Cena gry - reality check

+
O tak, mój wiedźmiński "ołtarzyk" na szafie prezentuje się o wiele lepiej niż lista gier w okienku steama ;P

Brakuje jeszcze kolekcjonerki W3, ale już niedługo... ;P

nigdy nie zaruchasz
 
:p
Plus trzy pudełka nad biurkiem, głowa Geralta na biurku i jeszcze jedna kopia W1 z biedry pomiędzy innymi grami :teeth:

Eh, ile ja bym dał za to, żeby móc przeczytać artbook i bestiariusz z jedynki. Niestety w czasach kiedy można było kupić kolekcjonerkę W1 gry komputerowe jeszcze dla mnie nie istniały. No a teraz, to 900 zł nie dam niestety :(. A może ktoś z Warszawy lub okolic mógłby wypożyczyć przynajmniej? Za kaucją :).
 
Eh, ile ja bym dał za to, żeby móc przeczytać artbook i bestiariusz z jedynki. Niestety w czasach kiedy można było kupić kolekcjonerkę W1 gry komputerowe jeszcze dla mnie nie istniały. No a teraz, to 900 zł nie dam niestety :(. A może ktoś z Warszawy lub okolic mógłby wypożyczyć przynajmniej? Za kaucją :).

Lol, 900zł to już trochę przesada ;P
Do Warszawy mam trochę daleko, ale jeśli chodzi przynajmniej o artbook, to jego cyfrowa wersja jest chyba dodatkiem do backupu na GOGu (znaczy się chyba to jest ta sama, bo jej nie pobierałem i nie zaglądałem do niej). Cyfrowo może i nie to samo, ale obcenić można ;P
A Bestiariusza tam nie widzę.
 
Do Warszawy mam trochę daleko, ale jeśli chodzi przynajmniej o artbook, to jego cyfrowa wersja jest chyba dodatkiem do backupu na GOGu (znaczy się chyba to jest ta sama, bo jej nie pobierałem i nie zaglądałem do niej). Cyfrowo może i nie to samo, ale obcenić można ;P
A Bestiariusza tam nie widzę.

Hmm, własciwie, to nie wiem czemu, ale jeszcze nie mam cyfrowej kopii W1 na gog-u. Zaraz muszę naprawić ten błąd :). A jesli faktycznie jest tam cyfrowa wersja artbooka, to super. Choć to oczywiście nie to samo co papier.
 
Ja się cieszę, że nie przeczytałem Bestiariusza przed grą w W1, bo jest tam kilka bardzo brzydkich spoilerów.
 
Ehh, żaden z dwóch kodów mi nie działa :(. Muszę liczyć na to, że wyślą mi zapasowy.
 
Ehh, żaden z dwóch kodów mi nie działa :(. Muszę liczyć na to, że wyślą mi zapasowy.

Z tego, co pamiętam, to też miałem jakiś problem z kodem do W1, ale bezproblemowo przysłali mi drugi, więc trzeba próbować.
Pobrałem ten artbook i rzeczywiście to jest ten sam, co w EK, z tą różnicą, że jest po angielsku. A z tego, co widzę, to do backupu W2 dorzucili nawet komiks Racja Stanu (też w wersji ang.), wiedźmiński kalendarz (to chyba ten z cytatami forumowiczów ;P) oraz... skany sesji Triss z Playboya ;P
 
Z tego, co pamiętam, to też miałem jakiś problem z kodem do W1, ale bezproblemowo przysłali mi drugi, więc trzeba próbować.
Pobrałem ten artbook i rzeczywiście to jest ten sam, co w EK, z tą różnicą, że jest po angielsku. A z tego, co widzę, to do backupu W2 dorzucili nawet komiks Racja Stanu (też w wersji ang.), wiedźmiński kalendarz (to chyba ten z cytatami forumowiczów ;P) oraz... skany sesji Triss z Playboya ;P

No mam nadzieję, że przyślą mi nowy kodzik :). Ale wersje angielskie, to nie jest dobra dla mnie wiadomość. Czytanie ze słownikiem za bardzo mi się nie uśmiecha. No ale i tak lepsze to niż nic :).
 
No mam nadzieję, że przyślą mi nowy kodzik :). Ale wersje angielskie, to nie jest dobra dla mnie wiadomość. Czytanie ze słownikiem za bardzo mi się nie uśmiecha. No ale i tak lepsze to niż nic :).

Wersje polskie dodatków (m.in. artbook) do Wiedźmina 1 dodawano w wersji z CDP.PL.
 
gog.com (jak ktoś słusznie zauważył) mógłby wrzucać polskie wersje materiałów dodatkowych. Do W2 część wrzucili - ale niestety nie wszystko.
Natomiast STEAM np. do polskiej wersji W2 ma osiągnięcia w wersji EN. Osiągnięcia na XBOXie są PL. Trochę te wersje cyfrowe są pomieszane, oby cyfrówka W3 była OK, bo właśnie na taką się decyduję :)
 
Chciałbym na chwilkę wrócić do tematu ceny - na zagranicznych serwisach wersje cyfrowe można juz zamówić w cenach ok 110-130zł... Niech mi ktoś wytłumaczy, czemu w Polsce nie mogą być podobne ceny? Tam zarabiają więcej, gry są stosunkowo tańszym zbytkiem a mimo to ceny są niższe niż w Naszym Kochanym Kraju. Skąd te różnice?
Nawet kinguin.pl oferuje za 108zł
:/

---------- Zaktualizowano 15:52 ----------

... może troszkę się źle wyraziłem... nie chodzi mi o podobne ceny a podobnie adekwatne do naszych zarobków.
 
... może troszkę się źle wyraziłem... nie chodzi mi o podobne ceny a podobnie adekwatne do naszych zarobków.

A czemu nie sprzedają u nas telewizorów czy nowych samochodów kilkukrotnie taniej niż na zachodzie, by ich ceny były bardziej adekwatne do naszych zarobków? :p

Gry to towar luksusowy, nie są potrzebne do życia, państwo nie będzie nam ich refundować :p
 
@wisielec
Wiedźmin i tak jest tańszy w Polsce niż w innych krajach. Na przykładzie cen wersji PS4 w PS Store:
Polska - 206,09zł
Wielka Brytania - 46.99 GBP = ok. 264zł
Niemcy i inne kraje strefy Euro - 62,99 EUR = ok. 271zł
Jedynie w USA mają trochę taniej (w przeliczeniu ok. 200zł), ale to jest spowodowane innym prawem podatkowym i jak koledzy wyżej wspomnieli pretensje proszę kierować w stronę rządzących.
 
To samo można powiedzieć o cenach benzyny, gdzie w USA jest tańsza od mleka, a u nas ponad 50% jej ceny to podatki.
 
Top Bottom