jak małe były te wszystkie ikonki.

Fabuła w W2 jest dla Ciebie nudna i przejrzysta, a dla mnie jest 100% lepsza niż w W1, gdzie było zbyt dużo kalek z książek. A jak wiadomo trudno grze, która musi w opowiadanej historii uwzględnić niedoskonałości silnika gry i mechaniki rozgrywki z książką, którą ogranicza jedynie wyobraźnia i umiejętność przekładania przez autora myśli na papier konkurować.

Wszystko jest względne.
 
Top Bottom