Cena gry - reality check

+
Cena gry - reality check

EDIT: na nowo poruszam sprawę w poście:
http://forums.cdprojektred.com/threads/31024-Cena-gry-reality-check?p=1513754&viewfull=1#post1513754

No i pierwszy zgrzyt.

Powiedzcie mi, drodzy REDzi, jak to jest, że płacimy tak duże pieniądze za rodzimy produkt? 140zł to chyba najniższa cena jaką znalazłem za polskie wydanie. Na Amazonie cena to około 180zł i nie jest to jeszcze najniższa. Na GOGu jest za 146zł.
Biorąc pod uwagę, możliwości finansowe przeciętnego Polaka nie sądzicie, że jest to trochę za dużo? Płacimy niemal jak na zachodzie a ciągle zarabiamy jak na wschodzie.
Ciekaw jestem czy ludzie z Warszawy, ogólnie rzecz biorąc, świadomi są jak się zyje w Polsce... bo już zaczynam myśleć, że mieszkańcy stolicy i b. dużych miast w ogóle są oderwani od rzeczywistości, jak politycy i celebryci.
Cena W2 była atrakcyjna i przystępna o ile mnie pamięć nie myli, chyba koło 80zł... teraz widzę trend pogoni za stawkami zachodnimi.
O ile mogłem sobie pozwolić na wspieranie rodzimego produktu w latach poprzednich to teraz rządacie stanowczo za dużo. Niestety nie będę mógł kupić Wiedźmina w takiej cenie.

Innym rozwiązaniem byłoby wydanie bez "dupereli" - samej gry, w cenie adekwatnej do możliwosci przeciętnego "ja".
 
Last edited:
O ile dobrze pamiętam cena w pierwszych godzinach preorderów była mniejsza, chyba coś ok 80-90 zł na GOL'u. Ja poprzednie części kupiłem niestety tylko w wersji elektronicznej w promocji na Steamie, więc na 3 wykosztuję się na kolekcjonerkę.
 
Według mnie cena gry jest jak najbardziej ok. Nie jest to mało ale bez przesady. CD Projekt też musi zarabiać. Olbrzymia sprzedaż Diablo mimo wyższej ceny też robi swoje.
 
Ekhm, powód jest taki, że przy tej grze pracował dwukrotnie większy zespół niż W2, i te osoby oczekują wynagrodzenia za Swoją pracę. Jeden z wielu oczywiście.
 
@wisielec, Amazon i GOG celują w zachodniego klienta, a ty narzekasz, że cena w tych sklepach jest nieprzystosowana do polskiego odbiorcy? :blink: U polskiego dystrybutora czyli CDP.pl gra kosztuje 129,99 zł.

Ok 150 zł to normalna cena sugerowana na gry AAA, w większości polskich sklepów (także stacjonarnych) można znaleźć oferty 20-40 zł niższe. Nie rozumiem w ogóle idei tego tematu.
 
No właśnie, bądź co bądź taka praca jest trudna, a ludzie nie utrzymają rodziny tym że stworzyli coś świetnego co nie przynosi dochodów ;D Mam nadzieję że koszt produkcji zwróci się jak najszybciej i REDzi zaczną zarabiać na produkcję następnej gry.
 
Umiemy czytać, Rustine podlinkował Ci sklepy gdzie gra jest tańsza niż te przytoczone przez Ciebie 140zł. Niestety zarabiamy mało, ale to nie jest wina CDP, im muszą przynajmniej zwrócić się koszty produkcji i dobrze by było gdyby na tym zarobili... Cena jest wysoka, ale jest adekwatna do ilości osób zaangażowanych w produkcję.
 
Nie czepiaj się. Czytaj ze zrozumieniem lepiej. Nie pouczam, a zwracam uwagę. Może ortografy robię ale nie zmienia to faktu, że odpowiadacie wybiórczo.
Ciekaw jestem czy sami zarabiacie i utrzymujecie rodzinę, czy rodzice wam jeszcze gry kupują?

Powiem tak, średnia krajowa to obecnie 3800 +/-. Jakieś 60-70% społeczeństwa jeśli nie więcej takich pieniędzy na oczy nie widziała. Ceny na zachodzie dorównują polskim, a tam standardy są inne, ludzie zarabiają więcej. Skąd ten dysonans? Dla mnie W3 stał się nagle produktem LUKSUSOWYM na które mnie po prostu nie stać. A cena za tytuły AAA za 120min i więcej to też zbrodnia. Robi si e to samo co robił koncern fonografczny - ceny za muzykę z czapy.
 
Pouczaj ludzi że nie potrafią czytać, pisz "rządacie stanowczo za dużo" :whistle:

@Booraz, ceny gier Blizzarda nie mają wpływu, bo to Blizzard jest wydawcą i on dyktuje kwoty. CDP nie ma tu nic do gadania.

Wpływ ma taki, że Diablo 3 jest chyba najlepiej sprzedającą się grą w Polsce, pomimo większej ceny niż 140 zło cytowane wyżej. Pokazało to, że Polacy są skorzy do takich wydatków. Dlatego też, nie ma żadnych przesłanek by twierdzić, iż cena ta jest zbyt wygórowana jak na polski rynek.
 
@wisielec, patrząc po tym temacie to chyba tylko ty masz problem z ceną. Jeśli nie jesteś wstanie odłożyć 120 zł (a za tyle niektóre sklepy oferują) w ciągu kilku miesięcy to chyba słabo gospodarujesz swoim majątkiem, albo masz nabrane kredytów po czubek głowy.

@Booraz, ale to wciąż Blizzard, oni są wyjątkiem co z resztą nie dziwi jeśli wydają jedną grę raz na kilka lat ;) Ich gry są nastawione na globalną rozgrywkę sieciową, muszą trzymać jednakową cenę we wszystkich krajach, bo wtedy wszyscy kupowaliby klucz tam gdzie jest najtaniej, a potem ściągali klienta w swoim języku.
 
Podajecie linki do tańszych ofert, ale to nie oferty od producenta. CDP nie ma wpływu na grę wydaną przez SIEBIE na WŁASNYM rynku? Chciałoby sie zapytać co wy ćpacie, ale nie zapytam :)
Jeżeli inne sklepy mogą cenę obniżyć, i to znacznie, to czemu CDP startuje z pułapu 140zł? za 140 to ja mogę na obcym rynku wydać i grę kupić...
 
Dajmy na to, rzeźbisz. Twoja rzeźba jest większa, bardziej dopracowana niż konkurencji. Oni Swoje sprzedają za jakieś 2000zł. Ty Swoją sprzedasz za 1500zł?
 
@HuntMocy kolego, załóż rodzinę i pracuj na nią, wtedy pogadamy...wiez, nie każdy ma tyle szczęścia, że dostaje jakieś 3000 na rękę i może sobie spokojnie egzystować. I nie, nie mam nabranych kredytów, ale mam dwójkę dzieci dlatego wiem jakie są realia przeciętnej rodziny.
 
Nie czepiaj się. Czytaj ze zrozumieniem lepiej. Nie pouczam, a zwracam uwagę. Może ortografy robię ale nie zmienia to faktu, że odpowiadacie wybiórczo.
Ciekaw jestem czy sami zarabiacie i utrzymujecie rodzinę, czy rodzice wam jeszcze gry kupują?

Zarabiam, nie utrzymuję rodziny, rodzice nigdy nie kupili mi żadnej gry.
Powiem tak, średnia krajowa to obecnie 3800 +/-. Jakieś 60-70% społeczeństwa jeśli nie więcej takich pieniędzy na oczy nie widziała. Ceny na zachodzie dorównują polskim, a tam standardy są inne, ludzie zarabiają więcej. Skąd ten dysonans? Dla mnie W3 stał się nagle produktem LUKSUSOWYM na które mnie po prostu nie stać. A cena za tytuły AAA za 120min i więcej to też zbrodnia. Robi si e to samo co robił koncern fonografczny - ceny za muzykę z czapy.

Niestety to jest wina naszego kochanego rządu... Dla mnie Wiedźmin też jest produktem luksusowym, gry kupuję tylko w promocjach, jest to pierwsza gra którą zamówiłem w preorderze oraz moja pierwsza kolekcjonerka. Jest jeszcze sporo czasu, pieniądze można uzbierać bez zbędnego nadszarpywania budżetu.

PS. Gra wychodzi za prawie 8 miesięcy, nie będziesz w stanie odłożyć co miesiąc niecałych 20zł?
 
Last edited:
Top Bottom